Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

nissanek
17. črc 2008

kiki, myslím že takové strašení není na místě. Jak už jsem psala výše, každá porodnice má nějakého strášáka v podobě hrůzostrašných historek. Můj porod taky nebyl úplně bez komplikací a neprofesionálním zásahem by mi to mohli ještě víc zkomplikovat (naštěstí Kika byla v pohodě, problém jsem měla já- dost silné krvácení, nešla odloučit placenta...anestezie...transfuze...), ale povedlo se napoprvé, žádná další kiretáž nebyla potřeba....

lucky.lady
17. črc 2008

V úterý jsem byla na první poradně v Benešově. Působili na mně opět mile. Ale... hrozí mi, že zase budu rodit císařem. Ach jo ☹. Takže se mám bát, že když půjdu císařem, tak mi to tam pohnojí, nebo co? Už začínám popadat nějakou předporodní paniku ☹

lucky.lady
17. črc 2008

I když... přijde mi zvláštní tvrzení, že porodnice v Benešově nemá dostatečné vybavení. Provádí se tam totiž docela složité gynekologické zákroky...

a další divná věc... jak kiki7, tak předešlá Ivvvv (nebo jaký měla nick) vložili do celého koníka jediný příspěvek, a to sem 😕

nissanek
17. črc 2008

lucky.lady ty jseš ale sherlock 😀 , no jasně, to je fakt podezřelý...co si o tom asi myslí Dr Watson... 😀 😀 ...nee vážně, nepodléhej panice, Benešov je myslím dobrá volba a císař je dneska fakt spíš rutina...a toho císaře máš indikovanýho jenom proto, žes tak už rodila?

lucky.lady
17. črc 2008

Ahoj Niss 🙂
No uznej. Se zaregistrují obě jen proto, aby sem napsaly negativa na Benešov, to je divný, ne? Já bych se tím asi nezdržovala...
No jednak už sem tak rodila a taky se mi tam to mimčo nějak moc mele. Už bylo hlavou dolů, potom zase nahoru a to není úplně normální. Doktoři mají podezření, že mám na té jizvě zevnitř nějaké srůsty. Taky to mimčo má být dost velké, tak by tu jizvu asi dost napínalo. Jejich závěr se snad dozvím už ve čtvrtek. Budou mi dělat ultrazvuk té jizvy.
No já už ani nevím, jak chci rodit. Nejdřív jsem chtěla rodit za každou cenu přirozeně, ale asi by to bylo rizikové a jestli bude mimčo velké... Sešívání dole asi taky není nic příjemného ☹

eva77
autor
17. črc 2008

Ahoj holky 🙂
se mnou na čekateláku ležela pani, která sice čekala na císaře skoro týden, protože operují v pátek, ale byla v pořádku a myslím si, že už 2nebo 3den normálně chodila. Vůbec na nic si nestěžovala 🙂 🙂 ... Kiki7 už taky nenapíše uvidíš ☹ .. Navíc v Praze, i když jseš zaregistrovaná mohou mít stop stav a jedeš rodit třeba do Neratovic. Takže se neboj a na pisatelku(y) - negativistku(y) se normálně vyprdni 🙂 🙂 ...

lucky.lady
18. črc 2008

Jen v pátek? No tak to by se tomu mýmu manžílkovi pěkně potom slavilo 😀 😀 😀. Takže kdyby byl akutní císař, tak už to ale asi trošku problém je,ne?

kiki7
18. črc 2008

Ahoj detektivové 🙂 S tím jedním příspěvkem je to jednoduchý, prostě jsme tam zažili porod, kterej se jim hodně nepoved ☹ a tak jsem se chtela mrknout co si o tý nemocnici myslejí jiní a tak jsem prostě tady a mám jeden příspěvek 🙂

eva77
autor
18. črc 2008

Kiki, přímo ty si tam zažila porod? A co se vlastně stalo?

lucky.lady
18. črc 2008

Kiki, my jsme možná detektivové, ale ty jsi děsně tajemná. Buď napiš, co jsi měla za problém, nebo si to nech prosím pro sebe se vším všudy...
A jseš hvězda, když globalizuješ porodnice v Praze, asi jsi rodila ve všech 😕... Nebo možná jen nejsi dost informovaná...

lucky.lady
18. črc 2008

Nedalo mi to a brouzdala jsem po dalších názorech na internetu:

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_list...

třeba zrovna tady jsem přečetla tři strany (asi 30 zkušeností) a všechny rodičky byly nadšené 😉.

marky24
19. črc 2008

Lucky, kdyby byl akutní císař tak to problém určitě není, děti si nevybírají kdy chtějí na svět, takže když je císař potřeba tak ho prostě udělají hned. Se mnou na pokoji byla taky mamina kterou brali na poslední chvíli císařem a rodila ve čtvrtek, takže když bude vše v pořádku tak ti ho třeba naplánují na pátek ale jak by se objevili komplikace tak by ti ho udělali dřív.
Já osobně sem o porodnici v Praze vůbec neuvažovala, když sem viděla jak tam maji furt narváno a o hodně víc negativních názorů, prostě všude záleží na koho člověk narazí. Určitě bych asi hodně zvažovala kde rodit kdybych měla dítě KP nebo čekala dvojčata, protože mám pocit že v Benešově se snaží za každou cenu rodit přirozeně a ne vždy je to v těhle případech nejlepší varianta, přidušený děti a tak. Tak jestli ti rovnou řeknou že bude lepší císař tak bych se toho nebála. 😉

majka060608
19. črc 2008

Ahoj holky, jsem v 36.týdnu a ráda bych také rodila v Benešově. Proto jsem ráda, že jsem si mohla přečíst některé vaše zkušenosti, jak ty pozitivní, tak ty negativní 😎
Jelikož jsem ještě nebyla na tom předporodním kurzu, který tam každé pondělí pořádají, chtěla jsem se zeptat o co se tam konkrétně jedná? Jsou tam i rady, jak dýchat u porodu, rady pro tatínka, jak pomoci partnerce a tak? Nebo je to jen o prohlédnutí porodnice?

lucky.lady
19. črc 2008

Ahojky 🙂
marky: každý názor, jako je ten Tvůj, mi hned zvedne náladu 😀 😉. Já se do toho Benešova (ani nechápu jak to...) těším. Fakt se těším.
majka: Já jsem na předporodním kurzu byla. Trval snad necelé dvě hodiny, jestli si to dobře pamatuju. První část nám PA povídala, kdy vyrazit do porodnice, co si vzít s sebou... dýchání nám neukazovala, ale vím, že při dalším kurzu to zase ukazovali, takže spíš asi záleží, jak si vzpomene... Ale na cokoliv se zeptáš, tak mile odpoví, takže se klíďo poptej 😉. No a v druhé půlce nám ukázala porodní sál, kde se váží a prohlíží čerstvě narozené miminko, "super"pokojík s výřivkou, závěsným lanem a manželskou postelí, kazeťákem... moc hezké. Kdybych rodila přirozeně, tak bych v něm byla ráda. Taky nám ukazovala nadstandart. pokojík. Je to tam vážně moc hezké a přátelské prostředí.

majka060608
20. črc 2008

Ahoj Lucky, moc děkuju za info. Takže by tam se mnou mohl být i manžel...Bylo by dobré kdyby tam poradili i jemu, jak u porodu pomáhat (myslím, jak provádět ulevovací masáže a tak, prostě aby věděl, jak mi pomoct od bolestí). Ale to se kdyžtak zeptám.
Koukám, že ty už budeš brzo rodit 🙂 Mě od 30.týdnu hrozí předčasný porod a modlím se, abych ještě nějaký ten týden vydržela, abych mohla rodit právě v Benešově. Co jsem slyšela tak tam nemají JIPku, takže kdyby to na mě přišlo dřív musela bych asi jet jinam. Nevím. Ale jsem teď ve 36.týdnu, tak snad už by to tak akutní nebylo.

lucky.lady
20. črc 2008

majka: registrace je tam od 36tt, to znamená, že kdybys porodila už teď a bylo vše OK, tak bys mohla rodit i v Benešově.
Ale s tou JIPkou je to divné. Copak mě hned po císaři dají na "normální" pokoj? Po císaři snad vždy následuje 24h na JIPce... 😕. Ale oni si nějak poradí 😀
A co se týče ulevovacích masáží... myslím, že Vám poradí přímo u porodu. Předvedou a tak.
Já mám rodit ode dneška přesně za 3 týdny. Ale holky z diskuze "srpen" už mají z půlky odrozeno 😀 a to měly termíny ještě pár dní po mně 😀, takže člověk nikdy neví 😒

majka060608
20. črc 2008

Lucky - já mám jít ještě teď ve středu ke svému gynekologovi do poradny a pak teda budu volat do toho Benešova a objednávat se k nim, takže snad nebudu volat pozdě 😒
Tu JIPku jsem myslela dětskou...Že kdyby se mimi narodilo předčasně (tj. před 36.týdnem), tak by ho asi museli umístit do jiné porodnice. Aspoň tak mi to říkal gynekolog. Že v Bene na to nejsou vybavení.
No vidíš, já mám také ode dneška rodit za 4 týdny, resp. měsíc. Chodím také na jednu diskuzi (na jiný server) a tam většina holek už mají taky odrozeno (zatím nikdo nerodil v termínu, vždy dřív (2-4 týdny) 😀 Takže doufám, že už máš tašku zabalenou 😀
Ale jak píšeš, do Bene se už taky těším. Narodila jsem se tam a tak nějak mě to tam táhne. Byla jsem tam ve 30týdnu na utz, byl tam zrovna MUDr. Nováček (je to fakt číslo 😀, ale na to jak je mladej, tak se choval profesionálně), takže se těším na ostatní doktory...

denisamertova
20. črc 2008

Ahoj holky!
Strašně ráda čtu Vaší diskuzi!!! 🙂 majka a lucky.lady
Také jsem rodila v Bene, jak už jsem psala a také i já jsem se v Bene narodila.
Opakuji se, ale já byla úplně z porodnice nadšená. Vlastně to byla má první zkušenost s
nemocnicí vůbec. Nebyla jsem v nemocnici nikdy ani jako dítě.
Naprosto všichni byli úžasní....!!!!!!!
A nejlepší byl Mudr. Nováček, který po půl jedenácté večer pustil na chodbě na plné pecky
rádio a začal tančit. Ať prý mají maminy nějaké vzrůšo...
Já ho sice u porodu něměla, ale kamarádka jo a chválila si ho..
Držím Vám palečky!!!!! Já má dvou a půlletou holčičku a druhé plánujeme za rok a už se na to
strašně těším......

majka060608
20. črc 2008

Ahoj Deniso 🙂
jsem ráda za další pozitivní zážitek z Bene 🙂 Ale myslím, že i kdyby byl negativní, tak to můj názor nezmění. Jak se tu už několikrát napsalo, každý si někde něco najde 😎

S tím Nováčkem jsem se koukám trefila 😀 Fakt to je číslo 😎 Pustit radio na plný pecky 😀 😀 Na tom utz byl sice takovej důležitej, ale za to hrozně ukecanej, takže jsem ho odhadla dobře. Doufám, že bude i během mého porodu, aspoň člověk pořád nebude koukat na ty vážné výrazy jiných 😀

lucky.lady
20. črc 2008

majka: mně to došlo později, že jsi myslela určitě dětskou JIP 😀. No to máš pravdu... To tam nění... Nezbývá, než doufat, že se mimčo narodí v pravý čas a zdravé 😒.
Mně taky vyšetřoval v poradně Nováček a je to sympaťák 😀

denis: To je super, že jsi byla spokojená!
Holky, já jak se to blíží, tak začínám mít bobky... Prvního císaře jsem měla chvíli spinál, ale jak jsem cítila, že mě řežou, tak jsem to rychle utla a uspali mě celkově 😒. Docela blbě jsem se z toho potom dostávala ☹, proto bych tentokrát chtěla udýchat spinál, ale už teď je mi při pomyšlení špatně ☹. Vůbec nevím, jak to zvládnu...

spetra
21. črc 2008

lucky: to bude dobrý - držíme ti přece všechny pěsti 😉

lucky.lady
21. črc 2008

spetra: děkuju 😵 Už se začínám smiřovat a už se moc těším na miminko 🙂. Doufám, že Vám sem potom budu moc napsat, jak to bylo bezva, aby opadl případný strach i z Vás 🙂

marky24
22. črc 2008

Lucky já rodila ve 38. týdnu tak už to klidně může být co nevidět. 😀
Jestli v BN po císaři dávaji na jipku to myslim že asi ne, teda aspoň ta co se mnou byla na pokoji na jipce nebyla, maji jeden pokoj dvoulůžák kam dávaji hned po císaři, aby ta mamina měla klid ale pak je stěhujou na normální pokoje, teda aspoň tak to bylo u ní. 😝

lucky.lady
22. črc 2008

Ahojky 🙂
No jestli půjdu císařem, tak možná do pátku za týden (jestli se tam plánovaný císař dělá jen v pátek). Když jsem rodila u Apolináře, tak tam právě byla jipka, kde jsem prvních 24 hodin byla.

Člověk má v břiše ten dren, zavedenou cévku... no já si neumím představit, že bych byla na normálním pokoji 😕. No ale asi tím líp 😉

majka060608
28. črc 2008

Lucky budu ti držet palce! A neboj, hlavně, že bude mimi v pořádku!
Já jdu zítra do Benešova do první poradny a ten kurz jsem si přehodila na další pondělí, tak snad ještě vydržím pohromadě 😀

spetra
28. črc 2008

Ahojky, tak my byli na kurzu dnes... bylo to docela příjemné...

anaconda
28. črc 2008

Ahoj spetro,
chci se zeptat, jestli jsi byla v BN nemocnici na 4D ultrazvuku, jestli ano, tak jak jsi byla spokojená s péčí. Díky 😉

lucky.lady
29. črc 2008

Ahoj holky 🙂
pozítří jdu na kontrolu do Benešova. Mám jít nalačno a možná si mě tam už nechají na císaře 😒. Takže za pár dní už snad napíšu jaké to bylo 😉.

marky24
29. črc 2008

Lucky, tak tfuj, tfuj tfuj ať ti vše dobře dopadne a ať tam jsi spokojená 🙂 Držím pěsti

anaconda, my v Bn na 4D byli a dělal mi ho dr.Posejpal, snažil se hlavně aby nám udělal hezkou fotku, jinak nic neřekl, takže když jsme se nezeptali tak jsme se nic nedozvěděli, akorát to pohlaví nám potvrdil. Ale zase nám dal dvě fotky a řekl že máme nahlásit jen jednu aby jsme neplatili víc. JInak dostaneš jednu fotku za 500 kč. A když to dítě bude blbě natočený, že nepude udělat fotka tak snad neplatíš nic. 😉

lucky.lady
29. črc 2008

marky, děkuju 😵
já doufám, že si nás tam už nechají... poslední dva dny je mi všelijak. Mimčo už mě moc tlačí a je to únavné. S manželem jsme si říkali, že u mně čekají, až tam budou mít místo. Porodnice praská ve švech... Taky jsem chtěla nadstandart, se kterým se obávám budu mít smůlu 😒.
Je i na normálních pokojích lednička? Počítám, žei po císaři bude déle trvat laktace, tak jsem chtěla hodně pít mlíčko, abych tomu trošku pomohla. Ale v těchle vedrech by to bez ledničky nešlo 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru