Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

romcovaklarka
16. únor 2011

@aleachim Určitě 🙂

aleachim
16. únor 2011

@romcovaklarka máš nějaké reference? Já totiž nic moc nevím a pořád řeším, zda raději nerodit někde v Praze.

romcovaklarka
16. únor 2011

@aleachim Tak na to už máš trochu pozdě, nebo ne? Myslím, že v Praze se všude registruje někdy ve 12 týdnu... Jinak mám reference od jedné známé - spokojenost, jinak jsem pročítala diskuse apod. a přišlo mi že všude jednoznačně převažujou spokojené maminky - narozdíl od těch velkých pražských líhní, kde to bylo vždy tak půl napůl superlativy a otřesné historky... Jinak já se tam ještě ani nebyla podívat 😀 ale psala jsem si s vrchní sestrou na gyn-por. odd. a působila hodně mile, všechny moje šťouravé dotazy odpověděla vždy obratem, takže přístup asi dobrý.

Já jsem hlavně byla paf, když jsem v 6. týdnu šla poprvé k Dr, ještě těhu ani nepotvrzené a sestra už na mě bafla, kde budu rodit? A já no ta, že proboha ještě ani nevím JESTLI, natož KDE a ona že je nejvyšší čas se rozhodnout, registrace a kdesi cosi... tak jsem zvolila Benešov o kterém jsem stejně uvažovala a nemusí se registrovat.

marti73
16. únor 2011

V Benešově jsem rodila v září 2010. Jsou tam hrozně milí a ochotní, jak doktoři, tak sestřičky.. Příště jinde rodit nechci.. 🙂 Měli tam s námi frmol, bylo nás tam nadstav, musely jsme zůstat s dětmi na předporodním pokoji, jak měli plno, ale nikoho neodmítali. Byli úžasní..

aleachim
16. únor 2011

@romcovaklarka já jsem registrovaná v Krči, kde jsem rodila prvně. Jde mi spíš o to, že ve 30 tt se tam přebírá péče o matku a v Bene se hlásí tuším snad až v 34tt, tak pro co se rozhodnout. Já jsem z Benešova, tak si říkám, že je ujetý jezdit do Prahy, když mám porodnici skoro za barákem, ale sháním různé info, abych věděla🙂.

aleachim
16. únor 2011

@marti73 tak to ráda slyším🙂

romcovaklarka
16. únor 2011

@marti73 To je prima, že jsou tam tak milí. Taky jsem to o nich všude slyšela, snad až na jednu jedinou negativní zkušenost (z hlediska přístupu, ne z hlediska odbornosti).
@aleachim V BN se registruje v 26.-37. týdnu, co vím. V Krči bych nerodila, četla jsem o nich právě příliš mnoho depresivních historek o chování personálu 😅 A tys tam byla spokojená?

marti73
18. únor 2011

Já jsem v BN byla spokojená. 🙂 Bylo nás tam fakt moc, takže jsme pak zůstaly namačkané 5.maminek s prďousama k tomu na předporodním pokoji, který není uzpůsobený pro maminky s dětmi, ale s to se holt nedalo nic dělat, tak jsme se přizpůsobily. Ale bylo bezvadný, že opravdu nikoho neodmítali a snažili se nás někam vecpat. Jedna mladá maminka, která rodila den po mě, dokonce neměla druhý den holčičku u sebe na pokoji, protože už neměli postýlky a musela jí mít v inkubátoru. Dostala jí k sobě až další den, až se postýlka uvolnila. Bylo jí to chudince líto. ☹ Ani jsem nevěděla, že normálně fotí děti a dávají je na net, až když mi kamarádka říkala, že mě tam s Kačkou nenašla. Na to chudáci asi neměli čas. Jinak byli opravdu milí, ochotní.. klobouk dolů. 🙂

romcovaklarka
18. únor 2011

@marti73 Tak to moc ráda slyším, že jsi byla spokojená. A co jinak kromě toho, že jsou milí? Co při porodu?

marti73
19. únor 2011

@romcovaklarka Mě porod vyvolávali, přenášela jsem 9.dní. Byli fajn.. i když šlo trochu do tuhého, nastaly komplikace, tak se chovali zdvořile, dávali mi pokyny, co zrovna dělat a jak. Chce to je opravdu poslouchat a věřit jim.. vědí co dělají. Měla jsem u porodu přítele, dost mi to pomohlo, ten musel mít nervy na dranc.. já byla dost vystrašená, když se to začalo komplikovat.. a taky poprvé.. ☹ Hodně chlapů chodilo k porodu, ale pro každého to není, musí sám chtít, já měla štěstí, že chtěl. 🙂

angetha
19. únor 2011

Ahoj já rodila v Bene 2009, byl také frmol, den jsem byla kvůli zdravotnímu stavu bez malé na předporodním, na noc jsem jí dala ještě sestřičkám, pak u mě, naštěstí se pak uvolnil pokoj. Ukazovali koupání, to jsme si zazvonili, nechtělo se rozběhnout kojení, takže radili přikládat, přikládat jak si řekne, jenže malá asi měla žloutenku a to mi neřekli. Poslední večer došli i na dokrm - přes prst stříkačkou, já sama, ale byli hrozně milí. Sprchy a wc na pokoji pro 3nebo společné pro 4 maminky. Při příjmu chtěli moč, CTG, váhu a až pak mě vyšetřil doktor ( byla jsem už na 7cm, tak bych vyšetření dr. uvítala teda dřív). převzala mě pak jiná asistentka, prohlídla mě, ani už nedělala klystýr, mohla jsem do sprchy a až budu chtít tak na sál...přinesli mi míč, nutili chodit, ale většinou jsem byla na CTG. byl se mnou manžel tak si nás nějak moc nevšímali, mohla jsem pít. žádný problém s dýcháním ani porodem nebyl, proběhl odběr pupečníkové krve. Rodila mě doktorka, měla tam nějakou na zaučení, s mým souhlasem se přišla podívat žákyňka sestřička...vyšetření miminka proběhlo vedle, to jsme neviděli kvůli druhé rodící mamince, ale pak už měl miminko jen tatínek, nenechali nás 2 hodiny, ale si tak 45 minut, pak mě nechali spát až do odpoledne, malou měly sestřičky. plínky dávají jen dvě, musíte mít vlastní. Byla jsem spokojená, určitě budu rodit znovu tady, jen příště chci nějaké věci jinak... 🙂 🙂

luuciee83
20. únor 2011

Já jsem v Benešově rodila už dvakrát a kdyby se stalo, že bychom si pořídili třetí mimčo, tak bych šla zase tam! 😉 je tam ohromně milý a ochotný personál 🙂 s malým nás tam bylo taky hodně, takže první den se o svou postýlku dělil ještě s jedním chlapečkem, ale pak se uvolnily pokoje, tak jsme dostaly postýlku i pokoj na šestinedělí, do té doby jsme leželi na předporodním 😉 s Adélkou bylo taky natřísknuto (to bylo skoro před rokem) a ochota taktéž úžasná, tím, že mi malou dorkmily přes prst a nedaly jí sestřičky flašku, kojíme dodnes 😉 a navíc, několikrát za den se u nás stavila jedna či druhá sestřička na pokoji a pořád se ptaly, zda něco nepotřebujeme 😉 takže Benešov doporučuji! 😉

mahulena
22. únor 2011

rodila jsem v BN dvakrat, 2008 a 2010, jednou spontanne, podruhe cisarem, nemenila bych porodnici. Jsem moc spokojena!

satyyy
23. únor 2011

Ja jesm rodila v Benesove v prosinci 2010 ... byla jsem celkem spokojena, rodila jsem teda v noci, sama, nikdo jiny nerodil, byl tam klidek, vsechno v pohode...
jen teda jsem cekala, ze ditko budu mit u sebe trochu driv, kdyz se pyšní tim, ze jsou baby friendly porodnice ... malyho mi prinesli az skoro po hodine (celou dobu me teda pan doktor šil, takže se čekalo, az to budu mit za sebou, ale ja jsem se porad koukala na hodiny a řikala si, proč je tak dlouho pryč) ...
rodila jsem v pul druhy v noci, kdyz me asi ve ctyri prevezli na pokoj, tak si malyho vzali k sobe, abych se vyspala (coz jsem uvitala)... privezli mi ho rano v pul sedmy, ale za hodinu mi ho zase odvezli, pry at si jeste odpocinu a ve dve odpoledne jsem se byla ptat, jestli by mi ho uz nedali na pokoj (tak mi ho privezli s tim, ze toho meli hodne) 😅 ... to bylo jediny, co mi asi vadilo, ze jsem ho tak dlouho nemela u sebe ...

jinak prijemny personal, celkem dobre jidlo ... ja byla spokojena 🙂

eriana
9. bře 2011

Tak jsem sem vlezla a obnovila to tu a pak na to zapomněla, takže se omlouvám, že se ozývám až teď.
V Bene jsem rodila před rokem, za měsíc se chystám znova. Mám takové zkušenosti, že jinam už nechci 😀
Chce někdo něco vědět, jak to tam chodí, vypadá, co personál, pokoje, jídlo, postupy? Můžu o všem napsat. Budu si to tu hlídat, abych odepsala ne až za měsíc 😅

mahulena
10. bře 2011

@eriana ju, ty se do BN opravdu tesis, takovej pidi rozestup mezi detma!!!, drzim palce

eriana
10. bře 2011

@mahulena Já nic, já muzikant, za to může chlap 😎 😀

romcovaklarka
10. bře 2011

@eriana Ahoj, mě by zajímalo, jak to tam bylo s čistotou na pokojích a převlíkali postele apod.? Já jsem už stejně rozhodnutá a na BN jsem slyšela jen chválu, ale nedávno mě dorazila známá, když se ptala, kde budu rodit a pak: "V Benešově? Ježiš tam jsem rodila a už nikdy" ☹ No tak jsem čekala co to bude za jobovku a nato ona mi řekla, že po porodu jí celou dobu nevyměnili povlečení, které měla zamazané od krve a na to jí klidně položili malýho na kojení. Tak nevím, mně to přijde jako blbost 😒

No a pak ještě, myslíš, že mi miminko nechají hned po porodu a změří apgar skóre u mě na těle, když to budu požadovat? Kousek nahoře satyyy píše, že jediné jí vadilo že neměla dlouho mimi u sebe a to já bych právě nechtěla...

Díky a ať jde všechno hladce přeju 🙂

angetha
10. bře 2011

Klárko vytíralo se snad dvakrát denně a povlečení mi asi neměnili, měla jsem čisté. navíc říkali že miminko a očistky se k sobě vůbec nemá dostat samozřejmě
s tím měřením nevím

eriana
10. bře 2011

@romcovaklarka O čistotě můžu říct to, co Angetha, opravdu se vytíralo snad dvakrát denně, minimálně jednou denně umyli i stoleček a donesli čistou skleničku na čaj. Povlečení mi neměnili, bylo čisté, měnili jenom tu podložku, co jsem měla pod sebou. Letos si plánuju vzít takové ty jednorázové podložky pod mimi a hodím si jí pod sebe, ať je třikrát denně neotravuju, že to potřebuju převlíct.
Jinak u mě zas na gyndě sestřička, když se ptala, kde budu rodit a já řekla, že v Bene, tak podotkla, že tam "prej není dobrá porodnice", že si nějaká paní stěžovala. Já neměla na co...

A k miminku - napiš si porodní plán, kam tohle přání napíšeš a promluv si o tom s nimi, až pojedeš na sepsání porodopisu. Mě syna museli resuscitovat, takže ho odnesli okamžitě, přinesli asi za patnáct minut a pak zase na další hodinu odnesli. Teď doufám, že vše půjde hladce a dají mi ho, akorát nevím, zda dělají ošetření na těle matky...

Koukám, že čekáš Samuela, já taky 😀

romcovaklarka
10. bře 2011

@eriana Já jsem si říkala, že je to divný... 😉 A stěma podložkama to je docela dobrej nápad.

Porodní plán zkusím a uvidím, co na něj budou říkat... Abych zas nebyla za potížistku 😅 Jinak když měl malej po porodu potíže, tak to je něco jiného, to dá rozum. Přeju, ať máš tentokrát všechno bez komplikací.

No jo, Samuela máme vymyšleného už asi dva roky 😀

dendaz
10. bře 2011

@romcovaklarka V Benešově jsem rodila v prosinci 2007 a nemohu si stěžovat. Tedy alespoň ne na čistotu, podložku pode mnou mi měnily pokud byla od krve a když se mi jednou shrnula a umazala jsem prostěradlo, vyměnily i to.

Já spíš narazila na sestru, která byla protivná a já si připadala jako blbeček, protože jako prvorodička jsem měla neustálé dotazy a ona se tvářila jako bych jí stráááášně prudila tím, že mi musí odpovídat a že to všechno nevim. 😠 Naštěstí jsem jí zažila jen 2 její směny, pak tam byly andělsky hodné sestry, které byly vstřícné a nebála jsem se na ně kdykoliv (i v noci) zazvonit. 😉

mahulena
11. bře 2011

ahoj, podlozky mi menili furt, hodne jsem krvacela, a povleceni mi taky vymenili, kdyz sami videli, ze ho mam od krve, me bylo blby je otravovat...
Vytiralo se dvakrat denne.
Kdo chce psa bit, hul si vzdy najde🙂, ale ja teda zadny chybky nehledala a prislo mi vse v pohode.

jaynee
11. bře 2011

Ahoj, já rodila v květnu 2009 a pžíště chci určitě zase. Souhlasím s tím, co už bylo napsáno.

Já žádný porodní plán neměla a porod byl tak náročný, že mě nenapadlo se dožadovat, ať mi mimčo hned dají - ale zpětně mě to mrzí, příště bych ho chtěla aspoň na chvilku na břicho, ale netuším, co na to budou říkat. Hned ho odnesli na vyšetření, táta šel s nimi, přinesli za chvilku zabaleného, pak na moje šití zase odnesli, pak jsme byli všichni spolu dvě hodiny na sále a odpočívali. První den mi ho pak vozili jen na krmení, ať si odpočinu, a popravdě, bylo mi tak zle, že jsem byla ráda. Napořád mi ho nechali až 24hodin po porodu. Ale věřím, že tohle je individuální, podle toho, v jaké je maminka kondici.

S čistotou fakt absolutně žádný problém. Pořád vytírali, otírali i stolečky atd. Já krvácela hodně, takže mi prostěradlo a podložku převlíkali několikrát. Měla jsem trochu zamazanou i peřinu, což si nevšimli a nepřevlíkli, ale další den jsem o to poprosila a hned mi ji převlíkli a prý proč jsem si neřekla už dřív.

Jo a protivnou sestru jsem taky zažila jednu, přišla nám otevřít když jsme tam v noci zvonili, byla šíleně neosobní a hnusná,dost mě to vyděsilo, ale pak u porodu už nebyla, naštěstí, a jen jsem ji jednou zahlédla na oddělení. Jinak byli všichni tak hodní a milí, že se mi to až nechtělo věřit.

Holky, tak hodně štěstí! 🙂

eriana
11. bře 2011

@romcovaklarka Porodní plán si určitě napiš. Oni mají nějaké své zaběhnuté rituály a Tobě z očí nevyčtou, že by sis to přála jinak. Za potížistku nebudeš, toho bych se nebála. Pak napíšu, jak probíhala konzultace porodního plánu u mě.

No a protivná sestra? Každej má občas blbou náladu. Těhule po porodu jsou trochu přecitlivělý, tak to asi vnímají taky jinak.

eriana
20. bře 2011

Tady taky nikdo není? Kde jste všichni? 😒

romcovaklarka
20. bře 2011

No tak to zní dobře, asi ta holčina, co jsem s ní mluvila, měla smůlu nebo byla trochu přecitlivělá 😅
@eriana Už to máš za pár viď, držím palce ať jde všechno hladce... mno a nenapsala bys mi pak, prosím, co máš sbaleného do porodnice? Díky moc 🙂

eriana
20. bře 2011

@romcovaklarka Chichi, za pár... ještě měsíc, to je docela čas 😀
A co mám sbaleného do porodnice Ti napsat můžu, i když až pojedeš do porodnice na sepsání porodopisu, dají Ti seznam, co budou chtít, abys měla.
Já si beru:
K porodu - občanku, rodný list, kartičku pojišťovny, těhu průkazku, lejstro se jmény a lejstro z matriky o příjmení dítěte.
Košili, pantofle, balzám na pusu a lahev neperlivý vody, Bachovy esence ve formě bonbonů.

Na pokoj - další košile, župan, ručníky, sprcháč + intim mýdlo, pastu, kartáček, hřeben, gumičku nebo skřipec, nějakou kosmetiku na xicht, pilník na nehty. Přebalovací podložky, jednorázový kalhotky, poporodní vložky, kojo podprsenku a vložky do ní, kojící kloboučky. Foťák, mobil, nabíječky a nějaký dobroty - oblíbený pití, ovoce a třeba sušenky.

Pro prcka - plenky a vlhčený ubrousky, kosmetika mi vyhovuje ta, co mají v porodce (Weleda).

Tak to jsem napsala jen tak z hlavy, sbaleno ještě nemám, snad jsem na nic nezapomněla, holky mě kdyžtak doplní 😉

caramilla
20. bře 2011

@romcovaklarka Chtěla bych přidat jednu možná ne úplně standartní referenci na Benešovskou porodnici.
Rodila jsem v létě 2010.

Tvé dotazy:
1. čistota na 200%, furt se ptali, starali, měnili, převlékali, ustýlali, vytírali. Až mi to přišlo moc🙂

2. Miminko na břiše - při konzultaci mi bylo řečeno, že záleží na novorozenecké sestře, kterou má rodička u porodu. Je třeba si to napsat do porodního plánu a pokud sestra uzná za vhodné, tak to přání splní. Mě se podařilo.

Teď moje reference a rady🙂
A) Chtěla jsem rodit přirozený porod s dulou, měla jsem prodní plán, byla jsem 2x na předporodním setkání a 2x na konzultaci plánu. Poprvé mi říkali, že všechno v pohodě, jak já si jen budu přát. Podruhé jsem tam natrefila na vrchní sestru porodních asistentek (přesně nevím název té funkce), to je vyhlášená nepříjemná babizna. Ta na mě řvala, že si vymýšlím, že o porodu nic nevím a nevěřím porodním asistentkám a ať si tam napíšu, co chci, ale stejně tomu nerozumím.
B) Odtekla mi plodovka a porod se rozbíhal pomaličku, ale příjemně. Nechtěla jsem urychlování, na kontrakce jsem si krásně zvykala, bylo to hezký. Rodila jsem celkem asi 30 hodin (od odtoku!). Když má v Benešově někdo porodní plán s přáníma, které nejsou příliž podle jejich gusta (žádný oxytocin, dirupce blan, dokonce ani žádný klystýr a holení, bez epiziotomie atp.), tak se na něj dívají jak na exota, "co moc čte" (to mi řekli přímo do očí!) Jako že je moje chyba, že se chci o porodu něco dozvědět a být aktivní. Nezacházeli se mnou moc hezky, asistentka na mě řvala, že nechci klystýr a že jsem sobecká nezodpovědná matka, co si chce posrat svoje dítě (doslova). (Přitom jsem se vyprázdnila sama, nehodu jsem neměla a na velké jsem byla až 5.den po porodu, ostatní maminy s Yalem se na sále připos. a říkali jim - to nevadí, maminko, to je normální - tak kde to jsme?) U příjmu každá maminka s porodním plánem sepíše protokol, že se stejně musí řídit nařízeními doktora, jinak ji pošle jinak (???)

Shrnuto a podtrhnuto - kdo chcete zažít hezký přirozený porod, Benešov nedoporučuji.
Kdo chcete rodit klasicky s nástřihem, oxytocinem atp., tak Benešov doporučuji na 100% - jsou tam na klasické rodičky odravdu milí, ochotní, povzbuzují, jsou profesionálové. Ale jakmile člověk něco chce podle sebe, je to strašněj boj! A nejsou moc příjemní, řekla bych, že vůbec. A to ještě musím pochválit doktorku, která mě rodila, že byla celkem profesionální, o všem mne informovala a rozhodnutí nechávala na mě a opravdu mi ve finále nástřih neudělala a většinu plánu se snažila splnit, i když bylo vidět, jak jí to nesedí.

C) Miminko po porodu - tady musím pochválit sestřičku, že se plánu držela opravdu skoro do puntíku až na dotepání pupečníku. Měla jsem malou hned na bříšku, nekoupali ji a neměřili ji. Sice se tvářila kysele - že jsem sobecká matka, co si bere krvavý dítě na břicho a nenechá ho umejt. Ale mě to v tu chvíli bylo jedno.
DOPORUČUJI - vem si s sebou nějakou deku pro miminko, kterou ti nevadí ušpinit třeba od krve. V Benešově nejsou zvyklí přikládat hned nahé miminko k mamince, takže dávají jen obyč plínu a malé bylo pak asi zima a z tohoto důvodu mi ji asi po 15 minutách odnesli a zvážili a tak. Ale těch prvních pár minut jsem zažila opravdu nejhezčí zážitek v životě. Když budeš mí deku a miminku bude teplo, tak ti ho nevezmou. A třeba i čepička je super!

D) Přikládání - musím napsat, že tak 80% novoroz. sestřiček v Benešově neumí přikládat miminko k prsu. Mě řekla sestřička hned po porodu, že nikdy nebudu moc kojit, že mám krátký bradavky a že to ani nemá cenu zkoušet. Pak mi chytla dítě za hlavu a prudce ho přindala k prsu. Koukala jsem jak blázen, malá se bála a plakala. Pak nás nechali na por. sále samotné asi tu hodinku a moje dula vzala malou a jemně mi ji přindala k prsu, to nazvedla a malá pila a pila a pila. A pak se prsa nepustila asi následující 2 hodiny. S tímto se tam setkala většina maminek, co tam ležela. Všem hned po porodu doporučujou kojící kloboučky. Asi mají nějako smlouvu s firmama, co to vyráběj nebo nevím. Nenechte se tím zmást. Přiložit zvládnete samy - prs nadzdvihnete miminku do pusinky a ono už dál umí samo (pokud není žádný opravdový problém, může se stát, samozřejmě, já mám normální, nevpáčené bradavky). Je tam ale pár sestřiček, co přikládají takto a jsou super.

E) Novorozenecké oddělení. Byla jsem moc spokojená. Sestřičky všechny až na jednu ženskou milé. Ta je tam vyhlášená. Podává po porodu maminkám do sprchy mýdlo, aby se dole umyly mýdlem. Na mě ječela, když jsem po porodu padala a omdlývala. Ale je opravdu jenom jedna! (Tmavé dlouhé vlasy a permanentně nasranej ksicht🙂 Ostatní jsou moc milé - a to i ke mě exotce! Novorozenecké jsou také skvělé, jen to kojení jsem spokojená nebyla.

F) Potřeby - dávají tam poporodnické "fáčové) vložky - 1 balík (alespoň v létě dávali), pro miminko jen jednu plínu hned po porodu, oblečení pro miminko a plenky na blinkání se používají erární. S sebou doporučuju pantofle do vody - resp. něco, co může být v louži a nenasákne to na týden - protože utřít si někdy do sucha nohy po porodu je celkem problém🙂 Jinak při 1. době porodní je tam 1 sprcha na čekatelském pokoji a to je všechno (z toho jsem byla v šoku!) a pak vana v nadstandartním pokoji - placená. A pak doporučuju něco dobrého k jídlu, stravování je tam hrozný. Po porodu se fakt hodí čokoláda, sušenka nebo něco. Já hned po příjezdu ze sálu sežrala celý sušenky🙂 (měla jsem je pro manžela, co tam byl se mnou🙂
Jo a vřele doporučuji kruh na sedání po porodu!!! GENIÁLNÍ VĚC🙂 A alespoň 3 noční košila. Člověk se po porodu hodně potí a taky se umaže od krve. Takže někdy padnou i 2 denně. Nesmí se tam přepírat a sušit (Ale já to dělala🙂 Takže ideálně zaúkolovat své blízké, aby doma přeprali a druhý den donesli.

Tak tolik reportáž z mého porodu.
Pro přirozený porod nedoporučuji, pro lékařský vřele ano (a vůbec to nemyslím zle, jsou maminky, které chtějí porod rychlý a věří lékařům, že dělají to nejlepší, a pro takové maminky je Benešov opravdu skvělá porodnice!)

angetha
20. bře 2011

S tím klystýrem teda nevím...já bych ho neodmítla, ale asistentka říkala, že ho dělat nebudeme, to samé holení, asi to byla fakt protivná asistentka, takhle se přece s maminama nejedná 😝
Se sprchou - doprovázela mě miloučká asistentka, pořád se starala jestli neomdlívám, nehučí mi v uších a počkala až se umyju...nic mi nepodávala, nenutila..
Kloboučky na kojení mi taky nenutili, ale taky nijak extra neradili...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru