Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

tantana
8. zář 2009

Mars vim ze se davaji hodne a pry zabiraji,tak snad vas uz nebudou trapit. 😉

marsulinka
9. zář 2009

Ahoj holky, úplně jsem zapomněla, že nevím jestli to víte, ale Kostrbce se u Apolináře narodil taky Adámek, měl 51cm a 3400g (doufám, že jsem to nepopletla),teď už jsou oba dva doma, ale měli to hodně hodně těžký, malýmu se omotal pupečník kolem krčku a nakonec ho museli tahat kleštěma ven, Jana je celá zašívaná....., ale všechno dopadlo dobře 😉 Oba jsou zdraví

morgan
9. zář 2009

marsulinka - to nevíme, díky za info 🙂. Teda tak to měli takhle dramatický jo 😒, ale jsou oba zdrávi a to je skvělý, stehy se zahojí, adámkovi snad kleště taky neublížili, a doma si určitě užívají a snad nám sem brzy napíše jak se mají 🙂

tantana
9. zář 2009

Presne tak halvne ze uz jsou doma a vporadku. Blahopreji 🙂

adajar
9. zář 2009

ahojky holky jdeme se pochlubit jak uz jsme krasny. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer... 😉 😉

whoknows
10. zář 2009

tak dodatečně gratulace i kostrbce🙂 koukám, že je to tady zatím samej chlapeček...

adajar, to je šikulka. nebyl na téhle fotce trošičku rozčílenej? vypadá, že se mu něco nelíbí 😀

katulen
10. zář 2009

taky velká gratulace, jo pupečník kolem krčku známe....taky ji malý měl namotanou, já ale skončila císařem, ale hlavně, že jsou mimísci v pořádku.
adajar: máš velkého bojovníka, pěkně vyrostl, má už krásné vlásky i obočí, on to všechno dožene 😉 🙂

marsulinka
10. zář 2009

adajar, malý je fakt šikula, tak ať krásně roste a roste........., jen tak dál 😉

adajar
10. zář 2009

whoks no jako oni ho zrovna odsavali a ta hadicka je ta odsavacka tak se pere. 😀 😀 😀

morgan
10. zář 2009

adajar, tak to teda krásně přibývá, a ty vlásky!, moc pěknej klučina 🙂

tantana
10. zář 2009

adajar uz jste pekne vyrostli. 😀 Jeste chvilku a vyrazite jiste k domovu.

adajar
13. zář 2009
whoknows
13. zář 2009

teda Adajar, to už je chlapák...krásně vám přibírá, jen tak dál 🙂

adajar
13. zář 2009

whoks jojo no je to prdelka mala nase.

marsulinka
14. zář 2009

Ahoj holky, zdravím po víkendu, hlásím, že o víkendu jsme byli v Severních Čechách a bylo to úžasný, Adámek byl zlatíčko hodný a spokojený, ale za to dneska v noci jsem zjistila, že je asi nastydlý a od 4h od rána spinká jen tak chvilkama..., protože ho bolí bříško

marsulinka
14. zář 2009

whoknows, tantan - už se Vám to krátí rychlostí blesku co? 😉 Jak se cítíte?

morgan
14. zář 2009

mars - proč myslíš nastydlý? Protože jestli mu tečou nudličky, tak to má hodně malých miminek, my dávali Nasivin pro novorozence, ale myslím, že se nemusí dávat ani nic 🙂

adajar - šikulka velikej! 😉

marsulinka
14. zář 2009

morgan, on má trošku i kašlík a nosík uplně plný.........., tak proto a tak jako divně funí, špatně se mu dýchá, kápla jsem libenar a konečně se mu ulevilo a usnul..., tak uvidíme, já jsem totiž taky nastydlá

marsulinka
14. zář 2009

zítra jdeme k doktorce na kontrolu, tak jí o tom dyštak řeknu......... 😉

tantana
14. zář 2009

mars pomalu ale jiste.No jen me vsechno svedi,takze mi dr. napsal neco na sklidneni takze i spinkam jako mimino,tedy az na ty vylety na zachod 😀 Zitra jdu naposledy ke svymu a pak uz hura k apolinari. 😅 On ten muj dr tam chodi slouzit takze to ma nejaky posunuty asi o tyden.

whoknows
15. zář 2009

Ahoj holky,
marsulinko, oficiální termín se sice blíží, ale miminku se zřejmě u mě líbí. Na kontrole u Apo říkali, že se zatím nic nechystá. A na monitoru dokonce musela sestřička prcka dvakrát budit, aby se vůbec dal natočit, tak doufám, že u mě nechce přezimovat 😀 Ikdyž dneska v noci jsem měla takový poslíčky, že jsem se vůbec nevyspala. No, už aby to bylo 😕
Tak doufám, že vás nachlazení rychle přejde. To počasí začíná být pěkně hnusný 😠

marsulinka
15. zář 2009

Holky nebojte už to uteče 😉

tantan, to je dobře, že spíš, já nemohla ke konci vůbec spát............

who, neboj ono to pak může být z ničeho nic, ani nemusíš být nachystaná, já jednu kontrolu byla uplně zavřená a další za týden, najednou otevřená a připravená, takže za týden to může být jinak a ani to že jsi nachystaná nemusí znamenat brzký porod, takže uvidíš 😉 , já si taky furt říkala, že určitě budu přenášet, a pak jsem rodila 3 dny před termínem 😉 . Poslíčky jsou nepříjemný..., ale dá se to vydržet.

hest
15. zář 2009

Ahoj, zdravím Vás, koukám, že už většinou máte mimi u sebe..já jsem na půl cesty, jsem registrovaná k Apolináři, ale moc nevím co si o tom mám myslet.-) Chtěla jsem do Podolí, kde mě operovali s nádroem a kam chodím na kontroly a už to tam znám, jenže jsem se tam na své datum již nevešla. Lehce váhám nad Kladnem..no nevím no-)

whoknows
15. zář 2009

hest, jak nevíš co si o tom máš myslet? bojíš se k Apolináři? jasně že je vždycky lepší jít tam, kde znají tvůj předchozí zdravotní stav, operace atd, ale těhotných je zkrátka hodně a dobrých porodnic zase málo 🙂 já jsem se registrovala tuším někdy ve 13. týdnu a bylo to jen tak tak.

hest
15. zář 2009

no ne vaham jestli nejet radis do Kladna nez k Apolinari...podoli je zazdeny no-)

tantana
15. zář 2009

Tak mam jit v patek poprve k Apolinari,ja vim ze uz jste to tady psaly ale jeste jednou se zeptam.Dr rikal ze se nemusim objednavat a tak nevim jestli tam zavolat nebo ne. 😒

whoknows
15. zář 2009

já jsem se teda do první poradny k apolináři objednávala. řekli mi ať přiijdu na osmou, ikdyž na řadu jsem šla někdy v půl desátý. a pak si tě budou zvát po týdnu (aspoň u mě to tak je), vždycky před normální poradnou půjdeš na monitor, tam se neobjednává, jdeš na řadu podle pořadí jak jsi přišla. a pak výsledek s monitoru odneseš do poradny, zaťukáš a oni si tě potom zavolají. doufám, že jsem to nenapsala moc zmatečně. no kdyby něco, tak na první poradně to tam dostaneš vytištěný na papírku, jak to chodí... 🙂

morgan
15. zář 2009

tantana - jak píše who, na první poradnu se objednává a pak už ne 🙂

hest - nevim jaký je to v kladně (jako pověst atd..), ale apolinář je bezvadnej a ve výsledku je to možná jedno, když už ti nevyšlo to podolí...je to asi o tom mít dobrej pocit, že jdeš někam kde jsou dobrý a to teda apolinář určitě je 🙂

hest
15. zář 2009

asi jo no, prostě bude člověk rád, že to někde vyplkne a ty tři dny se přežijou všude-)) zase aspoň to bude mít tchýně kousek z domu-)

whoknows
16. zář 2009

hest a kdy máš termín, jestli se můžu zeptat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru