Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

tantana
29. zář 2009

nit hlavne ze jste oba v poradku.

nitenka
30. zář 2009

ahojky holky všechny zdravím..Zatím žádné nové mimča? 😉
tantana taky to už máš za pár jsi nervozní? já teda hodně v noci špatně spim..
Včera jsem byla na kontrole u Apolináře teda tam byl blázinec,byly tam maminky z pondělka,já dorazila ve 12.2O a na monitor jsem se dostla až v 15 a pak teprv do poradny.. Chudáci sestry a doktor bylo vidět,že mají toho dost. malej v pohodě na porod ještě nevypadám,ale už bych rada to měla zasebou,po tom roky dlouhém čekání na malého se stále dost bojim aby bylo vše ok.
Aderaj ležela jsem na pokoji 7 ... moc vás zdravim.. malej fakt roste nádherně je to šikulka.

nitenka
30. zář 2009

marsulinka Adámek je kouzelný,chci se zeptat ty máš kočárek inglezínu? vypadá podobně jako mám já, chtěla jsem se zeptat jak jsi sním spokojená.díky zdravím Adámka sluníčko usměvavé culim se tu když na něj koukám

whoknows
30. zář 2009

Ahoj holky,
já byla včera na monitoru a nic. Dneska mám termín a ještě nerodím. Jestli neporodím, tak mám přijít znova v pátek. Dost mě to začíná stresovat, všichni už se mě pořád ptají kdy už konečně porodím atd a leze mi to krkem ☹ Potřebovala bych to nějak popohnat. Sex ani úklid nepomáhá 😀
Marsu, Adámek je vážně rozkošnej 🙂

marsulinka
30. zář 2009

morgan, máš to tam 🙂

marsulinka
30. zář 2009

holky děkujeme, nemůžu se na něj vynadívat, teď tu zrovna brouká na gauči a já na něj řechtám řechtačkou, to ho děsně zajímá 😎

nit, my právě nemáme inglesinu, máme značku Patron, je to česká značka, kočárky jsou vyráběné přímo v Mělníce, ale právě jsme se rozhodovali mezi inglesinou a tímhle a je to fakt skoro to samé, myslím typově a rozměrově....a ten Patron je tedy o dost levnější... 🙂 .Takže jsem spokojená

Holky, abych řekla pravdu, tak já právě před porodem najednou nebyla vůbec nervózní, ani když už jsme jeli do porodnice a řekli mi že rodim, byla jsem najednou úplně klidná............, dokonce i při porodu a to jsem se bála, že budu hysterčit, asi je to tím, že člověk už se těší na to mimi.

Tak who, držim palečky ať se to rozjede, miminku se u tebe zjevně líbí...

nit, tantan taky moc držím palečky... 🙂

nitenka
30. zář 2009

whoknows tak to jsi mě včera možná na monitoru viděla 🙂 byla jsem tam dlouho bylo tam narváno..
Neboj ono to rychle uteče nadruhou stranu máme štěstí že porod není dřív.. Moc držím palce at to uteče a porod máš rychlej a v klidu.
marsulinko já si inglezínu vybrala,protože máme zahradu a malej je na zimu a ta korbička je u inglezíny užasně veliká takže tam malej může být až do roku a dele a spinkat na zahradě..
je odlehčená má jen 8kg a měli jsme štěstí že jsme jí koupili v akci za 12tisíc i s autosedačkou..
na jaro si koupím asi lehký sportáček do města..
ale ten Tvuj je taky moc hezký a hodně podobný..
Dneska jedu na kontrolu ke gyndaři on na mě dohlíží až do porodu je to zlatíčko..
všem hezký den

whoknows
30. zář 2009

nitenko já vždycky chodím ještě před sedou ráno, jinak je to tam hrozně na dlouho. v kolik jsi byla ty?

marsulinka
30. zář 2009

nitenko, jo jo, inglesina je fakt dobrý kočárek, to jste to pořídili krásně výhodně🙂, my to máme za 9tisíc i s autosedačkou 😉 , právě jsem taky chtěla aby to bylo dost velký na zimu a pak taky koupíme nějakej hezkej sporťáček a hlavně hodně cestujeme do přírody mimo Prahu, tak jsem chtěla aby to bylo do terénu, což opravdu je, má to obří kola a je to odpružený a když se tam něco rozbije, tak nám to přímo v Mělníku opraví, což je fajn.

nitenka
30. zář 2009

whoknows já chodím do poradny až v jednu takže jsem tam byla něco po 12h ale bylo narváno od Apolináře jsem se dostala až kolem 16h
Dorazila jsem od gyndaře vše ok,na porod zatím žádnej náznak.. ke kyngaři jdu zase ve středu a když neporodím tak se domluví s Koleškou co semnou nechce mě nechat přenášet,ale času mám ještě dost termének mám až 1O.1O
marsulinko tak jsi měla stejné požadavky na kočárek jako já, vzhledově mě moc nezaujal to jsem viděla hezčí,ale je fakt kvalitní a v korbičce jsou polohovocí zadíčka ,pořádné perovaní a kola 🙂 bydlíme u kunratického lesa začíná nám u baráku takže budeme drandit i tam 🙂
marsulinko jaké číslo oblečení využíváš nejvíc? na Adámka? a co jinak jak jde kojení a co spaní? vše v pohodě?
já spím normalně tvrdě,až jsem se bála jak mi půjde vstávání,ale poslední dobou spím jen napul 🙂 už trénuju 🙂)

hest
30. zář 2009

ahooj holky, tak jsme si s přítelem užili úžasnej kurz budeme 3 a bylo to príma..dneska si ovšem šefka ze mne udělala hromosvod..no pěkný -(

marsulinka
30. zář 2009

nitenko, jo tam je to na kočárkování pěkný, znám to tam moc dobře 😉 , můj bývalý přítel tam bydlel. Tak to máš bezvadný...

Jinak Adámek, když se narodil, tak měl jen 49cm, tak mu bylo dost všechno větší, teda nejvíc jsem užila velikost 56, akorát nějaký 56 co jsem měla doma byly o dost větší, nějaký blbý číslování, tak jsem pak koupila ještě 56 v jinym obchodě a dobrý 🙂 .Menší jsem vůbec nekupovala a teď už jsou nám 56 pomalu malý, něco jsem už vyřadila a už začínáme oblíkat do 62, ale fakt toho nekupuj moc v té 56, hrozně rychle vyroste 🙂

morgan
30. zář 2009

Mars díky 🙂..jo to je pravda, že rostou rychle, ale některý to číslování je zvláštní, nám je všechno spíš velký, něco ještě nosí 3-6 m a to je mu 8 😀

nitenka - s tím spaním jak jsi psala, že trénuješ - hele mě v porodnici řekli že mám kojit každé 2-3 hodiny a já na to "tak si na noc nařídím budíka" no chechtali se jako blázni, že to nebudu potřebovat a je fakt, že člověk je vzhůru jak jen se malý trochu pohne, ani nemusí brečet 😀

hest - šéfka prudí jo 😒

who - to přijdee 😉, jo ty otázky typu "tak už?", mi taky lezly krkem...

vikula
30. zář 2009

Ahojík Marsulinko,

dlouho jsem tu nebyla,ale občas jsem nakoukla a ty jsi zrovna byla v porodnici 🙂 Moc gratuluji tobě i tatínkovi,protože Adámek je nádherný chlapeček 😵 😵 Moc Vám to sluší.A na jakém sále jsi nakonec rodila??

tantana
30. zář 2009

no ja jsem teda nervozni dost jak se to blizi.No ale ted se mi objevil herpes takze pokud neco tak mame hned vyrazit a udelal by cisar.No uvidime.Treba budeme trosku prenaset a zatim se to zahoji.V patek jdu do poradny tak uvidime co je noveho.

vikula
30. zář 2009

tantana neboj se je to nejkrásnější okamžik v životě 🙂

marsulinka
1. říj 2009

morgan, nemáš zač. No to číslování je opravdu všelijaký, třeba jsem koupila tři overalky v mothercaru velikost 56 a odpovídá to velíikostně spíš na 68 😀 , ale tak teď už to mám docela ve voku, spíš na začátku než se to narodí, tak člověk nemá moc představu co do velikosti 😀 .

nitenko, jak říká morgan, já se taky bála, že se v porodnici neprobudím 😀 , ale prostě máma je máma a vzbudí tě fakt i jen to, když si zabrouká, prostě to cítíš, tak se neboj.....Navíc já tam stejně moc nespala 😀 . No a doma už si uděláte časem svůj režim, já nechávám v noci malýho spát, jak chce, zásadně ho nebudím, přibírá dobře, tak je to fajn, no a teď se budí tak po těch 3,5 až 4,5 hodinách, tak už je to přeci jen lepší 😉

vikula, mockrát děkujeme 🙂 , nakonec jsem rodila na sále 1, jak jsem chtěla a byla jsem hrozně moc spokojená 🙂 ,všichni byli naprosto skvělí...

tantan, vážně se neboj, ta nervozita z tebe určitě pak spadne, hezky se tam o tebe postarají a ten pocit pak, když ti dají poprvé miminko na prsa, to je k nezaplacení 🙂

marsulinka
1. říj 2009

Holky, hodila jsem do ablíčka nové fotečky Adámka 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

hest
1. říj 2009

morgan, hmm šéfka prudí a za psolední dva dny to nezávisle na sobě poznali dva lidi...tak jí to chci zítra vyklopit, ať je to peklo za mnou...než jí to někdo poví-)

holky nevíte, kam se vkládá ten html kód, když bych chtěla mít ten pregnancy ticker v profilu?

adajar
2. říj 2009

marsch jer nadhernej a velkej chlapak.

hest no me to prijde pozde rikat to v praci v 25tt aby meli cas najit nahradu vis.

hest
2. říj 2009

adajar: pozdě to je..ale když je jeden ve zkušební době...tak musí počkat-) mě jejich zájmy nezajímají, tu práci byhc mohla dělat klidně dál z domu a jde mi o to, že kdybych jim to řekla ve zkušebce, tak letím hned..a peníze jsou potřeba, že..je to možná hnusný, ale věřím, že by se se mnou nemazali..

tantana
4. říj 2009

Tak jsem si prosla prvnima poslickama.Samozrejme ze jsme vyjeli a pak zase nazpet. No nic, byly tam ale vsichni mily.Jen mam od te doby pekny vytok a obcas i dalsi bolesti.Takze doufam ze se brzy vyklubeme na svet. 😕

adajar
5. říj 2009

hest tak to je jina to jo.

tantan no priste to bude na ostro.

marsulinka
5. říj 2009

tantan, už se to blíží, tak držím palečky...... 😉

My jdeme zítra s Adámkem na kontrolu, tak jsem zvědavá kolikpak nám zase kluk přibral 😉

hest
5. říj 2009

tantana: no tak to už se to blíží-)) držím palce)

marsulinka
6. říj 2009

Ahojky těhulky naše, tak jak to s Vámi vypadá? 😉

My dneska byli na kontrole a máme už 4610gramů a 57cm, tak jsme dostali od paní doktorky pochvalu za přibírání a taky, že už koníkujeme. Dneska už je Adámkovi 6.týdnů, to to ale uteklo... 😉

nitenka
7. říj 2009

Ahojky holky 🙂 tak žádná nová miminka ??? Já byla včera v poradně a zatím to na porod nevypadá, první termínek mám tuto sobotu 🙂
zatím jsem uplně v pohodě,žádné otoky bolesti zad.
Chtěla jsem se zeptat maminek, asi zavinovačku do porodnice nepotřebuji??
mám jí zabalenou na odjezd z porodnice,ale zase si říkám,že se tak malej nemůže dát do autosedačky.. asi je lepší jen deka? díky za rady.
Adámek krásně roste 🙂))
tantano držím palečky na porod 🙂)
Já poslíčky mám taky,ale tak slabé,že vím,že je to falešné,ale u silných nevím jak budu reagovat 🙂)
krásný den všem

katulen
10. říj 2009

ahoj holky, tak kde máme nějaká další miminka, asi jsou holky už porodce 😅 , držím pěsti 😉 🙂

adajar
10. říj 2009

Ahoj holky uz lezim z Danyskem v nemocnici a ucime se jist za 14 dni bychom mohli uz domu. A dneska je nam presne 2 mesice.

marsul ty jo vy jedete.

nitenka
10. říj 2009

Aderaj... tak to je užasná zprava 🙂))) držím palce at malej hezky mapapá,je to fakt bojovník a jak hezky roste.Gratuluji ke 2měsíci paráda 🙂
Já mám dneska termínek porodu ,ale zatím se malej ven nechystá ,ale je dost možné že se tam potkáme.
tak to tam zmíkni mamino držím palce at jste brzo doma..
holky už asi taky toděj 🙂 je tu pusto prázdno..zdravím všechny maminky a těhulky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru