Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

olcab
2. led 2013

@bradavka já jsme tam rodila a žádnou obálku jsem teda nedávala,spíš jde asi o to když chceš u porodu konrétního dr. ale mě to v tu chvíli bylo jedno,hlavně ať už porodím 😀

bradavka
2. led 2013

Děkuji za reakci. Chápu to, že je to v danou chvíli jedno, jenže mému chlapovi to asi těžko vysvětlím, protože všichni v našem okolí dávali obálečku a ne zrovna malou. Mě to přijde poněkud zvláštní............ Tak uvidíme. Třeba přijdou i jiné reakce. Každopádně díky za tvou odpověď....................

angetha
2. led 2013

@bradavka Rodila jsem dvakrát a nikdy obálka nebyla třeba...a neznám ani nikoho kdo by dával.

bradavka
2. led 2013

@angetha Děkuji i tobě za zkušenosti. Budu mít alespoň pádné argumenty (pro toho pána co semnou bydlí) pro to nedávat nic. Možná je to trend místích něco dávat. Ale v Neratovicích se dává, dáva se i u Apolináře, v Mělníce a to mám z více zdrojů........

mahulena
11. led 2013

@bradavka kdyz neznas konkretni doktory, tak jak budes ty nebo tvuj manzel vedet, komu obalku dat? 😉 , na obalku se fakt vyprdni
Neznam nikoho, a to jsem z Bn a rodilo tam snad 100 mych znamych a kamaradek, kdo by to musel pouzit?!

bradavka
13. led 2013

@mahulena Díky za reakci. Myslím, že už jsem to pochopila na tolik, že je mi jasné, že nic nikomu dávat nemusím. 😎 Což mne velmi potěšilo.................

rockerka
24. led 2013

Holky co si zabalit do Benešovské porodnice? Kdybych rodila třeba už v 37.týdnu, tak mě odrodí nebo mě pošlou třeba do Kolínské porodnice? Nechci rodit v Kolíně ale nevím jaké mají vybavení pro předčasně narozená miminka v Benešově.

olcab
24. led 2013

@rockerka myslím že v Benešově berou už od 36.týdne,svoje si vzít plínky a vložky a klasika oblečení a hygienické potřeby

olcab
24. led 2013

@rockerka http://www.hospital-bn.cz/medicinske-programy/p... tady to píšou 😉 a na stránkách najdeš i co ssebou,nebo ti sestra dá papír s pokynama při registraci

rockerka
24. led 2013

@olcab děkuji ti

jaynee
24. led 2013

Ja si pamatuju z minule (ale to bylo 2009), ze se hodilo mit s sebou vlastni malou lzicku, protoze davali ruzne svaciny,treba jogurty, ale meli tam jen polevkove lzice... 😉

liss_durman
31. led 2013

Rodila jsem tam v r. 2010, bylo to dobré, ale nevím, jestli bych u eventuálního dalšího porodu nezvažovala jinou porodnici. Já byla bez problému hlavně také proto, že jsem tam zrovna rodila sama (když jsem šla na sál, jedna zrovna porodila a druhá teprve přijela🙂). Na novorozeneckém byly některé sestry extrémně protivné, jedna mi tvrdila, že nemůžu kojit kvůli bradavkám (nebyla to pravda). Znám jednu paní, která tam má extrémně špatné zkušenosti (porodila mrtvá dvojčata sama na pokoji, nikdo si jí nevšímal). No je to asi opravdu zrovna o lidech, kteří tam jsou...

jaynee
2. únor 2013

@liss_durman Tak nevim, ale to co pises o "jedne pani" asi prijde dost neuveritelne kazdemu, natoz nekomu, kdo nekdy byl v Benesove...

liss_durman
2. únor 2013

@jaynee No tak vzhledem k tomu, že "tu paní" znám osobně a její příhoda se stala asi měsíc před tím, než jsem v té samé porodnici rodila dceru, tak mi to docela uvěřitelné přijde... Já sama sice s porodem jako takovým problémy neměla, ale to také proto, že jsem tam zrovna byla sama a mohli se mi věnovat a samozřejmě také proto, že můj porod byl bezproblémový. A když nejsou problémy, tak to zvládnou všude.

angetha
2. únor 2013

@jaynee
@liss_durman taky jsem nikdy neslyšela o takové příhodě..

liss_durman
2. únor 2013

@angetha To si určitě nikdo za rámeček nedá 🙂 No, snad to byl jen ojedinělý případ. Doufám, že rodičky, které se tam teď chystají, budou mít pohodový porod.

jaynee
27. únor 2013

Sice sem ted nikdo nechodi, ale casem treba nekoho bude zajimat novejsi zkusenost. Tak tedy - Benesov pro mne podruhe a opet - uzasny. Rodila jsem dlouho, nesnadno a rizikove, a behem celeho porodu byli vsichni porad laskavi, trpelivi a povzbuzujici. Totez platilo o vsech lekarich, sestrach a dokonce i uklizeckach behem celeho naseho pobytu. Usmev na tvari, trpelivost, maximalni pece. Az me pri odjezdu napadlo, ze je skoda, ze uz se tam nevratim - ale treti ditko fakt nedam,ani v Benesove. 😉

angetha
3. bře 2013

@jaynee gratuluju k druhému miminku 🙂 🙂

oblacek28
25. bře 2013

jaynee - jsem ráda za aktual info, ve středu jdu do Benešova na první poradnu, termín mám 23. dubna a doufám, že budu stejně nadšena....

jaynee
26. bře 2013

@angetha Děkuju! 🙂

@oblacek28 Držím palce, ať je všechno v pořádku a v pohodě.

olcab
29. bře 2013

Přidávám se k @jaynee i já jsem rodila v Benešově po druhé,a opět super,měla jsem teda porod rychlý,ale personál byl milý,od doktorů až po uklízečky 😀

janikpupik7
29. bře 2013

Tak já jsem byla s benešovskou porodnicí spokojená,i když jsem neměla zrovna lehký porod,ale personál bezva až teda na jednu mladou sestřičku nebo pani doktorku nevím...naštěstí jsem se tam s ní setkala jen asi 2x a to opravdu jen chvilkově takže celkový dojem byl dobrý 🙂 .Za 2 měsíce mě tam čeká druhý porod a jsem ráda,že budu rodit tam.Jen se chci zeptat jaké máte skušenosti s tím,že když se rodí císařem tak jestli automaticky i druhý porod je císař?

copa
29. bře 2013

já taky rodila 2x v Benešově a spokojenost, jeden porod dokonce koncem pánevním a zvládli jsme to v pohodě 🙂
souhlasím, že je to o lidech, jedna sestřička od novorozenců byla extra protivná, ale jinak vcelku fajn
jídlo mi nechutnalo vůbec, ale s tím v nemocnici tak nějak dopředu počítám 😝 vím, že jinde se dá třeba za lepší jídlo připlatit, ale kvůli tomu se jinam nepoženu

@liss_durman ta příhoda s "jednou paní" mi taky přijde neuvěřitelná, tím nepopírám, že se to nemohlo stát, ale že by nechaly rodičku dvojčat rodit samotnou bez povšimnutí na pokoji ...

oblacek28
29. bře 2013

čím více se to blíží, tím radši slyším tyto pozitivní ohlasy, musím uznat, že těhu poradna v Benešově mě velmi mile překvapila...vzali mě na čas, v ordinaci sama, monitor, vše v klídku....oproti Podolí, kde byl opravdu velký frmol o něco příjemnější

romcovaklarka
29. bře 2013

@janikpupik7 Ty máš větší odstup od 1. porodu, tak snad to automaticky císař nebude. Já mám mezi dětma 20 měsíců, prvního jsem rodila v BN sekcí, chtěla jsem původně zase tam, ale bylo mi právě řečeno, že by mě tam čekala zase sekce, tak z toho důvodu jsem nakonec zvolila Podolí.

kammka
29. bře 2013

@jaynee taky mně to při odjezdu napadlo, ale jen na chvilku.. ovšem čím dýl jsem po porodu, tím častěji mně to zas napadá.. ale asi bohužel nic....
i já byla spokojená až na velmi nepříjemnou odměřenou doktorku z dětského, malá drobná tmavovlasá asi řekyně, strašně nepříjemná ženská... jinak ovšem naprosto všichni super, fakt včetně uklízeček.. 🙂

kammka
29. bře 2013

@rockerka porod po 36.týdnu se myslím už za předčasný nepovažuje.

copa
29. bře 2013

mě bylo původně taky "vyhrožováno" sekcí, kvůli té poloze koncem pánevním, ale nakonec jsem rodila spontánně, dali mi víceméně na vybranou, ale protože už jsem tam přijela na 8cm otevřená a mimčo podle utz bylo malý, tak sami říkali, že by teď byla škoda dělat sekci

janikpupik7
29. bře 2013

@kammka to je přesně ona malá tmavovlasá hezká,ale fakt děsně nepříjemná 😠

olcab
29. bře 2013

@janikpupik7
@kammka jj dr.Simonidesová z dětskýho je hrozná ale i tak se to dá přežít 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru