Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

jennyska
30. dub 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Některé z Vás už mají osobní zkušenosti s porodnicí Benešov a proto Vás prosím, vložte je do
https://www.modrykonik.cz/porodnice-benesov/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého. Pomohou ostatním maminkám, které se do této porodnice teprve chystají 😉

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme!

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

andysk
4. čer 2013

Holky Prosím prosím o názor. Mám rodit za dva měsíce. Jsem registrovaná v krčské porodnici, ale četla jsem na ně dost slabé recenze. A ten přístup doktorů plus sester....Hodně maminek si ztěžovalo. Díky tomu, že máme blízko i benešovskou porodnici, vahám zda se neregistrovat tam. Hodně maminek si to tam strasně chválilo.
Má někdo zkušenosti s těmito porodnicemi?

olcab
13. čer 2013

@andysk Já teda rodila 2x v Benešově a za mě super,ale já měla oba porody rychlý takže zas tak moc posuzovat nemohu,ale přístup personálu super od dr. až po uklízečky 😀

jaynee
18. čer 2013

@andysk Ja driv bydlela 5 minut pesky od krcske porodnice, ale rodit jsem jela do Benesova a jsem rada, ze jsem se tak rozhodla.

andysk
18. čer 2013

@jaynee A co personál? Vše v pořádku?

jaynee
18. čer 2013

@andysk Jedna protivna uklizecka co se vsim mlatila. 😉 Ale doktori a sestry naprosto uzasni.

andysk
18. čer 2013

Z krče jsem se odhlásila a do Benešova se registruji 36 TT 🙂 snad jsem se dobře rozhodla. 😉 Nerada bych rodila někde, kde mi to není příjemné

angetha
18. čer 2013

@andysk Rodila jsem tam 2x, kdyby potřetí a nestihla bych porodit doma, tak opět do Benešova 🙂 neměla jsem problémy, takže nás nechali poprvé o samotě, podruhé se mnou diskutovali porodní plán - souhlasila jsem totiž s protržením plodové vody, ale v porodním plánu byl opak...doktoři mladí, potřebovali jsme je jen na šití....Doporučuju si ale nastudovat péči o miminko, jak koupat, přebalovat, kojit, to ukazovali dost rychle..

lullaby87
31. črc 2013

Ahoj holky, prosím o radu. Asi budu nakonec rodit v Benešově, jak to tam probíhá v průběhu 1. doby porodní? Může být tedy celou dobu přítomen manžel? A pokud jsem pochopila správně, po tom, co porodím, mi miminko hned odnesou pryč? ☹ A co nástřih? Dělají ho automaticky nebo až když je nutnost?
Děkuji moc za odpovědi 🙂

olcab
10. srp 2013

@lullaby87 Ahoj 1.pokud přijedeš brzo a bude to na dlouho tak partnera pošlou domu a zavolaš ho až na finiš a nebo pokud budeš na nadstandartu tak tam snad bude moct být(já nemohu soudit,rodila jsem tam 2x,ale vždy to byl fofr a šli jsme téměř hned rodit) 🙂
2.miminkou ti ukážou a pokud může partner jde se sestřičkama na první ošetření a zvážení a pak ti ho přinese,ty mezi tím porodíš placentu a proběhne poporodní ošetření...
3.nástřih mi u prvního udělali a u druhého mě nechali natrhnout,ale šití i hojení bylo v pohodě.Když jsme byly před 3rokama na tom školení,tak nám sestra říkala že u prvního porodu dělají nástřih automaticky

romcovaklarka
10. srp 2013

@lullaby87 Ahoj, nakonec jsem rodila akutní sekcí, tak po porodu nevím, ale muž byl celou dobu se mnou, ale měla jsem nadstandardní box, jak je to na standardu nevím. Ale ten box stojí za to a nebylo to moc drahé, myslím 400 (před 2 lety, ale snad to nějak drasticky nezdražili), tak fakt doporučuju. Je tam velká postel jako manželská, na té ti můžou natáčet monitory, je tam míč, žíněnka, žebřiny a bublací vana. A v případě zájmu na něm můžeš i porodit, nebo se přesunout klasicky pak na sál na kozu.

amalkamikyskova
29. zář 2013

Chci se zeptat,nemáte náhodou nějaka maminka termín ted v listopadu a chystáte se rodit v Benešově?

dooriska
6. říj 2014

já jsem tam rodila 2 roky zpátky dvojčata a byla jsem spokojená, ale musela jsem sestry trochu honit a sama se dost ptát.

jarka05
23. čer 2015

Slyšela jsem, že v Benešově nastoupil ten doktor Havránek! Ten doktor s aférou a dětmi, kterým ubližoval. Prý tam dělá zástupce primáře?

ujka16
12. zář 2015

@dooriska
@amalkamikyskova
@olcab
@lullaby87
@angetha holky četla jsem, že první doba porodní jste někde na společené hekárně, kde jsou i ostatní tatínkové, je to tak? nebo dostanete nějaký porodní pokoj a tam jste až do konce v soukromí s manželem? a na šestinedělí má každý pokoj svůj záchod a koupelnu, nebo jsou společné na chodbě? pořádá se nějaká prohlídka porodnice?

amalkamikyskova
12. zář 2015

@ujka16 Porodnici můžete vidět kdykoliv od 36týdne a to každé pondělí od 13h...Před samotným porodem se můžete volně pohybovat na tzv.hekárně a pravidelně vám měří monitor a kontroluje vás PA a doktor.Doporučuji ale odjet do porodnice až když vám odteče plodová voda a budete mít kontrakce po 2minutách.My to tak udělali a přístup všech doktorů i PA byl skvělý.Pokud bych měla rodit opět,tak jedině Benešov,ale opět bych čekala doma na poslední chvíli,jednak aby mi do ničeho nemluvili a hlavně nemám ráda to omezování,kterému se tam nevyhnete.Jinak my měli u porodu pana doktora Frice a naprostá spokojenost,ale musíte si říct dost důsledně co si přejete.Hodně štěstí a krásné zdravé miminko přeji. 🙂

ujka16
12. zář 2015

@amalkamikyskova díky za info.Ta hekárna - je společná pro všechny, které čekají na porod, nevíte?... zvažuji zda jít do Benešova nebo Tábora.... samotný porod je někde na sále (více porodních lůžek velde sebe) nebo na uzavřeném pokoji s porodním lůžkem... opravdu nechají porodní polohu jakou budu chtít, jak píšou na netu? Díky moc!!

olcab
12. zář 2015

@ujka16 na hekárně být s tatínkem myslím nemůžete...jedině si zaplatit soukromý?nevím,já také přijela na poslední chvíli,jinak myslím tatínky posílají domů,sál je v podstatě přepažená místnost která je rozdělená,ale myslím si že slyšet můžete vše...jinak jsou tam 3 porodní lůžka
s tou polohou nevím,já rodila klasicky,ale záleží si i myslím na koho narazíte a jak bude probíhat také porod,druhou dcerku mi rodil také dr. Fris a spokojenost,ale já ho znala už i z poradny..

amalkamikyskova
14. zář 2015

@ujka16 Porodní boxy jsou přepažené zdí a slyšíte skutečně i další rodičky.Otce co vím,tam můžete mít po celou dobu porodu u sebe a nadstandard porodní pokoj si můžete zaplatit.Tam za vámi bude docházet jen PA a až po samotném porodu nebo komplikacích doktor.Porodní polohou volitelnou mají na mysli pouze v sedě nebo leže na porodní koze-posteli.Na soukromém placeném pokoji si volíte polohy sama jak chcete.Jo a za otce u porodu zde také platíte.Tuším,že je to 350kč.

ruzicka77
14. únor 2017

Ahoj holky, potrebuji poradit. Nevim kdy si mam zavolat na registraci porodnice Benesov.Menstruaci jsem měla 17.6.2016, a příští týden ve stredu jdu naposledy ke svemu gynekologovi. Můžete mi poradit, kdy mám volat? Jestli už můžu tento týden nebo az příští týden? Děkuji všem za radu.

jaynee
24. únor 2017

@ruzicka77 Zavolej tam hned a oni ti se vším poradí. 🙂

gracinka7
24. únor 2017

@ruzicka77 Na registraci se chodí ve 36.týdnu a musíš se objednat na určitou hodinu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru