Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

laloona
29. bře 2011

@brendda Míša Klímková kě rodila před 3 měsíci, byla úžasná 🙂

estrellita
29. bře 2011

@tanuki gratuluju k tehotenstvi, obcas jsem te videla na jinych diskuzich. a tedy dalsi porod u Apoli? ja myslela, ze jsi byla motolska, kdyz tam studujes? a nebo si to pletu? 🙂

brendda
29. bře 2011

@laloona tak tobě už to třetí šlo snad "samo" ne? 😀

laloona
29. bře 2011

@brendda No kéž by, právě že jsem musela na vyvolání, to byla katastrofa, sic rychlé,ale taková bolest, že i první porod,co trval 18 hodin byl proti tomu procházka růžovou zahradou. Epidurál mi nedali,takže ten můj poslední porod jsem si vychutnala do posledního zatlačení 😀

brendda
29. bře 2011

@laloona aha,ty brďo to čučím jako blááázen.Kdo by to byl řekl.....A druhý?????

laloona
29. bře 2011

@brendda Druhý byl taky super 😀 chodila jsem do Motola do prenatálky, a když mě dovezla sanitka s kontrakcemi po 6 minutách, to jsem přenášela,seřvali mě, že blokokuju sanitku a jedu domu. Místo toho jsem jela do Krče. Porodila jsem na příjmu,protože jsem měla hlavičku už venku!

brendda
29. bře 2011

@laloona taky dobrý 😀

laloona
29. bře 2011

@brendda :-d JOJO, proto já už rodit nikdy nebudu 😀

chayanita
29. bře 2011

@karusta mluvíš mi z duše, je to lepší, než kdybych na to přišla po letech a malý už by byl na něj zvyklá, to by bylo na blázinec...
Jééé , ty čekáš dvojčátka!!Taky to nebude sranda, všude je něco, to víš že jo, ale když se chce jde to...i v provizoriu a tak, luxus by byl na prd, kdyby byl člověk sám...!!!
Děkuju moc, vědět dám! Dneska mi zkoušeli dělat Hamiltona, ale malej je moc vysoko, tak budu chodit obden na kontroly a čekat...🙂
A maximální štěstí to prý je a už se na ten pocit mooc těším!!🙂
Opatrujte se všichni!!

chayanita
29. bře 2011

@laloona jééé, tak to jsem ráda, že jsi se k ní taky dostala, ona je skvělá

laloona
29. bře 2011

@chayanita Je výborná,hodně mi pomohla 🙂 Tak Ti přeju taky hodně štěstí a ať je to rychlé 🙂

chayanita
29. bře 2011

@brendda: Ona je rázná, máš pravdu, na fňukání ona není, ale zároveň je to profík a umí uklidnit a tak a máš pravdu, že pak u porodu ta něžnost moc nepomůže🙂)))
Mám jí moc ráda🙂 byla bych ráda, kdybych jí měla i u porodu🙂
Právě, blbci jsou všude, byla by to nuda..., ale tak U Apolináře je jich trochu menší koncentrace🙂))

tanuki
29. bře 2011

@estrellita díky, škola už hotová, dvě bych při studiu nezvládla 🙂 a vy se už taky chystáte na 2ku? no právě proto, že jsem tam studovala, tak jsem tam rodit nechtěla 😅 Jednak by mi bylo nepříjemné tam potkávat v pozici rodičky známé tváře ať už doktory nebo studenty a druhak jsem chtěla rodit bez nástřihu, což mi přišlo u Apo reálnější. Teď jsem dost na vážkách kde rodit - cítim se tam v bezpečí stran řešení případných komplikací, ale zbytečně urychlují (voda, oxytocin) a hlavně bych ráda zkusila okolo porodu něco jiného než ležet pár hodin na sále na tom polohovacím lůžku 😠

estrellita
29. bře 2011

@tanuki a nad jakou porodnici jeste premyslis?
tak gratuluju k ukonceni studia, to jsi fakt dobra!!!
nn, my se jeste na 2ku nechystame 😀 jeste musism vstrebat ten porod a chci si trochu maleho uzit 🙂 takze nejlepe kdyz mu bude rok a 3/4 🙂 vam to krasne vyjde o 3 roky, to je moej predstava, tak uvidime, i kdyz by to bylo o chvilku driv, tak neva.

tanuki
29. bře 2011

@estrellita No jo, ty ho máš vlastně ještě mladičkýho 🙂 já bych taky brala i menší rozdíl, ale dřív jsme se bála a tentokrát to stejně nešlo hned, až když jsem jí odstavila..
Bydlíme teď v Jižních Čechách, kde je vyhlášená Krumlovská porodnice. Ale gyn a rodinu mám v Praze, tak tu jsme dost často.. Takže to zatím definitivně neřeším, registrovaná jsem zas u Apo a v tom 35.tt se rozhodnu 😒 Moooc těžký rozhodnutí! Buď Apo se všemi +a- ale to, že tam je vždy superzkušený atestovaný porodník mi je prostě "příjemné" nebo superpřátelský Krumlov, kde ale když se něco děje s mimi, tak frčí do Budějovic..jsem paranoidní 😎

estrellita
29. bře 2011

@tanuki jj, jeste je maly 🙂 ale uvidime, kdy se rozhodneme, treba jeste zmenime nazor 🙂
no paranoidni nejsi, zvlast kdyz vis, co vsechno se muze stat, tak se chces proste jistit. Tak uvidis, jak se bude vyvijet tehu atd. I kdyz ja mela tehotenstvi bez sebemensich problemu a porod pak byl mazec s hodne komplikacema a maly vysel ven za 5 minut 12. Ale treba jsem vyjimka, ze jo 🙂

karusta
29. bře 2011

@tanuki jak jsi psala o té vodě nebo oxytocinu, tak mě teda nechali až do 41+3, to jsem měla jít na vyvolávačku, ale praskla mi v noci voda a jelo se... a řekla bych, že právě u Apo vše směřují k co nejpřirozenějšímu porodu. Třeba já nakonec musela rodit císařem pro nepostupující porod(omotaná šňůra kolem nožiček), ale to rozhodnutí padlo až po 28 hodinách kontrakcí po pěti minutách.. a lékaři celou dobu můj stav se mnou řešili a ptali se mě na můj a manželův názor, zda chci ještě čekat atd. Bylo to moc profesionální a prima. Tak to je moje zkušenost.
@chayanita Hamiltona mi dělali před porodem 2x, stejně mi nepomohl..taky jsem chodila po termínu na kontroly obden.

chayanita
29. bře 2011

@karusta 🙂 taky si nemyslím, že nejsem ta na kterou mi zabral🙂 Tak jsme se dohodly na kontrolach obden - monitor, a 5.4.UZ- biometrie a kdyby do te doby nic, tak to uz budu 41+2 by se to resilo jinak...🙂

karusta
29. bře 2011

@chayanita Stejný postup jako tehdy u mě s Teri 😉 Držím pěsti, ať se zadaří samo a co nejdřív a co nejrychleji 😀 A radím, nemýt okna, nic nedělat, odpočívat. Já zavařovala, myla okna, schody, pořád jsem lítala v domění, že to pomůže, prdlajs, nepomůže. Prcek si sám vybere, až bude chtít ven a budeš na to potřebovat dost sil a být vyspinkaná, což já rozhodně nebyla 😉

tanuki
30. bře 2011

@karusta já mám takové zkušenosti ze svého a švagrových porodů, že nám oběma píchli vodu a přidali oxytocin. Můj porod byl i tak nakonec super(i když po oxytocinu začaly taky malinko klesat ozvy) , ale její druhý se těma intervencema málem po... Postupoval přiměřeně, přesto se to pokusili urychlit, jenže po oxytocinu začaly prckovi klesat ozvy na 60, což je fakt blbý, už tomu dávali poslední kontrakci a že kdyžtak jedou na sál. Ale po infuzi zastavující kontrakce byly ozvy normální.. Prostě úplně zbytečně z toho byl málem nakonec císař.

Jinak mě možná Hamilton zabral, druhý den ještě zátěžový test, ale to už jsme tam šla se slaboulilinkýma svýma pravidelnýma kontrakcema 🙂 a v noci pak začaly pořádné kontrakce.. A mojí spolubydlící praskla voda 1hod před nástupen an vyvolávání, tak držím palce! Přenášení je ten největší vopruz, co znám 😉

zzf
30. bře 2011

Ahoj přidám se, se svým porodem u Apoli. Třeba to některé pomůže. Měla jsme plánovaný cisař a rodili jsme před 14dny. Takže, moje rady: absolvovali jsme předporodní kurz (z mého pohledu celkem zbytečně, protože PA moc nebrala ohled na to, že budeme rodit cisářem a o průběhu se zmiňovala jen letmo a na moje vyzvání, ale je to můj subjektivní názor. Možná jiná PA by byla lepší. Co mě hlavně dostalo, tak tvrdila, že manžel k porodu nesmí a čeká na chodbě a jde jen na „označení miminka“ a pak se může pozdravit semnou až mě povezou na JIP). Nicméně to nebyla pravda . Co se týče samotného císaře, den předem dostanete prášky návod co můžete jíst a do kdy a injekci s návodem jak aplikovat (já byla zbabělec a nechala si jí píchnout od kamarádky (lékařky)). Pokud jste z Prahy odešlou vás domů a máte se dostavit až ráno kolem 7.
POROD: Ráno proběhne klasická příprava na porod –vyšetření, monitor, klistýr,..oholení (ale nahoře , můžete být připravená z domova). To trvá asi 2hodiny (vy se nudit nebudete, ale manžel (přítel čeká na chodbě, tak ho na to připravte  ). A pak nás vzali do jednoho boxu blízko operačního sálu a čekáte, to už s manželem…..Jen vám zakážou vycházet, protože kolem kmitají s miminkama ze sálu . (trochu divný pocit, když víte, že další na řadě jste vy). No a když už jste na řadě tak to zase jde docela rychle. Manžel se jde převléci a vás připraví na operaci. Napřed opíchají místo na epidurál )docela nepříjemné) počkají až zabere a pak zavádějí epidurál. Musíte se pořádně nahrbit (což s břichem není legrace a neucuknout, což taky není legrace). Mě pak chytla strašná zimnice, ale anestezioložka říkala, že je to normální. Při samotné operaci jsme necítila vlastně jen ten pás, kde operovali. Nohy, zadek…..cítíte. Miminko je na světě asi za 5 min od začátku. Mě ho ukázali a manžel šel na označení, pak se vrátil i s mimi, ale mě se během šití udělalo špatně tak ho zase decentně vyhodili. Po operaci se jede na JIP, kde jsem byla cca 12 hod. (Rodili jsme v poledne a z JIP mě „vyrazili kolem 9 ráno druhý den). Sestřička na JIPu byla senzační, ochotná, milá, vše vysvětlila…..jen to jméno jsme si nezapamatovala (a to jsem měla tu její vizitku před očima, každou chvíli).
LAKTACE: mimi mi přinesli v 6 večer a to spala a pak v 9 a to jsme zkoušeli přiložit a šlo to (celkem  ). Rozhodně to není o tom, že se musí přiložit hned po porodu. My 3 den od porodu vypily 100ml. Je to jen v hlavě a v předpokladech, když máte kojit, budete.
ŠESTINEDĚLÍ: tak tedy z JIP vás vyhodí cca po těch 12hod. Stylem zarehabilitujeme si, protáhněte nohy, trochu pánev, sedněte si (točí se vám hlava  ok počkáme, za 2 min, ještě se vám točí no neva zkuste to  (píšu to v dobrém)), ale požadavek, abyste se postavila a došla do sprchy 12 od operace je docela náročný. Takže, posadit, postavit a se sestřičkou do sprchy  a pak tradá na šestinedělí. Kde se vás ještě formálně zeptají, zda se vám netočí hlava a pak už jen, že mimi vám dovezou co nejdřív. Vřele doporučuji nadstandard, protože chodit do společné sprchy v předklonu (což se vám může a nemusí stát) není nic extra a pak na nadstandardu mají polohovatelnou postel, ocení ti co neumí vstávat přes bok a zatnout břišní svaly prostě nejde. Jinak i tady byl všechen personál příjemný, protiva se vždycky najde, ale to asi všude. Jediné co by se jim dalo vytknout jsou vizity, chodí ráno a za těch 5 dní jsem nevysledovala kdo kdy (chodí dětská a ženská). Ale většinou se to dalo zvládnout. Pro nás byl kritický poslední den, kdy noc jsme prořvaly a ráno nás střídavě naháněla dětská vizita stou ženskou.
Teda to jsem se rozepsala, ale snad to někomu pomůže. Jen dodávám: takhle jsem to měla já u Apoli, u vás to může být trochu jiné .

ilonne
30. bře 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? Budu rodit u Apolináře a chtěla bych se zeptat, jak to funguje s lékaři u porodu? Rodí zrovna ten kdo tam je nebo je možnost výběru nebo tak něco? A rodí lékař nebo porodní asistentka?A kolik je tam valstně doktorů? Chodím jednou za čas do poradny k MUDr. Kouckému. A přijde super.

ilonne
30. bře 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? Budu rodit u Apolináře a chtěla bych se zeptat, jak to funguje s lékaři u porodu? Rodí zrovna ten kdo tam je nebo je možnost výběru nebo tak něco? A rodí lékař nebo porodní asistentka?A kolik je tam vlastně doktorů? Chodím jednou za čas do poradny k MUDr. Kouckému. A přijde mi super.

estrellita
30. bře 2011

@ilonne myslim, ze to funguje uplne stejne, jako kdekoliv jinde. Kdyz je porod fyziologicky bez problemu, vede ho PA a Dr prijde nakonec zkontrolovat, zasit. Pokud se vyskytnou komplikace, je u toho dr. 🙂
Kolik je dr na sluzbu, to netusim, ale myslim, ze si dr zaplatit muzes, to se nabizi taky asi vsude.

estrellita
30. bře 2011

@zzf jen si dovolim podotknout, ze bohuzel kojeni neni jen o hlave a predpokladech 😉 zbytecne tenhle nazor stresuje maminky, ktere z mnoha ruznych duvodu nemohou kojit ...

jinak ja jsem byla prvni vecer na normalnim oddeleni a polohovatelna postel byla i tam, dlasi dny jsem byla na nadstandardu, ktery se uvolnil 🙂

Co se tyce pohybu po porodu, proste je to nutnost, nelze jen lezet, i kdyz to neni prijemne, ale od toho je tam na prvni vstavani sestra, aby pomohla. Ja jsem jim tam omdlela - mela jsem velkou ztratu krve a rozhodne se me pak jen formalne neptali, ale udelali krevni testy a druhy den jsem dostala 2 pytliky krevni transfuze.

chayanita
31. bře 2011

🙂 😀😀 @karusta Jsem ráda, že mi někdo potvrzuje, že být na porod neodpočatá je na prd 🙂 Já totiž měla minulý víkend podobnej úlet, kdy sem si začla stěhovat nějaký knížky v pokoji, utírat prach a umývat okna... 😀 S prckem to ani nehnulo a já z toho měla jen brnění v nohou a šílenou bolest v kříži 😀 Takže už se pokouším být aktivní jen tak zdravě 😀 a moc se před dnem D nezrušit 😀 Ale noci už těžko zvládám, malej by byl nejradši, abych se každé dvě minuty přetáčela na druhý bok 😀 a když už je spokojen se stranou na které spím, tak se zas mele a to musím vstát 😀 Tak to poslední dobou, já děsnej spáč, kolem 5:45 vždycky vzdám. Asi mě trénuje na vstávání k němu 🙂 Moc děkuju za držení palců, hrozně mě uklidňuje vědět, že měl někdo podobného lenocha a plán kontrol🙂 Zatím neklesá, tak uvidím co dál🙂
Moc se dvojčátky opatruj!🙂 Už víš, jestli jsou jednovaječný, apod.?

brendda
31. bře 2011

@chayanita mě dělala M.Klímková Hamiltona dvakrát a myslím,že to pomohlo....taky jsem přenášela.Po pár dnech odešla zátka a po dalších pár dnech to začalo...

zzf
31. bře 2011

@estrellita ahoj jasne dekuji za doplneni......stim kojenim je to veda, me zase stresovalo, ze budu prikladat az asi po 4-5 hod......Chtela jsem napsat jak to probihalo u me, protoze jsem sama hledala aspon nejake info o tom jak u apoli probiha planovany cisar (moc jsem toho nenasla)....snad to nekomu pomuze 🙂

chayanita
31. bře 2011

@brendda To jsem moc ráda🙂!!! Mě by to taky určitě pomohlo, kdyby náš expert nebyl moc vysoko 🙂 Říkala, že nedosáhne a tak ještě týden čekáme..🙂

ilonne
31. bře 2011

@estrellita Díky, vůbec si neumím představit co mě čeká. No trochu tedy jo. A říkám si, že doufám, že nezpanikařím a nebudu pak za hysterku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru