Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

zazit
24. srp 2009

holky, dik za info

nitenka
24. srp 2009

holky tak to je fajn,že byl na vás hodnej už se ho bojim mín,ale stějně raději jiného 🙂 já chodila do Caru k apolináři a jsou tam fakt seper lékaři takže tam skoro všechny znám ...
díky dobrou noc všem

adajar
24. srp 2009

morgan no jako ja si chci nechat zavest telisko to je na 5 let no. Muzu se zeptat jakou mas ty antikoncepci???

niten dobrou noc.

kacka.va
24. srp 2009

adajar: porodné se nemusí vyřizovat hned. může se o něj požádat do roka od porodu 🙂
s rodným listem je to jak kde. nám řekli, že je to podle toho, jakej je frmol, ať si zavoláme, že nám řeknou, jestli už je hotový. ale jinak nám říkali, že do týdne je hotový.

adajar
24. srp 2009

kacka no my tam byli hned dalsi pondeli a hned nam ho pani vytiskla tak nevim. A porodne vyrizoval manzel no.

zazit
25. srp 2009

soanpe, diky za odkazy

kostrbka
25. srp 2009

Ahoj holky,

jen bych Vás ráda informovala, že Marsulinka je zhruba tak od tří ráno v porodnici a teď už má Adámka možná u sebe.
Tak jí držme palce, ať jsou oba v pořádku 🙂 Pokud mi napíše, dám Vám vědět.
Porodům zdar, jsem zvědavá, kdo bude další, jestli já nebo Zazit ... 😀

adajar
25. srp 2009

kostr dej vedet a na jakem je sale nevis??? A pozdravuj ji od nnas.

morgan
25. srp 2009

kostrba - díky za info, to je supeeer! 😀

adajar - mě dala doktorka pilulky Azalia, ale ted jsem přestala kojit takže si dojdu pro Mercilon, kterej jsem brala před těhu...na pilulky jsem zvyklá, takže v pohodě, akorát ještě nemám menstruaci, takže si čas od času pro jistotu dělám těhu testík 😀

nitenka - k těm košilkám, já používám na spaní hlavně ty overálky, i když ted v létě to asi není tolik třeba, jinak přes den bodýčka s dl. nebo kr. rukávem, trička vůbec nepoužívám, protože se vyhrnují na záda...a nebo má na noc body s těma tepláčkama, který jsou i přes chodidla..myslím, že člověk nemusí mít moc věcí..dá se všechno dokoupit podle potřeby...já rabuju hlavně sekáče a body kupuju nový v Tescu, maj je levný...

kostrbka
25. srp 2009

Ahoj holky,

doufám, že se na mě Markétka Marsulinka nebude zlobit, když Vám napráším, že se jí a manželovi dnes v osm ráno narodil zdravý kluk Adámek. Měří 49cm a váží 3,47kg a všichni jsou v pořádku.
Bohužel nevím, na jakém sále Market rodila, vím, že chtěla na jedničku, tak snad jí to vyšlo .... Zítra tam jdu na monitor, tak třeba se s ní potkám ...
Teď asi odpočívá, tak třeba večer se ozve s novinkama ...

Zatím pa, Jana kostrbka

kacka.va
25. srp 2009

já taky nepoužívala vůbec trička, protože se to vyhrnuje a kór když děti ještě neudrží teplotu, tak je to na nic. trička jsme začali používat až teď cca v roce.

zazit
25. srp 2009

jeee, tak Marsulinka to ma za sebou, tak to se teda ma

velka gratulace!

katulen
25. srp 2009

marsu, velká gratulace, už má štěstíčko u sebe 🙂 😀

whoknows
25. srp 2009

to je skvělá zpráva, včera to ještě nevypadalo a dnes už má mimí 🙂

zazit
25. srp 2009

a mela to docela rychle za sebou, co ? od tri v noci v porodce a Adamek byl v osum na svete!

katulen
25. srp 2009

no, to teda měla fakt super rychlé, já se trápila 2 dny 😢
Ale psala tady, že bylo dle poslední kontroly vše dobře nachystané, takže je to taky tím... 😉

karusta
25. srp 2009

Ahojte, mám na vás prosbičku, můžete mi některá poslat tel. číslo na tu matrikářku??

tantana
25. srp 2009

marsu,tak to je super.Hodne stesticka a zdravicka. 😅
Ja byla dneska u gyndare a jsem na dva.Takze jak je videt uz se taky pomalu,ale jiste chystame.Zatim ale nepocituji ani nejaky pripravny kontrakce a ze je to pry normalni, tak uvidime, vsak ono si jich jeste uziju dost. 😕

kostrbka
25. srp 2009

No jo, Market už to má za sebou, dokonce mi psala, že jí vyjde ten nadstandart, že je v porodnici dooost plno (což je fakt nemilá zpráva pro nás, co přenášíme), ale že jí to sestřička zařídila. Škoda, že tam není každej pokoj nadstandartní, všechny bysme si to zasloužily, co?
Jinak ty kontrakce měla cca od osmi od večera, do půlnoci se držela, pak jeli ... Takže dvanáct hodin bolesti to nakonec dalo 😖

whoknows
25. srp 2009

Jé Kostrbko a teď koukám, že budeš mít taky Adámka jako Marsulinka 🙂

nitenka
25. srp 2009

ahojky holky já tady asi s váma zustanu 🙂)) až do porodu, fakt dobré rady a baby 🙂 tantana já jsem podle caru také 34+2 ale gyndař mě počítá podle poslední ME takže 33+1 dneska na kontrole vše v pohodě neotvíram se a malej je hlavičkou dolu,zatím mě do porodnice neodeslal ,ve kterém týdnu jste šly už k apolináři?
Holky držím palce k porodu a zdravím Adámka 🙂 to už musejí být nervíky testně před porodem,tak se držte.

adajar
25. srp 2009

Morgan no prasky nemuzu takze jasne, 😀 😀 😀

kostrba je ze moc gratulujem 😉 😉 😉

morgan
25. srp 2009

adajar - aha 😀 , s jinou antikoncepcí teda zkušenosti nemám

kostrabka - super zprávy, díky 😉

nitenka - zůstaň 🙂, k apolináři u bezproblémových těhu objednávaj po ukončeném 37 tt, má se tam volat, když znáš poslední návštěvu u tvého doktora (to asi někdy v 35 tt ne? nevím přesně), mělo by to být napsané v insturkcích co se dostává u registrace

whoknows
25. srp 2009

Nitenko, já jdu za týden ještě na poslední poradnu ke svýmu gyndr. a to budu 35+6, a za další týden jdu už k Apolináři takže budu 36+6. Takže to je jak říká Morgan 🙂

nitenka
25. srp 2009

morgan dík.. Já žádné instrukce nedostala jen razítko...jdu na kontrolu za týden tak pak si tam zajdu se poptat

adajar
25. srp 2009

nitenka neboj se doktor ti vse rekne. 😉 😉

nitenka
25. srp 2009

holky a nemáte tam tel. číslo? kam zavolat?

nitenka
25. srp 2009

Andrej tebe moc zdravím.. Dočetla jsem dneska tvojí cestu za Daníčkem a jsi moc statečná maminka. a je to moc hezky napsané. Moje známá má Honzíka narodil se 28tt před 7 lety a je užasný kluk chytrej ve škole samé jedničky. jen z jejího vyprávění je znát jak těžké to bylo,ale malej je fakt pohodář a nikdy bych něvěřila že se narodil tak brzo, má sestru a ta rodila také takhle brzo a jsou taky v pořádku,tak moc dsržím palce a malého pozdravůj.

whoknows
25. srp 2009

Těhotenská ambulance (1. patro)
Objednávání tel.: 224 967 401
(akutní - ihned bez objednání)
Po - Čt = 8.00 - 15.00
Pá = 8.00 - 12.00

To jsem ti okopírovala ze stránek apolinar.cz 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru