Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

morgan
22. pro 2009

já jsem si ani na mimi nebrala vlhčené ubrousky, protože tam je k dispozici ten perlan a krásně se tím zadeček očistí 🙂

lucie777
22. pro 2009

r.o.s.s.i.b, rodila sem na sále 2, já tam na hekárně a následně na porodním boxu strávila 3 dny a všechny sestřičky (až na jednu) a vlastně i doktoři byli fakt super.. 😉

Noční košili sem měla jejich a snad všechny matky, co sem potkala na oddělení, taky.. a vložky bych řekla, že ty jejich sou taky nejlepší..

morgan
23. pro 2009

adajar - to mimi na přáníčku je váš Daniel vid? To je krásná fotka 🙂, tak už si užíváte jako rodina, to je bezvadný. Doufám, že Danielek překoná všechny útrapy předčasného porodu a bude se mít fajn! 😉

adajar
23. pro 2009

morgan jojo je to Danielek. A je moc sikovnej prdelka.

lucik...
28. pro 2009

Ahoj holky, chtěla bych se vás na něco zeptat.. Jsem sice zaregistrovaná u Apolináře, ale rodit sem tam moc nechtěla, jenže jsem se dozvěděla, že v té porodnici kterou sem chtěla (neregistruje se tam je mimo prahu) mají od 11.5. do 13.5. malování.. Když nakonec budu rodit u Apolináře, musím tam chodit na monitor? Nemůžu chodit jinam? Pořád doufám že porodím do termínu nebo až po termínu a k Apolináři nebudu muset, ale co kdyby náhodou že...

luciina
28. pro 2009

Ahoj! Jdete se někdo registrovat teď ve středu 30.12.? Ty co jsou již zaregistrované - jak to probíhá?

janulka21
29. pro 2009

Ahojky, já se chci jít taky zkusit zaregistrovat, ale zatím budu v týdnu 13+5 tak snad mě zaregistrujou. Sestřička říkala, že to mám zkusit, že snad ty dva dny před tím 14 týdnem vadit nebudou. Jo a prý tam jsou od 13 do 14 hodin.

marfinka27
30. pro 2009

Čauky holky, víte někdo, jak to je s placením za otce u porodu u Apolináře? Platí se to až pak nebo se musí někam zajít dopředu? Vůbec netuším.. ☹

pipisek
30. pro 2009

ahoj marfinko
buď půjde budoucí otec na předporodní kurz, který si zaplatí (500,-) a u porodu už neplatí nic a nebo na kurz nepůjde a pak zaplatí 500,- za přítomnost u porodu

marfinka27
30. pro 2009

Pipisek: jsem nějaká zabržděná 😀 ! Předporodní kurz stojí 500kč pro budoucího otce i mě dohromady, nebo každej dáváme pětikilo za sebe? To je ten dvouhodinovej, jak mi někdo říkal?

pavlazabka
30. pro 2009

Pipisek, teď už to podle mě takto neplatí, i když je otec na předporodním kurzu, tak pak platí za přítomnost u porodu. U nás to bylo 800 Kč za oba za kurz (myslím, nejsem si teď jistá a účet jsem už vyhodila) a pak 500 za porod (rodili jsme teď v listopadu). Platí se až při odchodu z porodnice, kdy se platí i pobyt v nemocnici.

pipisek
30. pro 2009

Tohle jsem našla na stránkách porodnice:

PŘÍPRAVNÉ KURZY K PORODU v našem rehabilitačním centru

Krátké kurzy – formou jednoho dvouhodinového setkání
pro maminky s tatínky (nebo jinou blízkou osobou)
Kdy ?: v úterý nebo ve středu od 13.00 do 15.00 hodin
cena: 500,- Kč za oba rodiče.

....a

Tatínek či jiná blízká osoba u porodu - 500,-Kč

Takže v roce 2007 to bylo tak, jak jsem psala...pokud manžel absolvoval kurz za 500,- tak pak už za přítomnost u porodu neplatil. Po kurzu jsem dostala razítko do těhuprůkazky a účet a pak už po nás nikdo nic nechtěl platit.

A jak psala "pavlazabka"...je možné, že je to teď tedy 500,- za kurz a 500,- za přítomnost nehledě k tomu, zda tatínek absolvoval kurz.....

k.jolanka
30. pro 2009

Ahoj holky, budu rodit u apolináře a docházím do nemocnice na monitor a do poradny, kde mě vyšetřují pouze na koze. Ptala jsem se, jestli se bude dělat ještě nějaký ultrazvuk, aby se věděl zhruba nějaký váhový odhad. Bylo mi sděleno, že již do porodu ne, pouze pokud bych přenášela..Je mi to trochu zvláštní, protože v jiných diskuzích spousta holek třeba v 37, 38 i 39 týdnu píší, že jim doktor řekl, že jejich mimi bude vážit tolik a tolik..Jak jste to měli vy, je to pravda, nebo se na to mám ještě poptat jiného doktora při další kontrole? díky za odpovědi 😉

pavlazabka
31. pro 2009

Jolanko, myslím, že se standardně opravdu nedělá. Mně ho udělali někdy ve 37.tt, protože jsem byla na 2 dny hospitalizována a to se dělá UZ téměř jako pravidelná kontrola. U toho mi udělali i ten odhad. Na kontrole 2 dny před porodem mi doktor podle břicha sdělil, že to vypadá na velký plod a ptak se, kdy jsem byla naposled na UZ a jestli tam byl odhad. Očividně by mě na UZ totiž asi poslal, kdybych ho neměla dělaný cca 14 dní před tím. Ale to bylo kvůli tomu velkému břichu, jinak by ho taky nedělal.

morgan
31. pro 2009

k.jolanka - mě taky utz nedělali a to jsem i o pár dní přenášela. Pokud nejsou nějaké problémy, tak ho nedělají 😉

marfinka27
31. pro 2009

K.jolanka - já se ptala na druhém screeningu, jestli je možné vypočítat váhu mimča a řekli mi že ne.. Asi se jim s tím nechtělo počítat, páč jsem taky slyšela, že jinde to třeba maminkám spočítaj i když je to opravdu prý jen orientační..
Spíš by mě zajímalo, až jim řeknu, že na 3D ultrazvuku mělo mimčo obmotanou šńůru kolem krku a že mám strach, aby se porodem nedusilo. Prý když to vědí dopředu, tak dělají císaře.. Tak mám celkem strach. Ale ségra taky rodila syna se šňůrou kolem krku a museli ho rozdejchávat, tak to bych se radši nechala rozřezat, než aby nemohl prcek dejchat :-/ !

k.jolanka
1. led 2010

Holky děkuju za odpovědi...no mě to právě dost překvapilo, protože hodně holek ví, kolik bude jejich mimčo vážit, já vím, je to jen odhad, ale stejně jsem si myslela, že alespoň ještě jeden ultrazvuk máme před sebou.. 😠 marfinko: určitě bych jim to pověděla, měli by se podle toho zařídit, když to budou vědět takto dopředu 😉
Holky, ještě se chci zeptat, našla jsem před časem na netu seznam věcí co si vzít do porodnice a bylo tam čokoláda a pytlík mentolových bonbonů..trochu mě to zarazilo..je vůbec dovolený třeba při první době porodní cucat bonbony? Já vim, je to praštěnej dotaz, ale na druhou stranu mentolky jsou osvěžující pro povzbuzení, já jsem na žvejky a podobné věci ujetá, tak by mi to určitě alespoň trochu bodlo 😉

morgan
1. led 2010

já myslím, že cucat bonbony se může, ale já na to neměla ani pomyšlení 😉

marfinka27
1. led 2010

já myslím, že kdybych si dala do pusy bonbon, určitě mi zaskočí 😀 !

pipisek
1. led 2010

U prvního porodu mi dělali UZV pro odhad velikosti plodu a trefili se...odhad 3,80 kg a dcera měla 3.94kg ....u druhého těhotenství mi před porodem UZV nedělali, a to jsem přenášela a rodila jsem vyvolávačkou 11. den po TP...malá měla 3.67kg

adajar
2. led 2010

k.jol ja si myslim ze muze i mamku stresovat vahovy odhad ditete. Jinak me delali odhad 10 dni pred porodem a pak par hodin pred porodem a sterefila se presne pani doktorka, ale nas malej byl moc malinkej a rodila jsem i v jinem tydnu takze nevim.

martinamil
3. led 2010

Marfinko, odhad dělají opravdu jen když se něco děje. Já strávila většinu těhu na rizikovce a dělali ho každý týden a při vizitě doc.Parýzek zjišťoval kolik dítě váží. Ale já měla vysoce rizikové těhu a hrozilo roztržení břišní stěny. Normálně to není potřeba a asi by Tě to zbytečně stresovalo, kdyby jsi věděla, že budeš rodit 4kg cvalíka 😉

U nás se tedy s váhou trefili taky. Odhad 2700g a Kryštof měl 2720g. Ale v 35+5tt.

pavlazabka
3. led 2010

Souhlasím s holkama, že váhový odhad může stresovat. Mně řekli někdy ve 37.tt, že má prcek 3,5 kg a do porodu může přibrat ještě 300 g, což mě jako prvorodičku dost poděsilo, takže jsem se ho pak snažila všemožně vypudit. Nakonec stejně dočkal termínu, měl 3,7 kg a rodil se naprosto v pohodě. Ty obavy byly úplně k ničemu.

k.jolanka
4. led 2010

Ahoj holky, děkuju za info...jo s tím stresem to máte asi pravdu, je lepší to nevědět, že prcek bude mít přes 4kg 😉 No náš malej měl totiž ve 30týdnu 2200g a ostatní miminka cca 1600-2000g, co jsem tu na diskuzích našla, tak mě jen zajímalo, jak nám přibývá na váze, ale když nad tim tak přemýšlím, radši to necháme jako překvápko 😅

Ještě bych na vás měla jeden dotaz, týká se to porodního plánu. Já vím, je tu na to samostatné téma, ale chtěla bych vědět jak to má přímo apolinář...navštívila jsem předporodní kurz a do té doby jsem ani nevěděla že něco takového existuje. Psali jste si ho některá? Já žádná speciální přání teda nemám, nechám to na doktorech, určitě vědí, co dělají, jen pár bodů by se našlo. Ten nástřih hráze bych určitě nechtěla preventivně, při císaři, kdyby to šlo, tak bych chtěla jen epidural a aby partner byl po celou dobu porodu se mnou a mohl si přestříhnout šňůru. A po narození bych chtěla mít miminko hned u sebe a co nejdéle. A taky bych ráda, kdyby mi říkali, co se bude dít se mnou a poté i s miminkem až se narodí, jelikož teda rodím poprvé 😉 Myslíte, že tohle dělají u Apolináře automaticky, že se Vás vždy zeptají, nebo na to opravdu musím sepisovat nějaká přání 😝 😉

hest
4. led 2010

Ahoj, já byla na tompředporodnímkurzu, a jak říkala ta PA, že si ho máš vzít na proškrtání do poradny, tak mi přijde, že napsat si ho můžeš, ale přijde mi, že na to nemají moc čas vycházet individuálně vstříc..ale možná pokud budeš mít kliku na PA a ochotné doktory a nebude tam třeba moc dalších rodiček, tak by mohli. Já jsem si řekla, že se nakonec na porodní plán vykašlu, po tom co se ta jedna maminka snažila ptát na vše možné a ta paní ji odpálkovávala..přijde mi že to je zbytečné. Ale třeba máte tady někdo kdo u Apoli už rodil jinou zkušenost-) Bylo by to prima, kdyby se ti to podařilo prosadit-)

martinamil
4. led 2010

Má zkušenost s Apolinářem je taková, že se PA i doktoři fakt snaží a vycházejí všemožně vstříct Říkají co se bude dít. Já rodila předčasně plánovaně neplánovaným císařem (rozhodlo se během hodiny, že už se čekat nebude). Manžel přijel ve chvíli, kdy se začalo operovat - PA mi okamžitě nahlásila, že je tam. Nechtěla jsem ho na sále, ale byl v předsálí a když odnesli malého, tak s ním byl pořád. Vlastně si ho pochoval jako první a docela dlouho (než mě opravili).
Můj názor je, hlavně u prvorodiček, že plán není potřeba. Stačí říci přání a oni se pokusí splnit. Oni mají zkušenost a ví, zda neudělat preventivně nástřih, už poznají jak je dítě asi velké apod. Toť můj názor.

k.jolanka
4. led 2010

Holky děkuju za názor. Já si myslím, že nemám žádné přehnané požadavky, že podobné má každá druhá prvorodička, takže mi právě přišlo zbytečné psát si nějaký porodní plán na to, že chci mít u sebe partnera při porodu a po porodu malého co nejvíce. Právě jsem nevěděla, jak je to s tou hrází, jestli se nastříhává preventivně - to jsem slyšela, že prý někde se to dělá, nevím co je na tom pravdy..a nebo až když opravdu neni zbytí.

Hest: a ty si ho budeš psát? Koukám, že už máš termín taky co nevidět 😉 To myslíš u Apolináře, že se tam nějaká mamina ptala a sestra ji odpálkovala? No jo, on se asi všude najde někdo takový..asi i když budeš mít vše sepsané, tak jak by sis to představovala a narazíš na takovouhle osobu, tak ti asi žádný porodní plán nepomůže☹

martinamil: já vůbec nemám představu do čeho jdu 😉 takže to nechám na doktorech, myslim, že oni sami vědí nejlíp, jak ten porod vést, jen mi šlo o těch pár bodíků, hlavně aby mi malého po porodu hned neodnesli, ale to už se dnes asi rovnou dává na bříško, aby se mohl přisát k prsu že 😉

akorát co mě mrzí, že prý se mnou partner nemůže být celou dobu, že ho pošlou domů a budu mu volat cca hodinu před samotným porodem...je možné, že třeba nebudu chtít v tu chvíli stejně nikoho vidět 😅 ale je tu někdo, komu partnera u Apolináře dovolili i v první době porodní a nemusel jet dom?

marfinka27
4. led 2010

Ahojky,
taky si myslím, že porodní plán je zbytečnost a že sami dobře vědí, co dělat a jak to dělat nejlíp 🙂.. Já osobně si jem řeknu, že bych chtěla epidurál, pokud ho stihnu a v případě císaře pokud možno taky epidurálem abych u něj mohla mít partnera.. S tím nastřiháváním, myslím si, že je určitě lepší, když nastříhnou, než když se roztrhnu a pak budu sešitá dvakrát tolik.. Budeme s partnerem od 34 tt masírovat hráz, tak třeba bude nástřih jen minimální, no uvidím.
k.jolanka: s tím partnerem u porodu to mám taky strach.. Chtěla bych ho u sebe celou dobu-kromě chvil, kdy budu sedět na hajzlíku a skučet 🙂-a mám vítr z toho, že bych tam měla hekat sama.. Budu se snažit, abych jela do porodky opravdu až když budu muset 🙂.. Tak třeba budu mít štěstí a už ho tam nechají.. A když ne, tak snad to nějak zvládnu, ale s ním bych to zvládla určitě líp 🙂.. Jsem strašnej srab a když jsem na to s partnerem, hned je pro mě všechno jednodušší. Je to můj andílek 🙂 !

pavlazabka
4. led 2010

Mám stejnou zkušenost jako Martina, opravdu se snaží vyjít vstříc. Já jsem šla taky bez porodního plánu, přišlo mi, že vůbec nevím, co čekat, tak co si dělat nějaký plán a že to nechám plně na doktorech. A myslím, že se vyplatilo. Jediné bylo, že mi neřekli, že mi udělají nástřih a jenom jsem pak cítila cvak a bylo. Myslela jsem si původně, že bych to chtěla zvládnout bez něj, ale zpětně nelituju, šití se krásně zhojilo a i doktorka mi teď na kontrole řekla, že jsem opravdu hezky sešitá a zahojená a že je to lepší, než mít potrhání až ke konečníku. Jinak prcka mi hned položili na břicho a pak na rameno a pak ho měl po kontrole u sebe už manžel. A upřímně, byla jsem tak zesláblá a tak se mi třepaly ruce, že jsem malého držela pár sekund a pak už ho zcela nechala manželovi a byla ráda, že můžu odpočívat.
Jolanko, proč až hodinu před samotným porodem? To je teď kvůli těm chřipkám?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru