Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ilonne
26. zář 2011

@pospisilka No pokud jsi na inzulínu tak ti asi budou vyvolávat. U mě je právě ten problém, že na inzulínu nejsem a mám všechno tak nějak hraniční 😒 . Dneska mi zase diabetoložka napsala, že nedoporučuje přenášet, ale doktorka v poradně, že když budou vyvolávat přes zavřené hrdlo, tak to stejně skončí sekcí, což má pravdu. Tak mě pozvala na pátek na další zátěžák. To budu pořád v termínu, tak uvidíme, třeba se někam pohneme.

pospisilka
26. zář 2011

@ilonne jsem jen zvedava jestli to budou delat hned v utery nebo pak ve svatek.Musim se jich hned zeptat aby manzel neodjel a ja ho pak nevolala ze rodim..mame to pres hodinu cesty tak aby to stihnul

pospisilka
26. zář 2011

@ilonne delali ti pred zatezakem ultrazvuk?

ilonne
26. zář 2011

@pospisilka Mě ho dělali už den předem právě kvůli těm všem hraničním hodnotám. Já myslím, že to stihne, i když by to byla nádhera porodit hodinu od začátku vyvolání 😉 . Tak nějak si to představuju.

pospisilka
26. zář 2011

@ilonne no to by bylo fajn ja si ale myslim ze mi udelaji cisare mam mimco velky tak uvidim zitra podle ultrazvuku ale pred tremi tydny melo 3600g

ilonne
26. zář 2011

@pospisilka Aha, tak to já měla 38+4 cca 3200 g a nějaké drobné.

pospisilka
26. zář 2011

@ilonne tak to budes mit normalni vahu 🙂 ja budu mit burtika 🙂

ilonne
26. zář 2011

@pospisilka Ale nebudeš, stejně vypadají všechny plus minus stejné, pokud tedy nemají 2,5 nebo naopak 5 kg 😀 .

cernucha
27. zář 2011

@ilonne holky me strasili obrem a Emmus mela 2860g a 47cm. Sice 37plus1,ale i tak by nebyla velka....

ilonne
27. zář 2011

@cernucha Já myslím, že máme normální váhu, aspoň mi to říkala doktorka na UZ, prý je tak akorát, ani malá ani velká. Jak ji mám ukecat, aby do pátku vykoukla?

cernucha
27. zář 2011

@ilonne Ja blazen natrela zahradni domek a Emmca byla do 4 dnu venku,to uz na ni asi bylo moc 🙂

lipetra
30. zář 2011

@ilonne Tak co stihla jsi to do patku???

ilonne
30. zář 2011

@lipetra Nestihla, dneska jsem byla na dalším zátěžáku. Docela mazec, rodilo se tam o stošest, dneska prý jezdit nemám 😀. Neměli skoro ani pro mě místo na zátěžák. Ale subjektivně musím zhodnotit, že ta linka co značí aktivitu dělohy vypadala lépe než minule. Pak jsem byla u MUDr. Kouckého, řekl mi, že je vše v pohodě, prohlédl, do zprávy napsal hrdlo 2 cm, něco, že naléhá a prý pokud do té doby neporodím, tak mám v úterý nástup na rizikové oddělení na vyvolání porodu. Uklidnil mě i s tím tlakem, že ten mám v pohodě a je to vyloženě syndrom bílého pláště. Prášky se prý dávají až, když je ten spodní nad 100. Takže jsem ráda, že tam dneska byl.

lipetra
2. říj 2011

@ilonne Ted v utery? Tak to se tam mozna i potkame, ja ve stredu rano jdu na planovaneho cisare...

ilonne
2. říj 2011

@lipetra Tak to možná jo, ano je to teď v úterý. Ale jak dlouho budu rodit, to netuším.

cernucha
2. říj 2011

@ilonne Jooo, Koudy, muj zlaty porodnik. Prvni mi porodit nestihl, tak doufam, ze na druhe mi do Nemecka neodjede 🙂 Ale obe netere a kamaradcin chlapecek jsou jeho uzasne dilo,vsechny tri deti bez nastrihu.

ilonne
2. říj 2011

@cernucha Jo, jo ten aspoň všechno vysvětlí a ne že ti jen dá suchou zprávu do ruky. Jako tam jsou všichni v pohodě a milí, ale Koucký, i když tě taky vyřídí rychle, tak k tomu dá i to vysvětlení a člověk aspoň jede domů v klidu, ví co o čeká a má aspoň ponětí o tom, co se děje a bude dít dál a neláme si nad tím hlavu.

eyael
2. říj 2011

Koucký je skvělý, zachránil mi první dceru abych předčasně neporodila ve 26tt a jen díky němu jsme vydržely 2v1 do 36tt 😉 doufám, že na něj narazím i tentokrát, ale až u regulérního porodu 😉 🙂

anetadr
3. říj 2011

Jen jsem nakoukla - Kouďáka mám taky strašně ráda - zachránil mi mimčo rychlými kleštěmi, když se začalo dusit v porodních cestách - šlo o vteřiny.... jsem neskutečně ráda, že mě mohl rodit on... je to fakt borec🙂

lipetra
3. říj 2011

@ilonne Me bude rodit doc. Krejci, ten je pry taky vyborny...ja jdu teda na cisare a anesteziolozka me premluvila na epidural, tak uvidime alespon mimi hned🙂A rodit budu na porodnim sale 1🙂Tak hlavne at jste oba zdravy a my taky🙂

ilonne
3. říj 2011

@lipetra Tak já předpokládám, že mě bude rodit zrovna ten, kdo bude mít službu. Dneska mi ráno odešla zátka, tak doufám, že by se to mohlo spustit samo a nebo,že to alespoň zítra po té vyvolávačce pojede rychle. Krejčí je super, chodila jsem k němu do poradny, má v poradně diabetičky.

sunnies
3. říj 2011

ahoj holky, tak nás včera pustili domů a můžu říct, že jsem celkem ráda....poležela jsem si pár dní na rizikovém, potom si užila dva dny vyvolávání porodu, který stejně skončil akutním císařským řezem, ale stálo to za to naše čtyřkilové štěstí...jediné co se mi nelíbilo, byl příštup dětských sester na oddělení šestinedělí (i když ty naše taky zrovna neoplývaly sympatiemi).

ilonne
3. říj 2011

@sunnies A proč jsi ležela na rizikovém? Já tam mám nástup zítra, mám cukrovku a vyšší tlak a mám napsáno ve zprávě nástup na vyvolání, ale na rizikové ne rovnou na sál. Já jsem teda doufala, že začnou rovnou vyvolávat. Nicméně dneska mi odešla zátka a špiním a mám takové MS bolesti tak doufám, že pojedu dneska rodit.

ilonne
3. říj 2011

@sunnies Jinak moc gratuluju a přeju hodně štěstí a zdraví.

sunnies
3. říj 2011

@ilonne šla jsem na zátěžový test a doktorce, které ho měla vyhodnotit, se nelíbil, žádné reakce na oxytocin, žádné zkracování čípku a navíc hraniční tlak, takže mě poslala na rizikové s tím, že případně začneme vyvolávat, jenže o víkendu se k tomu nikdo neměl, takže první tabletu na dozrávání hrdla jsem dostala až v pondělí

ilonne
3. říj 2011

@sunnies Aha, ty zátěžáky už jsem měla dva a vždycky mě poslali domů, že všechno v pohodě. Takže mám snad naději, že pokud se to dneska nerozjede, rozjedou to už zítra.

sunnies
3. říj 2011

@ilonne jinak zátka mi během toho víkendu taky odešla, ale efekt to mělo nulový....jen jsem nepochopila, proč když věděli, že nereaguju na oxytocin, tak se o to pokoušeli. Doc. Pařízek mi to teda vysvětlil tak, že se snaží mít co nejvíc spontánních porodů, ale nakonec to byl on, kdo rozhodl o císaři

ilonne
3. říj 2011

@sunnies No, já nesmím přenášet kvůli té cukrovce, tak snad to bude fakt hned.

sunnies
3. říj 2011

@ilonne tak to jo, přeju ti, aby to šlo rychle a měla jsi tam fajn personál 🙂

ilonne
3. říj 2011

@sunnies Děkuju, užívej si mimčo a to, že už jsi doma 🙂 . Já jsem teď začala špinit, tak jsem si v té knize od Pařízka přečetla, že to není na škodu, že se chystají porodní cesty, tak tiše doufám...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru