Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
10. čer 2009

marsulinka, no jen tak co si vybavuju 😀

kvakulka, co si vzpomínám, tak právě na sále sem nesměla pít, jako ani nevim vlastně proč. Normálně na čekateláku nikdo nehlídal co si piju či žvejkám 😀 A dostala sem i polívku.
Ale když sem pak už teda fakt měla - a hlavně si to uvědomila a byla schopná se ozvat - hoooodně sucho v puse, tak sem si řekla a podali mi moje pití. Ale jak řikám, já to měla celkem rychlý, takže ono jako asi když porod trvá dlouho, tak ti dají normálně pít, přece tě nevysuší. Ale fakt nevim jedinej důvod, proč by se nemělo.

janab78
11. čer 2009

Ta voda je kvůli případné narkoze. 😉

marsulinka
11. čer 2009

holky ještě jsem se chtěla zeptat, jestli má někdo z Vás zkušenosti s nadstandartem, hodně o něm uvažuju, případně, kdy jste si ho zařizovaly a kdy se to platí a tak 🙂 Díky

brisalek
11. čer 2009

Marsulinka taky bych chtela nadstandart, ale ten 2 luzkovy. Pokud vim zalezi jen na tom, jestli maji volno nebo ne. Kdyz prijedes do porodnice reknes to detske sestre pri prijmu a oni te tam bud daji nebo ne. Kdyz se uvolni misto, tak te tam pak mohou presunout treba druhy den. Ale zamluvit se to pry neda.

marsulinka
11. čer 2009

brisalek, díky za info, já bych taky chtěla ten dvoulůžkový, abych tam nebyla uplně sama 🙂 , tak uvidíme

sshiva
11. čer 2009

heliik: pozerám že máme takmer rovnaký termín 🙂 sa možno stretneme...
Holky a ako pojdete do porodky, autom alebo si zavoláte sanitku? Kamoška išla autom, ale im ho stihli behom chvilky odtiahnuť 😅 , je tam celkovo problém s parkovaním, stále plno, parkovacích miest je máličko a ešte sú aj platené...

lindatko76
11. čer 2009

Ahoj, jdu se mezi vas podivat, budu rodit take u Apolinare, sice uz jsem tam byla pred par lety, ale i tak to bude jako poprve🙂, termin mam 25/6, doufam, ze to bude trosku driv. Zitra me ceka monitor.
Do porodky pojedeme asi taxi, jako minule. Bydlime kousicek, tak mozna i pesky🙂 Drzim ostatnim palce 🙂

marsulinka
11. čer 2009

sshiva: já pojedu asi autem s manžou, akorát v případě krizovky nebo rychlého porodu sanitkou 😀

deathy
11. čer 2009

Holky, nadstandard dají když mají volno. Fakt to stačí nahlásit při příjmu, a oni pokud bude, tak dají. Mě dali na pokoj holku, ráno si požádala a kolem poledního už mazala na jinej pokoj. Ale jako mě ten obyč pokoj nevadil. Bylo tam vše co sem potřebovala, sprchy spol. mi nevadili. Málokdy sem se tam s někym potkala. A i tak v pohodě. Jediný teda co bych na tom pokoji vyměnila, byla postel. Ta mě jako docela sra... Ale jak řikám, vše jinak ok.
A co se týče placení, všechno - otec u porodu, pobyt, atd. se platí až na konci. Dají vám takovej lísteček podle kterýho si vás v pokladně vyjedou a tam se platí.
Joo, a taky určitě dostanete při odchodu takovej kufřík plnej dárečků. Já miluju dárečky, takže než sem šla domu, tak sem byla jak Alenka v říši divů a horlivě sem kufřík vybalovala. Sou tam věci pro mimi a dokonce i pro taťku atd. No uvidíte (pokud to nezměnili, ale myslim že nee).
A snad se ani nebojte toho čekání na propuštění. Docela straší, že je to třeba na dýl, než vyřídí papíry z dětskýho a z gyndy. Ale já volala asi v 10 domu, že mají přijet tak kolem 1, a ať nespěchají. No a v 11 už sem jim volala, ať už teda sou ihned tam, že už sme hotový 😀
Joo, co ještě nezapomenout, tužku a případně i papír (ale od nich dostanete takovou tabulku). To kvůli zapisování váhy a času kojení. To se dělá, aby viděli, jak vám to de a kolik mimi vycuclo. A taky rada, když vám nepude třeba hned mlíko, tak se nebojte říct sestřičkám o čajík. Dávají ho v 100 ml stříkačce, takže mimi si nezkazí sání a hlavně se tim dá docela uchlácholit, když má jakoby hladík.

deathy
11. čer 2009

A ještě jeden můj postřeh ohledně cesty domu. Jeli sme kome 1 odpoledne v pondělí, byl docela silnej provoz. Já jako řidič nesnesu, když mám být spolujezdec. Ale jak sem vyváděla když mě můj táta vezl domu? No hysterka největšího kalibru. Člověk jak je 4 dny "mimo" realitu a lidi, tak je pak úplně grogy a ten ruch ho docela děsí a ještě když máte vedle sebe v autě toho malýho uzlíka. Takže doporučuju zalést co nejvíc dolu na sedačce a nekoukat kolem sebe, jen na mrňouse a vůbec se nezajímat o okolí.
Jako mě ta cesta domu vážně dala na prdel 😀 😀 😀

cechtek
11. čer 2009

holky já během porodu pila vodu a hodně, nedovolili mi kolu, džus...

morgan
12. čer 2009

taky jsem mohla jen obyč vodu, a asi hodku po porodu donesli piškoty, přesnídávku a nějakou sladkou vodu 😉

deathy
12. čer 2009

Jo jo, po porodu sem taky dostala normálně teplou večeři.

marsulinka
12. čer 2009

Ahoj holky.Tak dneska jsem si objednala ty síťovaný kalhotky po 5ks, jak se tu doporučovaly a jinak vodu si taky koupím 🙂 . Jinak je fajn, že tu máme někoho jako je deathy, která nás prvorodičky zásobuje informacema 😀 😀 Díky. Včera jsem byla na ultrazvuku a mimi je prý ještě o 14 dní starší, dle velikosti a už je hlavičkou dolů a krásně prospívá 🙂

marsulinka
12. čer 2009

stejně by mě zajímalo, jak to tam mají udělaný, když je člověk registrovanej na nějaký termín, protože málokdo přeci rodí v ten termín porodu přesně, třeba rodíš 14dní před a už tam nemusej mít místo

morgan
12. čer 2009

To jo, ale někdo zas rodí 7 - 10 dní po, tak se to asi vykompenzuje...Já když šla rodit, tak odpoledne tam bylo uplně narváno a večer jsem měla celý sál jen pro sebe 😀

marsulinka
12. čer 2009

No jsem zvědavá, až budu rodit já, jestli mě nevykopnou někam jinam 😀 😀

deathy
12. čer 2009

marsulinka, neboj, nevykopnou. Já taky měla sál v podstatě sama pro sebe, přede mnou tam odrodila jedna mamina a to bylo vše. Sem ráda že nerodila po mě, asi bych to neustála slyšet jí, přeci jen člověk už to má za sebou a když by to slyšel...no nevim 😀

Jinak s informacema klidně budu zásobovat dál, ale chce to se mě ptát, protože já už si toho zase tak moc nepamatuju 😀 Pátrám v paměti jestli mě ještě něco nenapadne, ale zrovna nic 😀

tanuki
14. čer 2009

Já jsem den před porodem šla na zátěžový test, jak by kdyžtak šlo případné vyvolání (naštěstí nebylo třeba)..jenže to je na porodním sále, čehož jsem se dost bála, že uslyším řvoucí rodičky.. A jedna tam opravdu rodila, ale naopak mi to dodalo síly. Ozývalo se jemňoulinké "ufufuf auau" 😀 tak jsem sí říkala, že to snad nebude tak hrozné 😀 a perla na závěr- s tou maminkou jsem pak ležela na pokoji 😉
A rodila jsem také sama, ale po mém porodu, když jsem zrovna obědvala se rodilo. Byl to hezký porod, takže mi to přišlo "fajn" 🙂

larri
14. čer 2009

Ahoj holky,ja k vam nepatrim.Navstevuji u Apolinare car.A je pravda,kdyz vidim maminky s miminky jak odchazi z porodnice dostavaji takovy kufricek jako darecek.Ale co v nem je to tada nevim. 😉

martinamil
15. čer 2009

Ahoj Larri,

před 3 týdny v kuchříku bylo: časopisy, vzorky kosmetiky, prášek na praní, vzorky plenek Pampers, dudlík, Domestos. A ještě jsme dostali šusťákovou tačku přes rameno, kde bylo v podstatě totéž + kelínek na mléko od Aventu + 500 Kč poukaz, pokud založíš dítěti pojištění u České pojišťovny 😉

brisalek
15. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes byla poprve u Apolinare v poradne...Jsem 35+5tt(byla jsem minulý tyden hospitalizovana kuli podezreni na preeklampsii, ktere se nepotvrdilo, tak jsem sla uz do poradny do porodnice) a docela me to "rozladilo" stejne jako zmatek pri propusteni minuly tyden.) Lekar na vas mluvi, kdyz se oblekate. Se slecenim, oblecenim a prohlidkou jsem tam byla asi 5min 🙂 a kdybych nerekla, ze pred tydnem bylo mimi hlavou nahoru ani by to neresil...neudelali mi ani monitor ani UZT a mam prijit za 14 dni. Mam z toho takovy pocit, ze kdybyste jim tam dali zpravu, ze rodite, tak si ani nevsimnou a poslou vas klidne domu....🙂)) ale vsichni se tvari hrozne ufofrovane....akorat si poslechnou ozvy...no kdyby nebyly tak to uz je asi dost pozde ne??? 🙂 🙂. Nezepta se na obtize...nevsimne si ve zprave z hospitalizace nizkeho hemoglobinu, nerekl mi, jestli mam porad brat zelezo nebo ne atd, atd a v tom jak rychle na vas mluvi a chvata to clovek vse zapomene na co se zeptat.

sshiva
15. čer 2009

brisalek: to ma mrzi že maš takú skúsenosť, ja som tam bola 3x, zajtra idem znovu, a vždy som mala dobrý dojem, keď som mala nejaké otázky, tak som sa hneď pýtala...Je síce pravda že to tam je ako na bežiacom páse, ale pri toľkých tehulkách čo tam čakajú sa ani nedivím 🙂
Tak držím palce aby to nabudúce bolo lepšie 😉

marsulinka
16. čer 2009

brisalek, to mě mrzí, ale asi to tak bude všude, kde je tolik rodiček, je pravda, že rok od roku, je jich tam víc a i tak už se tam dlouho čeká. Občas uvažuju, zda jsem si neměla tu registraci dát jinam, kde je to menší, ale tak už jsem tady, tak snad to nějak dopadne, pozitivně 🙂

ad balíček po porodu: jsme na gynekologii dostávaly i ten co se dostává v těhu, tak tenhle je obdobnej 😉

brisalek
16. čer 2009

No ja porad jeste verim, ze aspon pece je tam tam nejlepsi, kdyby se neco delo s miminkem...A chce to byt na to asi pripravene a mit nachystane dotazy aproste se "nenechat"🙂. A doufam, ze sestricky po porodu budou mit casu vic a kdyz bude potreba vse vysvetli...Jsem proste moc zdrava na to, aby se mnou ztraceli cas 🙂)) a to je vlastne dobre, ne🙂

mamadana
16. čer 2009

Ahoj holky, my jsme se s malou vrátily z porodnice v neděli, takže mám docela čerstvé info "jak to chodí". Všechno začalo minulý týden v pondělí - to jsme měly přijít na CTG a pak klasickou ambulantní prohlídku. Doktorovi se nějak nelíbily ozvy na monitoru (prý že mimi to tam asi prospalo, tak ať jdeme odpoledne ještě jednou). To se opakovalo, takže v úterý jsem naběhla znovu. A odpoledne ještě jednou - to už paní doktorka prohlásila, že se jí to opravdu nezdá, že malá má asi pupeční šňůru kolem krku. Kromě toho jsem už od pondělka trochu špinila, ale oba dva mi potvrdili, že to na porod rozhodně nevypadá, že to bude opravdu až za 2 týdny. Další den - ve středu ráno ve 2:00 ráno mi začaly bolesti, ale jelikož mě doktoři přesvědčovali, že je všechno v pohodě, nechtěla jsem být trapná a snažila se to vydržet. Když už kolem desáté byly kontrakce čím dál častější (po 5 minutách), přece jsem dala na manžela a odjeli jsme do porodnice. Tam nás hned přijali, půl hodiny monitorovali, pak vnitřní vyšetření a pak teprve začalo peklo - v košili jsem se procházela po chodbě sem a tam, protože jsem ještě nebyla pořádně otevřená, ale bolesti už se nedaly snášet (normálně vydržím opravdu hodně, ale tentokrát mi tekly slzy). Vystřídalo se u mě postupně pár doktorů, sestřiček, "moje" porodní asistentka a všichni utěšovali. Já jsem byla ze začátku přesvědčená, že epidurál nechci, v 15:00 už jsem o něj prosila. Za půl hodiny konečně zabral a my jsme mohli konečně začít. K mé smůle doktorka, která mi den předtím na ambulanci řekla, že má podezření s pupeční šňůrou, rodila vedle jinou paní, takže my jsme do toho šly s asistentkou jakoby nic, protože ona tu informaci neměla. A mě blbku zase nenapadlo se o tom zmínit... Samotný porod už byl ve srovnání s "předehrou" sranda, dokonce by mě vůbec nemuseli ani nastříhávat, jak to dobře šlo - a pak..... maličká měla ručičku k hlavě opravdu omotanou pupeční šňůrou, takže mě nakonec doslova rozervala - což se nemuselo stát, kdyby si doktoři předali jednu jedinou informaci. Ale pan doktor si pak dal na "vyšívání" asi hodinu opravdu záležet, tak snad se to brzy zahojí. Tím jsem žádnou z Vás nechtěla postrašit, jenom povzbudit, že se FAKT NESMÍTE NECHAT ODBÝT a radši se na všechno desetkrát ptejte. Jinak musím uznat, že u porodu byli všichni moc bezva a snažili se pomoct i povzbudit, na oddělení (já jsem byla na P3) jsou jako všude 2 tábory: milé, ochotné a usměvavé, ale i protivné a neochotné sestřičky i doktorky. Ale tam se taky vyplatí se nedat - od toho tam koneckonců jsou. Tak holky, přeju všem hodně štěstí a sil, ať už to máte taky brzo za sebou🙂

sshiva
16. čer 2009

mamadana: moc gratulujem k holčičke 🙂 Muselo to byť dosť stresujúce a namáhavé...Ja som sa dnes vrátila z kontroly a mám presne opačný problém, doktorke sa zdalo že z výsledkov z monitoru je drobec nejaký moc aktívny...takže idem vo štvrtok znovu 😅
Je fakt že pri toľkých maminách nie je moc času na nejaké podrobné prehliadky, ale v každom prípade je dobré sa pýtať a nebáť sa informovať, to ja sa radšej 2x opýtam to isté akoby som mala byť z niečoho vyplašená...

deathy
16. čer 2009

mamadana, teda, no, hlavně že ty i malá jste v pořádku!!!! Mám úplně husí kůži když to čtu.

Jo jo, na ambulanci je to takový všechno děsně rychlý, a nejrychlejší je tam pan dr. Pařízek. Hm hm. U něj sem měla rekord asi 2-3 minuty v ordinaci po prosezelých 2 hodinách v čekárně 😀 Ale jako jo, chce to se ptát i když už vás tlačí ke dveřím. Mě se tam stalo, že sem se ještě ptala, tak mě sestra informovala, a už tam byla jiná mamina v ordinaci. Takže fofr, já to všechno zapoměla, tak sem si prostě potom z domova v klidu zavolala k sestřičkám, a ty mi to vše zopakovaly.
Jinak potom na odd. šestinedělí, tam je vás podstatně méně a sestřičky mají "více" času, takže vše zodpoví. A můžu říct, že na P15 byla jedna výýýýborná dětská sestři, taková mladá, která mým spolubydlícím říkala jak na kojení a rady s mimi (já byla za hvězdu, páč sem předtím hlídala dvojčata půlroční, tak sem věděla co a jak). Fakt byla suprová. Žádný že info v 5 minutách. Byla u nás na pokoji asi půl hodiny.

tantana
16. čer 2009

ahoj dneska jsem tady prvne a je super vse si procitat.mam termin 8/10 a tak me pomalu zajima vse co a jak.diky moc za info o porodnici u apolinare kde jsem taky registrovana.

marsulinka
16. čer 2009

Ahoj holky, no já se taky radši na všechno všude ptám i když občas vypadám jako blbka, ale radši se ptát než nevědět že jo 😀 Já doufám, že všechno bude dobrý, hlavně aby mimi bylo v pořádku.

mamadama: moc gratuluju k miminku, je dobře že jste oba v pořádku, to je hlavní, jsi moc statečná, že jsi to takhle zvládla, tak přeju jen tak dále..........už se docela těším až to bude za mnou, malinko už začínám mít strach

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru