Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

nitenka
25. srp 2009

whoknows
díky jsi šikulka 🙂) už mám opsáno a vloženo do mobilu 🙂 díky dobrou noc všem

morgan
25. srp 2009

nitenka - těhu ambulance by měla být 224 967 401 (403), píšou na www.apolinar.cz

karusta - nevím, na stránkách to není

soanpe
25. srp 2009

Marsuuul
velká gratulace 😉
hned jsem to oznámila Mladým maminkám

morgan
26. srp 2009

ahoj, to je divný, včera když jsem psala svůj příspěvěk ve 20,12, tak tak whoknows a nitenky určitě nebyl!!! Je to možný??? 😀 ☹

whoknows
26. srp 2009

možná to ten sever chvilku chroustá a zobrazuje to o chvilku později když je na koníkovi zrovna nával 🙂

zazit
26. srp 2009

holky, zdravim, tak uz jsem na dnesni kontrolu nedosla, rano v pet mi odtekla voda, takze ted cekam na cekatelaku, co se bude dit! tak zatim

whoknows
26. srp 2009

zazit, tak držím palce ať je to co nejrychlejší a máš mimi brzy u sebe 😉 !

martinamil
26. srp 2009

Markétce, gratuluji.

Matrika kliniky - J. Šnebergrová - tel. 224967014 - po-čt 11-12 hod, případně tel. 224967146

citace z lístečku co jsem dostala po porodu, kam mám zavolat rodné číslo malého.

tantana
26. srp 2009

Nitenka, no ja zatim chodim taky porad k tomu svymu a jeste me obednal za dva tydny a to zase k nemu,ale nevim jak to ma on domluveny chodi tam totiz slouzit myslim uterky.Takze fakt nevim.
Zazit tak to je super konecne jsi se taky dockala, tak at je vse v poradku. 😵

adajar
26. srp 2009

zazit at to mas brzi za sebou doufam ze ted uz jsi po porordu. 😉

morgan
26. srp 2009

tantana - myslím, že těd už by ses mohla objednat k apolináři, když znáš poslední návštěvu u svého dr

whoknows - asi jo, pak vypadam jak blbec, že nečtu 😀

zazit - ty brďo, tak doufám, že už to máš úspěšně za sebou 😀

nitenka
26. srp 2009

ahojky holky koukám co nového ..díky všem za info 🙂 zazit snad už máš maléo u sebe a je vše ok...
tantana já už chodím ke gyndaři každý týden už od 31tt
jdu ve středu na kontrolu,ale asi mě taky ještě nechá 🙂 u mě je vše ok neotvírám se a vše je v pohodě.tak mě tam rychle nepožene i když jsem na rizikovém.
Ale těším se tam na monitor a tak vůbec zase o krok budeme dál 🙂 tantana třeba se tam spolu potkáme jseme skoro stějně kdy máš termínek porodu? já podle MS 10.10 ale posle caru a ultrazvuku jsem o táden napřed 🙂

morgan
26. srp 2009

nitenka - jéé já se taky tak těšila na monitor, je to něco novýho a je slyšet nahlas srdíčko, je to bezva 😀

karusta
26. srp 2009

Martinamil - moc děkuji!! 😉

adajar
26. srp 2009

morgan nas malej jak byl mrnousek predtim monitorem i ozvama zdrhal pokazde. 😀 😀 😀 😀 Nekdy ho honili celkem dlouho.

deathy
26. srp 2009

Marsulinko, velká gratulace k chlapečkovi!!!!

Jinak marsulinko a morgan, díky k tý maturitě, sand to vyjde a budu mít klid. Chci věnovat veškerej čas jen Kris.

adajar
27. srp 2009

death maturita urcite vyjde.

tantana
27. srp 2009

Nit tak to by bylo i mozne termin podle MS mam 9.10. a podle ultrazvuku 8.10. takze uvidime.Musim si sem dat konecne nejake to male foto at se aspon pozname. 😅

whoknows
27. srp 2009

Ahoj holky, tak dneska jdu na tu druhou část předporodního kurzu, ale upřímně, moc se mi nechce. V noci jsem špatně spala, pobolívalo mě břicho a od rána mám nepohyblivý obě ruce v zápěstí a prstech. No už připadám si jak válečnej invalida 😀 . A to má dneska být až 30 stupňů! Doufám, že jim předpověď nevyjde.
Taky se vám zdá že to teď ke konci tak strašně pomalu utíká?!? Každej další tejden mi přijde dlouhej jak měsíc. Asi už mi to trochu leze na mozek 😅

zazit
27. srp 2009

holky, tak jsem nakonec porodila az dneska v pul druhe cisarem, Tomasek mel 3,8 kg a zatim jsou tu vsichni strasne super - sestricky na cekatelaku, salech, ted i na jipce, fakt uzasny, a zitra snad nadstandart

maui
27. srp 2009

Ahoj maminky a skoromaminky🙂
Já mám naplánovaného císaře u Apolináře v ukončeném 34.týdnu, dva týdny předtím tam musím ležet na rizikovém, tak jsem ráda, že jsem si tu přečetla i pár nadšených ohlasů, protože navzdory své profesní pověsti Apolináře nějak provází negativní hodnocení maminek 😕
Chtěla jsem se zeptat, jak to tam vlastně funguje s monitory srdíček. Jdu v pondělí poprvé a doktor mi řekl, že se nemusím objednávat, ale mně kdykoli jdu kolem připadá, že tam sedí strašná spousta maminek a že se na mě nikdy nedostane 🙂 Jak dlouho se tam tak cca čeká, než vás vezmou? A jak dlouho trvá monitor? Já čekám dvojčata, to asi bude na dýl,ne? Díky za odpověď.

nitenka
27. srp 2009

zazit gratuluju mamino 🙂 krásná zprava už se těším na tomáška až nám ho vyfotíš.. 😉 a taky díky za hezké zpravy o lékařích to nás čekající potěší 🙂 tak at je ti brzo dobře a už jsi s malim doma 🙂 papa

morgan
27. srp 2009

😀 Zazit - gratuluju, super! 😀 😀

maui - na monitor se opravdu neobjednává, maminek tam je vždycky dost, to máš pravdu 😉 , mají tam 5 nebo 6 monitorů...monitor musí trvat aspon 20 minut...někdy jsem tam čekala i hodinu a půl a fakt nuda no ☹, nejlíp se mi vyplatilo být tam i třeba chvíli před otevřením, sice tam maminky taky jsou, ale to jsem čekala třeba jen půl hodiny...taky záleží kdo monitory natáčí, některá je rychlá a odsejpá to a někdy se s tím sestra tak loudá, že hrůza..každopádně s dvojčaty nevím, ale hádám, že bude natáčet nejdřív jedno a pak druhé ☹ (nevšimla jsem si že by měly dva přístroje u jednoho lůžka)...hele nejlíp nějak šikovně nadhodit, že čekáš 2 😀 😀, nevím jak tam k tomu přistupujou, ale mohly byste mít přednost 😉

nitenka
27. srp 2009

maui ahojky já ti neporadím,ale zase tě potěším Já jsem chodila k Apolináři 3 roky na IVF a unám tam hodně lékařu a přístup nemocnice,já jsem tam byla moc spokojená ,rodila tam ted moje kamarádka a byla fakt spokojená ono se najde vždy na co nadávat nebo by mohlo bát jinak ,ale o miminka a maminky je tam postárano na 1 🙂 tak držím palce

martinamil
27. srp 2009

maui, já Ti taky neporadím, ležela jsem na rizikovce a nakonec se Kryštof narodil 35+5tt, ale chci Tě uklidnit. Všichni jsou super. Na Rizikovku a IMP II. na P5 chodím Kryštofa ukazovat ještě dnes 😉 Jak jsem měla opravdu hnusné těhotenství, tak na toto budu vzpomínat dlouho a ráda.

maui
27. srp 2009

I tak jste mi pomohly, holky, díky moc 🙂 Ještě se zeptám, to pořadí si mám hlídat sama, kdy jdu na řadu, nebo to si nějak určují a vyvolávají sestřičky podle vybraných průkazek jako v poradně? 😕

adajar
27. srp 2009

zazit gratulace velika teda. A na kterem sale jsi rodila???

adajar
27. srp 2009

maui s poradnou ti neporadim a monitorem tam az jsme se nedoatala. 😉 😉 😉 My totiz hodne preskakujem.

morgan
28. srp 2009

maui - pořadí sí hlídáš sama, takže se zeptej kdo je poslední a za tou maminkou půjdeš 😉 , někdy se zavolá at jdou dovnitř i 2 nebo takže hlídat, aby tě nějaká rychlejší mamina nepřeskočila.. 😀
A měj připravenou průkazku a počůranej papírek (klidně z domova přinesený v pytlíku), at neremcaj, že zdržuješ 😀

adajar - vy jste prostě rychlíci a danielek bude určitě rychlej i ted v dalším vývoji a všechno dožene 🙂

nanule
28. srp 2009

Ahoj holky, chci se zeptat na banalni vec... Pristi tyden jdu poprve na monitor a pak do poradny. Monitor uz jsem pochopila co a jak a v kolik kde byt, ale kdyz ho budu mit za sebou a pujdu do poradny, mam pockat v cekarne az vyjde sestra nebo sama zaklepat na dvere ambulance 1? Protoze me rekli at na ne zabusim, ale zase maji na dverich ceduli neklepat, tak sakrys jak se v tom mam vyznat? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru