Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

caramilla
20. bře 2011

@angetha No, mě to taky překvapilo, protože v pokynech přímo mají napsáno, že klystýr povinný vůbec není🙂 Měla jsem asi smůlu na asistentku. Ale k jiným maminkám se chovala jinak, takže těžko říct... Asi jsme si nesedly...

Já jsem pak na podruhé (ta jedna na mě řvala, že co se chci jít umýt, když omdlývám, tak jsem si počkala na výměnu směny🙂 )měla taky moc skvělou sestřičku do sprchy, taky mi podávala věci, radila, držela. Všechny sestřičky jsou super, až na tu jednu. Tu měla kamarádka a fakt ji nutila se umýt mýdlem 😲

eriana
20. bře 2011

@caramilla Teda klobouk dolů za úžasný popis, shnula si to skvěle, nenapsala bych to líp. Byla jsem ta maminka, kterou rodili oni, takže z jejich strany spokojenost, z mé po nějakém čase moc ne, když jsem si to nechala v hlavě rozležet a uvědomila si, že takhle to být prostě nemělo ☹ Druhý porod bych ráda měla takový, jako Ty, snad to není jen mé zbožné přání a aspoň z části se mi to vyplní. Porodní plán už si chystám, tak budu holt za exota.
Taky jsem měla protivnou PA, porod byl vyvolávaný, měla jsem hnusný kontrakce jednu za druhou, občas jsem prostě nevydržela být potichu a zakřičela jsem, a ona mě pokaždý! napomenula, ať neřvu, že mě to vysiluje 🙄
S tím kojením mě to hrozně zklamalo, ale jak píšeš, přišla sestra, donesla malého, koukla mi na bradavku, zmáčkla jí, vzkřikla" jéžíši, s tímhle chcete kojit? Kde máte kloboučky?". Tak přítel jel pro kloboučky, mě pak malého přišoupla k prsu, nic nevysvětlila, neukázala, já jako prvorodička jsem ani nepípla a nezeptala se, blbá. Taky jsem kojila jen 14dnů, pak zánět prsu a konec 😒

romcovaklarka
20. bře 2011

@eriana Však jo, ale měsíc uteče 😀 Dík za tipy, určitě se tam ještě zeptám mno a jestli tam dávají nějaký seznam ,tak tím líp.
@caramilla Páni 😲 Díky za popis, či spíše elaborát 🙂 Já v zásadě asi jedinou "nestandardní" věc bych měla to, že chci mimi hned na břicho a nechat co nejdýl, pokud budeme oba ok. Jinak důvěřuju doktorům a pípajícím mašinkám. No a s tím kojením, tak snad to nějak načtu, nebo si zavolám nějakou vlastní poradkyni 😅 Ale spíš žasnu, jak píšeš o ne moc příjemném personálu, já jsem právě všude četla, jak jsou tam milí. Mno možná jenom na ty, co si nevymejšlej 😀

angetha
20. bře 2011

Já chci druhé miminko také hned na břicho, ale nevím, zda se to slučuje s dárcovstvím pupečníkové krve...

caramilla
20. bře 2011

@eriana Tak to, co píšeš je fakt hustý! Přirozený porod je právě milosrdný v tom, že kontrakce přicházejí postupně - zesilují se a není to najednou. A hlavně až do finále máš mezi kontrakcemi pauzičku na odpočinek. Ono se řekne třeba 20 vteřin, že je to zanedbatelný, ale neni! I těch pár vteřin je úžasných, když si mezi kontrakcemi a tlačením a tím vším odpočineš. Já jsem během toho i v absolutním finále - s hlavou mezi nohama - špásovala a dělala si legrácky🙂
A to právě doktorka i asistenkta čuměly. Před tím se vsadily s mojí dulou, že žena nemůže mít humor, když rodí. Říkali mi: počkejte, až budete rodit, to poznáte, to vás přejde legrace... A nepřešla🙂
Já jsem se porodu hystericky bála, máme v rodině hodně těžké první porody a traumatické zážitky, ale já porod vnímám jako krásný zážitek. I když finále nebylo ideální a bohužel nebylo podle mých představ. Ale to tělo bylo nastartované psychicky za těch 29 hodin a nějaká poslední hodinka s kapačkama už ho nezozházela🙂
Ještě jako odstrašující příklad musím říct, že mě doktorka ve finále nutila tlačit i po odeznění kontrakce, což je přísně zakázáno, moje dula tam málem omdlela🙂

Držím ti moc palce, abys dosáhla svého! Pokud nejsou "komplikace" (ale já nepovažuju za komplikaci, že bych porodila 25 hodin po odtoku plodovky místo 24 hodin) a porod postupuje, tak ti hodně věcí umožněj, ale musíš si to vydupat a počítat, že ne každá PA bude příjemná. Ale jsou v tom rozdíly. Měla jsem při porodu 2 (rodila jsem skoro přes 3 služby🙂 a ta první byla moc milá a ochotná a hlavně prostě přečetla plán a držela hubu. Neponižovala mě, prostě to respektovala, i když vím, že nadšená nebyla.
Já sice odrazju od přir. por. v Bene, ale na 2. stranu, čím více nás bude, tím více se tam budou posouvat a bude to pro ně normální! Proto i já jsem tam šla, ač jsem na alternativní přístupy tam měla dost bídné reference. Takže bojuj!
Prý tam před měsícem rodily 2 mamči na nadstandartu, v poloze na boku a snad na stoličce a prý měly přirozený porod - ale byly tam za exoty (ale to nevadí!🙂
Kamarádka měla kontakt na nějakou super PA, která jí byla ochotná přijít k porodu kdykoliv. Tak bych se mohla poptat - v pátek ji snad uvidím🙂

To s tím kojením - to mi mluvíš z duše! Přesně! Takhle jsem to měla. Ale díky dule jsem mohla kojit úplně normálně. Ještě lituju, že mě pak pediatr přesvědčil, abych nekojila podle potřeby, ale hodinek a ne z obou prsů, ale jen z jednoho, protože jsem pak měla hodně problémy se spurtama a krizema, ale to je jiné téma.

Pak napiš, čeho si dosáhla!🙂

Jo, jinak ještě dodávám, že mám kurzy komunikace a snažila jsem se použít všechny metody pro příjemnou komunikaci, asertivní, vztřícnou a spolupracující. Nebyla jsem potížistka, nepříjemná a zabedněná.

@romcovaklarka To s tím miminkem na bříšku bude, myslím, OK. Když chceš jen něco jinak, tak v pohodě. Já chtěla jinak všechno a to byl problém. Podle toho, co píšeš, se neboj, budeš v Benešově moc a moc spokojená! Na maminky, co se spoléhaj 100% ve všem na doktory, tak na ty jsou fakt hrozně milý! Ve chvíli, kdy mě dostali na stůl a jelo se po jejich, tak PA byla taky moc milá a nakonec mě i chválila, ač doktorka, která jinak po celou dobu byla celkem v pohodě, mě nadávala, že málo tlačím🙂

@angetha - aha, to taky nevím. To se určitě zepteej. Neslučuje se dotepání pupečníku a dárcovství, tohle nevím🙂 Ale snad by to mělo být OK, hodně jsem pročetla a nikde v pramanech o zlaté hodince se o problému nepíše🙂

.... ježiš, to je zase elaborát, ale prostě je o čem psát. Nechávala jsem si půl roku od porodu, abych nepsala hned nezpracované emoce, ale je vidět, že i teď jsem toho plná🙂

caramilla
20. bře 2011

@eriana Ještě jsem zapomněla - to s tím křikem, že tě okřikovala, to je síla!!!! Nám říkaly, že je to normální a že křičí všechny. A že jsme všechny křičely, já nejvíc🙂))) Hrozně to pomáhá 😎 😀
To je fakt síla, ty jo, to by si zkusila mi říct!
Prej jsou tam na to zvyklí🙂

romcovaklarka
20. bře 2011

@caramilla Já jsem o tom taky hodně četla a přemýšlela, taky nevím, jestli dělám pro malýho to nejlepší 😔 Ale jsem prostě taková, že když si to všechno představím, tak nejklidnější budu se spoustou techniky a odbornosti za zadkem... Jsemv těchhle věcech docela strašpytel 😅 Tak snad to bude v pohodě. Každopádně díky za podrobné popisy, umíš to dobře podat 🙂

eriana
20. bře 2011

@caramilla Safra Ty jsi zázrak, někdo takový nám tady na diskuzi moc chyběl 😉 O tom nadstandartím pokoji jsem přemýšlela, ale docela mě odradila ta cena, kterou za něj chtějí. Porodní stoličku jsem chtěla taky zkusit, protože se mi dobře sedělo na něčem tvrdém - ne dle slov PA, že sedím dítěti na hlavě, ale jen tak kousku zadku a bylo to fajn. A bylo mi řečeno, že by mě nemohli monitorovat 😖 Místo toho mi nacpala míč, kterej mi byl protivnej, takže jsem na něm sice seděla, ale s rukama zapřenýma o kolena, abych na něj pořádně nedosedla, za mnou seděl přítel na židli a přidržoval mě, abych nespadla.
A máš pravdu v tom, že když se tam každý bude bát pípnout a chtít něco jinak, budou si myslet, že jak to dělají je to v pořádku, takže naklušu s porodním plánem a budeme na něm trvat 😀

A kdyby ses poptala na tu PA od Tvé kamarádky, tak Tě budu už vážně uctívat 😀 😀

satyyy
20. bře 2011

koukam,ze se to tu docela rozjelo 🙂

ja jsem teda taky zadny extra prani nemela, jen jsem cekala ze budu mit malyho u sebe driv... ale nevim jak to je, kdyz me doktor šil, tak asi na to chtěl klid a ne abych se mu tam vrtěla s mimi v ruce ...
ale klystyr mi nenutili a tak jsem ho neměla, nikdo mě ani neholil

to jestli je tam na rodičky jen jedna sprcha mi v tu chvili bylo jedno a to z toho důvodu, že jsem tu noc rodila sama, od přichodu do porodnice ve 22hod., do odvozu na pokoj v cca 3.30hod. tam nikdo jiny nebyl, takže jsme si nepřekáželi a a i personál byl v pohodě, jka tam byl klid

u tou hygienou na pokoji je to tak jak se tu psalo, uklizeli myslim 2x denne (jednou určite), povlečení měnili, když bylo třeba, ptali se, jestli nepotřebuju vymenit prosteradlo

s kojenim to bylo trochu horší ... u prvního přisátí mi sestra řekla, že to nejde a nechala ho být ... pak mi to teda v pokoji šlo, ale mlíko se nějak netvořilo (to až doma, já prostě nemocnice nerada, takže věřim, že to bylo i stresem, moooc jsem chtěla domu) ale nikdo se nepřišel podívat, jestli to dělám dobře, pak jsem si teda sestru zavolala a ta mi řekla, že je to ok
ale v porodnici jsem musela dokrmovat ze stříkačky, jinak by mě domu asi ani nepustili, protože malej nepřibíral ... doma jsem stříkačku opustila a jen kojim

ale i přes to bych šla asi do Benešova znova, pořad mi to přijde lepší, než rodit někde v Praze jak na běžícím pásu ...

caramilla
21. bře 2011

@romcovaklarka O tom "čtení" - jsou knihy a knihy. Já četla první lékařské klasické a pak mi dula dala lékařské spíš pro přirozený porod a to byl absolutně neuvěřitelný rozdíl! takže ono dost záleží, co si přečteš🙂
Je fajn, když si žena první něco zjistí, než se nějak rozhodne, je to volba každé.
Já neumím být už nestranná🙂 Porod má být hezký zážitek a neslyšela jsem ještě od maminky, co měla klasiku, že by to tak někdy popisovala. Maximálně "nebylo to zas tak hrozný". Člověk to dělá tak nějak pro sebe a tím i pro to miminko.
Bohužel je to taky tak, že čím více se do porodu zasahuje, tím jsou častější komplikace (a vyplývá to ze statistických dat).
Jinak já jsem taky takový strašpytel, a proto jsem rodila v nemocnici, ač bych radši byla doma. Přirozený porod není o tom, že se vydáš na pospas komplikacím a smrti. To je o tom, že když všechno jde tak, jak má, tak to zbytečně neurychluješ. To je v podstatě celé. Všechny zásahy mají za cíl jediné - urychlit to, aby to bylo za námi. Kdykoliv se během přirozeného porodu vyskytnou vážné komplikace, tak tam máš tu techniku, a stroje a doktory a necháš na nich, aby zasáhli. Když to je potřeba, tak to je dobré, že to jde.
Jen mě třeba nevyhovuje, že o mém porodu rozhoduje někdo, kdo nikdy nerodil (myslím sám). Chodí s injekcema a hadičkama a říká mi, že on více rozumí mému tělu než já. A doslova mi říkali - že bez nich neporodím. Kde to jsme, že všechna zvířata dokážou porodit sama, a jenom člověk potřebuje doktory?

Ale abych byla na závěr optimistická - ať se rozhodneš, jak se rozhodneš, tak důležité je, že ses rozhodla ty, je to tvůj postoj a jsi v tom psychicky v pohodě. Protože porod je dost o psychice a když budeš takto v klidu a spokojená, tak je to skvělé! A jak se jednou rozhodneš, tak se už netrap tím, jestli to je pro někoho a něco dobré🙂

caramilla
21. bře 2011

@eriana Jestli jste potřebovali rejpala a exota, tak to jsem ta pravá, no🙂
Cena toho pokoje je dost vysoká, ale já si řekla, že nehodlám na porodu šetřit. Já jsem tam nakonec ale nebyla. To soukromí je k nezaplacení - já jsem rodila vlastně celou dobu na chotbě, a ke konci mě pak přivázali k por. křeslu - přesně - kvůli monitoru. Nesměla jsem se hnout a to bylo fakt jak na mučidlech.

Takže s tím pokojem zkušenost nemám. Ale smály jsme se s dulou, že platíš 2 tisíce za pokoj, kde je vybavení za pár stovek (nepočítám vanu) - myslím to pro 2. dobu porodní - stoličku, provaz, žíněnku a ripstole nebo jak se to jmenuje.
A na porodním sále, kde je křeslo za "milion" to je zadarmiko - tak kde jsme?🙂

Dula říkala, že na tom pokoji se 2 tisíce platí za to, že se k tobě doktor musí ohnout. To je totiž taky hlavní důvod, proč doktoři nesnášej jiný polohy než tu klasiku - protože se musej ohnout a neviděj tam tak dobře. Poloha se volí podle doktorů, ne podle náš žen.

Jinak můžeš pak ten doklad o nadstandartu dát pojišťvně k proplacení - alespoň část. Mě moje OZP přispěla i na dulu u porodu. Tak snad by to jít mělo🙂
bylo by super, kdybys to zkusila - abych měla další echo o tom, jak se na to dívali a jak jsi to prosadila. Čím víc nás bude, tím líp!🙂))

caramilla
21. bře 2011

@satyyy Je pravda, že u šití je to miminko v náručí trochu takový neideální. Resp. problém to není, ale mě to dost bolelo, tak jsem se držela rukou duly. Ale malou měl manžel a byla celou domu u mě, jen jsem ji nechovala.
Ale u tebe by být měla. I kdyby ji tam měla položit sestřička k tobě do postýlky. To mi přijde divný. většina miminek je prych prvních 10 minut. Tak nevím...

My jsme tam od 0:00 do 4 do rána rodily 3 - v podstatě to měly - odrodit, prohlédnout, zašít a šup na další. Já jsem ale sprchu nepoužila, šetřila jsem si ji na dobu, až to bude tak zlý, že nepomůže střídání poloh (mě to strašně pomáhalo), a v tu dobu jsem byla už na 9 a už na por. křesle, takže sprchu si šetřím na příště🙂

angetha
21. bře 2011

Při mém šití taky držel miminko tatínek, i tu chvíli ( asi půl hodiny) kdy jsme potom odpočívali, ale pak nás rozdělili, od půlnoci do 4. ráno přijelo 5 maminek, co potom už nevím, takže bylo plno 😝

caramilla
21. bře 2011

@angetha Jo, tatínky pak vyhazují. Jediná možnost, jak být s manželem libovolně dlouho, je být na nadstandartním pokoji jednolůžkovém. Já byla na pokoji pro 1. dobu porodní (neměli volnou postel jinde) a jedna sestřička řekla, že i když to není nadstandart a nemělo by se, tak nic nebrání tomu, aby se mnou manžel zůstal - nechtěla jsem malou posílat pryč, chtěla jsem ji mít u sebe, ale nebyla jsem schopná se sama o ni postarat. No, a pak přišla ta pověstná sestřička (jediná nepříjemná) a vyhodila ho raz dva. Ten mazal, až se mu kouřilo od nohou🙂))) Ale on byl rád, těšil se po 2 nocích, kdy jsme rodili, do postele.

eriana
21. bře 2011

@caramilla Já si říkám, jestli celej rodičák nasypu do porodu druhého prcka nebo ne 😵 Ono nadstandart box, nadstandart pokoj, chlap u porodu, jestli si budu brát svojí dulu nebo PA, tak další peníze, taky bude potřeba kredit, abych mohla komunikovat s rodinou a všema těma kamarádama kolem.
Ještě mi chybí pár věcí do porodky jako pantofle a noční košile.

S tím monitorem to bylo za trest, mě monitorovali každou chvilku. A můžu podepsat to, že čím víc se v porodu šťourají, tím víc je komplikací, dopadla jsem stejně. A má doktorka mi to taky odsouhlasila, že to tak je. Taky nechápu, proč chtějí pořád všechno rychle... Bohužel většina rodících se tím nechá oblbnout, že to bude rychle, ale že to není dobrý pro ní natož pro dítě, to už si neuvědomí 😖

Jako mě teď totálně rozsekal ten porodnickej gel - Dianatal se to jmenuje. Četly jste o tom? To je taková hovadina, za takovejch příšernejch peněz, to by mě ale zajímalo, kolik těhulí si tím nechá zmotat palici a koupí si to a pak se budou strašně divit, že neměli super rychlej porod 😀

angetha
21. bře 2011

Eriano o Dianatalu jsem nečetla, k čemu to je? namaže se to dovnitř aby dítko vyklouzlo? 😅 😀
Já jsem byla po porodu dost mimo, tak jsem byla ráda, že můžu jít spát..

satyyy
22. bře 2011

já jsem měla nadstandart pokoj, ale po porodu jel muz domu, ale je fakt, ze byli ctyri rano a on jel v pet do prace, takze jsme se ani nepidili po tom, aby tam mohl zustat ...
mmch, za pokoj se plati 600,- , ale pokud tam muz zustane pres noc na tom prisernych rozkladacim kresle, tak se plati dalsich 500,- coz mi prijde doclea dost, to bych platila min i v nejakym hotelu ...

eriana
22. bře 2011

@angetha Dianatal je novinka na trhu, jakýsi porodnický gel. Ovšem účinné látky to nemá vůbec žádné, prostě jenom mazadlo, taková lepší Indulona. Má se to aplikovat lékařem či PA při každém vyšetření v I.době porodní a dále. A má to zlepšovat klouzavost porodních cest - jako kdyby to tam neklouzalo dost, že 🙄 Je toho pár ml a chtějí za to 2500Kč. No mě málem trefilo 😀 Bavila jsem se o tom s doktorkou, dala mi od toho totiž letáček, tak jsme se od srdce zasmály, co je to za kravinu.

A v Bene jsem byla na dvoulůžkovém nadstandartu a bylo to fajn, teď bych taky chtěla nějakou spolupachatelku na pokoji. Minule tam za můj pobyt byly dvě moc fajn paní, tak snad letos nenarazím na nějakou tlamu 😀

caramilla
22. bře 2011

@eriana No, ona je taková prostě doba. Všechno hlavně rychle a plánovaně. Všechno v termínu a na čas. To, jak se co děje, určujeme my. Mám ještě jednu velikánskou výhradu vůči Beneš. nemocnici, a to jsou vyvolávané porody! Já rodila v neděli asi se 7 maminama, jen já jsem měla přirozeně začatej prod, ostatní vyvolávačku. A to třeba, protože měly 3 dny po porodu!!! Tam se rodí jak na běžícím páse, co jim vyjde podle menstruace (!), tak ten den chtěj, abys rodila. Já měla ale cyklus asi 40 dní, takže TP absolutně nesměrodatnej, podle UTZ mi TP vůbec nestanovovali (chodím k Primáři Matouškovi!!!), ptala jsem se ho, a on mi řekl: "termíny jsou stejně jen orientační, a je to jedno jestli podle menzes nebo UTZ, stejně se to nedá určit." Jo, to mě potěšilo - rozumnej názor. Ale pak? Když přenášíš 3 dny po termínu, kterej se nedá určit - ale prostě něco ti napíšou do knížky, tak najednou je problém s přenášením? Tohle snad musí dojít i někomu, kdo se o porody obšírně nezajímá.
Jak je možné, že si doktor myslí, že ví líp, kdy se má miminko narodit než to samo miminko??? Já tohle nechápu! Kdyby to bylo 14 dní, 3 týdny, alespoň by se dalo diskutovat, ale 3 - 5 dní, co to je?
Kamarádka tam teď rodila, já do ní hučela svou (přirozenou🙂 a ona nechtěla vyvolávaný, ale Kroužek ji přesvědčil, že miminko má nějaký malý průtok krve v pupečníku nebo co a že má už hlad a musí ven. A ona se tak bála, že radši šla na vyvolávačku...

Oni to chtějí mít rychle hned venku a v suchu. Kamarádka, co rodila se mnou, tak měla malou strašně vysoko - bylo to na ní i vidět. Vyvolávali jí to na 3x, malé se prostě nechtělo, byla 3 dny po termínu, absolutně žádné komplikace, miminko i ona v pořádku. To je úchylárna, nemůžu si pomoct. Jak já jsem byla Bohu vděčná, že mi praskla plodovka 14 dní před očekávanou dobou, kdy se má malá narodit. Tak strašně jsem se bála hádky s Matouškem🙂 On je skvělej chlap, pečlivej, jemnej, milej, fakt ho mám moc ráda, ale je tak hrozně na tuhle klasiku, a dost tvrdohlavej a neústupnej.

Jinak o tom gelu jsem neslyšela. Já si to našla na internetu - a ta částka, no to je síla! Jinak, kdo chce lepší efekt zadarmo, tak ať pije sliz se lněnejch semínek. Já jsem se na to ptala jedné bylinkářky, kterou mi doporučila dula, a ta mi řekla, že ať piju jen 1x denně čaj z maliníku a semínko nee. Tak nevím🙂

caramilla
22. bře 2011

@satyyy určitě by tam manžela měli nechat přenocovat, je to tam přímo k tomu udělaný ten 1lůžkovej pokoj🙂
Ty peníze mi taky přijdou nehorázný! To máš na noc přes 1000 Kč!!! A za co?🙂 ŽE se manžel nevyspí, protože všude ječej děti a rozjíždí se mu gauč mezi nohama🙂?

caramilla
22. bře 2011

@eriana Jo, ještě jak jsi psala tu kalkulaci!
Já to měla stejný🙂 Ale nelituju ani jedné jediné koruny!!! Jsou to setsakra dobře vynaložený prachy!
Já teda neměla nadstandart pokoj. Nechtěla jsem být sama na pokoji, ale příště o tom budu uvažovat, protože jsem se vůbec nevyspala🙂
Měla jsem zase ty olejíčky k porodu, ale ty jaksi na řadu nepřišly. Jen na mě stříkala dula růžovou vodu, ale až ve 2. době porodní🙂 Mám je schované na příště.

Jinak ještě, když jsem psala, že pro přir. porod Benešov nedoporučuji, tak to neznamená, že doporučuji Prahu. To vůbec ne! Jedině nějaký porodní dům. Já jedinou chválu slyšela na Brod. Já to mám od nás 2 hodiny cesty, ale bližší příjemná porodnice není. Takže se děsím, jak se budu rozhodovat u 2. dítěte...

eriana
26. bře 2011

Dobré ráno...
@caramilla s těma termínama porodů je to koukám taky docela mazec. Přesně takhle blbě jsem to měla já předloni. Otěhotněla jsem neplánovaně a neměla tady v Praze ani doktora - pocházím z Východních čech a často jsem jezdila za rodinou, takže 2x do roka jsem si skočila k tomu Dr. co jsem měla tam. No a tak jsem nahonem hledala gynekologa, po půl dni volání jsem našla, ale teda to byl případ...TP podle MS, že mám cykly asi tak dlouhý jako Ty ho vůbec nezajímalo, na "velký" UTZ ve 20tt mě neposlal, u něj UTZ vždycky tak na dvě minuty, hlavně že do mě sypal těhu vitamíny ze kterých měl provize 🙄 No ke konci jsem ho měla fakt plný zuby a ten zmršenej porod připisuju hlavně jemu na triko, díky tomu blbýmu termínu. I když mě nechali přenášet 10dní, bylo to málo...

No a Kroužek mi zachránil dítě, přiběhl, popadl kleště a bylo... 😀

A do jiné porodnice asi nepojedem, já chtěla úplně prapůvodně Vrchlabí, ale pak se mi tam nelíbilo. Zkusím si prosadit "svou" v Benešově, aspoň částečně...

caramilla
26. bře 2011

@eriana To zní teda hrozně s tím Dr. Mě přijde fajn, že se termíny nehrotěj, protože kdo by měl miminku stanovovat den, kdy se narodí, že?🙂 Ale pak nechápu, proč to vyvolávaj☹

Kroužek je skvělej doktor, akorát taky klasik🙂 Nicméně asi dost profesionál, nedovedu si představit, že by někdy někoho ponižoval nebo někam natlačoval psychickym vydíráním a strašením.
Já ho měla na příjmu, když jsem ve 3.m začala krvácet, byla jsem strachy bez sebe a on byl hrozně milej, v pohodě, jemnej. Sice mi teda vůbec neřek, co mi je a jak to vypadá (sám to nevěděl), ale jinak milej byl🙂

A můžu se zeptat, proč se ti ve Vrchlabí nelíbilo? Já tam nikdy nebyla, slyšela jsem jen nějaké reference.

eriana
26. bře 2011

@caramilla taky bych byla pro, aby se teda určil nějakej termín, ale ne podle MS, ale společně s maminkou a jejíma zkušenostma s vlastním tělem a pak třeba i podle velikosti mimi na UTZ. A když by bylo po termínu, tak ale jen hlídat ozvy, hlídat plodovku a nechat to být. Pokud by bylo vše v pořádku, spousta porodů by byla mnohem krásnějších.

Kroužek ani nevím, jak vypadá, odvolali ho od nějaké operace, přiběhl v zeleném mundůru, s čapkou a rouškou přes obličej... Já jsem měla ofiko u porodu Dr. Hlaváčovou, ale ta si na ty kleště asi netroufla, nevím...

A proč se mi ve Vrchlabí nelíbilo - no, to je špatně popsatelnej pocit. Četla jsem samozřejmě reference, všude jen úžasný a každej pěl chválu až do nebes. A že tam jezdí maminky z celý republiky, atd. My tam jeli z Prahy, v únoru, cesta na 4hodiny... V porodnici na chodbě jsem upadla, měla jsem od sněhu mokrý boty a smeklo se mi to a prostě jsem sebou sekla, sice na kolena a ruce, ale do břicha jsem se taky uhodila. Říkala jsem to doktorce, která se mnou sepisovala porodopis a ta jenom řekla, že mimi je dobře chráněný 😖 Vlastně si jenom opsala údaje z průkazky, ani mě nevyšetřila, žádnej utz, monitor, nic... Pak si nás převzala sestřička a ukazovala nám pokoje a porodní boxy, vše hezký, nový, pohodlný, ale než jsem se stihla na něco poptat, už nás doprovázela ze dveří 😒
Měla jsem z toho takovej zvláštní pocit a přestalo se mi tam tak moc chtít, pak to "dorazila" přítelova kolegyně z práce, když mi líčila, jak ve Vrchlabí rodila její kamarádka - no dopadlo to šíleně pro toho maličkého, tak to mě odradilo úplně.

caramilla
26. bře 2011

@eriana Jo, s TP souhlas. Jen ta velikost podle UTZ - mě Matoušek říkal, že to je absutně nesměrodatný. A to v podstatě po celou dobu těhu. Ještě jakštač tak do toho 3. měsíce, ale pak už se to prý jednak nedá změřit a jednak každé mimi je fakt jiné (jedno má 3 kg a jedno 4,5 kg), takže on říká, že podle menzes je to směrodatnější. Jasmína se na UTZ celé těhu měnila. Jednou byla o 5 dní mladší, pak o 8, pak o 10, pak byla akorát, pak o týden napřed. Já byla přesvědčená, že se narodí o týden později než byl termín podle mé dlouhé menzes, ale nakonec se narodila o týden dřív. Takže vlastně o 14 dřív, než jsem to čekala. Byla jsem úplně v šoku, koukala jsem na plodovku a nevěřila vlastním očím, že už to přišlo🙂)) Ale bylo to tak dobře, ty poslední dny před TP bych se strašně stresovala a pozorovala, takže jsem si říkala - ještě nemůže být ten čas🙂 Takže já ve finále nevím. Asi ten TP byl vypočítanej nakonec v podstatě dobře. Nemohla být o týden starší, to bychom ji počali vpodstatě za menstruace, a to není možný, a navíc jsem pak nebyla doma, ale asi byla počatá přesně podle té tabulky. On sice dlouhý cyklus může mít vliv a hodně často má, ale i dlouhého cyklu je možné, že tu ovulací máš krátce po MS. Já to tak asi měla.

V Bene je to prý tak, že když je u porodu komplikace, tak volají Kroužka. Když ten tam není, tak Matouška. Ostatní jsou jen na nekomplikovaný porody. Ale když jsem rodila já v neděli v noci, tak tam byla jediná doktorka sama, i když kroužek tam taky prošel, ale v noci tam podle mě nebyl. Tak doufám, že bydlí někde u nemocnice. JInak Kroužek je takovej vyzáblej vysokej vochmelka. Když jsem ho poprvý viděla, tak jsem se lekla, že je to doktor🙂 Ale je to sympaťák, to poznáš podle všudypřítomných čertíků v očích🙂

S tím Vrchlabím, to je teda síla, co píšeš. Nebo síla ne, ale příjemnýho nic moc. Vím, že o hezkém a novém vybavení to kolikrát vůbec není, je to o lidech a atmosféře. Přijde mi to drsný, co jsi psala.
Já jsem slyšela v poslední době právě negativní reference. Ale jiného typu. Že prý se tam změnilo vedení a už to tam tak alternativní zase není. Že doba slávy, kdy mělo cenu tam jet, je už dávno pryč.
Konzultovala jsem ale nastřižení hráze s tamní porodní asistentkou a byla neskutečně milá. Na to, že jsem jí řekla, že tam nerodím a rodím jinde, se mi věnovala hrozně dlouho, dala mi rady a řekla, ať kdykoliv zavolám, když budu něco potřebovat. Fakt super ženská.

angetha
8. dub 2011

Tak mě tak napadlo, jestli už není nějaké miminko na světě? 🙂 Náhodou..

eriana
10. dub 2011

Ahojky... No jo, nějak se to tady zastavilo... Já se teda hlásím ještě 2v1.

romcovaklarka
10. dub 2011

Já taky naštěstí 😅

romcovaklarka
21. dub 2011

@eriana Ahoj má spolupachatelko se Samuelem 😀, tak co, ještě stále "pohromadě"? Držím palce, ať jde všechno jak má a podle tvých představ a těším se na čerstvé (a doufám samé pozitivní) zprávy z BN 😉

eriana
21. dub 2011

@romcovaklarka Ahojky, stále jsem 2v1 😀 V Bene jsem byla na kontrole včera, dostala jsem pokárání, že jsem 2kontroly vynechala, ale jinak dobrý. I když teda mě straší velkým mimi, příští středu jdu na utz na odhad váhy, co se mnou udělají pak je ve hvězdách. Termín mám v pondělí, tak jsem na to zvědavá.
A jak Ty a Samík, vše ok?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru