Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
8. dub 2008

Ahojdy tak je to za námi. 9:56 / 50cm / 3760g
Personál super
Zdraví Táta

barbarek
8. dub 2008

Ahojky jééééééééé zdravíme tátu a mooooc blahopřejeme! Tak to jsme si to s Martinkou krásně naplánovaly a v porodnici se potkáme.......super!!!! 😀

Kačko tak je řada na tobě!!!!!! Ať se tam sejdeme všechny 😀

kacka.va
8. dub 2008

martinko: supeeeer.
No, my ještě asi nějaký den vydržíme 😉, termín máme až příští týden 😉

janah.
8. dub 2008

Martinko!!! Velká gratulace k Míšovi 🙂 🙂 Ať dělá jen samou radost. A drž tam fleka Barbarkovi haha 😀

cechtek
9. dub 2008

mooc gratulujeme k Míšánkovi a držíme palečky Kačce 😉 btw jak to dopadlo se jménem nakonec?

janah.
14. dub 2008

Ahojky,
tak jak to zvládáte s mimískama?? 😉

martinka79
15. dub 2008

ahojky u nás doma pohodička malý je anděl, spinká apapá. myslela jsem že to bude horší, ale je to krásné. v moci spí a budí se 2krát na papání, dopolende má jem lehký spáneček a odpoledne si dá pěkně chrupandu ana večer se těší na koupání. 😉 je to můj poklad.
jinak holky díky za gratulace. barču jsem tam ani neviděla. 🙂 snad je v poho. 😉

ervina
15. dub 2008

ahoj holky, tak už jsme druhy den doma z porodnice a hlásíme se s Kačenkou!
narodila se před týdnem 8.4. ve 12.23 hodin, měřila 51cm a vážila 3380g.

janah.
15. dub 2008

Tak si užívejte svých pokládků. 😉 Dnes mi to tu řve jeden přes druhého 😖 Snad odpol bude lepší.

barbarek
15. dub 2008

Ahooj tak i my se hlásíme, včera jsme dorazili domu. Ondrašek se narodil 9.4. v 10.28, vážil 3,39 kg a měřil 49 cm. Je to naše zlatíčko a je hrozně hodnej 😉

Kačko vítej doma, krásně jsme se na JIPU potkaly viď? Sice jsme si zmateně vykaly, ale myslím, že tady zůstaneme u tykání ne 😀 😀 😀

Martinko taky vítej. Asi jsme každá ležela jinde. Já byla do čtvrtka na JIPU, pak na P3 a pak od soboty na nadstandartu na P1 🙂

ervina
15. dub 2008

ahoj báro, tak jste už též doma a hezky si malýho užíváš. no jsou to naše zlatíčka 😉 pořád se na ni nemůžu vynadívat, je to radost ji mít po těch devíti měsících u sebe v náruči.
nakonec jsme se sešly na JIPU a pak i s Martinkou na šestinedělí na P15. holky mějte se krásně a užívejte miminek!
pa Eva

martinka79
15. dub 2008

Holky tak to jsme ráda, že se všechny radujeme . BAru my se bohužel nepotlkaly, ale já na tebe myslela. 🙂

zuza56
15. dub 2008

Baru velikáááááááánská gratulace k Ondráškovi a Martince též 😀

janah.
15. dub 2008

Barbarku a jak to zvládáš?? Vůbec si to nedovedu představit 😀 Jinak koukám, žes přebornice. Já tam byla 3x, ale nikdy jsem nestihla toho tolik poznat co Ty hahaha 😀 Ten nadstandard si chtěla kvůli noze?? Já už nikdy neměla sílu měnit, když už jsem tam ležela.... 😀

barbarek
15. dub 2008

Holky díky za gratulace 🙂

Evi je to fakt zázrak viď. Já na toho malého človíčka taky pořád koukám 🙂

Marti je to škoda, ale co se dá dělat. Těch oddělení tam je hodně 😀

Janah zvládám to zatím ok. Musela ale dorazit mamka, protože jak nechodim tak to je naprd. No prošla jsem toho hodně. Myslela jsem, že budu na normálním pokoji, ale šlo to jen než mi vyndali cévku. Nechali mi jí kvůli té noze do soboty ráno, abych nemusela na záchod. Jenže pak byl záchod na chodbě a to jsem viděla jako problém. A hlavně návštěvy nesměli na pokoj a ani na tu chodbu, takže se muselo docela daleko. No a sestřičky nebyli nadšené mě vozit a hlavně mi bylo trapně s tou cévkou. Takže proto nadstandart. 😀 Tam to bylo super!

martinka79
15. dub 2008

Baru tak to chápua myslím si, že jis udělal dobře. užívej si malého.zatím

tanuki
16. dub 2008

Ahoj holky! Velká gratulace k miminkům!!!
Tak já dnes ráno volám na registraci, berou jich 8na den, tak na to snad nezapomenu a nebudu tam volat odpoledne 😀
Co sestřičky na šestinedělí? Teď si jedna známá stěžovala, že na miminka super, ale na ní byly protivné...
V pátek jsem byla na té info schůzce a když jsem tam viděla ty plné chodby návštěv, tak jsem si říkala, že kdyby byl volný 2lůžkový nadstandart, asi bych do toho šla. Sice je mi líto peněz, ale jestli zvládnu porod, tak si to zasloužím 😀 řeknu manželovi, že to chci místo naušnic nebo co se dává 😀 😀 😀

pipisek
16. dub 2008

ahoj holky
já rodila u apolináře na konci července 2007. ležela jsem na vlastní žádost na nadstandartu. a líto peněz mi nebylo, použila jsem i příspěvek 1200,- Kč od OZP právě na úhradu nadstandartu. já rodila podruhé a i poprvé jsem měla nadstandart. to poprvé bylo před 9 lety, a s nadstandartem, jaký jsem zažila letos se to nedalo vůůůůbec srovnat. všude čisto, šůrovali denně, a nejvíc super je ta koupelna a záchod po ruce a kdykoliv v naprostém soukromí. sestřičky byly milé, jak sestřičky gynekolog. tak sestřičky od miminek. jídlo...no jako v nemocnici, tady bych řekla standart 😀
myslím, že záleží na každé, jak si vybere a taky, jestli je volno. já byla moc moc spokojená.
jen mi někdo vysvětlete, proč na nadstandarty dávájí televizi ....ha ha ha 😀 😀 😀

kacka.va
16. dub 2008

tak my pořád nic a prý to zatím nevypadá 🙂
Tanuki: to je ale myšleno na termín porodu, ne? tkaže je jedno, jestli dneska zavoláš ráno nebo odpoledne 😉

r.o.s.s.i.b
16. dub 2008

Tanuki:Tak nakonec to vyhrál Apolinář??Jak tu čtu samou chválu taak se tam i těším 😀

kacka.va
16. dub 2008

já vždycky na poradně kontroluju, jak vypadají tatínkové před porodním sálem 😉 a včera to bylo pěkný, protože tam šel akorát jeden tatínek s autosedačkou vyzvednout si mamču s miminkem.

martinka79
16. dub 2008

Ahojky holky musím pochválit nejen porodní asistentky a všechen personál u porodu, ale i novorozenecké, občas se vyskytl mráček v tváři některé dětské setry, ale na mimi miloinové ochotné. Gynda dobré až na jednu setru ta mi moc nesedla to bylo úžasné spokojenost sama. Nadstandart jsem neměla, ale nestěžuji si. Zažili jsme legraci a nálada byla o to lepší. Teď se tam rodí mocmoc takže chytit nadstandart je někdy velké štěstí. ☹

mysinka
16. dub 2008

Já jsem ležela na P1 nadstandardu a bylo to fantastické. Dětské i gyn. sestřičky úžasné, jídlo v pohodě, návštěvy kdykoliv, koupelna záchod na pokoji, všude čisto.
A co se týče porodu, paráda. Rodila jsem ten den sama, takže mě všichni obskakovali a na finální tláčo tam byli tři doktoři a 4 PA 😀 celý den se nudili, tak přišli aspoň fandit 😀 😀 😀 A když se malý vyloupl, málem se sázeli, kolik bude vážit...nakonec to bylo 4,69 kg 😅
Rodila mě MuDr Germanová, taková mladá Slovenka, a byla naprosto boží. Příště jdu zase k Apolináři, byla jsem opravdu moc moc moc spokojená.

mysinka
16. dub 2008

A ještě bych dodala...i když se na tváři některé sestřičky občas mihl mráček neochoty, vždycky ho rozehnalo vřelé prosím/byla byste tak hodná/moc děkuji atp 😉

tanuki
16. dub 2008

Tak jsem myslela, že mě omejou - PM mám 1.1., takže v průkazce TP 8.10. (ale ovulace byla tak týden po..ale to je teď jedno) Takže jsem podle PM dnes 15+1, a jak píšou na netu a zdůrazňují na schůzce, registrovat se má od 15+1. No, ráno jsem se tam nemohla dovolat, nakonec mi to zvedli v cca 9.30. hahaaaa, poslední místo-takže tam jsme... To je neuvěřitelné, jak je to možné? To tam museli všechny registrovat dříve než 15+1.

Pipisku a jak se to dělá s proplácením té doatce od OZP? Jim tam pak přinesu účet a oni mi tu určitou částku proplatí? Mám posit, že to kleslo na 1000, pak je snad 800 příspěvek pro věci na mimi.

r.o.s.s.i.b
16. dub 2008

Tanuki:A ty jsi byla na té informační schůzce páteční??

janah.
16. dub 2008

Tanuki a u které pojišťovny jsi vedená?? Já mám OZP a příspěvek je 1.200,- Jen mi dr nezadal nějaký kód a oni mi nic neposlali. Volala jsem tam a říkali, ať ofotím těhu průkazku, že bodíky pošlou. Tak to musím udělat 🙂
Barbarku, s tím nadstandartem jsi to vychytala.. 😉 Ono chodit na ty chodby vážně nic moc... 😀

kacka.va
16. dub 2008

tanuki a nebo se tam dovolali před tebou. Ono to záleží, kolik mají v poradně lidí a kolik jich tam je 😉

tanuki
16. dub 2008

Rossib, na té infoschůzce jsem byla ten minulý pátek, bylo to docela fajn - s kamarádkou jsme tam na ně uhodily, jak teda s tím tatínkem u porodu - a PA říkala, že je tatínek u 1.doby porodní moc vítán, že může mamince pomoci. Že jde jen o ty ostatní rodičky na předpokoji a když všechny souhlasí s přítomností cizích tatínků, můžou tam být. JIank s náma můžou být u vany, na chodbě. No, asi záleží na sestrách - kamarádka kamarádky 🙂 to měla povolené od spolurodiček, ale jen na chvíli a stejně jí to sestra zakázala. Tak já fakt nevím... Jo a taky zajímavá info, že když voláš sanitku, máš se rovnou zeptat, zda ti vezmou taťku, že se může stát, že ne..což je lepší vědět předem než být pak vykulený 😕 A my z Prahy 6- no jet autem přes cenrum bych fakt nechtěla v těch špičkách!

Janah, no vidíš, to jsem si blbě pamatovala - jsem taky OZP, takže 1200. A je nutné vyplnit předtím ten "Žádost o příspěvek z Fondu prevence za rok 2008" haha, na webu píšou, že obdržíme v průběhu roku formulář - no spíš mi přijde, že to je stavěné na tom, kdo si toho všimne, tomu to dáme a kdo ne, tak aspoň ušetříme 🙂

Kacko, já koukala na ty ordinační hodiny a tam píšou, že jsou ambulance od 9:00, tak je drsné, jestli se tam během té chvilky, co mě to nikdo nezvedal registrovalo 7rodiček 😠 Nebo jsou od 7:30?

kacka.va
16. dub 2008

tanuki: ambulance je od 8.00

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru