Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

morgan
16. říj 2009

nitenka - nevím jak tam jsou, ale pamatuju se, že jsem tam jednou v sobotu taky byla a raději jsem jela nějak dopolko..kdyžtak si cinkni na sál, tam ti řeknou 🙂. S výsledkem z monitoru pak půjdeš zazvonit na sál, aby ti to doktorka zkoukla (nebo aspon tak to bylo u mě), tak třeba uvidíš jestli tam maj frmol nebo je klid😀

Jinak se mi daří výborně, Vojta mě hrozně těší, ale to počasí mě fakt neba, páč se doma celý den, když leje oba trochu otravujem 😀, vždycky vyběhnu s kočárem aspon na chvíli...chodíme na plavání a hledám ted i nějaký cvičení pro děti, aby jsme tu zimu přečkali 😀

No snad už to na tebe brzo přijde, hlavně bud v pohodě a pozitivní, i když při porodu to bude "trošku" těžší 😀

tantana
17. říj 2009

Ahojda holky tak jsme z Davidkem doma.Narodil se 5.10.2009 v 8.36 .Porod probehl normalni cestou coz jsem rada a pak jsme byli na P 3 a super.Sestricky bezvadny a to jsem ani nemela ten nadstandart jak jsem chtela a mam pocit ze to ani neni vylozene potreba. 😀 Na salech jsem byla obouch protoze jeden rano zavirali a prijde mi to stejny, nevidela jsem tam zadny minusy.

whoknows
17. říj 2009

tantano,
gratuluju ti k narození Davídka, je moc krásnej a těch vlásků 🙂

adajar
17. říj 2009

tantana gratuluji moc moc k Davidkovi at ti dela jen samou radost. 😀 😀

morgan
17. říj 2009

tantana - taky gratuluju a přeju hodně štěstí Davídkovi do života 😉

jani84
18. říj 2009

ahojky,včera jsem se vrátila od Apolináře,odd.P2-riziko.Naprosto suprové pokoje a přístup všech.Za pár dní rodíme dvojčátka,maminky jak je to s pokoji po porodu a vůbec to oddělení tam?Za nadstandart je 700,- a 1500,-,tam vím jak to funguje,ale ráda bych zkusila normální pokoj.Moc děkuji za odpověď 🙂 Hezkou neděli

leryl
18. říj 2009

Ahoj, jsou tam 2 standartní oddělení, P3 a P15.Pokoje jsou 3lůž. a na P15 je i 4lůž.Já ležela na P3, záchod a sprchu jsme měli na chodbě,ale je jich tam více.Někdo nadává na P15 na sestry, někdo je chválí.Já jsem byla spokojená.Někomu nevyhovuje,že návštvěvy nesmí na pokoj,ale chodíš s miminem na chodbu před oddělení.
Tak hodně štěstí a krásná zdravá miminka 😉

nitenka
18. říj 2009

Ahojky holky tak už tady máme davídka🙂 tantana gratuluji je nádherný a ty vlásky to je pecka 🙂
Já zatím dva v jednom 🙂 dneska jsem 41+1 🙂 V pátek mi začla odcházet hlenová zátka,ale nic se neděje 🙂 takže zítra jdu na zítěžový test tak vidíme co řekne doktor..
Už jsem tak natěšená na malého,že každej den je tak dlouhej a nudnej,ale snažim se hodně odpočívat,doma už je vygrntováno a není co dělat 🙂

Aderaj malej Daník krásně roste to je paráda 🙂) Je nádhernej a moc šikovnej kluk.

Jani ja taky ležela na Rizikovém a byla jsem spokojená,bylo to jak na hotelu, sestry v pohodě a hlavně jsem měla pocit že tam zajímám i doktory 🙂 Držím palečky at je porod v pohodě a hlavně at to uteče,ten konec je fakt nejdelší z celého těhu 🙂
hezký den všem

Morgan děkuji za rady 🙂) na moniruru jsou v sobotu do 12.30

k.jolanka
18. říj 2009

Ahoj holky, jsem tu poprvé a všechny vás zdravím...měla bych je dva dotazy. Budu rodit u Apolináře a zajímala by mě cena epiduralu a jestli je zpoplatněno to, že partner bude u porodu a kolik to stojí. Zkoušela jsem pročíst pár stránek, ale je toho tolik že jsem to vzdala🙂 děkuju za odpovědi a přeju ať se mimčo na svět dostane co nejpohodověji 😉

morgan
18. říj 2009

k.jolanka - epidurál u Apolináře je zadarmo. Cena partnera u porodu je 500Kč, my jsme to platili na predporodním kurzu, jinak se to platí pak asi zpětne, pokud na kurz nejdeš 🙂.

morgan
18. říj 2009

Teda ted přemejšlim, možná jsme to neplatili na kurzu, ale když jsme odcházeli z porodnice, no už je to "dlouho" 😀, ale ta cena sedí 😉

jani84
18. říj 2009

Určitě je to tak.Epidural zdarma a porod 500,- pokud je přirozeně.Může být i u císaře (ale nedoporučují to) a to je 3 nebo 4tis.,pokud se nechodí na kurzy,tak se to platí při odchodu-ptala jsem se na to minulý týden.
Pa,zítra tam jedem,tak snad bude doprava OK 😒

zlatovlaaska
18. říj 2009

ahoj nitěnko, jako správný detektiv jsem tě vypátrala 😉 moc na tebe myslím a zítra budu zas 😉 😉 a držím palce!!!!! jsem si myslela, že tajnůstkaříš a ty jsi pořád 2 v 1 😵 😵 😵

marsulinka
19. říj 2009

Ahoj holky,

tantan, moc moc velká gratulace k Davídkovi, ať Vám přináší jen radost....... 😉

k.jolanka- otec u porodu se platí až poslední den při odchodu z porodnice v pokladně, společně s poplatkama za pobyt a případně za nadstandart, oni ti vystaví takovej papír, ty to zaplatíš a potvrzení o zaplacení jim přineseš zpět 😉 . Já tam vyslala manžu, zatím co jsem balila věci a převlékala malého.

nitenko, moc moc držím palečk 🙂 , ať už máš taky prďolku u sebe 🙂

teriskaa
19. říj 2009

marsul: Podle fotek to vypadá,že se vám daří krásně..a malej roste.. je to fešák 😀
Opatrujte se..

marsulinka
19. říj 2009

Ahoj teri, daří se nám moc a moc dobře, malej roste jako z vody 😉 , Tobě už se to taky pomalu krátí viď? Tak se taky opatrujte, oba. Já se teď akorát chystám na kontrolu na gyndu a Adámka beru sebou v nosítku 😀

tantana
19. říj 2009

Ahoj holky,mel nekdo problemy u kojeni? Chtela jsem se zeptat,protoze me to dost boli a taky jsem uz mela dakrat horecky z nabehu na zanet v prsou.Jestli mate nejake rady tak sem s nimi. 🙂 Budu za ne vdecna.

nitenka
19. říj 2009

ahojky holky tak stále dva v jednom 🙂 dneska jsem byla na to zátěžovém testu a bohužel vůbec nereaguji na oxytocin. Neměla jsem žádnu ani malou kontrakci a jsem furt zavřená,hlenvá zátka odešla prý proto že se mě doktor snažil otevřít při vyšetření,ale jinak fut hrdlo vysoko v zadu.. Takže ve středu ráno nastupuji na porodní sá 1l na vyvolávačku,ale doktor říkal,že u mě ta šance není velká a že to vidí ve čtvrtek na císaře,tak uvidíme jak to ve středu zmáknem 🙂
jsem po vážném urazu páteře a prý to může být příčina proč děloha nereaguje,ale to jsou jen dohady uvidíme co bude 🙂 kež by to ve středu vyšlo ..Jinak monitor byl na 1 miminku se daří dobře a nic mu nechybí 🙂)
zatím papa

katulen
19. říj 2009

tan: moooc velká gratulace k Davídkovi 😉 🙂 ,
nitenka: jseš na tom úplně stejně jako já, taky jsem přenášela, taky zátěžák, tam sice malý náznak kontrakcí byl, ale nic moc, jinak dole žádný nález k porodu 😠 . Nakonec jsem šla na vyvolávačku, vyvolávali mi 2 dny, nic se nedělo...pak nakonec naskočily kontra hned po 2 min.... 😕 , fakt to bylo náročný, takže mi pak zase kapačkou brzdili kontrakce, byly na dělohu a hlavně na mimi moc silné.. . Nakonec ve finále mudr zjistil, že má malý pupečník kolem krku a šla jsem na akutní sekci....., jestli Ti dají vybrat, zvol plánovanou sekci....je to sice operace, má svá rizika, ale u mého porodu nakonec měli poznámku, že byl rizikový. Myslím si, že malý věděl, proč se mu ven nechce zeptej se, jestli třeba nejde udělat ještě jeden UTZ, aby byla jistota, že je vše ok.... Budu držet palečky 😉

morgan
19. říj 2009

tantana - určitě tu najdeš nějaké diskuze o problémech při kojení. Mě to ze začátku hrozně bolelo, tak jsem občas používala kloboučky, vždy než se to zahojilo. Ale není dobré to používat dlouho, pak už si prsa zvykly a bylo to ok. A hodně mazat b-panthenem. Neboj, zvládnete to! 😉

nitenka - tak at do dobře dopadne, každopádně to vypadá, že nejpozději ve čtvrtek je Fanda na světě 😀. Hodně štěstí! 🙂

nitenka
20. říj 2009

katulen díky za informace.. Já už zítra nastupuji na vyvolávačku,tak to zatím tak nechám.císař je naplánovanej hned na čtvrtek když to nevyjde. ultrazvuk jsem měla ve čtvrtek a bylo tam vše v pořádku. Mám doktora Kolešku a bude mě rodit , já mu dost důvěřuji tak to nechám na něm, věřím že ví co a proč dělá..
dneska budeme s fandou odpočívat a nabereme sílu na zítra snad to vyjde bylo by to super.
holky díky za držení palečků.. už se vám ozvu až se vrátíme z porodnice 🙂)) papa Všem

marsulinka
20. říj 2009

nitenko, moc moc držím palečky zítra při vyvolávačce, brzy už budeš mít klučíka u sebe 😉

tantan, mě taky prsa hrozně bolela, hodně je větrej, maž tím bepanthenem jak říká morgan a já když jsem je měla nalité a bolavé, tak říkali ledovat v průběhu dne a akorát pak vždycky těsně před kojením zahřát 😉

marsulinka
20. říj 2009

tantan, jukni sem: http://www.kojeni.cz/

pomocnik
20. říj 2009

Ceny nadstandartních pokojů jsou 500,- za pokoj se 2 lůžky, 1000,- s 1 lůžkem. Přítomnost otce u porodu je 500,- 😅 jak u porodu spont. tak u S.C. U císařského řezu je přítomnost možná pokud má žena " epidurál ", u celkové narkózy se otec na operační sál nepouští, je přítomen ošetření novorozence.

adajar
20. říj 2009

holky ve ctvrtelk jdeme domu.

morgan
20. říj 2009

adajar-daník je šikula, určitě se moc těšíš, že si budeš vše dělat podle svého, hodně štěstí do začátku 😉

tantana
22. říj 2009

Ad tak to je super. 😀 Uz se urcite tesite vid.No vidis jak to uteklo.

morgan
22. říj 2009

Tak by mě zajímalo co Nitenka, asi už by měl být malý na světě, no za pár dní se to snad dozvíme přímo od ní 😉

marsulinka
23. říj 2009

jéééé adajar, moc gratuluju, že už jdete domů, to je bezvadný, to jste šikulky 😉

Taky jsem zvědavá co Nitenka

katulen
23. říj 2009

taky gratulace adajar, a nitenka už to snad má za sebou a jsou s mimískem už spolu 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru