Porodnice Apolinář - mám si vzít nadstandardní pokoj?

spes2009
3. zář 2013

Rodila jsem tam 1. dítě, tehdy mě to ani nenapadlo. Teď si ale říkám, po předchozí zkušenosti, kdy návštěvy mohly být pouze na chodbě, jestli si nevzít nadstandard. Ne kvůli mně, ale spíš mi jde o to, že až manžel s malým přijdou za námi na návštěvu, abychom neseděli zase na chodbě. Manžel tam vydrží, ale malý. Co tam s ním na chodbě. Takhle bychom mohli být všichni na pokoji. Zase to stojí docela ranec, tak přemýšlím... Jaké máte zkušenosti, spíš druhorodičky... Děkuji.

mimys
3. zář 2013

Myslim že je to zbytečné. pokud budeš sama na pokoji, tak nemáš s kým promluvit, pokud budeš s někým, tak tě budou otravovat cizi navštěvy. Ty tri dny společné sprchy přežiješ. Návštěvu na chodbě přežijete taky, alespon tam nebudou dlouho. Ne, že by v porodnici neměl člověk rád návštěvu, ale půl hodinka je až až. Budeš rada, že odejdou a budeš moci odpočívat. Návštěv si užiješ doma ...

tvarohacek
3. zář 2013

tak záleží, jestli nadstandart bude volný. U prvního dítěte jsme nadstandart měla, u druhého ne. Nejde jen o vlastní sprchu, ale ta péče zdravotního personálu byla na vyšší úrovni (dle mého). Především co se týče podpory kojení. Nadstandart jsem měla ještě s jednou maminkou, byl levnější než jednolůžko.

koffen
3. zář 2013

Já bych tedy neváhala ani minutu, pokud tu možnost máš. Já tam rodila dvojčata a ten stres, že už na mě na chodbě hodinu čeká muž než je přebalím, zvážím, nakrmím, zvážím, bych si už nechtěla dát....mě to teda vážně rozčilovalo a stresovalo, já se na návštěvu vždycky těšila a nemohla se dočkat..špatně nesu pobyty v nemocnici. A taky jsem měla na pokoji paní, co porodila dvojčata moc brzo a nebylo mi příjemné, že já mám zdravé, donošené děti a ona je u sebe nemá, nebylo mi to vůči ní nějak příjemné...

timbouctou
3. zář 2013

souhlasím s názory, že nadstandard ve dvou je nejlepší. Já byla na pokoji trojáku, za ten týden se mi tam vystřídalo 5 maminek a některé byly opravdu neuvěřitelné.

mmlenka
11. zář 2013

Byla jsem tam jeden den na standardu a pak dva dny na nadstandardu a pripadala jsem si, ze jsem se prestehovala do uplne jine nemocnice. Misto kratkych navstev na chodbe a neochotnych sester, navstevy v klidu na pokoji nebo pred nim i nekolik hodin a velice prijemny personal. Ten prvni den jsem byla docela zoufala, nasledne prestehovani byl neuveritelny psychicky balzam. Nikdy bych neverila, ze tam bude takovy rozdil.

martinaj23
16. dub 2014

Mela jsem v roce 2010 klasicky pokoj. Vse ok, ale vadily mi ty navstevy na chodbe. Loni jsem mela 2luzkovy madstandard a bylo to super. Navsevy v pokoji nebo prdd pokojem. A protoze byl pokoj 2 luzkovy, bylo i z kym pokecat 😜 nadstandard doporucuji tedy hlavne kvuli navstevam

koogi69
16. dub 2014

Zdravím. nadstandart u Apolináře. SUper!"!! Hlavne tzv. P1 skvelý personál, klídek, pohoda, čistota. Mohu doporučit!!!

klaarka
16. dub 2014

Já měla poprvé v r. 2009 nadstandard, vloni obyč. pokoj. Co se týče chování personálu, tak to bylo skoro stejné. Příjemné. Jen mě překvapilo, že vloni chtěli, abychom si vzali z domova noční košile, teploměr.. Nevím, zda to bylo tím menším konfortem, ale kdybych tam měla jít znovu, nevadilo by mi mít zas obyč. pokoj.

anetadr
16. dub 2014

Já taky nadstandard doporučuji - byla jsem tam moc spokojená. Ségra rodila u apolináře taky, jenže o měsíc před termínem, tak musela na nedonošenecké a po pár dnech chtěla podepsat revers a utéct - sestry se tam chovaly fakt šíleně. Jednu, když se po několika hodinách šla zeptat, kdy ji donesou miminko na kojení jak jí slíbili, že už má nalitá prsa a bolí jí to, tak ji na to sestra řekla, že už mu dávno dali UM, že jen kvůli tomu, že má nalitá prsa nebude z dítěte dělat popelnici. Super přístup k ženě po porodu... Navíc ty návštěvy - fakt nechápu, proč nemůžou udělat nějaké posezení alespoň před pokoji - proč musí být úplně venku na chodbě mimo oddělení. Na nadstandardu se fakt k maminkám chovají jak k jiné "vrstvě" - je to fakt nechutné to tak napsat, ale u Apolináře tento dojem mám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru