Porodnice Apolinář nebo Podolí? Poraďte

janulka21
2. led 2010

Ahoj holky,
mám na Vás dotaz. Můžete mi, prosím napsat Vaše zkušenosti? Jsem zaregistrovaná u Apolináře, ale dost kamarádek mi tuto porodnici rozmlouvá, že tam není soukromý, rodí se tam v boxech, v předporodním pokoji s Váma nemůže být manžel, návštěvy nemůžou k Vám na pokoj atd.
Zase v Podolí je prý strašná "masovka", ale jinak prý dobrý. Čekáme první mimi a tudíž nemám vůbec žádné zkušenosti. Budu moc ráda, když mi poradíte a pomůžete 🙂 Moc děkuju 🙂

bera28
2. led 2010

Janulko, já jsem rodila v Podolí a nebýt toho, že jsem rodila ve 26tt, tak naprostá pohoda. 3 dny před porodem mě tam převezli z Motola, kde neěli volné inkubátory. Jinak Podolí fakt perfektní. Jsou tam samostatné porodní boxy, což jsou ovšem samostatné pokoje. Máš tam vše - vanu v místnosti i koupelnu a WC pro doprovod, přehrávač, vše na mimi, spousta prostoru, křesla, fakt super. Příjemné byly i porodní asistentky a lékaři. No pro mě byla rozhodující profesionalita a zkušenost s extrémními nedonošenci.
Měsíc přede mnou tam rodila kámoška, shodou okolností ve stejném boxu, a byla taky nad míru spokojená.
Nakonec mi udělali císaře a i sál a veškerá péče bezvadná. Dokonce taťkovi ukázali drobky hned, jak je převáželi na RES. To zařídila asistentka, kterou jsme měli celou dobu k ruce.
Takže já na Podolí pěji chválu, zachránili nám tam svišťáky 😉
Ale jak tak čtu, ty jsi 15tt a obávám se, že už tě tam nezaregistrují 😒

janulka21
autor
2. led 2010

Ahojky bero, díky za info 🙂 Tys rodila ve 26 týdnu? To si ani nedovedu představit a ještě dvojčátka 🙂 ale moc gratuluju 🙂
Dneska jsem 14+1 a je fat že už je asi moc pozdě, v pondělí tam zkusím zavolat. Mě právě na tom Apolináří odradila ta "neosobnost" ☹ , jenže jsem byla hloupá, že jsem nezačala číst dřív, která porodnice co nabízí.

anicka164
2. led 2010

Ahoj, v Podolí registrují od 14+0, zkus to, třeba budeš mít štěstí. Jinak snad registrují každý den, i o víkendu, tak to zkus zítra, jestli chceš...
Jinak my byli taky v Podolí, super! Všichni byli hrozně ochotní, u porodu i na šestinedělí - ve dne i v noci. K nezaplacení pro mě bylo to soukromí u porodu, asi bych nezvládla rodit vedle nějaké jiné maminky a cizího tatínka.
Ale hodně záleží na tom, co u porodu preferuješ ty. Jestli chceš spíš medicínsky vedený porod, jdi k Apo nebo na Bulovku. V Podolí hodně respektují tvůj porodní plán, celou dobu s náma byla jenom PA, lékařka přišla až na úplný konec.
No, rozhodnutí je na tobě, ať to dopadne jakkoli, držím palce, abys porod prožila hezky a pěkně jste se sžili s miminkem!

majkali
2. led 2010

Ahoj, já rodila v podolí a super. Byla jsem v kontrakcích 22 hodin, doktoři ke mě chodili pravidelně, manžel tam byl se mnou a měli jsme naprosté soukromí. Co mě překvapilo je, že mi na zmírnění bolestí zkoušeli i aromaterapii, levandule byla moc příjemná. Horor nastal na odd. šestinedělí, bylo strašně plno a sestry neměly na nic čas, nic moc mi nevysvětlily a některé byly protivné, ale to je o lidech. Doktoři byli super, profesionálové. Nakonec mi udělali císaře, tam manža nemohl, nějaký mladý doktor anesteziolog mě držel za ruku a všechno mi popisoval, moc mi to pomohlo. Jestli budu mít druhé, půjdu určo do podolí, sestry nějak přežiju. Jestli jsi ve 14 týdnu, snad ještě registraci stihneš.

janulka21
autor
2. led 2010

Moc Vám děkuju za reakce 🙂 Nevíte ještě jak je to s registrací u dvou porodnic? Když by to nešlo tak musím nejdřív zrušit registraci u Apolináře a až pak mě asi zaregistrují. Mám totiž razítko o registraci v průkazce.

janulka21
autor
2. led 2010

bejana, díky za odkaz, nepodařilo se mi podobnou najít tak jsem založila novou, ale jdu si jí přečíst

keminek
4. led 2010

janulko, v podolí se točí na registraci přesně v den 14+0.
Výhoda oproti apolináři je určitě v samostatných nových a pěkných porodních pokojích se sprchou a wc. Také mají nádherné nadstandardy, úplný penzion. Musíš se ale na ně dostat, protože jsou furt narvané a také za ně dost zaplatit. Platíš i za příjemné jednání personálu.
Jinak jsou obě asi na jedno kopyto. Velké narvané pražské porodnice. Takže můžeš narazit na dobrou slušnou směnu nebo na protivné nebo neochotné nebo neusměvavé lidi, které vás u porodu i na šestinedělí budou brát jako další kousek na běžícím pásu. Jsou lidi, co si porody pobyty na obou místech hodně chválí nebo je naopak hodně kritizují nebo mají smíšené pocity. Nejde jen o individuální pocity u porodu, ale o přístup personálu, vhodné nebo nevhodné zasahování do porodu a přístup sester na šestinedělí. Někomu přivezou dítě za 2 hodiny, jinému po půl dni. Jen tak.
Jestli chceš klid, musela bys do menší porodnice, do nějaké okresní. I tam to záleží na směně. Jiné je určitě Vrchlabí, ale to je jaksi daleko.
Registrovat se můžeš, do kolika porodnic chceš. To je jejich výmyls, aby v tom měli aspoň nějaký pořádek. Není to žádná tvoje povinnost ze zákona. Rodit si můžeš nakonec někde úplně jinde. Viz např. http://www.aperio.cz/poradna/dotaz.shtml?x=2190399

a ještě se podívej sem
http://www.iham.cz/praha/

keminek
4. led 2010

Já teda taky chytla na šestinedělí protivnou směnu v tom podolí a vadilo mi to, protože jsou to jedinečné okamžiky po porodu, kdy je krásné, jak je spolu maminka s miminkem a s tatínkem a tohle je vůbec nezajímá. To si pak člověk připadá spíš jak školáček. Nic nevysvětlí, sem tam mají nevhodnou poznámku a všechno rychle a bez odmlouvání. Prostě je to celé o lidech, takže o směně.

r.o.s.s.i.b
4. led 2010

Ahojky přidám zkušenost rodila jsem u Apolináře a je fakt,že soukromí na porodním sále žádné,také mi vadilo,že nemohla návštěva na pokoj,sestry děsně nepříjemné ty mladé starší byly fajn.Ted chci zkusit Podolí převažuje chvála 🙂

keminek
4. led 2010

Já myslím, že jsou to oboje stejné narvané porodnice, kde může člověk narazit na cokoliv, na různé zdravotníky. Mají toho hodně, tak to tak i vypadá. Rutinní postupy, režim, běžící pás. Přesto je to o lidskosti a přístupu a tam jsou zvyklí na staré časy. Ne všichni, takže je to o štěstí. Podolí - lepší porodní sály, dr. přijde až na konci porodu, když je vše OK, neotravujou, ale ani nic neradili a nepodporovali a na šestinedělí byly všechny sestry protivný nebo neochotný a s nezájmem. Návštěvy ale na pokoj můžou v návštěvních hodinách (asi 3 hodiny denně?). Jinak na chodbu (také ale to má časové omezení). Na nadstandardu samozřejmě může manžel i spát. Pokud je dobrá směna, jsou jedno i porodní boxy nebo nevzhledné šestinedělí. Pokud se personál neumí chovat, tak to nezachrání ani nové porodní boxy. Pokud narazíte na dobrou směnu tam nebo tam, budete spokojené. V sálech a asi i návštěvních hodinách vede Podolí. Jestli je tam obecně lepší přístup v domluvě na porodních plánech, možná jo, ale to těžko soudit. Záleží opět na směně. Je to velká porodnice, mají svoje postupy. My tomu jako laici nerozumíme, takže nám cokoliv "vysvětlí" jednou větou a šmitec.

janulka21
autor
4. led 2010

Ahojky
keminek: díky za odkazy, jdu na ně juknout.
r.o.s.s.i.b: mě by právě to "nesoukromý" dost vadilo, jsem taková stydlivka a ještě kdyby vedle mě křičela jiná mamina tak bych z toho měla akorát deprese.

Dneska jsem se šla do Podolí zaregistrovat a dobrý. Naštěstí jsem si ráno zavolala a předběžně zarezervovala termín, přišla jsem kolem 11 hodiny a paní, že už je na ten termín plno tak jsem nahlásila, že jsem si volala a paní odvedle hned jo jo, mluvila jste se mnou, pojdte ke mě a měla stejné příjmení jako já 🙂))
Jo a razítko Apolináře mi škrtla. Tak jsem zvědavá jak to nakonec dopadne. Až budu rodit, v Podolí budou mít plno a pošlou mě k Apolináři a tam uvidí škrtlé razítko 😒

keminek
4. led 2010

teď někdo dal do jiné diskuze tenhle odkaz k výběru porodnic, taky supr. Tady podolí. Sedí to. a ten dlouhý příspěvek, ve kterém si maminka stěžuje na pobyt taky. Přesně takhle se chovají a komunikují a klidně vás takhle zdeptají, protože po porodu to jde snadno. A je na tom krásně vidět, jak je to celé o směně. Jak přijde lepší směna, tak je hned o 100% lépe. Já zažila jen jednu, protože byl víkend a pak jsem šla na nadstandard.
http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/praha...

janulka21
autor
4. led 2010

Holky, asi Vám to přijde divný, ale fakt nevím. Můžete mi poradit, co je to porodní plán, kdo mi ho udělá atd.? Musím ho mít? Je to moje první mimi a o tyhle věci jsem se začala zajímat až teď. Díky

janulka21
autor
4. led 2010

majkali: aromaterapii levandule? To by mi asi nedělalo moc dobře, záleží jak moc byla aromatická. A 22 hodin porodních bolestí je teda fakt nářez, tos musela být úúúúplně vyčerpaná 😖

keminek: právě, že pro ty sestry je to něco jiného, další mamina co porodila, ale to že pro tu maminu je to něco nového, krásného a měly by se chovat co nejlíp to už je nezajímá ☹(
Moje kámoška právě ted porodila u Apolináře a na střední jí řekli, že nebude mít nikdy děti, otěhotněla normálním způsobem a když byla ted na UZ ta jí prý doktoři pokládali takový otázky, že z toho byla sama překvapená a tomu jednomu odsekla, že si sama napíchala sperma do vaječníku a tak otěhotněla. Někteří jsou fakt magoři ☹(

mamina
4. led 2010

Teda já mám vztek...Tak hezky jste mě naladily s tím Podolím...
Před chvílí jsem tam volala a prej maj plno až do 4.7.A já mám termín 1.... 😢 😢 😢

keminek
4. led 2010

janulko, to si musíš napsat sama. A abys pochopila, co chtít a nechtít bez vlastní zkušenosti, tak nezbývá než číst a číst.. knihy, internet.. Já dělám teď to samý. Například už nechci rutinně píchnout vodu a oxytocin, protože bolest jsem pak vnímala jako cizí, silnou a umělou. Takže žádné urychlování porodu, pokud bude probíhat tak v pohodě jako minule. Chci rodit v poloze, ke které dospěju. Po píchnutí vody kurtují k monitoru a tím určí i polohu (pokud je už porod hodně blízko). Chci dát dítě na bříško a nakojit sama - nechci, aby ho držela sestra v nevhodné poloze. A taky bych si ho ráda vykoupala sama a ne mýdlem a na pokoji ho chci mít co nejdřív to bude možné. Na šestinedělí ho budu vážit před a po každém kojení jen občas a když nebudu mít obavy o přibírání, tak se jim na to vykašlu. Doufám, že vše proběhne stejně pohodově jako minule. S tím rozdílem, že už budu hájit naše zájmy, když bude třeba.

koukni se třeba sem:
http://www.porodniplan.cz/
http://www.aperio.cz/porodnictvi/infomaterialy....
http://www.aperio.cz/poradna/kategorie.shtml?als[CID]=bdcc12fc644cc668b2c2e6f0ec0cf560

keminek
4. led 2010

nebo zajdi na nějaký dobrý kurz, který nepořádá porodnice (a centum, aperio).

janulka21
autor
4. led 2010

Já si dneska volala na 2.7. a řekli mi, že mají ještě jedno místo, ale že mají jinak plno do 5.7.
Takže jinde zatím registrovaná nejsi? Zkus toho Apolináře, ale to bys musela ve středu a doporučuju tam být mezi 12 a půl jednou, já tam přišla ve 13:10 a čekala jsem hodinu. Mají to tam debilně udělaný, jen tři dny v týdnu po hodině.

janulka21
autor
4. led 2010

Ježkovy, takových věcí 😅 tak jdu luštit 🙂 Dík

keminek
4. led 2010

janulko, jo je to jen pro přeborníky ve čtení.. 😒
no ještě nejsem registrovaná nikde. A do Podolí se zas musí ráno před sedmou přesně ve 14+0, čekají tam těhule jak na koncert nějaké superhvězdy už před otevíračkou a jak přijdeš později, tak se nechytáš 😅 Zatím se nechávám překvapit, kde budu rodit 😝 😉 😀

janulka21
autor
4. led 2010

🙂)) Tohle co popisuješ je přesně u Apolináře 😀 Čekačka jak na Superstar 😀 , naštěstí dneska v tom Podolí jsem přišla v 11 a v 11:05 jsem odcházela zaregistrovaná 🙂

keminek
4. led 2010

he.. 😅 tak že bych to nechala plavat a dala na náhodu? 😀 Normálně musíš přijet snad max. do půl 7 prej 😝 To bych musela vstávat v půl 6 😨 😅
Tak gratuluju. Lepší sály, jídlo až na pokoj, návštěvy až na pokoj. Takže po technické stránce lepší, až na ty 2 sprchy na celé patro, vydýchaný letní vzduch, nemožný úzký vysoký postele - prostě staré zařízení. Teď ještě ta lidská stránka 😅 Samozřejmě máš ještě celý těhotenství čas přemýšlet o nějaké okresní porodnici, kde není takový problém s registrací.

keminek
4. led 2010

a není to tam jak na běžícím pásu

nikitka26
7. led 2010

Ahoj holky 🙂
Já rodila u Apolináře před 2 a 1/4 rokem, byla jsem tam moc spokojená, hlavně je to o lidech a musím říct, že jsem tam nenarazila na nikoho nepříjemného, všichni milý, ochotní. Jedinou nevýhodou byl čekatelský pokoj na porodním sále, kterej byl 4lůžkovej a bohužel jsem se mu nevyhnula, přijali mě tam s odtékající plodovkou bez kontrakcí, takže mě čekalo po 24 hod. vyvolání, manžel tam se mnou nemohl být a jelikož jsem pak rodila děsně rychle, tak to chudák ani nestihl. Ale pak mi to vynahradil nadstandard na šestinedělí (určitě levnější než v Podolí) a personál byl fakt super 😉
Registrace tenkrát byla ještě přes telefon, teď si to nedovedu představit, jak píšete, že je to tam jak fronta na Superstar 😅

Druhé mimi budu rodit už doma v Táboře, kam jsme se před 2 roky vrátili,naštěstí před rokem otevřeli úplně novou moderní porodnici, tak se vcelku těším.

Přeji všem bezproblémové těhotenství a pohodové porody 🙂

romcatko
4. bře 2010

Holky uzamkly mi téma ohledně císařského řezu v těchto porodnicích. tak to zkusím tady - máte zkušensot s SC? ať už plánovaným nebo neplánovyným v těchto porodnicích? může u toho být tatínek? a kde? na sále asi ne, ale hned u miminka? a kdy vám dali miminko poprvé k prsu? a jak to bylo dál na JIP? přinesl vám ho někdo a kdy? a kolik se platí za doprovod? ( na stránkách podolí mají napsané 3000 :( ale na aperiu zároven, že u císaře být otec nemůže) prosím o jakékoliv zkušensoti. mám cca týden do registrace.

janab78
4. bře 2010

romcatko-rodila jsem cisarskym u Apolinare.Planovane. Tatinek muze byt pri porodu (na sále), myslim, ze za 1000. Nevim. Ja ho tam nemela. Po porodu prcka hned ukáží a odnesou na umytí a zvážení, tam už partner byl, vše fotil, no a pak mi malou přinesli zpět a muchlovaly jsme se, než mě zašili. Poprvé k prsu na JIP, tam mimča nosili každé 3 hoďky přes den, na noc ne. Druhý den jsem byla na normoš pokoji. Co se týče bolestí, tak na jip žádné, byl pořád zaveden epidurál. Dalo se to v pohodě přežít.Na noc jsem dávala malou první 2 dny k sestrám, abych nemusela v noci kvůli bolestem vstávat, kojila jsem nejvíc na pokoji. 🙂

esssi
4. bře 2010

U Apolináře to bylo jak narvaná továrna na děti, málo místa, ty boxy taky nic moc...

hamma
15. bře 2010

Nevíte, proč u Apolináře nemůže být tatínek přítomen ještě před porodem na čekatelském pokoji? To mi přijde teda docela škoda!
No nic, tak asi vyrazím v noci vystát si místo v Podolí... :-/

estrellita
21. čer 2010

@hamma tak kde jsi nakonec registrovana? 🙂
na cekatelskym nemuze byt, protoze jsou tam postele pro vice zen - ale pokud je to pres den a ostatni zeny s tim souhlasi, tak tam byt muze. pokud je noc, tak ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru