Porodnice Apolinář nebo Hořovice?

kajina266
24. srp 2017

Ahoj holky, moc prosím o radu. Kvůli své nemoci a prodělaným operacím, musím rodit v porodnici kde jsou dostupní chirurgové, co mají s mou nemocí zkušenosti. Dostala jsem na výběr buď Apolináře a nebo porodnici v Hořovicích...Máte prosím někdo srovnání, zkušenosti, nebo doporučení? Ještě podotýkám, že rodit musím císařským řezem...Už se musím někam objednat do poradny pro rizikové těhotenství a nedokážu se stále rozhodnout :( Moc děkuju za každý názor!

belleelle
24. srp 2017

@kajina266 ne primo maminek, jsem se upsala, vsak ty vis 🙂
Urcite i pres klub stomiku najdes nejakou maminku s kolitidou.

denca89
24. srp 2017

@ilonne Nene ja byla na šestinedělí normalne ;)

denca89
24. srp 2017

@kajina266 fakt je to jiny leve... Takhle má vypadat pece a starostlivost o maminky a miminka v 21.století;) jelikoz mi mala nepribirala, zůstali jsme o den déle, a to i presto, ze jim to tam praskalo ve švech... Ten den bylo snad pět normálních porodu a tri cisare... Všichni kmitali jak blázni a presto nas nikdo nevyhazoval, abychom uvolnii misto na šestinedělí a stale profíci... Úsměvy, porozumění, rady... Uzasne sestřičky radili s kojením a uklidňovala, ze doma vse pujde lepe. Primářka na šestinedělí dokonala. Gynekologove na jednicku s hvězdičkou. I presto, ze muj porod trval 22hodin a byl fakt tezky, diky personalu a prostředí se na dalsi porod a pobyt tam fakt tesim 🙂 A co se tyce návštěv, je tam par gauciku a křesel na chodbe na oddeleni šestinedělí i s televizi. Ja rodila v 37stupnovem vedru a jedine, kde se dalo existovat byla chladnější chodba. Návštěvy samozrejme na pokoj mohou bez problémů, ale i na chodbe to bylo fajn. Tim, jak to není gigantické, tak tam neni extra provoz a je i mile, kdyz se u tebe zastavi primářka nebo porodníci a zeptají se jak se dari a jak mas krasne miminko 🙂 tohle se ti podle me jen tak nekde nedostane... A libi se mi i pristup, ktery maji k maminkám po císaři. Jedna holčina na tom byla dva dny špatně, nemohla se hýbat kvuli komplikacím a sestricky ji na pozadani nosily miminko přikládat k prsu a stale ho chovala na hrudníku. Podle me taky dulezite.... Posilam ještě par fotek, kde jsou miminka 🙂

anna165
24. srp 2017

Chtěla jsem rodit v Neratovicich a kvuli memu zdravotnímu stavu me odmitli a rekli mi at rodim nekde v Praze a nakonec jsem zvolila Horovice,muzu ji moc a moc doporucit,mela jsem nakonec akutniho cisare,vsichni byli moc fajn a milý,az budu čekat druhe miminko,budu rodit zase v Horovicich 🙂

luska__
24. srp 2017

@anna165 děláte mi ženský radost, s tim jak to tam chválíte 🙂
V pondělí tam jdu na druhou kontrolu a od pristiho patku začnu maleho vyhánět.
Nějaký zaručený typy? 😄😄😄

denca89
24. srp 2017

@luska__ zadny nejsou 😀 az jablíčko uzraje, tak se samo utrhne...rika moje babicka 😀 moje dítko by u ne patrne bylo az do Vánoc, takze vyvolavacka v porodnici. No... Byla to prča 😀

karlajasmine
24. srp 2017

@luska__ můj tip je hlavne ho nevyhanet..ja minule vyháněla až mi praskla voda, a na kontrakce jsem si ještě pěkně dlouho počkala.. Blbý zážitek.

luska__
24. srp 2017

@karlajasmine
@denca89 asi s vámi budu muset souhlasit.. neco na tom bude..
Kdo si počká , ten se dočká ..

haanja
24. srp 2017

Já jen podotknu, že fotky od @denca89 jsou z dětské observace při šestinedělí = tedy pro zdravá, donošená miminka.
V Hořovicích mají ještě zvlášť za dalšími dveřmi samostatnou speciální neonatologickou část pro nedonošená miminka od 31.týdne, nebo miminka, co nejsou úplně v pořádku. Tam jsem se naštěstí se svými dětmi nepodívala.

A ano, vypadá to tam jako v hotelu, max. 2 maminy na pokoji, sprcha a WC v každém pokoji. Hořovice jsem si vybrala záměrně jako menší porodnici, už během kontrol od 36.týdne jsem v gyn.ambulanci osobně viděla většinu doktorek, co tam slouží. Na monitorech pořád jedna a ta samá sestra (už přes 2 roky - rodila jsem tam obě děti). Takže na porod už jsem tam jela do známého prostředí mezi známé lidi. Obě děti se nakonec narodily plánovanou sekcí (císař).

U staršího jsme se předem informovali na možnost zaplatit nadstandard pro tatínka, když je matka prvních 24 hodin na IMP (jejich obdoba JIP). Nechtěla jsem, aby byl syn někde "sám" (u sester) a přítel byl pro. Nadstandard nám vyšel, takže v půl deváté ráno se malý narodil a přítel v 1 odpoledne dostal pokoj, školení jak koupat a přebalovat a byl s ním a vozil mi ho přikládat. Druhý den jsem se stěhovala k nim a byli jsme už v porodnici jako rodina. Jestli je tatínek dítěte ochotný toto absolvovat, vřele doporučuju!

haanja
24. srp 2017

@luska__ Myslíš, že budeš muset vyhánět? Zrovna v Hořovicích vyvolávají až 10 dnů po termínu, v Praze to bývá max. týden (aspoň jsem to tak slyšela), takže máte s mimi času dost 🙂

luska__
24. srp 2017

@haanja Ja myslela jeste jako před termínem 🙂 necham ho, jak je..
ma byt drobný , jemu asi prospěje každy den Uvnitř

denca89
24. srp 2017

@haanja ano ano mas pravdu, tak abychom byli kompletni... Zde fotky neonatologie, kde byla nedonosena miminka 🙂 tam je to jeste hezci, ale dostat SD tam nikdo z nas nechce 🙂

rebe
24. srp 2017

@haanja Můžu se zeptat, co to je dětská observace pro zdravá, donošená miminka? Ta snad mají být u maminky, ne?

haanja
24. srp 2017

Z neonatologie znám hlavně MUDr. Matowickou, ta vedla besedu o novorozencích, té jsme se ptali na ten nadstandard pro tatínka. Ona měla v ruce jako druhá našeho syna, každý den ho viděla (ranní vizity), a po 2 letech si na něj pamatovala. Moc milá a pečlivá lekářka 👍
Momentálně je na mateřské a má zkrácený úvazek, takže jsme se s ní letos viděli (bohužel) až den před propuštěním, ale vzpomněla si na nás a bavily jsme se jako staré známé. A jako jedna z prvních se ptala, jestli za dva roky zase v Hořovicích "dáme" třeťátko 🙂

denca89
24. srp 2017

@rebe je to observacni mistnost, jsou tam inkubatory (moje emička tam byla cca, 4 hodiny po porodu kvuli dýchání), nebo tam nasvecuji dětičky se žloutenkou. Ja mela malou u sebe za par hodin, ale chodily tam treba maminky kdyz se deti nechteli prisat k prsu. Nebo pro příkrmy k sestřičkám. Kamaradka tam třeba dávala chlapecka na noc, aby se po porodu vyspala. Zaroven tam probiha treba utz kyčlí apod.

haanja
24. srp 2017

@rebe To je právě zázemí pro děti, které mají např. maminku po císaři - u spinálu 24 hodin ležíš a o mimčo se nemůžeš starat, tak je tam (vozí ho přikládat). Některé maminky mají třeba horší hojení, tak tam mají mimčo dýl.
Nebo jsou tam děti, co je maminka unavená a chce se "vyspat", tak dá na noc mimčo sestrám.
Plus tam mají lůžka s tím světlem pro děti se silnou žloutenkou, vyšetřují tam srdíčko, dělají tam odběry z patiček apod.

haanja
24. srp 2017

@rebe Než jsem to dopsala, už odpověděla @denca89.
Ono je to vlastně část šestinedělí, kam chodíš řešit "problémy" s mimčem, protože šestinedělí jako takové je pro maminky.
Takže na observaci jdeš, když Ti mimčo např. neutišitelně pláče, nepije, bolí ho bříško (nakapou Espumisan), půjčí dudlík, tam ohřívají odstříkané mlíčko nebo připraví UM apod.
Tam se dovoláš i z domova, když máš s mimčem problém - když porodíš v Hořovicích, tak dostaneš tel.číslo (horkou linku 24 hodin denně) a můžeš zavolat s dotazem.

kajina266
autor
25. srp 2017

Holky, jedna krásnější zpráva o Hořovicích než druhá 🙂 Hrozně se mi líbí i ten pokoj pro tatínka jak si psala @haanja. Super že je taková možnost a tvůj přítel s tím souhlasil a byl s miminken! Uvidím co na to řekne manžel, ale moc by se mi to taky líbilo 🙂
Dneska jsem zavolala do Střešovic profesorovi, který mě operoval, aby mi řekl, která porodnice pro mě bude lepší. Nejdřív řekl že Hořovice, pak že Apolinář je větší, více porodů, ale že v Hořovicích jsou taky machři přes střeva, takže mi doporučuje obě. A shodou okolností tam dnes byla známá se stejnou diagnozou a podobnou operací a strašně mi to vychválila, nádherný prostředí, doktor, který ji vyšetřil a zajímal se o ní...prý prostě bomba...
Sice je to hodina a půl cesty, ale za to to stojí. Všem moc děkuji, že jste mi pomohli při rozhodování ❤

haanja
25. srp 2017

@kajina266 Jestli bude manžel pro, doporučuju zajít na hořovickou besedu o porodu nebo o novorozenci a zeptat se tam na to. My to tak udělali u prvního, doktorka si nás zapamatovala a pak nám ten nadstandard pomohla zařídit.

Nevím, jestli jsi tu psala, jak budeš rodit, u mě to byl nakonec velmi rychle plánovaný císař. Z jiného předporodního kurzu jsem věděla, že dítě má zákonný nárok na nepřetržitou přítomnost svého zákonného zástupce (rodiče) po celou dobu hospitalizace a během všech vyšetření. Takže pokud je máma na JIP a kapacita dovolí, může se o miminko starat tatínek.
Plus u jakéhokoli vyšetření (kyčlí, ledvin, srdce, sluchu, odběry z patičky...) nebo u medikace (píchání kanavitu apod.) má dítě právo mít u sebe svého rodiče a naopak rodič má právo být přítomen všemu, co se s jeho dítětem děje. Tohle si přítel zapamatoval velmi dobře a u všech vyšetření se synem byl, žádné že by přišla sestřička, že si dítě "půjčí" a pak ho vrátí... 🙂
Takže pokud by vám někdo tvrdil, že si dítě "půjčí" na vyšetření, že vy u toho nemáte být (a vám to vadilo!), nemá pravdu, nenechte se odbýt a buďte se svým dítětem 👍

haanja
25. srp 2017

Promiň, je to hned v úvodu - plánovaný císař. Rozhodně zajděte na tu besedu a ptejte se na tu možnost nadstandardu s tatínkem, ať si vás zapamatují - tohle zafungovalo nejvíc.
V Hořovicích je nástup na plán.císaře den předem - na klasické gynekologické lůžkové oddělení, takže už v ten den ještě zajít naproti na šestinedělí a ptát se, jak jsou na tom s kapacitou, jestli by to šlo.
Držím pěsti, ať probíhá těhotenství co možná nejlépe a ať je mimčo zdravé! 🍀🍀🍀

kajina266
autor
26. srp 2017

@haanja Ty jo to jsou super informace, ani jsem nevedela, ze ma clovek pravo byt u vsech vysetreni uz takhle v porodnici, to je dobre vedet 😊 Pak je super kdyz je tam ten chlap, ze o tom vi, co se s mimcem deje... A moc dekuju, doufam ze to zvladneme...jsem teprve na zacatku, tak doufam ze vsechno bude v pořádku 😊

whitelilith
26. srp 2017

Akorat pozor.
Ja byla v Horovicich minuly tyden na planovaneho cisare.
Mezitim se jim to tam naplnilo a meli stop stav. V tom pripade nas dali na JIP na gynekologicke a dceru jsem videla az 24h po cisari, protoze na gyn deti nesmi.

klaarusa
26. srp 2017

V Horovicich jsem rodila dvakrát a vždy krásný přístup. Prostředí je opravdu moderní a máte tam i soukromí. Po prvním porodu jsem byla na pokoji sama, u druhého pouze ve dvou. Koupelna pro každý pokoj samostatně, vše doplňují, čisto...Personál na porodním sále na jedničku. Ležela jsem i u Apolinare, a v tomhle se to nedá srovnávat.

kajina266
autor
26. srp 2017

@whitelilith Tak to je smůla 😦 Je blbý že tohle člověk neovlivní...To muselo mrzet 😦 Noo tak snad budu mít víc štěstí...

kajina266
autor
26. srp 2017

@klaarusa Tak to je skvělý, to zní moc pozitivně 😊 A je fajn, že máš i srovnání s Apolinařem...

haanja
27. srp 2017

@whitelilith Jo, bohužel Hořovice se stávají oblíbenějšími a jezdí tam rodit víc a víc holek, pak to může takhle dopadnout 😒

Já to psala výš, že záleží na kapacitě, jestli ten nadstandard dají. Letos nám taky nevyšel, ale zase se mi (nevědomky!) povedlo vybrat termín císaře tak, že v ten den jsem byla na císaře jediná a ležela na IMP (hořovická obdoba JIPky) úplně sama, takže přítel seděl celý den vedle mě a malou jsme měli celý den u sebe 😍
Večer ji přítel odvezl sestrám, ty mi ji vozily co 3 hodiny přikládat.
No a před půlnocí přivezli jednu holčiinu po akutním císaři, po půlnoci druhou holčinu po akutním císaři a bylo na IMPu plno - ten jediný je 3lůžkový. Ráno mě měli během dopoledne pomalu zvedat, sprcha apod., ale prtže ráno byl další (neplánovaný) císař, zvedli mě dost expresně a lifrovali na normální pokoj 😅
Já naštěstí byla celkem v pohodě, nechodila v předklonu, takže jsem se hned sháněla po malé, že ji chci mít u sebe. To se teda divili, že prý po císaři dávají mimča maminám později, ale nenamítali, když viděli, že nehekám a funguju. Já taky chtěla fungovat a mít malou u sebe, když ten nadstandard nevyšel.

je fakt, že mimčo ty první dny po porodu opravdu hodně hodně spinká, tak tu jednu noc, co jsem ji neměla u sebe, neberu nějak tragicky.
Mezi náma - naše mámy nás neměly u sebe vůbec, žádný rooming-in neexistoval...

michaela_2
28. srp 2017

Dcera byla plánovaným císařem kvůli KP a přenášení ( přenášet už s obrácenou polohou nenechají, byť pokud by se porod sám rozběhl do termínu, můžeš v Hořovicích rodit i tak přirozeně). Měla jsem pouze částečné umrtvení, které se pícha k páteři , abych malou hned viděla, z toho důvodu se ale pak nesmíš asi 10h ? zvedat, ani hlavu, aby to nenateklo nějak špatně a neblokly se ti záda, takže po tu dobu mi malou nosili po 2h nebo když jsem poprosila, ale jak člověk leží jako ve skafandru, hold ti tam miminko non stop nenechají.
Holky co ale měly kompletní uspání a pak mohly vstát rovnou - neviděly sice miminko hned, ale zase ho měly u sebe rychleji.

Syn se narodil přirozeně, hodinu a půl po příjezdu do Hořovic a tam už jsme měli vše tak, jak jsem snila 🙂, dvě hodiny po porodu nás nikdo nerušil, přišel jen pan doktor mrknout na malého, ale nesundaval ho, zkontroloval ho na mě.

Jen tedy i za mě - u syna, byl ten stop stav, takže určitě předem volat no 🙂

Každý má své zkušenosti, já mám na oba porody v Hořovicích, moc krásné vzpomínky, a to je pro mne hlavní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru