Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

eva77
autor
8. dub 2008

Ahoj Simi, jsem ráda, že jsi se k nám přidala 🙂. Momentálně jsem zde jediná, která má před sebou porod 🙂 , ale už se tolik nebojím a naopak se začínám těšit, protože s bříškem jsem už jak hroch 🙂 🙂 . Docela jsem hodně přibrala a tak se těším, až bude malý na světě a já budu na sobě trošku pracovat 🙂 🙂 . O Epi jsem mluvila už i s lékaři, ale zatím se mi nezdají, že by ho rádi dávali. No uvidím, vše je zatím předčasné a den D až bude tak může být všechno úplně jinak. Malou máš nádhernou 🙂 🙂 , tak holky ať se máte dobře a hezky rostete 🙂 ...

simi
10. dub 2008

ahoj eva77,moc diky za pochvalu male,ja pribrala 17kg a mam to dole,ale hl.zasluhu melo kojeni,ted se uz snazim prestat,ty budes rodit v bene a kdy?Ja tam mam sousedku porodni asistentku a byla u meho porodu hodne mi pomohla,lehla si mi na bricho a za 2tlaceni byla mala na svete,ja mela bolesti cca 3h,ale pak se me zeptali jestli chci epidural a ja souhlasila a razem zadna bolest,jen kontrakce a jak rikam na 2zatlaceni,pak uz jsem siti trochu citila,ale dobry,a co predporodni kurs,bylas,nebo se chystas?jo jeste ja rodila o 14dni drive,nez byl termin.

eva77
autor
10. dub 2008

ahoj simi, jo jo budu rodit v bene, zatím chodím do těhotenské ambulance a termín mám 27.4.2008. V pondělí se chystám na předporodní kurz a už se moc těším 🙂 🙂 , teda simi já ti ten tvůj porod závidím 😀 , takhle rychlý a ještě jsi rodila o 14 dní dříve, to je bomba 😀 . Můžu se jenom zeptat zda to bylo na rozhodnutí doktorů a nebo mimča?

simi
11. dub 2008

ahojky bylo to na rozhodnuti mimca,mela jsem termin 18-20.6. a 5.6.jsem byla v ambulanci na ozvi srdicka atd.jak se chodi skoro kazdy tyden posledni mesic a mela jsem vysoky tlak,nacoz jsem trpela i na otekle nohy,chteli si me tam nechat,ale nastesti se nejednalo o preklampsii,ze jsem nemela bilkovinu v moci,tak jsem nastesti jela domu,to bylo pondeli,ve stredu v noci jsem zacala mit krece a jeli jsme,krece prestali pred nemocnici,ale rikali jsme radsi nez aby pozde,to rikala i dr.ze kdyby neco,at prijedem treba o pulnoci,ale mela sluzbu protivna porod.asistentka a ta rikala,ze mi nic neni,proc jsme jezdili,ze nemam ani kontrakce,to byli 3h rano a prisla dr. a zjistila,ze se ale otviram,takze to zacne,ale ze to bude,az nekdy vecer,tak jel i manzel domu a ja tam zustala,kontrakce a bolesti mi zacli v 8h po 5min. a propichli mi plod.vodu tim to i trochu uspisili a v 11h jsem byla na sale a ze budu rodit,nastesti jsem stihla zavolat manzela,kdybych cekala az ho zavolaji sestricky,ktere rikali ze to bude vecer nestihl by to i takhle uz tam byl hodku pred porodem a uz jsem mela i pichli epidural,takze vlastne bez bolesti a asi mu tedy muselo prijit ze to nic neni :_) ve 13.05h byla terca na svete,jak rikam porod byl celkem v poho.byl muj prvni,az na to poporodni krvaceni,jak jsem psala drive,nato se muz i umrit,kdyby to zanadbali,tak doufam,ze muj druhy porod nekdy za dva roky bude bez tohoto strachu.

eva77
autor
11. dub 2008

simi, to krvácení muselo být nepříjemné. Ještě, že jsi je přemluvila, aby se na tebe podívali 😠 , tak to je docela síla. Vždyť by tě přeci k vůli tomu krácení měli kontrolovat automaticky.

seri
11. dub 2008

Ahoj Evi,
tak jak se cítíš poslední týdny před porodem? A co kontroly, je všechno v pořádku? Snad jo. Chtěla jsem ti jen říct, že kdybych se sem už nedostala a na tebe to náhodou přišlo, tak ti přeju, ať ten tvůj porod proběhne co nejrychleji to jde a s co nejmenšími bolestmi 😉, a ať máš štěstí na doktory a PA.

Jinak my to doma už s Marečkem celkem dobře zvládáme, jen je škoda, že mám málo mlíka a musim dokrmovat. No ale nedá se nic dělat ☹. Hlavně že je malej spokojenej, když se pořádně napapká 🙂

eva77
autor
12. dub 2008

Ahoj Seri, jsem moc ráda, že píšeš.. Moc na tebe myslím 🙂 🙂 a říkala jsem si, že ten začátek je asi těžký, ale jak vidím ty jsi vzorná maminka a nic si z toho nedělej, že dokrmuješ 🙂, možná tě to mrzí, ale stejně s tím nic Seri nenaděláš ☹ , tak se vesel z toho že ti malej hezky papká a přibírá 🙂 🙂 . Už se na toho svýho chlapečka malýho taky těším a vůbec už bych to chtěla mít za sebou. Teď mě v noci trápí, že nemůžu spát. Když něco dělám tak mi natečou ruce, nohy a snad i obličej ☹ , ale říkám si už jenom 2týdny. Teď mi porodila kamarádka holčičku, měla termín 11.4.08 a 7.4.08 už byla malá na světě, ale císařským řezem, obě jsou už v pořádku, ale ta rekonvalescence je opravdu delší. Seri, drž mi palečky, určitě to budu potřebovat. Můžu se zeptat jak ti jdou kilča po porodu dolů a co bříško, už se zatahuje?

seri
12. dub 2008

Já přibrala v těhu 16 kg, teď mi zbývají už jen 3, ale ve skutečnosti si připadám, že mi zůstaly všechny. Jsem celá rozteklá, taková jako rosolovitá, prostě děs, budu muset začít pak cvičit. Břicho mi taky pořád přečuhuje, ale konečně už zapnu alespoň jedny rifle, který jsem nosila před těhu, jinak jsem donedávna mohla nosit jen tepláky a těhu kalhoty 😅.
Dneska jsme byli s Marečkem na vítáníčku, tak jsme se pořádně ukázali. Když jsem se s ním šla fotit, tak on si na celou místnost hooodně hlasitě krknul, zrovna bylo úplný ticho, tak jsme se pak všichni zasmáli 🙂. Jinak to proběhlo v pohodě, ani neplakal.

eva77
autor
15. dub 2008

ahoj seri,
tak včera jsem byla na předporodním kurzu. Bylo nás tam asi 17, takže docela velká grupa a tak to bylo hodně všobecné, leč poučné 🙂, stejně si pořád neumím představit, že budu rodit, ale asi to přijde samo 🙂 , takže uvidím. Mareček je správnej chlapák, když si takhle krknul. Aspoň je vidět, že už má od mala smysl pro humor 😵 .

simi
18. dub 2008

ahoj evy,tak jak se ti v bene.libi,pises ze uz jsi byla na kurzu,je normalni,ze si nedovedes predstavit,ze budes rodit,ja si jeste ted moc neuvedomuju,ze mam malou holcicku,prijde mi zvlastni kdyz se na ni podivam a reknu si,ze uz je moje 🙂

eva77
autor
18. dub 2008

ahoj simi,
ja si zase nedovedu představit, že najednou budu mít malého u sebe. Že to bříško najednou nebude a já budu maminka 🙂 🙂 . V Bene se mi moc líbí a dokonce jsem si ho vybrala před Prahou, protože jsem rodilá Pražačka a k Bene jsem se přestěhovala před 5 lety. Pořád si představuju, jak už ležíme s malým na pokoji a máme všechno za sebou a já si šušňám jeho malé ručičky a nemůžu se na něj vynadívat. Tvoje Terezka už je velká slečna, za chvíli vám bude rok a to jsou snad už velké pokroky, první krůčky, zoubky, možná i slůvka, ale to je asi brzo 🙂 ... Taky se na tohle moc těším 🙂 🙂 ... Mám strach, že až se ráno probudím budu si říkat, jestli jsem opravdu porodila a nebo je to "zase" jen sen 🙂 🙂

marky24
18. dub 2008

Ahoj, narazila sem tady na porodnici Benešov a když vidim že tu máš Evy těsně před porodem, tak ti chci popřát štastný porod. Taky sem rodila v Benešově, bylo to 30.11.2007 a byla sem tam moc spokojená, tak se nemusíš ničeho bát ten přístup všech je tam opravdu skvělý. Už to máš opravdu za pár, takže už se brzy dočkáš a budeš svýho drobečka držet v náručí. Tak hodně štěstí. 🙂

eva77
autor
20. dub 2008

ahoj marky, mám to za pár a už aby to bylo za mnou 🙂 🙂 . Začínám mít poslíky, ale zatím hodně nepravidelný, tak uvidíme, kdy malý přijde na svět 🙂 . Pořád si to neumím představit, že budu mamča 🙂... Marky rodila jsi s epi nebo bez?

marky24
21. dub 2008

Rodila jsem bez epidurálu, ani sem nějak neuvažovala že bych si ho nechala píchnout, možná trochu strach s toho že by mi něco píchali do páteře nebo kam se to vlastně píchá. 🙂

eva77
autor
21. dub 2008

Ahoj Marky, tak opět dnešní povinná týdení kontrola v porodnici a jsem ráda, že už jsem doma. Epidurál není nic strašného, to je horší amnio, kterou ti píchaj přes břicho do dělohy... Právě proto se asi nebojím epi 🙂 ..

marky24
29. dub 2008

Ahoj,
tak co? Už máš po termínu, tak sem zvědavá co nám sem napíšeš za zážitky z porodu. 🙂

seri
30. dub 2008

Taky jsem na Evku zvědavá, jak to zvládla,...snad dobře 🙂

lucky.lady
30. dub 2008

Ahojky holky. Chtěla jsem se zeptat těch, co už v Benešově rodily... Jsem ze Říčan, tak bych to měla do Benešova relativně blízko. Co čtu, tak to všechno vypadá krásně... hezké prostředí, milí lidé. Ale nevíte, jak je to tam s profesionalitou doktorů? První dceru jsem jsem rodila hodně dlouho přirozeně a pak doktoři rozhodli, že půjde císařem. Takže ten mi hrozí i teď. (První dítě jsem rodila u Apolináře). Gynekolog mě trošku varoval, že kdyby došlo ke komplikacím, tak se může stát, že tam nebude ani krev na transfuzy. Prosím, můžete někdo napsat své zkušenosti, třeba jestli jste taky rodily císařem, nebo jinak složitý porod. Moc děkuju 😉

marky24
30. dub 2008

lucky, tak v tomhle ti asi moc neporadim, když máš porod v pohodě tak je to tam bez problémů ale když jsou komplikace tak fakt nevim, je pravda že jsem slyšela různý příběhy, že někdy za každou cenu chtěji aby se rodilo přirozeně a pak jsou ty děti přidušený a jsou s tim problémy. Třeba moc nechápu proč když jsou děti koncem pánevnim je rovnou nevezmou na císaře a snaží se je rodit normálně. A nebo když jsou dvojčata, znám dva páry který takhle přišli o dvojčata, resp. o jedno z dvojčat, ty jedny maji to co přežilo nakonec postižený, přitom děti byli zdraví ale posralo se to při porodu. Nechci ale kritizovat že to tak je vždy, určitě v těhle případech porodili spoustu zdravích dětí. Ve tvém případě by si se asi musela přímo domluvit tam, říct jim svuj problém a vyslechnout si jejich názor. Každý pondělí od 13 h. pořádaji předporodní kurz, tak tam jedno pondělí zajeď a tam se můžeš porodní asistentky zeptat na cokoliv. 😉

lucky.lady
30. dub 2008

To je dobrý nápad 😉 Ještě je otázka, jestli by mi řekla, že na to nejsou vybaveni, nebo tak... Asi to nebudu riskovat a půjdu do "velké" nemocnice v Praze...

marky24
30. dub 2008

lucky když se přečteš na týhle stránce první příspěvek od simi, tak ta píše že rodila v BN a dávali jí transfuze, tak na to určitě vybavený jsou. 😉
A nebo ještě můžeš zkusit se zeptat e-mailem gynekologie@hospital-bn.cz já tam tenkrát psala nějaký dotaz ohledně 4D ultrazvuku a vrchní sestra mi ochotně odpověděla.

lucky.lady
30. dub 2008

marky24: děkuju. Už jsem z toho na palici. Přestože to bude druhý porod a člověk by řekl, že budu klidnější, jsem naopak na nervy. První porodnici jsem vůbec neřešila, ale zkušenost byla taková, že jsem se začala bát. Určitě tam napíšu. Děkuju 😉

smudlinka
30. dub 2008

Ahoj lucky, tak to je náhodička, já jsem taky ze Říčan a 30.1.2008 jsem rodila v Benešově a byla jsem moc spokojená. První porod jsem měla v Krči ☹ . Při druhém těhu jsem měla problémy s protilátkama a bylo riziko, že se mimčo narodí s hemolitickým syndromem ( horší průběh žloutenky), musel by buď pod světlo, nebo by ho museli převézt do Prahy, ale zvládli jsme to, sice žloutenku měl a pěknou, ale do 10 dnů sama zmizela, tak jsem byla ráda 🙂 .
Já si opravdu nemůžu stěžovat, jak na doktory, doktorky, sestřičky a i jídlo bylo dobré 😉 . Se vším poradili, pomohli. V Krči když jsem měla problém s kojením, tak mi jasně dávali najevo, že je otravuju a měla jsem tam s jednou sestřičkou i výstup 😠 . Na to, že je tam laktační liga, tak děs běs.
Kdybych ještě někdy rodila, tak určitě zase v Bene 😎 .
Když budeš mít nějaké otázky, tak písni třeba maila simonekbarta@seznam.cz
Zatím pa
Šárka

lucky.lady
30. dub 2008

Ahoj smudlinko, už jsem Ti napsala mailík 😉 . Moc děkuju!!!

eva77
autor
1. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsme s Martínkem doma a myslím, že vás mile překvapím. Rodila jsem bezi EPI a odrodila mě pani doktorka Bímová. Musím říct, že nástřih udělala super a krásně se mi vše hojí. Ležela jsem na jednolůžkovém nadstandardu a musím říct, že jsem byla maximálně spokojená. Jídlo mi taky chutnalo. Málem nás pustili za 3dny, kdyby jsme měli udělaný pupíček o den dřív. Jinak kojím jako o život, už si můžu krásně sednout a porod mi trval cca 2h od protrhnutí plodovky. Malý vážil 3350g a měřil 51cm. Normálně bych mohla rodit za peníze 😀 😀 .. A co maminy, jak se máte a co je u vás nového?

seri
1. kvě 2008

Ahoj Evi, posílám tobě i Martínkovi obrovskou gratulaci 🙂. Teda ale zvládla jsi to pěkně rychle na prvorodičku, 2 hodinky, to je paráda. A bez epi 🙂 A tobě to vyvolávali nebo ti praskla voda sama?
Marťa má pěkný míry a buď ráda, že kojíš bez problémů, to já musim přikrmovat čím dál tím víc, ale občas mi Mareček z prsou taky něco vytáhne. Takže jsi byla v Bn spokojená, to je dobře. Mně tam tenkrát jídlo taky chutalo 🙂. A nefotili tě náhodou taky do Bn deníku?

Jo a Martínek je moc pěknej, skoukla jsem ti fotky. Takže přeju oběma hooodně zdravíčka a ať rostete jako z vody 🙂

nissanek
1. kvě 2008

evi, obrovská gratulace!!! zdá se že jsi měla porod snů, bez epi, 2 hoďky...krása. Bímová...není to taková mladá, tmavý vlasy, delší mikádo, štíhlá...? no to je jedno, všichni jsou tam super. Tak si užívej Martínka, supr že kojíš v pohodě. My jsme sice už začali s příkrmy, ale teď nám rostou zoubky a tak zase je lepší mámino prsíčko...takže vlastně v sedmi a půl měsících zase plně kojim. ale mě to neva, přece nebudu kojit do puberty ne? 😅

lucky.lady
1. kvě 2008

Evi taky gratuluji. Tedy holky podle toho, co tu píšete se jeví Benešov, jako porodnice snů 😀 . Už jsem skoro rozhodnutá, že budu rodit tam 😵 . Příští týden se tam zajedu podívat. Nevíte, jak je to s prohlídkami porodnice? Dělají se tam nějaké?

marky24
1. kvě 2008

Evi, taky ti moc gratuluji k pohodovému porodu a hlavně k Martínkovi. Doktorka Bímová to vim která je.
lucky, prohlídku porodnice dělaji v ty pondělky na tom předporodnim kurzu. Napřed porodní asistentka řekne nějaký věci, vy se jí budete moct zeptat na co budete chtít a na konec vás provede a ukáže, příjem rodiček, porodní sál, nadstandartní porodní sál a nějaký pokoj kde to zrovna pude. 🙂

marky24
1. kvě 2008

nissanek, přidala sem si do galerie dvě fotky a dr.Bímová je ta uplně vlevo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru