Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

vivian
20. pro 2007

cechtek: byla jsem registrovaná v Podolí, ale když mi odtekla voda a já tam volala, jestli můžu přijet, tak mi řekli, že mají plno a že mám jet do Krče nebo do Motola, že jsou s nima domluvení, že budou brát jejich rodičky... Já jsem to tu někde popisovala, byla to docela anabáze, ta moje cesta do porodnice... Nakonec jsme museli zavolat sanitku a ti mě odvezli do nejbližší, což je od nás Apolinář (nebo mi ještě nabízeli Vinohrady; bydlíme na devítce a Bulovka byla zavřená, protože tam malovali sály).
Oni mě nejdřív vzít nechtěli, měli zrovna taky stop-stav a ještě se rozčilovali, že to na dispečinku záchranky nevědí... Ale když zjistili, že mám tu zkalenou plodovku, tak už asi nechtěli riskovat posílat mě jinam...

cechtek
21. pro 2007

vivian: tak to jsi musela mít celkem nervy, chudinko...

cechtek
21. pro 2007

ještě jeden nový poznatek: byla jsem nsk u svého Dr., ten mi řekl, ať už se přihlásím k Apolináři a rozloučil se se mnou, když jsem volala k Apo, sestřička byla moc milá, ale sdělila mi, že nejdřív mě objedná na 15.1., což jsem se celkem divila, že tak dlouhou dobu budu bez kontrol, odpověděla mi, že ještě určitě musím jít ke svému Dr., takže jsem objednaná ke svému Dr. po novém roce a k Apo jdu až v půlce ledna, berou prý 3 týdny před porodem, protože mají narváno...

domina
21. pro 2007

Cechteku, oni u Apol.objednávají až od ukončeného 37tt.Já byla u svého gynekologa ještě 36tt i s monitorem a týden na to jsem šla k Apol.To je divné, žře už by tě tvůj gynekoog nevzal 😕

cechtek
22. pro 2007

domi, nakonec mě teda vzal, ale už nechtěl ☹

kacka.va
22. pro 2007

holky to je divný, mně přímo u Apolináře říkali, že prvně se mám objednat v 34. týdnu.

domina
22. pro 2007

No, ale objednaj Tě až na konec 37tt

janah.
22. pro 2007

To se divim cechtek, že Tě ten tvůj dr. nechtěl vzít. Mne si vždycky nechává do poslední chvíle, prej, že má monitor a aspoň nemusím čekat fronty v porodnici... Měla jsem nervy,že to tam snad 😝 ani nestihnu. Pokaždý jsem tu jejich poradnu stihla navštívit jen jednou.. Jinak co tam maj nával, tak se snažej to nechat u gynekologů a k sobě do poradny to zvou vážně až co nejpozdějš... Jinak jsem u svého gynekologa i viděla papír z Podolí, kde žádaj doktory, že mají pacientky posílat až od 38. týdne. Tak Apolinář to má možná taky tak...

mysonka
22. pro 2007

Apolinář to mám momentálně od 37.týdne, kvůli návalu maminek.

cechtek
23. pro 2007

jooo, u Apolináře říkali, že do Gyncentra určitě musel přijít paper odkdy berou, nevím nechápu, ale ještě jsem přemýšlela, zda to nebyl tak trochu od mého Dr. šprajc, protože se neustále snaží prosazovat jinou porodnici, ale ta je pro mě vzhledem k mému bydlišti absolutně nemyslitelná, o Apolináři furt říkal, že tj. masovka...no to je už fuk, chtěla jsem se s Vámi podělit o svůj zážitek 😉
užijte si krásně vánoce ať už s mimčama v bříškách nebo v postýlkách 😀

domina
23. pro 2007

cechteku, já taky chodila do Gyncentra k doktorovi Karhanovi.Ten mě od nich propustil 37tt a 38tt jsem šla k Apolináři, ještě mi dělali v gyncentru monitor a doktor se sám od sebe ptal odkdy jsem u Apolináře, nejspíš by mě ještě vzal i další týden.Nenabízeli Ti Neratovice?To je divné, že by se k Tobě chovali takhle, ale asi jsi měla jiného doktora, že? 😒

janah.
24. pro 2007

Někdě jsem tady četla, že Neratovice chtěj taky registraci.. Každopádně držím palce!!! 🙂

cechtek
24. pro 2007

domi: jo, já chodím k Dr. Kačerovi, ale už jsem zvažovala, že přejdu ke Karhanovi, celkem sympaťák a ten můj je čímdáltímvíc arogantnější, u Karhana jsem byla jednou a připadal mi fakt dobrej 😉 jooo, Neratovice mi pořád cpal, ale já nebydlím v Pze, ale kousek za Prahou, Pha - východ, tak nevím jak bych jezdila do Neratovic...
janoh: dík
😀

ao
24. pro 2007

čus bus, cechtek 😉
holky, jestli ještě chcete někdo do Apo, jsem tam registrovaná ale nevyužiju to... mohu napsat do IP své údaje, aby vás sestřička za mě přepsala..

domina
24. pro 2007

cech, jsem taky z prahy východ 😉 ty neratovice jsem psala proto, že sestřička řikala, že tam roděj porodníci z gyncentra.tak jsem myslela, že tě cpali tam.ty přechody mezi doktorama jsou blbé, páč se tě bude ptát, proč měníš doktora a nemůžeš říct, že ti nesedí, oni jsou při sobě. 😠

cechtek
25. pro 2007

čus bus ao, já myslím, že pokud nepotvrdíš registraci ve 34. týdnu, tak Ti to propadne...ale nevím to jistě...
domi: no oni maj s Neratovicema něco společnýho, možná majitele...přesně tam mě cpal
😀

kacka.va
26. pro 2007

ahojky terko: tak pořád čekám kdy se uvidím se sousedkou, abych se jí zeptala na tu doktorku. ale před Vánocema nebyla doma a teď mají návštěvu asi na celé svátky, takže se ptát nepůjdu, leda kdybych sousedku potkala venku, ale neboj myslím na tebe 😉

lenkab.
27. pro 2007

ahoj všem,já vřele doporučuji porodnici Apolinář kde jsem rodila svého syna bylo to vše super,měla jsem tedy domluveno s doktorem od apolináře že mi přijede k porodu abych neměla jiného ,byla jsem moc spokojená s doktorem, porodníma asistentkama a i na šestinedělí to bylo fajn. Já jsem z Neratovic a jezdím na gyndu do gyncentra hloubětín, a z mých skušeností mohu říct že dr. ketrého zminovala cechtek je na prd,nikdy bych k němu nechodila,byla jsem u něho dvákrát a hodně mě zklamal. Nejlepší je dr. Benda je to klasa. Jinak Neratovice je pravda že tam někteří dr. jezdí rodit ale já bych k nám do porodnice nešla ani za milion,když se něco semele odváží na prahu, a ještě co říkali kamarádky co rodily v Nera takk si dost užili a neexistuje tu žádná hekárna,jsi na pokoji s ostatníma ženskýma které třeba jsou na rizikovém a chodí tam návštěvy a ty tam do toho hekáš a na sál jdeš až těsně před porodem,přijde mi to dost ponižující a stresující. Říká se že je mnohem lepší Mělník jako porodnice než Neratovice. Tak se tu mějte a at to všem dobře dopadne a máte krásné zdravé miminka.

cechtek
27. pro 2007

kači dík a lenkob dík za info a přání, já šla ke Kačerovi protože mi ho doporučily sestřičky, ze začátku byl super, nosil prestižky a byl moc milej, teď nosí crocks a je příšerně arogantní, když se ho na něco zeptám, tak na mě kouká jak na exota, že se vůbec na něco ptám...a vůbec mě fakt neba...
lenkob: jaký Tě rodil Dr. u Apolináře?

lenkab.
27. pro 2007

Krejčí byl fakt super vzal si 8mičku

lenkab.
27. pro 2007

jo ještě k tomu Kačerovi, je to prostě kačer 😝 přesně jak píšeš arogantní debil, ted se snažíme s manžou o druhé mimčo a muj dr. mě poslal na ultrazvuk 25.12 aby se zkontroloval folikul jak roste zda už nebude ovulace a byl tam ten kačer muj měl dovču. Vybalil na mě že folík má na 14den cyklu pouze17mm a měl by být větší a že už nedoroste aby byla ta ovulace,mám totiž problém s ovulací tak mě stimulují hormony víš, no celou cestu domu jsem brečela a dnes když jsem byla u svého dr. tak mi udělal UZ a hle folikul dorostl na maximální velikost 24a pul mm a ovulace bude zítra, potkala jsem tam toho kačoura jednoho a povídám mu tak ten folík dorostl a on fakt jo?no to bych tedy vubec neřekl,prostě umí kulový. Nejlepší je ten muj dr. nedám na něj dopustit a to opravdu.

cechtek
27. pro 2007

tj. fakt máčko teda, nevím co se mu stalo, ještě za času prestižek byl fakt super - naopak, hrozně trpělivej, fšechno mi kreslil, vysvětloval, normálně se se mnou bavil a teď akorát machruje a dělá koniny...
tak držím palečky ať to klapne 😉 a dík moc za info!
hele a jak vypadá Benda? není to takovej vysokej hubeňour? cca okolo padesátky? bílý fusekle a hnědý boty - sorry, ale těch nohou si nějak fšímám 😀
já furt nevím zda toho Dr. u porodu si buknout...

zuhav
27. pro 2007

...sorry, že vám sem lezu - jen vzkaz pro terku (cechtek): ad Kačer - to je ten blb (sorry), co jsem ti vykládala, že mě v prvním trimestru při krvácení nazval hysterkou a poslal k plotně vařit manželovi oběd 😎 . takže klobouk dolů,pokud jsi u něj absolvovala bez nervů celé těhu... Benda je fakt supr - dělal mi v květnu laparku a když mě k němu objednávala má Dr., tak říkala, že většího odborníka v oboru neseženu a že pacientku "nezavře", dokud není vše 100% ok. sice upozorňovala, že je sem tam bručoun, ale na mě byl moc příjemný - vše mi vysvětlil: jak před laparkou, tak po ní (a díky němu teď vlastně čekáme juniora , boť říkal: hned na to doma hupněte, lepší doba už na plození nebude - tak jsme poslechli 😀 ). je takový menší, brýlatý, cca 50 let. (co měl na nohou, fakt nevím 😀 ).
jinak mám ještě dobrý zkušenosti s Karhanem a s takovým vysokým hubeným, náušnice v uchu, vypadá trochu jako Dr. House 😅 oba moc ochotní, skvělý přístup 😉
tak a mažu zase ke svým do únorovek 🙂

lenkab.
27. pro 2007

tak ten s tou naušničkou je dr. Novák je užasný a moc příjemný, jinak dr. Benda je moc milý a příjemný doktor a je to opravdu klasa ve své profesi, zuhav ho popsala moc dobře je vidět že ví kdo to je,sice vypadá jako bručoun ale musí si člověk k němu najít cestu vědět jak jednat atd. já už se sním i zasměju, je ale fakt že vubuzuje respekt a tak to má být. Jinak pokud chces mít cechtek opravdu dobrou péči ze stran všech myslím asistentky a poporodní a dr. u porodu tak si určitě zamluv doktora který pujde rodit s tebou mají pak totiž všichni uplně jiné chování v porodnicích a tím nemyslím jen apolináře ale všechny dohromady,když si platíš tak máš prostě nárok na slušnější až luxusní chování 😉

cechtek
28. pro 2007

zuzi, tak tj. hustý teda, já jsem u něj absolvovala bez problémů celé těhu, protože jsem prostě bez problémů 😀 akorát jednou mě chtěl šoupnout do špitálu a to jsem se nedala 😀 bylo to fakt bezdůvodný!
a vůbec dík za info, už vím kterej je kterej 😀 u Karhana jsem byla jednou a byl boží, ostatní neznám, jen z chodeb
a sorry že jsme sem přišouply trochu z Gyncentra 😀

ervina
8. led 2008

ahoj těhulky a maminy, jakpak se daří v novém roce??? 😉
dneska jsem se objednala na ten krátký přípravný kurz,ale ta sestra moc příjemná nebyla 😒 no ale co se dá dělat,že?

ervina
9. led 2008

mám jeden dotázek, kde je tam vrátnice? sestra se zmiňovala,že si nás porodní as.vyzvedne u vrátnice a vlastně nevím,kde tam je???????
dík za info. 😉

janah.
9. led 2008

Vátnice je hned co se vejde v tom vestibulu, vlevo.

Mám dotázek, je tady někdo, kdo si domlouval na porod doktora nebo PA?? Pořád nad tím váhám. Díky za odpovědi

ervina
9. led 2008

janah díky. vrátnici jsem si představovala někde,kde bude i vjezd 😀

barbarek
11. led 2008

Ahoj holky, tak jsem po dlouhé době zde.

Ervino ty už tam jdeš na ten kurz? No měla bych tam taky v pondělí zavolat. Kdy ty kurzy teda jsou? Musím na to juknout a taky se objednat. 🙂 Nějak mi to uteklo a už je čas 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru