Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cell
7. kvě 2014

@z_kopretinka :u Apolináře, byť teda k tomu prvnímu porodu bych výhrady měla (nic moc PA s blbýma kecama, studený čumák porodník), doufám, že podruhé to bude lepší. Ale šestinedělí bylo úplně v pohodě, byla jsem na P1, jídlo v pohodě, vlastně se na ten odpočinek tam docela těším 🙂

prcek21
7. kvě 2014

Ahoj holky..Též mě v srpnu čeká apolinář, ale musim jít sekcí:/ tak jsem zvědavá, jak to všechno proběhne.

somalicats
7. kvě 2014

@whitelilith Já byla celé těhotenství taky úplně v pořádku, i malá, a nakonec z toho byl fofr a akutní sekce. Takže díky bohu za sice otravný častý monitoring u Apolináře, protože nebýt toho, tak to s malou nemuselo dopadnout nejlíp.

jarunkaxyz1
7. kvě 2014

Pro mě Apolinář naprosto kvalitou a přístupem srovnatelný s Podolím 😉

cell
7. kvě 2014

@prcek21 : tak to se tam možná potkáme 🙂
@jarunkaxyz1 : to určitě je 🙂
@somalicats : no právě, nehodlám pak podstupovat složitý přepravy do Prahy, kde čas hraje podstatnou roli. Asi profesionální deformace 😉

prcek21
7. kvě 2014

@cell: 🙂 mám termín 30.srpna, když půjde vše jak má 🙂 a ty?

cell
7. kvě 2014

@prcek21 : 25.-28.8. 🙂

prcek21
7. kvě 2014

@cell 😎 😉

z_kopretinka
8. kvě 2014

@prcek21
@cell tak pak dejte prosím info s dojmy 🙂 já mám termín až 4. října.

kattherinne
8. kvě 2014

Zítra jedu na poslední poradnu a příští čtvrtek mě čeká císař, tak pak dám vědět své dojmy, zatím si nemohu na nic stěžovat, sice jen pan doktor hodně důkladný, mám za sebou z minulého pátku i zátěžový monitor s oxytocinem a kontrolní monitory v pondělí a ve středu tento týden, ale zase máme jistotu, že je vše v pořádku. Tak jsem zvědavá, jak dopadneme zítra...🙂

z_kopretinka
8. kvě 2014

@kattherinne já jdu zítra teprve na tu první návštěvu po registraci. Chodíš pak pořád ke stejnému doktorovi nebo je tam pokaždé jiný?

kattherinne
8. kvě 2014

@z_kopretinka Já chodím pořád k tomu samému, panu docentu Pařízkovi, ale když jsem tam jezdila ze začátku byl tam jen jednou ze tří návštěv...Jezdím k němu kvůli nemocným střevům.

cell
8. kvě 2014

@z_kopretinka : 1. návštěvu po registraci???? co to je?

z_kopretinka
8. kvě 2014

@cell Nejdřív jsem si musela udělat přes web registraci k porodu přesně, když jsem byla 14+0 (každý den vypisují jen 10 volných míst) a pak se do 6 týdnů musí jít na první návštěvu - pro razítko a potvrzení toho, že jsem tam přihlášená k porodu. Docela fofr, protože to bývá vše prý hned vybrané, takže jsem seděla opravdu ráno v 8 u počítače - když tam nahrávají místa na ten den. Akorát na tu první návštěvu bylo první volné místo až po 5 týdnech - takže tam jdu zítra v 17:30. Ale to jsi asi také tak měla ne?

cell
9. kvě 2014

@z_kopretinka : jj, to už mám za sebou 🙂. Jsem se lekla, že je ještě něco 😔

terinka1989
10. kvě 2014

no dievčatá mám stres z toho zapisovania. Rada by som šla rodiť k Apolináři. Termín mám ale až 25.11. tak čakám a som zvedavá, či sa dostanem na rad. 🙂

z_kopretinka
10. kvě 2014

@terinka1989 ja byla pripravena u pc na tu 8 kdyz vypisuji volna mista a chytla jsem hned prvni. Udelej si ten pristup do objednávkového systemu dopredu.

terinka1989
10. kvě 2014

@z_kopretinka no snad sa mi to podari 🙂

jamia
19. kvě 2014

@z_kopretinka Jen pro uklidněníá ostatních, já jsem na první návštěvě byla asi o měsíc později, než je těch udávaných 6 týdnů, a nikdo z toho kovbojku nedělal, registrovaná normálně jsem a mám razítko v PP.

terinka1989
21. kvě 2014

Tak som to stihla a uz mozem ist aj rodit 🙂

bibikram
21. kvě 2014

ahoj těhulky 🙂. Mám za sebou dva porody císařským řezem u Apolináře a musím říci, že bych porodnici neměnila snad jen pár sestřiček z P2 🙂. Lékaři byli vemi vstřícní, vše vysvětlovali. Naprosto profesionální přístup. To samé u asitentek při porodu. Opravdu mám velmi výbornou zkušenost. Po prvním porodu v roce 2011 jsem byla na oddělení P2 kde byly naprosto neochotné sestry. Dávaly hodně znát, že je jakékoli dotazy a potřeby čerstvých maminek velmi vadí. Ale to se již mohlo změnit. Vyjímkou byly sestřičky od miminek, ty byly velmi ochotné a radily i s kojením. Po druhém porodu v září 2014 jsem si připlatila nadstandard a nelitovala jsem. za tu pohodu pro miminko i maminku to stálo. Všem přeji mnoho štěstí nejen u Apolináře 🙂. Lidka

zuzka84
27. kvě 2014

Ahoj holky,
Psala jsem již na svůj fotoblog dotaz, ale raději se zeptám i tady - kdyby jste mi někdo mohl říct , jestli je U Apolináře maminka po sekci na JIPce a kdy tak asi po sekci pouštějí domů, pokud je vše v pořádku ?? A návštěvy , říkala ségra, že tam jsou možné jen na chodbě, je to tak ?

mmlenka
27. kvě 2014

@zuzka84 Po sekci pouštějí po 5 dnech, pokud není problém. Návštěvy na standardních pokojích jsou na chodbě, na nadstandardu na pokoji.

zuzka84
27. kvě 2014

@mmlenka , díky moc!

evulatko
30. kvě 2014

@zuzka84,ahojky,ten prvni den jsi na JIPu a pak uz na normalnim pokoji.Ja ted podruhe rodila v patek a domu jsem sla v utery.Ale musela jsem doktora premlouvat 🙂

zuzka84
30. kvě 2014

@evulatko , díky za info. doba propuštění super , no já rodila tady u nás a nechtěli mě pustit ani o den dřív a to jen přes spojovačku k dítěti na neontalogii , kam dochází také ženský lékař každé ráno na vizity. Někteří doktoři se v tom asi vyžívají , když vidí , že tu maminu můžou vystresovat ještě víc 😒 .

zuzka84
3. čer 2014

Tak nakonec se sestře holčičky otočili a mohla by rodit normálně, akorát musí stejně nastoupit a musí jí porod vyvolat kvůli silné cukrovce. Holky, ségru to sice asi nezajímá, ale mě jo 😀 , tak kdyby mi ještě někdo napsal jak tam probíhá indukce porodu ? A mmch vitamin K tam píchají nebo dávají orálně ? A miminko tam máte po normálním porodu u sebe?? Díky za případné info.

amabilis
12. čer 2014

Ahoj, sice jsem registrovaná v Podolí, ale jelikož teď malují porodní sály, tak si pro jistotu zjišťuju info i u ostatních porodnic, abych pak netápala, kam vyrazit. Jak je na tom Apolinář s bondingem a ošetřováním novorozenců? Dávají automaticky na břicho? Ošetřují v přítomnosti matky přímo v boxu? Nebo dítě někam odnášejí? A jaký je tam teď nával? Respektují porodní přání (ač nesepsané)? Nenutí některé úkony?
Díky!

cell
16. čer 2014

@amabilis : tak to Tě zklamu, ale bonding se nedělá - aspoň před 2 lety se nedělal a dítě se odnáší na chvilku vedle na ošetření. Porodní plán nevím, neměla jsem, v tomto jsem byla pasivní rodička a nechala si líbit vše, i když tlačení na břicho mě dost vyděsilo, neb si pamatuju ještě kdysi ze školy, že se to nesmí= a stejně se to pořád dělá ☹

amabilis
16. čer 2014

@cell No, mně Apolinář zklamal na celé čáře... Měla jsem pozitivního streptokoka, takže když mi v pátek ráno ve tři hodiny praskla plodová voda, jela jsem teda k Apolináři. Dorazila jsem tam nějak po čtvrté hodině a tam odsud mě vylifrovali, že mají stop stav. Sestřička na příjmu tedy alespoň změřila v rychlosti ozvy dítěte. Jinak už se mi rozjížděly i kontrakce, do toho jsemměla rodit už potřetí, takže hrozilo, že to bude mít rychlý spád. No nakonec mi nezbylo, než si zavolat dalšího taxíka a přemístit se do Krče, kde ač byli narvaní až po střechu, mě přijali. Sice vše taky nebylo ideální, ale celkově jsem byla dost spokojená. Na to, jaký tam měli fofr, se usmívali, byli milí, vstřícní atd. Na něaké rozebírání porodního plánu nebyl čas, i tak jsem dítě dostala automaticky na břicho, čekalo se, až dotepe pupečník a nakonec jsem si i sama přestřihla pupeční šňůru (manžel už dorazit nestihl). Bohužel antibiotika nebyla podána včas, chtělo to napíchnout o něco dřív. Ale pořád lepší, než nic. Jinak šestinedělí bylo taky fajn, řekla bych, že jsou tam dost ohleduplní. Takže v konečém důsledku nelituji. Jen tedy tam člověk není od začátu na porodním sále jako třeba v Podolí, takže tu nejdůležitější dobu je vlastně "sám" bez zvoleného doprovodu a prý to je normální, ne jen při stop stavu, kdy jsem to tedy chápala, protože před i po porodu jsem byla na pooperačním oddělení, protože jinde v tom pavilonu prostě nebylo místo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru