Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

meriva
16. zář 2008

majko (tedy lucko vid?), Kubik se ma dobre, uz konecne, bojovali jsme se zloutenkou jeste tri nedele, tyden po propusteni z nemocnice jsme sli na kontrolu a zloutenka blba, museli jsme zustat na dva dny na sviceni....a pak se to nelepsilo, tak mi porodni baba poradila at odstavim na dva dny od materskyho mlika, ze to pry zabira, a ono opravdu zabralo! Pak nas zacaly trapit prdiky, ale to uz jsme taky zvladli, Kubik je sikula, dnes jsme byli v poradni a vazi 4860g a meri 56,5g. Co Natalka? Roste jako z vody vid? Jak valcite vy?

majka060608
16. zář 2008

Ivčo - no to jste si tedy užili s tou žloutenkou. Takovou dobu. Já Natálku sledovala další 2 týdny jestli už bledne a dobrý. No zrovna minulý týden jsem na vás pomyslela, byly jsme s Naty na kontrole a má už 4270g a 53 cm...to je docela skok z těch 2850g 😕 Tak jsem na tebe myslela, že jsi vlastně takhle velký mímo rodila, ufff.
Jinak nás už měsíc trápí opruzený zadeček ☹ Vůbec se toho nemůžeme zbavit, tak jsem ted koupila látkový plenky a uvidím. Prdíky nás trápí pořád. Furt se mi kroutí jak žížala, ale jde to dobře ven 🙂
Koukala jsem na fotečky Kubíka a už bych ho vůbec nepoznala, jak se ty mimča mění...Už se smějete? My ještě moc ne. Někdy si myslím, že už, ale nakonec z toho vyjde takovej divnej škleb 🙂
Jdete na kyčlíky do Bene?

meriva
17. zář 2008

luci - tak opruzeny zadecek jo? my nastesti dobry, pouzivam jedorazovky i takove ty latkove plenkove kalhotky, ale do tech se mu moc nechce, protoze hned citi curky a cura hodne, takze bych jen porad prebalovala.

Na kycle jdeme dnes do Tabora, tedy aspon doufam, manzel jel na drevo, vzal mi auto a porad nikde, tak to snad do ctvrty stihnem.

Dneska u nas byla poprve instruktorka na plavani ve vane, tak nam ukazala jak s nim mame pllavat, to bylo neco! Kubikovi se to moc libilo, tak ode dneska uz bude plavat ve velke vane, uz to nebude takova nuda 🙂

Nas prdiky taky trapily ale zacali jsme davat Babycalm a je to mnohem lepsi 😉

meriva
17. zář 2008

Jo a ten usmev byla nahoda, myslim ze nic vedomyho 🙂 Akorat ze jsem to vystihla 😉

lisounek
17. zář 2008

marky: dekuju moc 😵

majka060608
17. zář 2008

Ivčo - no zadeček poctivě větráme a už to vypadá líp, akorát je skoro celý den bez plínky, takže tu máme vše počůraný a pokaděný 🙂
Jůů tak vy už začínáte plavat...Já bych chtěla taky, ale asi začneme až trošku pozdějii. Ted nevím, jestli by se jí to líbilo, je to s ní jak na kyvadle. Někdy je v pohodě, ale někdy má svůj brečící den 😒
Tak vy jste byli na kyčlíkách v Táboře...Tak doufám, že je máte v pořádku. Já mám jít do Benešova, tak jsem nevěděla, jestli se už mám třeba objednat, jaká je tam čekací lhůta...
O Babycalmu jsem slyšela, že je dobrý. My máme Sab Simplex, ale moc to nefunguje. Ale zatím to jde...

Jestli chceš, jukni na fotečky naší Natálky, dám ti do IP adresu... 🙂

lisounek
18. zář 2008

ahoj majka: nam v porodnici rikali, ze mame na kycle prijit rovnou po dvou mesicich od toho co to delali tam oni, takze bez objednani...mam to napsane i primo na tom papire, co mi dali jako zpravu k pediatrovi... 😨

marky24
19. zář 2008

majko, na kyčle do Benešova se objednávat nemusíš, jsou tam v úterý od 13-14 hodin a pak ještě možná v pátek ale to si nejsem uplně jistá a nevim kdy. A chodí se tam v těch dvou měsících. Je to tam v přízemí vlevo. 😉

lisounku, ty si byla s malou vyfocená v Benešovském deníku viď? 🙂

My jsme byli dnes s malou po druhý na plavání v Benešově a jsme zatim moc spokojený a Káje se to moc líbí. 🙂

lisounek
20. zář 2008

marky: no fotecku tam mame, ale me se vubec nelibi, ja jsem ten den byla po revizi a vypadam jako zombie 😝 , ale co zase tak casto se na to divat nebudeme... 😀

taky bych rada casem chodila s malou plavat, ale voda se ji zatim teda vubec nelibi, kdyz ji koupeme, je u nas takovej rev, ze by k nam mohli poslat socialku... 😒 zatim je to teda fakt tezky tyhle zacatky, doufam, ze to bude lepsi. Treba dnes mame vylozene rvaci den a neda se nijak utisit..a uspavani je taky krize..no deticky jsou radost.. 😅

nikca100
25. zář 2008

Ahojky maminky 🙂 Chtěla jsem se zeptat jem 39tt a mam 5října termín což je přístí tyden 😉 🙂 Má někdo podobny termín?naka maminka?

nikca100
25. zář 2008

Maminky ma někdo termín podobní 5října? 😉

marky24
13. říj 2008

Nikčo tak to už máš asi po porodu ne? 🙂

afinka01
3. lis 2008

Ahojky maminky, když už jste tady probírali to pavčo v Bene, nevíte náhodou, zda tam není nějaké pro děti kolem dvou let. Malému byli v srpnu dva a rádi by jsme někam chodili pokračovat. Díky

marky24
3. lis 2008

afinko, napsala sem ti do IP kontakty na pani Pavlíčkovou která to plavání pořádá tak se s ní domluv. Větší děti taky plavou.

jaynee
3. lis 2008

Ahoj, chci se zeptat, jak je to s registrací v Benešově? Díky.

evaviki
3. lis 2008

Ahoj,
v Benesove sa registrovat nemusis, dokonca ta vezmu aj ak si povodne mala rodit inde. Idealne je ist tam na kurz (kazdy pondelok), cca po 32tt. Trva to dve hodky max. a vsetko sa dozvies..

denisamertova
3. lis 2008

Ahoj maminy,
sice se k porodu nechystám, ale co se týče registrace v benešovské porodnici, mám teď info od dvou mamin, že registrace je nutná už i tady.
Jedna dnes porodila chlapečka a druhá má termín začátkem prosince, takže jsou to čerstvé informace.
Pohodový porod a zdravá miminka!!!!!

evaviki
5. lis 2008

Tak to sa nieco muselo zmenit za posledny tyzden.. 28.10. som tam bola osobne a tvrdili, ze registrovat sa netreba. Ale ak tam planujes rodit, tak by bolo dobre aspon raz pred porodom tam prist a spisat porodopis. Ale ze aj ked dojdes necakane, tak ta neodmietnu.

petula13
12. lis 2008

Ahoj holky, jsem tu dnes poprvé a jedním dechem jsem přečetla celou diskusi a moc vám za ni děkuji, dověděla jsem se spoustu užitečných nformací. Budu mít své první, rodit mám začátkem dubna, ale bude to asi o něco dřív, pohyby mám už týden. 🙂
Nikde jsem tady nenašla, jestli jste některá rodila i v jiné poloze než na klasickém stole....? Četla jsem, že díky gravitaci je porod snazší v kleku a pod. Poradíte některá? Díky

anaconda
28. lis 2008

Ahojky.
K registraci v benešovské nemocnici bych řekla to, že tam nutná je a co jsem zjišťovala, tak vždycky byla. Né hned v začátku těhotenství, ale až v 36tt. Předem se tam musíte telefonicky objednat, protože s Vámi při registraci sepisují porodopis a na to je třeba trocha času.
My tam jdeme v pondělí a rovnou jsme to spojili s předporodním kurzem, který je tam každé pondělí od 13 hod za částku 300,-Kč a trvá hodinu a půl. Provedou nás oddělením, ukážou porodní sál a vysvětlí, jak to v porodnici chodí od příjezdu rodičky.
Toť vše. 😉

kocicinka
30. lis 2008

Ahoj holky, prosím nevíte, jak často míají v Benešově stopstavy? Další otázka- může být se mnou od začátku( od 1. doby porodní) do konce manžel? To je pro nás moc důležité. Děkuji předem za všechny info.

anaconda
2. pro 2008

Kocicinko,
včera jsem byla v BN porodnici na předporodním kurzu a dozvěděla se, že Ty, jako zaregistrovaná rodička ve 35-36 tt se vůbec nemusíš stopstavu bát. Zkrátka přijdeš do BN porodnice a pokud nebude volno, sami Tě převezou jinam. Toto se prý stává velice, velice málo.
Jinak nejen manžel, ale 2 osoby Tobě blízké můžou být po celou dobu porodu u Tebe, jak na 1. dobu porodní, 2. dobu i po porodu. 🙂

angetha
4. pro 2008

V tom 36. týdnu se registrují všechny rodičky, dřív tomu tak bylo, dokud nebylo nutné registrovat se už na začátku těhotenství ( Podolí, Apolinář,...)

kocicinka
10. pro 2008

Není ta registrace ve 36 tt už trochu pozdě? Co když porodím dřív? A kam mám chodit do té doby na monitor? Jinde chodí prý už ve 34 tt... Taky s tím manželem... Vrtá mi hlavou, když budu na plně obsazeném pokoji( nebude volný nadstandart) kde bude on? Na netu mají informaci, že nabízejí nadstandart s možností přespání blízké osoby. Jenze co když nebude volný?

evaviki
10. pro 2008

Kocicinka, ak nebude volny nadstandard, tak manzela mat pri sebe nemozes (ani ked budes na normalnej izbe sama), jedine na tom nadstandarde..
Ak porodis pred 36tt, tak v Benesove urcite nie, tam by ta ani neprijali, kedze nemaju novorodenecku jip-ku. Jedine ak by to bolo moc akutne, ale to by mimco previezli..
A s monitorom sa dohodni u svojej mudr., ked ta ona posle uz do porodky, tak tam pojdes, je jedno ci v 36tt, alebo v 34tt..

kocicinka
11. pro 2008

My mame v planu, ze me bude masirovat a tak, tak bych nerada, aby ho potom nekdo odnekud vyhazoval.Nechapu, proc by proste nemohli dat mezi ty postele plenty aby tam mohli byt i chlapy. Oni v Benešově opravdu nemaji novorozeneckou Jipku?

lisounek
13. pro 2008

ahoj holky po dlouhe dobe nakukuji 🙂

koci: nene v Bn neni novorozenecka JIpka....to je proste ta velka nevyhoda...a urcite manzela nikdo nevyhodi, takze kliiiid 🙂 🙂 a co vim, tak monitory jsou vetsinou od 36 tt (ale nekteri dr. mohou chtit driv mozne to je,ale mene caste)...

stastnak37
16. pro 2008

Ahoj holky,také jsem váhala s vyběrem porodnice.Jsem sama sestřička,trošku do toho vidím .Znala jsem tuto porodnici z praxe,když jsme tam chodilyze školoucoby sestřičky žákyně,Od té doby se mnoho změnilo.já sama jsem se v letě stala maminkou.Rodila jsem v Benešově a mužu říci ,že jsem byla max.spokojená.Krásné a nové pokoje se sprchou a wc,milí lekaři(můj dík patří především dr.Chromjákové) i sestřičky.Porodu jsem se moc bála,nakonec vše dopadlo dobřei přes komplikace.Vím,že jsem si zvolila dobře a neměnila bych 🙂 🙂 🙂 .Katule

luciehynkova
16. pro 2008

ahoj holky, ja sice tehotna jeste nejsem, snazime se. S porodnici mam jasno - jedine Benesov. ja sama jsem se tam pred 28 lety narodila a nedavno tam rodila sestrenice a vse v pohode. Mam to sice nejbliz do Krce, ale tam nechci....k Benesovu mam tak nejak emocne bliz 🙂

eva77
autor
17. pro 2008

Ahoj holky, jsem moc ráda, že se uchytilo naše téma porodnice Benešov, já sama jsem tam rodila v dubnu letošního roku a byla jsem také moc spokojená... Vím, že jestli otěhotním znovu (jako že samozřejmě chceme, ale až tak za 2roky) budu opět rodit v Bene... Všem doporučuji i předporodní kurz 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru