Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kamaradicek
1. srp 2011

@luznicarka fakt byla strasna, rikala jsem si, ze s ni tedy fakt rodit nechci. Jen jsem mlcela a plnila jsem jeji pokyny. Bylo mi strasne lito te maminky, ktera s ni musela rodit. Ted se tam chystam znovu, opet sal c. 2, pokud bych ji nahodou dostala, reknu doktorovi, ze tuhle carodejnici proste nechci. Vubec to nechapu, ze takhle dle meho nazoru docela pekna mlada holka muze byt tak zla a neprijemna. Vetsina sester me velmi mile prekvapila, jak byly mile, tuhle bych vyrazila na hodinu.

sshiva
1. srp 2011

no holky neviem, ja som pri 1. porode nemala možnosť výberu...proste som sa nahlásila na vrátnici že "rodíme" a pani vytočila číso a poslala ma rovno kde mali voľno...ono je to fakt jedno ktorý sál, záleží na ľuďoch ktorí budú okolo 😉

@brendda chudáček Maxík 😀 no som zvedavá! Emil sa v porodnici naučil na taký klasický dudel s guličkou na konci, ten najvačší (tam sa s tým sestričky nehrali, proste kto plakal automaticky vyfasoval dudel do pusy a zapil to kvapkou čaju a tak sa rodila dudlová závislosť hneď od narodenia 😅 ), iný potom nechcel, teraz skúsim čo najdlhšie bez dudlíka...uvidíme 😅

marcelli
1. srp 2011

Ahojky rodila jsem u Apolináře na porodním sále č.1 s porodní asistentkou Klárou Sklenářovou,mladá,krátký černý vlasy,hezká,ale nafoukaná a arogantní,ještě teď mám z jejího chování noční můry.Nemáte s ní někdo taky takovou zkušenost jako já??

hroudovka
1. srp 2011

Bohužel si jméno nepamatuju (chyba, vím to 😖 ) Ještě mě na ni zarazilo, že nebyla oblečena v klasicky bílém mundůru,ale měla krátkou sukni bavlněnou polo (tričko s límečkem, barva myslím fialová, nebo zelená).
Jestli se ty lidi točí, tak to nevím,ale podle toho co říkali PA na P1 si myslím že ne, protože když se mě ptali, kdo mě vyšetřoval (na por. boxu. neměli papíry u sebe) tak podle popisu nevěděli o koho jde,každopádně nad tím kroutili hlavou.
Paradoxně jsem ji tam potkala druhý den, ležela jsem na P3 a na chodbě, při návštěvě, jsme ji s manželem viděli jak jde do práce (respektivě na sál č. 2),ale nás si nevšimla, seděli jsme na začátku chodby a tak k nám nedošla....
Přiznám se, že jsme zvažovali nějakou stížnost, poslání dopisu....ale pak jsme se na to vykašlali - za namyšlenost a aroganci by jí nejspíš ani nic nehrozilo. Každopádně doporučuji , jakmile ji uvidíte od dveří křičte VÁS NE, VÁS NECHCEME!!!!!!!!!!

Děkuju za gratulace. Terezka je nádherná, hodná. Moc jsem se obávala Filípka (3 roky) jak na ni bude reagovat. Je velmi dominantní a "velká osobnost" hlavně byl vždy středem pozornosti a vše se točilo podle něj,ale je úžasnej!!!!!! Zatím nežárlí (musím zaklepat 😉 ) a pomáhá, chce aby tam kde je on aby byla i Terka....rád na ni kouká - tak hlavně aby mu to vydrželo 🙂 .

marcelli
1. srp 2011

@hroudovka ahojky jukni na www. facebook na Kláru Sklenářovou,má tam fotku,kde sedí na lavičce v bílých kalhotách s bílou kabelkou,třeba ji poznáš,ten popis na ni sedí.Já jsem už k Apolináři stížnost na ni poslala,napsali mi,že vše prošetří.Přeci si její chování nenecháme líbit.Díky Marcela

simcza
1. srp 2011

Děvčátka, máte někdo zkušenost s MUDr. Faitem? Můj doktor mi napsal do průkazky, že budu předaná k němu či co. A Ještě by mě zajímalo. Po císaři se leží na JIPce, čili P5. Tam pak maminka zůstane do propuštění nebo ji potom přesunou na nějaké jiné odd. šestinedělí?

brendda
1. srp 2011

@simcza osobní zkušenost s ním nemám,ale říká se,že je dobrej.A je to sympaťák.Často jsem ho potkávala.

brendda
1. srp 2011

@cell ty brďo,super!Tak se taky dočkala.Moje oblíbená.Rodila mě poprvé a oproti Garsiovi mě zašila teda tak,že to nebylo ani vidět 😀
a já se jí před měsícem ptala,jestli teda taky nebude miminko,když už se mi za ty roky,co jsme se neviděly vdala............a ona se jen tak usmívala 🙂 🙂

eyael
1. srp 2011

jejda holky, to mě neděste, že je u Apolináře taková megera! Při mým štěstí na mě určitě vyjde, babizna jedna 😠 jinak včera jsme s manžou tak trochu probírali do budoucna a zjistili jsme, že 36tt tohodle těhu vychází na Štědrý den (ve 36tt jsem před 3roky rodila dcerku), tak manža prohlásil, ať neblbnu, že alespoň Vánoce chce mít v klidu 😀 vtipnej, jako kdyby to šlo naplánovat ne? 😉 😝 😵 a taky chce jet týden před Vánoci na hory do Rakouska, tak jsem mu řekla, že jedině, když si vezme malou sebou, moc se mu to nezdálo 😀

jarunkaxyz1
1. srp 2011

@marcelli: tak podle fotky na FB tahle té na sále 2 neodpovídá, to byla jiná...tak že by byly megery dvě? 😒

karusta
1. srp 2011

@brendda jů, to to letí, to už je to měsíc, jo? U nás to jde. Břicho teda pne jak blbý, kluci tam rejdí, až sykám bolestí, ale dá se to. Já si za to všechno taky můžu sama. Pořád něco dělám. Dnes dopo žehlení, vaření, odpo učení, teď jdu zavařit okurky a pak dělat švestkový knedlíky. Takže asi tak, ale nedá mi to a na gauči prostě ležet nemůžu, když vidím tu práci okolo... 😉

leryl
1. srp 2011

@simcza ahoj, na JIPU nechávají po císaři asi 24h, pak šupek na šestinedělí, točí se to tam,mají asi jen 8 lůžek 😉

sshiva
1. srp 2011

@karusta neblázni 😀 😀 😀 chce to zvolniť, takýmto tempom ma ešte predbehneš 😀 !!

karusta
1. srp 2011

@sshiva 😀 😀 tak okurky hotový, dnešní várka vyšla jen na 4 flašky a švestkových knedlíků je na mrazáku 64 😉 nakonec mi pomohl zpracovat těsto manža, páč mě to tahalo za břicho, no a pak i Teri chtěla dělat knedlíky, to byla sranda. Mouka všude, teď jsem to douklidila, ještě musím setřít podlahu, ale to až půjde spát. A švestky ještě zbyly, tak ještě se bude dělat koláč s drobenkou, ale to začnu až tak po devátý, nejdřív si odpočinu 😉

brendda
1. srp 2011

@karusta já ti říkám holka,zvolni 🙂 pak už si na pár let nesedneš 😀

karusta
1. srp 2011

@brendda když to nejde, jak to tu vidím, tak prostě musím.. 😵 😵 😵

brendda
1. srp 2011

@karusta všechno jde,když se chce 😀

akdar1
1. srp 2011

@simcza Na JIP te brzy lifruji pryc!!! Rodila jsem ve dve odpoledne, na Jip me dovezli ve tri a dopoledne druhy den uz me lifrovali na sestinedeli...

karusta
1. srp 2011

@brendda odpočívat nejde... já mám asi nějakou poruchu v hlavě, sotva tu pak lezu, ale dokud to nedodělám, tak si nedám pokoje. Teď jsem uspala Terku, tak jsem nakoukla, půjdu udělat koláč a pak setřu a finito. I tak to budu mít dneska zas do půlnoci 😵
@akdar1 hihi, tak to jsi měla ještě dobrý.. já rodila v deset večer, nevím, v kolik jsem byla převezená na JIP, ale na obědě už jsem seděla taky na šestinedělku, byl to fofr 😉

misuuuule
1. srp 2011

@simcza mě rodil, teda dělal císaře a pak vyšetřoval při propuštění, fakt sympaťák a profík a vyšetření od něj, jak pohlazení !!!! Doporučuji !!!!

misuuuule
1. srp 2011

@brendda tak jak jsi na tom, co ten Tvůj camfrňousek ???? Já jdu zítra na kontrolu po šestinedělí, jsem zvědavá 😝

sshiva
2. srp 2011

@karusta ty si blázon 😀 😀 😀 😀 Fičíš si....

karusta
2. srp 2011

@sshiva jo, říká to o mně víc lidí, ale starýho psa novým kouskům nenaučíš 😀 😵 😵

krisstyna
2. srp 2011

brenda@ ahojky no režim vesměs máme už 14 dní... Max chodí spát v devět večer a budí se na další jídlo v půl pátý kdy vstává přítel do práce.. takže super.. jinak mi přibral za 4 týdny 610g... teď akorát mi 4 den nekakal tak jsem z toho trochu nervozní ale prý je to normální může to trvat i týden... včera jsem koupila rektální rourku a nepomohla nám ☹ tak už nevím co.. malej už se směje tak je to úžasný.. a co vy s režimem?? Včera mě vzbudila v pět ráno kamarádka že začíná rodit tak jsem si tol prožila z novu po telefonu 😀 každou kontrakci jsem si prodýcghávala s ní 😀

krisstyna
2. srp 2011

@brendda ahojky no režim vesměs máme už 14 dní... Max chodí spát v devět večer a budí se na další jídlo v půl pátý kdy vstává přítel do práce.. takže super.. jinak mi přibral za 4 týdny 610g... teď akorát mi 4 den nekakal tak jsem z toho trochu nervozní ale prý je to normální může to trvat i týden... včera jsem koupila rektální rourku a nepomohla nám tak už nevím co.. malej už se směje tak je to úžasný.. a co vy s režimem?? Včera mě vzbudila v pět ráno kamarádka že začíná rodit tak jsem si tol prožila z novu po telefonu každou kontrakci jsem si prodýcghávala s ní

hroudovka
2. srp 2011

@marcelli - TO JE ONA - KLÁRA SKLENÁŘOVÁ - největší megera Apolináře 😠 .
Přemýšlím o té stížnosti, kam jsi ji poslala, psalas dopis či maila???

kamaradicek
2. srp 2011

@marcelli ahoj, ja si myslim, ze dle fotky je to ona, popis odpovida. Take jsem ji videla jen na sale c. 2. V jakem obdobi by se mela pohybovat na sale c. 1? Jeden cas byl sal c.2 mimo provoz a tak sestry ze salu c. 2 byly na c.1.

brendda
2. srp 2011

@misuuuule co KO?Jaký to bylo,příjemný????????? 😀
Holky,světe div se,ale koupila jsem si už druhé balení Wobenzymu a vypadá to,že camfrňousek se hojí!Ještě neříkám hurá,ale vypadá to podstatně lépe než před dvěma týdny.Už můžu alespoň sedět....

brendda
2. srp 2011

@krisstyna ty bláááho,tak to je super,to seš úplně přespaná ne 😀 😀 😀 😀
Jo to kadění,to je peklo u těch dětí,no snad bude ok.A je kojenej,nebo na UM???To spíš ucpává...
Já chodím spát až ve 23hod a vstávačka co tři hodiny.Je přesnej jak švýcarský hodinky....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru