Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

iira
14. srp 2011

ahojky holky jak je,hele @karusta neni nahodou v porodnici nevite nekdo?

karusta
14. srp 2011

@krisstyna Maxík je šikula, paráda 😉
@iira Hojík, nejsem v porodnici. Stále držím. Jsem prostě držák 😀 😀 😀 Já už to vidím, že to doklepu do toho 38.tt 😉 To je poslední termín pro císaře. Terka šla na svět ve 42.tt, tak bych se ani nedivila, kdybych kluky do 38.tt udržela 😉
Nebyla jsem tu, protože učím a teď o víkendu proběhla oslava Terčiných narozenin, tak jsem nestíhala..

janka12
14. srp 2011

Ahoj holky, vcera jsem se videla po letech s kamaradkou, ktera rodila uz 3x v Apoli. naposledy ted v breznu. Byla velmi nespokojena. pry nekompromisni budicek v 5 rano a pristup jak v koncentraku. Zadna jste tady nic podobneho nepopisovala, tak ji budu brat s rezervou, ze?

karusta
14. srp 2011

@janka12 tak budíček už si teda přesně nepamatuju, ale v nemocnicích toho člověk běžně moc nenaspí, kor potom s prckem, když vstáváš na kojení. Přístup jak v koncentráku, tak to ani náhodou. Všichni byli příjemní.

janka12
14. srp 2011

@karusta diky za zpravu, ja tady prave cetla spise pozitivni zkusenosti. Na pitomce clovek muze narazit vsude, to je jasne.

karusta
14. srp 2011

@janka12 jo, to určitě, ale já měla jen dobrou zkušenost... 😉

iira
14. srp 2011

@karusta ahojky tak to je super ze drzis a jak je?a budes mit cisare zase?...

karusta
14. srp 2011

@iira ahoj, jojo, to je jasná věc.. jednovajky moc nechodí přirozeně, mají jednu placentu, tak asi hlavně kvůli tomu....Je mi tak, že už chci rodit. 😀 Břicho pořád jako šutr, bolí záda a zkrátka... to chci mít za sebou 😉 A co u Vás, co Jaňule, vše ok, snáší se s malým v poho?

iira
15. srp 2011

@karusta ja se v tom moc nevyznam vis ,ja nemela v okoli driv nikoho kdo by cekal 2 a kdyz uz ano tak uz se jim narodili predcasne ...jo to verim ze uz chces ja se tesila taky a to mam jen 1 ...doma je to dobre ,sice ne uplne ,jeste Jaja zarli,ale je to o dost lepsi nez to bylo ,ale mohlo by byt hur,to vis nekdy je to dobre až užasne a jindy se mužu zblaznit jak zlobi
jsem zvedava akdy se ti chlapi narodi ,ja mam 8.9. narozky tak by to byl super darek 🙂
drz se ....

sshiva
15. srp 2011

Holky zajtra mám TP a rovno idem na monitor a do poradne ak sa dovtedy nič nerozbehne...robili vám po termíne aj vaginálne vyšetrenie? Mne ho robili iba pri 1. prehliadke v tom 37tt a potom som už mala týždenne iba monitor, kontrolu moču, tlak, váha a max. pohmat brucha....takže ani netuším ako som na tom s čípkom a podobne 😅

iira
15. srp 2011

@sshiva ahojky ne nedelali ,jen jsem pak sla na utz ..neboj ono stejne by ti nic nerekli a pokud se blizi porod tak to muze byt ze dne na den a nikdo nic nepozna

tanuki
15. srp 2011

Ahoj, tak u nás se zadařilo 3 dny před TP 🙂 recept: ve čvrtek pořádná procházka od Apo, večer sex a v pátek to proběhlo 😀 docela se mi ulevilo, když jsem tam dorazila a na tabuli se dočetla, že slouží Dr. Garcia 😉 ale nakonec jsem šla na 2ku, kde jsme asi byli sami..nevím, z přípravy jsem po 15min letěla na nejbližší box na 1kontrakci porodit 😀
Byla jsem na P3 s tou sprchou mezi 2ma pokoji, wc pár kroků přes chodbu, bezva sestry, maximální spokojenost. Vždy čisto, neucpáno, jen se mi občas chtělo na záchod a musela jsme počkat, než se dotyčná "chudinka" bez sprchy dosprchuje na té hromadné, co je na chodbě...a spojená s wc...

Dr.Garcia dělal každý den vizitu, byl tam v podstatě všechny dny, co já..má můj obdiv, pořád tak milý 😉

tanuki
15. srp 2011

@sshiva mně to tentokrát taky překvapilo-u prvního těhu mě jen jednou nevyšetřovali vaginálně, tentokrát naopak jen jednou jo.poprvé..s odběrem na streptokoka..ono je to stejně asi fakt jedno 😉 nic to neřekne- vůbec, naprst, stejně můžeš rodit za týden, za 5hodin.. 🙂

brendda
16. srp 2011

@tanuki to ti teda závidím,tolik dní s mým idolem pohromadě 😀 😀 😀

dandiela
16. srp 2011

Ahoj, jsem ťunťa... potřebovala bych od vás co jste zapsané u Apolináře pomoct. Při registraci jsme dostávali informační papíry, který jsme 1x podepsali a druhý si nechali. No a já si ho uschovala tak důkladně, že ho nikde nemůžu najít a nevím ani pořádně co tam bylo - pamatuji si ,že tam byly nějaký týdny atd... Nemám na mysli, ten kde je napsáno co musím mít v průkazce. Máte ho některá? jestli jo a máte možnost ho naskenovat a poslat mi ho, bylo by to supr... písněte kdyžtak do IP. Díky

cell
16. srp 2011

@dandiela : já teda žádný papíry při registraci nedostala, jen razítko do průkazky ... ale do těhuporadny chodím přímo tam, takže to bude možná tím

eyael
16. srp 2011

@dandiela - jj, vím co myslíš, ale nascenovat ti to nemůžu, nemám jak 😒 večer až budu mít víc času, tak ti to přepíšu do IP. Bude to tak stačit?

karusta
16. srp 2011

@iira hojík, to jsem ráda, že je to s Jančou lepší, ono to chce všechno čas...
Dnes jsem byla na kontrolním UTZ, kluci mají 2356 a 2212, takže pohodovka. Prý by už mohli ven, ale ať ještě týden vydržím 😉 Tak jsem zvědavá, na čem se dohodnu s mým lékařem, který mě bude i rodit.... Chtěla bych 30.8.., mno uvidíme. Každopádně, pokud se to nerozjede, tak to bude úterý, protože to můj doktor u Apo slouží 😵

dandiela
16. srp 2011

@eyael Děkuju, to budeš moc hodná. Přepsaný to stačí 🙂 Jde mi jen o to info tam...

iira
16. srp 2011

@karusta tak to je super tak uvidis jak to prijde ,budu drzet palce ..

karusta
16. srp 2011

@iira dík

brendda
17. srp 2011

@karusta holka,to je dobře,že si takhle vydržela.Super.Budeme ti držet palce,at to všechno dobře dopadne.

iira
17. srp 2011

@karusta ahojky ,doufam ze padnes na dobre dr. a sestry ,bych se za tebou jela podivat ,ale nevim jestli to dam s 2 detma sama MHD...

estrellita
17. srp 2011

@tanuki no velka gratulace, koukam, ze uzasny porod, na 1 kontrakci venku, tak to je porod snu 🙂 a bez nastrihu a poraneni?
a gratuluju k druhe holcicce 🙂 😵

karusta
17. srp 2011

@brendda díkes 😉
@iira jé, to by byla milá návštěva, kor, jestli tam s klukama skejsnu na delší dobu než s Teri... Manžel tam tentokrát nebude moct jezdit denně, to by s Terkou asi nebylo možný....

iira
18. srp 2011

@karusta no uvidime ,ale to vis zaparkovat tam neni kde ,ale zalezi kdy budes v porodnici ,mozna o vikendu kdyz tam budes ze by to slo,ale to zalezi jak bude mit manzel cas ,ze by me tam odvezl 🙂 a na chvili jsme pokecali ..ale nic neslybuji

karusta
18. srp 2011

@iira My jezdíme na kontroly pořád autem a ještě se nám nestalo, že bychom nezaparkovali... Teď je to tam nějaký rozkopaný. Myslela jsem, že už vůbec nebude místo, ale zaparkovali jsme krásně. Asi se tam všichni bojí jet autem, tak bylo místa dost 😀

iira
18. srp 2011

@karusta aha to jsem nevedela,no ja sice ridicak mam ,ale do Prahy si netroufam ,ale uvidime ,treba manzu ukecam a stavime se za tebou napisu ti do IP na me telfon a kdyby neco tak pisni abych vedela ze uz nejsi 3v1 😀

sshiva
18. srp 2011

Holky ktoré ste rodili u Apo, robili vám niekomu Hamiltona na požiadanie? Alebo je to čisto na rozhodnutí doktora? Ja už mám po termíne a Dr. povedal sa necháva prenášať 10 dní ☹ , tak rozmýšľam či by som mohla o Hamiltona požiadať keď už som mala TP 😕

skajana
18. srp 2011

@sshiva Já myslím že na požádání snad nebude problém 🙂 mě ho udělali ještě před termínem a to jsem se o něj ani neprosila...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru