Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

eatygrenee
2. čer 2009

angetha: děkuju moc🙂 ano jsme v pořádku, ale porod byl celkem dost náročný. Přeju příjemné těhulkování 🙂

jaynee
4. čer 2009

ahoj holky, tak se konečně taky hlásím, jsme doma z porodnice. Míša měl 4600g a 58cm, takže porod žádná sranda. Mám teda nástřih jak hrom, ale hojí se to ok. A Míšánek je báječnej, zlatíčko moje! Rodil nás Dr.Madzin a byl naprosto úžasnej. Absolutní profík, skvěle se o nás staral a ošetřoval mě, moc nás podporoval. Jsem mu strašně vděčná! A i všechny sestřičky byly skvělé, jak u porodu tak pak na šestinedělí. Za celou dobu jsem narazila na jednu nepříjemnou sestru, ale jinak byli všichni doktoři i sestry tak ochotní a milí, že je to až neuvěřitelný, kde na to berou energii. 😉

angetha
4. čer 2009

Jaynee gratuluju k chlapečkovi, je to teda pěknej obřík 🙂 🙂 🙂

eatygrenee
5. čer 2009

rovněž gratuluju. kdy jsi se vrátila z porodky???

marky24
5. čer 2009

tomino, v Benešově se plavalo s dětma v plaveckém bazénu ale jen do konce května teď tam bude probíhat rekonstrukce cca 20 měsíců, takže máme smolíka. V tom S-centru je jen výřivka.
Plavání snad bude od září dál pokračovat v Měříně. Informace pak budou během prázdnin tady na stránkách http://www.cochtanek.info/
Jinak my platili jen 120kč/30min. 290 kč je pěkná darda. 🙄

markee
7. čer 2009

ahojky,téda tady se to taky pěkně rozepsalo. 🙂
eatygrenee,no epidural je potřeba i ne. Ale mě ho personál doporučil. Jelikož mi rupla voda a měla jsem streptokoka a bolesti se nerozjeli samovolně,takže mi porod vyvolávali. Já se vůbec neotvírala a měla jsem kontrakce po minutě a půl od devíti hodin. Takže mi to dali,abych si odpočinula(a prý i kvůli císaři,kdyby k němu došlo,pže mi nedávali moc šance,že se porod dobře rozjede).Jsem za něj opravdu moc ráda. A když vím co to je "porod",tak bych ho klidně znova chtěla,kdyby to nepostupovalo jak u Johanky. Tak asi tak,víš. 😉

tess21
11. čer 2009

Zdravím, chtěla bych taky přidat svůj zážitek s porodem v Benešově, třeba to některé z vás pomůže. Rodila jsem tam letos v lednu a pokud budu zase někdy těhotná - což doufám budu🙂 - zase bych chtěla rodit tam, i když spádově patřím do Prahy. Nicméně neosobní prostředí pražských porodnic se mi nelíbí, takže jsem si radši zajela. Pravda, nemají novorozeneckou JIPku, ale zase na druhou stranu, proč hned čekat komplikace a miminko se eventuálně dá velice rychle převézt do Prahy, takže bych se toho ani na podruhé nebála...
Můj porod byl vyvolávaný, nakonec to šlo naštěstí rychle, ale kdyby to nepostupovalo, bez problémů by mi dali epidurál. Malá byla velká a rodila se obličejem, takže porodní poranění bylo celkem rozsáhlé i přes nástřih, nicméně lékařka ho zašila skvěle a krásně se to zhojilo.
Rodila nás doktorka Hlaváčková (dříve Bímová), byla naprosto úžasná, měla opravdu profesionální ale i lidský přístup. Do poradny jsem chodila k dr. Kroužkovi a ten je taky fajn, i když na druhou stranu je trošku nevýhoda, že má občas lehce chaotický přístup a čekárnu vždycky narvanou k prasknutí, je to pokaždé na dlouho (po přečtení ostatních příspěvků se nedivím, že má takový fanklub 😉 ). Ty Hlaváčkové jsou tam dvě - jedna je "naše" dr. a druhá je porodní asistentka, která byla shodou okolností taky u našeho porodu a já si na ni teda nemůžu vůbec stěžovat, byla v pohodě.
Měli jsme jednolůžkový nadstandard a dobré bylo, že s náma mohl taťka i přespat.
Jinak když jsme tam leželi, už tam byli ti mladí slovenští doktoři, asi jsou čerstvě po škole a myslím si, že se můžou se zkušenostmi jen a jen zlepšovat 🙂 Benešov je dobrá volba, pochybuju, že existuje ideální porodnice, kde by se zavděčili všem 😀

spartanek
12. čer 2009

Tak mám nové info,kamarádka tenhle týden porodila v bene a rodil jí dr. Nováček. tak tam pořád pracuje,ale možná ne na plný úvazek..nevím..

markee
6. črc 2009

Holky,tady nikdo není kdo v poslední době rodil v Benešově? Já potřebuju informace,abych věděla,jaký jsou tam ty nový doktoři. TP mám až v lednu a tak doufám,že do té doby tu bude dost příspěvků 😀 a pozitivních 😀

alka
7. črc 2009

hm, tak to už jsme dvě, kdo číhajíí na čerstvé informace 😀 akorát si nejsem jistá, jestli ti své prosincové zážitky vůbec stihnu sdělit, máme termín kousek po sobě... ale ona se nějaká maminka určitě ozve...😵

angetha
7. črc 2009

No já vám za chvíli holky řeknu 😉 🙂 🙂

lisounek
15. črc 2009

spartanek: Novacek mozna rodi jen sve pacientky, jinak by tam nepachl to jsem si jista... 😉 chodim k nemu ale nerodim (nastesti) takze nepovim bohuzel 😕

ajnina
29. črc 2009

ahoj holky, také budu rodit v Benešově, takže na podzim můžu dát své zážitky.

Jinak co vím od novopečených maminek, tak jsou rády, že rodili právě v Benešově. Teď se tam dost střídají doktoři, takže kdo ví kdo tam bude až budu rodit. 🙂
Když jsem byla začátkem těhu hospitalizovaná, tak mě přijímal primář Matoušek a měl skvělý přístup. Zažila jsem také Kroužka, Madzina i Hlaváčkovou a také v pohodě. 😉

nissanek
30. črc 2009

ajnino, tak to se možná v Bene potkáme, mám termín chvíli po tobě. Chtělo by to ale nějaké aktuální informace a zkušenosti. Doufám, že ještě někdo do podzimku napíše. Já mám s prvním porodem na Bene skvělý vzpomínky, tak snad je to stejné i přes změnu spousty doktorů.

eatygrenee
31. črc 2009

Ahoj , já rodila v května a super! Porod nic moc:( ale dobrý personál, sestry, doktory, pěkné pokoje a vybavení. Všichni příjemní a vcelku ochotní. Doporučuji Benešov!

luciehynkova
31. črc 2009

taky se pridavam k Benesovu...manzel se me sice porad snazi preluvit pro Krc, protoze to mame asi jenom 9km, ale tam ja proste nechci. v Benesove jsem se narodila i ja, byla jsem se tam podivat na miminko sestrenice asi pred 4 lety a byla jsem mile prekvapena, jak to tam zrenovovali. plus jsou urcite i pokoje se Wc a sprchou

kinsen
31. črc 2009

Ahoj, porodnice je skvělá, příjemný a ochotný personál, nemám žádné výhrady. Až budu rodit někdy podruhé tak jedině v Bene. 🙂

jaynee
2. srp 2009

Já jsem taky byla v Benešově naprosto spokojená a pokud budu rodit znova, tak určitě zase tam.

luciehynkova: já to mám do Krče pět minut pěšky...

luciehynkova
2. srp 2009

jaynee: aproc jsi se rozhodla pro Benesov? ja dam spis prednost mensi porodnici predtemi prazskymi tovarnami....takze Benesov hodnotis po prvnim porodu kladne?

markee
3. srp 2009

Ahojky,já jsem s prvním porodem taky byla spokojená.Ale jelikož se to tam dost změnilo-doktoři,tak chci,aby to bylo tak dobrý jak předtím a neučili se na mě zrovna všichni nováčci. Ale když tu píšou mamči co rodili nedavno,že jsou spokojený,tak to určo vydrží i do ledna 😉

kinsen
9. srp 2009

markee: v lednu tam byl jeden nováček a ten rodil mou kamarádku a ta byla spokojená. Mě také rodil mladý doktor a bylo to ok.

angetha
27. srp 2009

Tak si můžete počíst jak to probíhalo - strana 51

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Ještě doplním, že mladý pan doktor Bagócsi je fešák 😎
A sestra Všetečková je taková odměřená..ale vše dobrý..

Sestřičky při porodu my samy přinesly míč, aby malá sestupovala rychleji. Donesly mi i něco k pití 🙂

kacula81
31. srp 2009

Ahoj holky!

Původně jsem byla registrovaná v Krči, ale protože jsem nestihla porodit v termínu a teď tam mají na 14 dní zavřené sály, zkusila jsem se ještě zaregistrovat v Benešově, kde mi dídky bohu vyšli vstříc. Zatím jsem tam byla dvakrát a vždy jsem se setkala jen se samými milými lidmi. Porodopis se mnou sepisovala PA Janáková, moc milá, pak mě vyšetřovala paní doktorka K. Hlaváčková, taky moc milá a vstřícná, pak tam byli ještě dvě moc ochotné a sdílné sestřičky, ale bohužel nevím jméno. Zatím jsem moc ráda, že jsem se takhle rozhodla a že bylo možné mě ještě zaregistrovat. Ještě uvidíme, jak to bude u porodu 🙂, takže až to budu mít za sebou, určitě dám vědět.

kacula81
6. zář 2009

Tak se hlásím po příchodu z porodnice. 1.9. mi ve 4:45 začala odtékat plodová voda, tak jsme vyjeli. Přijeli jsme v 6:00 a porodila jsem ve 13:25 chlapečka Aleška 3650 g a 52 cm, takže macík 🙂. Nejdříve mě trochu vyděsilo, když mi řekli ať manžela pošlu domů, že můžu taky rodit až druhý den... Nakonec jsem ho ale po dvou hodinách zase volala ať přijede, že už půjdu na sál. Rodil mě pan Dr. Bagócsi (opravdu fešák 🙂 ) a PA Hlaváčková a Všetečková.
Se všemi s kterými jsem se za svůj pobyt v porodnici setkala, ať už s doktory, porodními asistentkami nebo sestřičkami, jsem byla maximálně spokojená a nikomu nemůžu nic vytknout. Všichni jsou neskutečně milí a ochotní. Vyžádala jsem si epidurál a nebyl s tím nejmenší problém, během chvilky jsem ho dostala. Byl volný i dvoulůžkový nadstandard, vše je nové a vůbec nepůsobí nemocničně. Jídlo nepovažuju za podstatné, ale pro ty, koho to zajímá, tak jsem byla také spokojená. Měly jsme dokonce i lososa 🙂. Kdykoli jsme potřebovaly radu ohledně miminek nebo čehokoli, stačilo zazvonit a za chviličku přišla sestřička, která ochotně poradila nebo pomohla s kojením. Nemůži si na nic stěžovat a porodnici určitě 100 % doporučuji!

angetha
7. zář 2009

Kaculo tak gratuluju 🙂 🙂

alka
7. zář 2009

číhám na nové zprávy z Benešova a moc děkuji angethe a kacule za tak pozitivní zprávy! Holky, moc vám gratuluji k úspěšným porodům!

angetha
7. zář 2009

Alko možná se tam potkáš s mojí švagrovu, má taky termíny kolem Vánoc 😉

lisounek
8. zář 2009

taky gratuluji novym maminkam k porodu a take k prima pocitum..ja je takove nemela a nevim, zda rodit nekdy v Benesove..jestli jeste nekdy nejake nekdy bude 😒 uzivejte si miminka a at delaji jen a jen radost 🙂

klarka1
16. říj 2009

24.7. jsem v porodnice BENEŠOV porodila své první dítě, Ondra měl 2910g a 49 cm.
Rodil mě pan dr. Madzin, jméno porodní asistentky nevím, malá, černé krátké vlasy, porod byl v pohodě, ráno mi začla odtékat plodová voda, v poledne mi dr. Hlaváčková po mém souhlasu vodu propíchla, do hodiny jsem měla kontrakce, šla jsem na přípravu a pak hned na sál, manžel byl se mnou celou dobu, všichni byli moc milí a pomáhali.
co se týká dětských sestřiček byla jsem více než spokojená, se vším pomohli a byli vždy milé a vstřícné. Velký dík patří dětské dr. Vokurkové, která nás rozkojila.

pokud tedy mohu doporučit, tak to moc ráda udělám, pokud budu ještě někdy těhu, Benešov bude jasná volba 😀

klimova
30. říj 2009

ahoj pro budoucí maminky co chtějí rodit v Benešově.
Já jsem tam rodila a byla jsem spokojená hrozně moc.porod byl komplikovaný a hrozný ale přes to super doktoři, sestřičky, příjemné prostředí .....dala by jsme velkou jedničku s kvězdičkou
jediné mínus-nedávají zde epidral na požádání -takže zatnout zuby a vydržet 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru