Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

machulinka23
8. čer 2016

já rodila 17.3. podruhé a nemůžu si stěžovat. Ležela jsem na p15.Jediné co mi vadilo bylo jidlo

machulinka23
8. čer 2016

já rodila 17.3. podruhé a nemůžu si stěžovat. Ležela jsem na p15.Jediné co mi vadilo bylo jidlo, ale jsem pěkně zmlsaná.

slecnajohanna
8. čer 2016

@akankeo díky za psychologickej rozbor na základě pěti řádek textu ;)

aknitram7
9. čer 2016

Ahoj holky, je tu nějaká, co měla těhotenskou cukrovku? ☺ a pokud nejlépe na práškách (Stadamet 1000) Jen mě zajímá, jestli vás nechávali přenášet a pokud ne, tak kdy vyvolávali porod...nebo jak to vůbec probíhalo ☺ jsem dneska 38+2, na včerejší kontrole dr. nic neříkal o vyvolávání a mám přijít zase za týden, tak jsem zvědavá ☺

akankeo
11. čer 2016

@slecnajohanna nejde o psychologicky rozbor, ale o to, ze cisar neni zadna jistota ani pro dite ani pro matku jak tu prezentujes, trosku si pocti ve studiich, jinak ja mam vsechny deti cisarem a ano, apolinar umi

korytnackazuza
24. čer 2016

Ahoj, já jsem rodila u Apolináře 2x a spokojena. u prvního cukrovka a když jsem se ptala jestli to vyvolávaj tak říkali že ne že mají zkusenosti že to je lepší nevyvolávat jen na kontrolu se myslím chodí každý den.
Byla rodila jsem na sale II a super PA. Dokonce u toho druhého jsem byla na sále sama a rodila mně jenom PA ( bez nástrihu) . DR. jsem videla až když mi přišla zašit mini prasklinku. Ležela jsem na klasickým oddělení P15 a docela super. Na hekárne jsem nebyla ani jedou ,když mají sál prázdy tak tam dávaj aj když si otevřená jenom na 3 prsty a tam už s tebou muže být aj manžel.

verunkahv
24. čer 2016

rodila jsem tam 15.8.2016 a nic moc.Na prijem jsem prisla v 7 rano (sla jsem na sc),ani mi porádne nerekli proc mi delaji sc.na sal jsem sla v 11 a v 11.43 se narodila mala,dal si nic nepamatuji.Docela dost sester neprijemných a bylo videt jak je to moc nebaví.

psya
24. čer 2016

@verunkahv to je zvláštní, že to byl plánovanej císař a nevědělo se, proč..

leryl
22. črc 2016

@verunkahv Jak jste mohla rodit v srpnu 2016? Myslela jsem, že to je překlep,ale máte psáno, že v rpnu budete rodit-35tt.???

verunkahv
24. črc 2016

2014 teda

mahaus
11. říj 2016

Poradí mi někdo, prosím, jak je to v nemocnici u Apolináře s matrikou? Zda je přímo v nemocnici a stačí před porodem vyplnit papíry a doložit doklady přímo tam? Děkuju 😉

verunkahv
11. říj 2016

tam

kuliseks
11. říj 2016

@mahaus matrikarka tam prijde, vsechno se vyresi tam, pokud nemusite predem na matriku kvuli zapsani otce do RL, kdyz jste svobodna matka treba.

nohlynka
30. říj 2016

Nekdo zkusenosti porod u apolinare s idiopatickym strevnim zanetem? Ulcerozni kolitida / croh ? Dekuju

jasminova
5. led 2017

Ptám se tak trochu dopředu - jaké máte zkušenosti s výběrem polohy u porodu? Dá se vymoci, aby mi dítě nikam neodnesli a bylo nepřetržitě se mnou? Dá se zařídit, aby u porodu bylo pokud možno co nejméně lidí? Jak jsou v této instituci vstřícní k takovým požadavkům?
(Samozřejmě jsem ochotná od nich v případě jakéhokoliv ohrožení zdraví nebo dokonce života ustoupit...to jen pro formu.)

kekulice
5. led 2017

@jasminova nejsem si jistá, že Apolinář je pro Tvé požadavky dobrá volba. Je to specializovaně pracoviště pro riziková těhotenství a porody. Spousta maminek tam chce jen pro případ, kdyby náhodou... to bych spíš doporučila Hořovice nebo jinou menší, ale dobrou porodnici. Osobně mám za sebou 2 porody u Apolináře, je to velká porodnice a moc prostoru pro individuální přání tam není....

psya
5. led 2017

@jasminova jinou polohu mi nrnabizeli, dite bylo cca hodinu pryc, kdyz jsem byla jeste na sale a asi by mi ho tam nrnrchali, ptze pediatr ho mezitím kontroluje uz na oddeleni, nechodi na sal a zas by ho mel videt driv nez za ty dvě hodiny, co budes na sale. U porodu u apolinare muzes pres boxy slyset dalai rodící, nevudou tam s tebou, ale vlastne ve stejne místnosti.

mahaus
5. led 2017

Já u Apolináře rodila přes svou sestru a ta mi tam domluvila porodní asistentku (dříve tam pracovala). První porod byl jinde a nakonec těsně před koncem akutně císařem. Druhý porod jsem chtěla přirozeně, ne císařem jen proto, že tak dopadl ten první. Před porodem jsem vyplnila papíry, že tam nechci studenty. Tím, že tam byla por.asistentka, tak jsem tam měla jen ji až téměř do konce, až na samotný konec přišla i lékařka. Jakmile se malá ukázala, hned mi ji dali do náruče asi na půl hodiny, pak ji jen otřeli, zmeřili, zvážili a vrátili zase mě. Takže celé ty dvě hodiny po porodu, kdy jsem byla na sále, tak byla dcera se mnou. Na polohu se mě nikdo neptal, ale zkoušela jsem různé, tak abymi to vyhovovalo. Ono s porodní asistentkou to jde všechno trochu jinak. Každopádně, po ošklivém prvním porodu byl ten druhý úplně o něčem jiném 🙂

leena87
5. led 2017

Já obě děti a dvakrát perfektní zkušenost.

bizba
6. led 2017

@jasminova Pokud v Praze, tak doporučuju spíš Podolí

mahaus
7. led 2017

Tak já první porod v Podolí, druhý u Apolináře. Za mě rozhodně Apolinář 👍

bizba
9. led 2017

@mahaus Já to měla přesně opačně. První Apolinář a druhý Podolí a za mě Podolí🙂)))

jasminova
9. led 2017

Díky za vaše postřehy. <3

mahaus
10. led 2017

Spíš je to o tom, na jaké narazíte doktory, sestřičky... já poprvé rodila den po štědrém dnu a to teda nadšený v nemocnici nikdo nebyl 🙈 A co člověk, tak jiný názor, jiné cítění. Ať tak nebo tak, hlavně abyste byla spokojená a vše dopadlo podle Vašich představ 😉

astyna
10. led 2017

@jasminova

Ono to hodně záleží na tom, jak bude probíhat porod. Já jsem rodila tedy jinde, ale kamarádka pracuje jako sestřička na novorozeneckém právě u Apolináře a prý postupují stejně - syn se lokl zkažené plodovky, po porodu byl hodinu na odsávačce hlenů z plic, poté u dětské na pozorování do rána. Já se aspoň v klidu vyspala - poslední noc od té doby 😀

barusenicka
10. led 2017

Ahoj, já jsem rodila u Apolináře teď v lednu, všichni tam jsou moc milí. Kdybych si měla znovu vybrat, tak do třetice jedině Apolinář.

jasminova
10. led 2017

@mahaus To je právě to co, si přesně nepřeju - spoléhat na štěstí, že se někdo dobře vyspí :(. Jde o moje tělo (a nejen to), nezajímá mě, že je zítra sanitární den, že se někam spěchá...
@astyna To je mi jasné. Všechny požadavky jsou za předpokladu, že vše půjde dobře, nestane se nějaká komplikace...

astyna
11. led 2017

@jasminova

ono bohužel je to všude o lidech - i na jiných místech. Já jsem třeba chytla v Krči obávanou sestru Výtiskovou - pro mě super baba, přímá, dobrá na svém místě, věděla co a jak. Gyndařka se málem křižovala, když jsem o ní mluvila. Přitom já jsem s ní neměla žádný problém.

Nedej na recenze, málokdo chválí a spíš jsme národ stěžovatelů.

kamila297
24. led 2017

@kekulice Hořovice NE! - tam rodila dcera mojí kolegyně a hrůza hrůz, poporodní komplikace - zánět zevních rodidel...

kekulice
24. led 2017

@kamila297 tak to mě mrzí, ale màm okolo sebe hodně holek, které v Hořovicích byly a všechno v naprostém pořádku, dokonce opakovaně dobré reference. U Apolináře jsem byla 2x, byla jsem vysoce riziková, u obou porodů velké komplikace. Dohromady jsem tam proležela 4 měsíce. Personál byl vždy fajn. Přesto i tam jsem chytla těžkou infekci po CS, takže asi všude je něco a stejně bych tam šla znovu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru