Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

romcovaklarka
21. dub 2011

@eriana Jejda, tak snad se z něj takovej cvalda nakonec nevyklube 🙂 Mně říkala zrovna včera Dr., že malej má o týden větší hlavu, ale ať si z toho nic nedělám 😅 A zatím se u tebe teda ani nic nechystá? Snad se ještě tvůj Samík rozhodne vybrat si sám svůj okamžik k příchodu na svět, do středy času...

U nás zatím vše v pohodě, těším se, až se zaregistruju v BN, protože kdybych začala rodit předčasně, tak nevím, kam bych vůbec měla jet 😅

eriana
21. dub 2011

@romcovaklarka Taky doufám, že jenom strašej s tou velikostí, i když teda i já sama si připadám, že je tam pěkně nacpanej. Nevím, jak si sednou, lehnout, aby někde netlačil 😕
Kdybys rodila předčasně, tak jeďte do Bene, vzít Tě musí 😉 Ale radši to nechte se Samíkem na termín, ať hezky "dozraje". Ke které Dr. chodíš? K někomu z porodnice?

romcovaklarka
21. dub 2011

@eriana Vůbec ne, já chodím do Prahy k jedné doktorce, už 12 let... Do porodnice mě asi pak předá, jestli jsem ten systém správně pochopila, protože ona nedělá monitor apod. Takže jednotlivé doktory tam znám jen z diskusí tady na koníkovi nebo jinde 🙂
A s tím předčasným porodem jsem to myslela tak, kdyby to bylo třeba už teď nebo takhle hodně brzo - jestli jsou tam na takový mrňata zavedený. Jestli bych neměla radši do Podolí nebo tak nějak. No ale doufám, že na to nedojde.

Týjo, no mně se zdá, že je tam Samík nacpanej už teď, neumím si představit, jak to bude vypadat po dalších 8 týdnech, to asi prasknu 😀

eriana
22. dub 2011

@romcovaklarka Tak to jo. Nj, to se pak tak dělá, že se měsíc před termínem začne chodit do porodnice. I když kdybys chtěla, u své Dr. můžeš zůstat, akorát pak nevím, jak by to bylo s těma monitorama...
Máš pravdu, že s takhle malým mimi asi lepší do Podolí nebo k Apolináři, tam jsou na to specializovaní., Benešov nemá Jipku.
Taky si připadám, jak když mám každou chvilku prasknout, z toho si nic nedělej. Ty poslední týdny a dny jsou nejhorší, člověk se pomalu modlí, aby "už" 😀

caramilla
27. dub 2011

@eriana, @romcovaklarka
Holky držím moc palce! Hlavně štěstí na personál a žádné komplikace.

Jinak s hodně předčasným porodem určitě do Benešova ne, protože oni stejně maminky posílají do Prahy, páč tu není novorozenecká JIP.

Myslím, že se chodit může až do porodu ke svému gynekologovi, ale asi se musí i na ten monitor, ale nevím, jestli do Benešova nebo třeba někde, kde to máš blíž. Mě to přijde takový divný, když třeba někdo rodí z Prahy ve Vrchlabí, přece tam nebude jezdit na slehnutí každý týden🙂

Tak palečky držím a věřím, že budete mít dobré zkušenosti!

angetha
27. dub 2011

Nakukuju co nového 🙂
Určitě jde chodit až do porodu na monitor ke svému dr. a ne do nemocnice... 😉

romcovaklarka
27. dub 2011

Moje Dr nemá monitor, tak aspoň si pěkně projedu cestu do BN, kdyby mě náhodou neměl kdo odvézt tak si to odřídím i k porodu 😀 Ne, to si doufám dělám srandu. Ale už se těším. Příští pondělí tam jdem s manželem na ten kurzík a za chvíli už registrace.
@eriana Myslím na tebe a držím palce, není už Samík na světě? Nebo jak to vypadá dál, plánujou vyvolávat?

eriana
29. dub 2011

Ahoj holky,
jo, Samík už je na světě 😀 Vykoukl 24.4. v 1:32h ráno, porod byl nádhernej, od prasknutí plodovky 4,5hodiny a bylo po všem. A masírovala jsem si chvilinku předtím bradavky, tak asi zázrak 😅 A míry 4840g a 54cm. Rodil mě Dr.Madzin a já ho blahořečím a chválím kudy chodím, fakt tak krásnej porod klidně znova a několikrát.

angetha
29. dub 2011

@eriana Gratulujeme, Samík je pěkněj kus chlapa, porod teda super, ještě jednou gratulujeme

jaynee
29. dub 2011

Taky moc gratuluju! Konečně nějaký chlapík větší než ten náš (4600g)! 😉 Taky nás tehdy rodil Madzin a mně teprv zpětně došlo, jaké to bylo štěstí a jeho perfektní práce, že porod tak velkého dítěte proběhl bez komplikací. I já na něj dodnes s úctou vzpomínám. Tak ať se vám daří!

romcovaklarka
29. dub 2011

@eriana Páááni tak taky moc gratuluju 😵 Samíka je nakonec vážně kus. Tak ať ti dělá samou radost... a až budete v klidu doma a bude čásek, ráda si přečtu čerstvé dojmy z BN - ale vypadá to, že jsou pozitivní, to je prima 🙂

caramilla
29. dub 2011

@eriana Moc gratuluju! Jsem strašně moc ráda, že jsi byla spokojená a proběhlo to takhle krásně! Zasloužíš si to!!!

Až budeš mít chviličku a také náladu reflektovat, tak napiš podrobnosti o přístupu k tvému porodnímu plánu - rodila jsi tedy přirozeně?

O Madzinovi jsem slyšela jen samou chválu, ale osobně ho neznám. On je s přirozenými porody a por. plány v pohodě? Že bych se třeba seznámila a chěla ho u příštího porodu🙂

Díky moc za informace a ať se daří! Je to teda kus chlapa, tolik gr měla Jasmína asi ve 3 měsících🙂

eriana
30. dub 2011

Děkujeme za gratulace....

@jaynee Dr.Madzin je opravdu perfektní, v tom se shodneme a čím víc na ten porod myslím, tím víc jsem ráda, že měl službu. Oproti minulému porodu, nebo spíš atmosféře se to nedalo srovnávat.

@romcovaklarka Dojmy z Bene jsou opravdu pozitivní, opět jsem neměla jedinou blbou zkušenost, možná až na Dr. Hlaváčkovou, popíšu níže 😉

@caramilla S porodním plánem se to má tak - nechtěně jsem vynechala v BN dvě poradny, pak si mě objednala zmíněná Dr.Hlaváčková a ta si mě bohužel asi zaškatulkovala jako alternativní matku, která si myslí, že na poradny chodit netřeba. Takže už když mě objednávala, tak mi vysvětlovala, že v řádu porodnice je to, že se musí jednou za týden na monitor, po termínu častěji, atd. a pokud bych se s tím neztotožnila, bylo by lepší najít jinou porodnici. No a pak druhý den na té poradně byla taková odměřená a ptala se, stli náhodou nemám porodní plán. A já byť jsem ho měla, řekla jsem, že ne, jsem si v tu chvíli připadala, jak kdybych se měla přiznat k vraždě 😨 Tak jsem jenom řekla, že by otec chtěl přestřihnout pupečník, atd a to že je tam asi běžné, tak prý jo. Tož tak.

Pan doktor aniž by ale tohle věděl, tak přítele sám vyzval, ať jde pupečník přestřihnout, nechal ho i dotepat, pak poslal přítele s malým na poporodní vyšetření, na moji žádost nechal i samovolně odejít placentu, Dr. Hlaváčková při loňském porodu ji ze mě vytáhla!! Byl prostě perfektní, při kontrakcích když jsem škemrala o epidurál, tak mi trpělivě vysvětloval, že to nemá cenu - otvírala jsem se dost rychle, mohlo by se to zastavit nebo by ani nestihl zabrat.
Atmosféra byla fajn i v tom, že byla noc, bylo zhasnuto, u porodu jen doktor a dvě PA a můj přítel, nikdo mě neokřikoval, byli na mě hodní, nechali mě i řvát u tlačení 😀

No úžasný to bylo, i tou rychlostí, že jsem za 4,5hodiny měla se vším všudy odrozeno, žádný léky kromě trošky oxytocinu asi deset minut předtím, než se malej narodil, měla jsem ty kontrakce sem tam krátký.

Uff, jsem se rozepsala, ještě něco někoho zajímá? 😉

angetha
1. kvě 2011

Krásný popis.... 😵
No a jak proběhlo přiložení? Odvezení na pokoj a byli jste se Samíkem úplně od začátku na pokoji nebo jsi ho nechala sestřičkám?

angetha
1. kvě 2011

A jak vypadala Hlaváčková? tu jsem měla asi u porodu....

romcovaklarka
2. kvě 2011

Ahoj holky. Tak jsme se vrátili z "exkurze" do BN porodnice a udělala na mě ten nejlepší dojem. Mluvili jsme tam s vrchní sestrou a pak ještě s jednou PA - Jiřina a nějak od B, nevím přesně, a obě byly strašně milé. Vrchní se ptala, kdo má porodní plán, tak jsem se jako nesměle přihlásila, ale nijak negativně se na to netvářila, jenom zdůraznila, že když jsou komplikace, tak jdou plány stranou, tak to jsem ji ujistila že chápu, jinak řekla, ať jí ho pošlu mailem.

@eriana Přiložení mě taky zajímá, prý přikládají do 1/2 hodiny, proběhlo? A co jinak, jak se sžíváte a co na miminko říká "velkej" bráška? 🙂

romcovaklarka
5. kvě 2011

Nevite prosim nekdo, zda v porodce pujci v pripade potreby odsavacku? Myslim jen pro dobu pobytu, ne domů. Zatim totiz, kdyz nevim zda vubec a jak moc ji budu potrebovat, tak se mi nechce ji kupovat, pac ani tim padem nevim, zda rucni nebo elektrickou. Dik moc.

eriana
5. kvě 2011

@angetha Přiložení proběhlo asi 10minut po porodu, když ho ošetřili a donesli. A na noc jsem ho nechala sestřičkám, byla jsem k.o.
@romcovaklarka ahojky, sžíváme se docela dobře, malej umí spát i 6hodin v kuse, takže se to snažím směrovat na noc a jde to. Velkej bráška byl nejdřív jak tank, neuvědomil si, že mám v náručí miminko, ale teď už se mnou přebaluje a dneska Samíka i poplácl po hlavičce 😀
A odsávačky mají, bez problémů půjčí 😉

romcovaklarka
5. kvě 2011

@eriana Tak to jsou prima zprávy 🙂

caramilla
18. kvě 2011

@romcovaklarka Jen zase jedna kritická z mé zkušenosti k tomu přikládání - hodně záleží na sestřičce, co máš zrovna u porodu, ale některé přikládají dost divně. Chytnou dítěti hlavu a prudce natlačí na prs, malá z toho začala strašně plakat, jak se bála. A sestřička to shrnula slovy, že mám strašný bradavky (prý krátký) a nebudu moct stejně nikdy kojit. Já z toho byla vyplašená, protože jsem strašně chtěla kojit a o krátkých bradavkách jsem nikdy nikde neslyšela. Zkoušela to 2x tím samým způsobem, cca tu půlhodinu po porodu, ale Jasmínka jen plakala. Pak asi tu hodinu po porodu, co mě zašili a dali za tu plenku odpočívat s manželem a dulou, tak mi dula jen přizvedla prs a položila Jasmínku do náručí a malá se cyhtla napoprvý a sála pak 2 hodiny v kuse střídavě z obou prsů.
A to mi ta sestřička říkala, že já kojit nebudu, že se malá nechytne a že možná pomůžou silikonové kloboučky. Tak se tím nenech odradit! Kloboučky fakt potřebuje absolutní minimum žen a nám to doporučovali v porodnici úplně všem, až mám podezření na lobby nějaké firmy:(
Kojím úplně v pohodě, ale radama v porodnici jsem se teda neřídila🙂
CO jsem měla možnost sledovat, tak některé sestřičky jsou super a fakt přikládají něžně a opatrně, že jen přizvednou prs, ale některé jsou divné🙂 I když jinak jsou fajn, tak na to kojení jsem si teda od nich nezvykla. Takže pokud chytneš "drsnou" neboj se to pak zkusit i sama, když se to nepovede!🙂 Prostě jen vezmeš kozu do ruky "do písmene C" (palec nad bradavkou a zbylé prsty pod🙂 a přiblížíš k ní miminko a je to🙂 Tímhle amatérským způsobem jsme se tam rozkojily dvě, které čekaly, až manželé přinesou kloboučky🙂

romcovaklarka
19. kvě 2011

@caramilla Tak díky za tip, kdyby mi řekli, že to nejde, tak to budu zkoušet 🙂

Jináč jsem tam byla včera na první poradně, zjistila jsem, že jsem tam z domova za 3/4 hodiny, když se moc nehoním, takže jak znám manžela tak za 20 minut budem tam 😀 no a jinak zase s lidma, co jsem potkala, tak spokojenost, byl tam pan doktor Čech a vypadal dost mile. No tak uvidíme 🙂 Už mi to letí, zas mi skočil nový týden 😅

nikca1000
2. čer 2011

Ahojky maminky,Chtěla bych se zeptat,Čekáme druhé miminko 18 zaří.Je tady naká maminka co ma podobný termín?🙂))) 🙂

romcovaklarka
30. čer 2011

Nějak sem nikdo nechodí 🙂 No tak já jen pro pořádek doplním, že už to mám za sebou a s BN porodnicí spokojenost největší. Popis porodu mám v blogu. Všichni tam byli super, jak u porodu, tak i sestřičky z novorozeneckého. Nemám co vytknout.

angetha
30. čer 2011

@romcovaklarka Moc gratulujeme, ať se Samíkovi daří krásně na tom světě 😵

romcovaklarka
30. čer 2011

@angetha Děkujeme 😵

caramilla
30. čer 2011

@romcovaklarka Také gratuluji, jsem moc ráda, že jsi byla spokojená🙂

angetha
30. lis 2011

Není tu někdo kdo rodil na nově udělaných sálech?

romcovaklarka
30. lis 2011

@angetha Já 🙂

angetha
30. lis 2011

Ale oni je dělali v červenci... 😉

romcovaklarka
30. lis 2011

@angetha Už zase? My když jsme tam byli, tak nám říkali, že jsou po rekonstrukci... ještě nějak v květnu či co byli týden zavření kvůli malování... a podle webu to tam vypadá tak, jak si to pamatuju 😅 Ale je to možný teda. Tak v tom případě netuším 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru