Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

lisounek
17. pro 2008

ahoj holky no ja bohuzel uplne nej zkusenosti nemam ale nedavam to nikomu za vinu proste se stalo tak se stalo..hmm a dalsi porod nevim asi by to bylo opet tady protoze do Phy se mi nechce a je to proste v miste ...a kdovi kdy bude vubec dalsi zatim mi to staci bohate 😉 ja jsem smolar a vse si vyzeru az do dna a proste jsem nemala moc dobrej porod a ani ty chvilky po nem, ale uz je to pryc a ja chvalim hlavne dr. Krouzka je to trida ikdyz trochu chaos 🙂

maryxmas
7. led 2009

Ahoj všechny maminky a budoucí maminky. Jsem v 36.t a chystám se rodit v Bene. Mám termín 5.2. ale kdo ví co bude, malá se neotáčí, tak to vypadá že půjde na svět koncem pánevním. Nemáte některá podobný termín? 🙂

lisounek
11. led 2009

maxy: tady uz je vetsina po porodu myslim 😉 hodne stesti pri porodu...a jak u Tebe budou resit konec panevni?? ja mela ditko taky hodne dlouho KP, ale nakonec se otocila...(delala jsem kocici hrbety, je to neprijemne ale ucinne) a me prave strasili, ze budu rodit uplne normalne a ja se hrozne bala, nakonec nastesti byla tak jak mela 😉

angetha
13. únor 2009

Mary tak jak? ještě je miminko v bříšku?

krista
20. únor 2009

eatygrenee • Dnes ve 20:42
Jakou máte zkušenost??

angetha
24. únor 2009

Mary tak gratuluju k Elišce 🙂 🙂

petronelie
25. únor 2009

Ahoj holky,
tak já jsem měla rodit v Neratovicích, bohužel měli zrovna plno kvůli miminkům, tak jsem napsala maryxmas - (Mary, děkuji moc za podporu 🙂) a tam mi dodala elán, abych zavolala do Benešova a vydala se tam. Sice by mne vzali v pražských porodkách,ale přístup sester po telefonu mi stačil. Navíc já radši familiárnější prostředí.

V krátkosti: Ve čtvrtek minutu po půlnoci mne probudily křeče v břiše, ty jsem rozchodila a zase šla spát. Pak asi 3x WC a to už jsem věděla, že je to asi tady. Odešla zátka. Pak jsem si dala vanu, byla moc příjemná,ale bolesti nepřestaly. Dle nastudovaných knížek jsem počítala kontrakce, přicházeli rovnou po 5 minutách a pak už to byla jedna velká nepřetržitá kontrakce 🙂 Šla jsem vzbudit manžu, že jedéééém. Ještě jsem si umyla a vyžehlila vlasy (jsem si myslela,že k porodu půjdu krásná....) a razili jsme.

Cesta byla utrpení, zarývala jsem ruce do sedačky, ale vydržet se dalo.

V Benešově jsme byli po 4 hodině ráno, chvíli jsme čekali, to snad bylo nejhorší. Pak mě dali na monitor, objevily se tam bolesti, ale dle pana doktora to vypadalo ještě, že je brzy. Ptal se mě, zda odešla plodovka, říkám, že ne a on mi odpovídá, že musela, nebot žádnou nemám 😀
Tak asi ve vaně, povídám 😀

Otevřená jsem byla na 5, prosila jsem o epidurál, dr. kroutil hlavou a připravil mne na to, že opravdová bolest ještě přijde. Poslal mě na přípravu, ale já se bolestí zkroutila na zem, byla to obr křeč, tak přišla PA, koukla a povídá: Přípravu nestíháme, jdeme na sál 😀 Mezitím šel mudr. manželovi říct,že to vypadá do oběda, tak ten čekal a v tom tam vrazila PA, že ať honem na sebe hodí tati mundůr a jdeme. Za chvilku dorazil, začali jsme tlačit, sestra mi na urychlení píchla oxytocin - hned se mi lépe tlačilo....v krátkosti - bolest samozřejmě velká, ale za necelou hodku byl malej na světě.Přišly fandit i zdravotní sestry, tak se Dáda nenechal dlouho pobízet. Bylo to celkem fajn, skvělý personál, báječný manžel, úžasný porodník.

Jinak péče na šestinedělí také dobrá, jen bych vytkla občas přístup některých sester hlavně ke kojení, ale s tím se asi setkáme všude.

Hned druhý den jsem se nechala přestěhovat na nadstandartní jednolůžák za 400/den, což mě velmi překvapilo.

Shrnuto podtrženo: Tuto porodnici vřele doporučuji, na porod mám hezkou vzpomínku 😉

dana26a
26. únor 2009

V Benešově je to prý hrůza, hned jak přišel nový ředitel tak vyhodil neschopnýho doktora,co tam ty porody nejvíc babral, takže MuDr. Nováček odešel, tak se to tam snad zlepší 😒

petronelie
26. únor 2009

Dano: Prý hrůza? Bylas tam? Já tam před týdnem rodila a žádnou hrůzu jsem tam nezažila.

angetha
26. únor 2009

Je zajímavé, že Dana má pouze jeden negativní příspěvek...mě by zajímaly zkušenosti maminek, které tam opravdu rodily, ne že něco slyšely...

angetha
26. únor 2009

Petronelie tak gratuluju k chlapečkovi i ke krásnému porodu 🙂 🙂

marky24
26. únor 2009

Dano, Mudr. Nováček že tam ty porody nejvíc babral? Co to je za pitomost!!! Kdekoliv si přečtete hodnocení na Benešov, tak všechny maminy doktora Nováčka strašně chválí s přístupem a celkově.
Mně se hrozně líbí tyhle příspěvky, kdy uživatelka má jeden jediný příspěvek a napíše takovou věc kde neuvede nic konkrétního a jen něco pomluví a nedává to ani smysl. 😒
Já jsem v Benešově rodila 30.11.2007 a nemám si na co stěžovat, možná jak psala petronelie přístup některých sester ke kojení, ale ujala se mně jedna myslim že se jmenovala Jirásková a tady mi s kojením docela pomohla. 🙂

jaynee
26. únor 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, jak je to s gestačním diabetem a porodem v Benešově? Není to problém? Máte někdo nějakou zkušenost? Díky moc.

eva77
autor
27. únor 2009

Ahoj maminky čekatelky i mamky se vším všudy 🙂, souhlasím s Marky24, že Dana26a si něco vymýšlí... Na Mudr. Nováčka jsem slyšela taky samou chválu a naopak vždycky s mamčama laškoval a byl velmi příjemný... Mě sice nerodil, rodila mě Mudr. Bímová a na Benešov nenchám dopustit, i když některé dětské sestry tam zrovna super nebyly, rodila bych tam opravdu znovu. Angetho, vůbec se neboj, zajdi si na přeporodní kurz i s tatínkem, ať víš do čeho jdeš a taťku měj u porodu.... Nic krásnějšího a emotivnějšího jsem se svým mužem doposavaď nezažila, narození našeho syna je opravdu zážitek a nic to nemůže přebít... možná narození dalšího potomka 🙂 🙂 ... Marky, co plavání chodíte¨? Nám se to tak líbí, že pokračujeme 🙂 🙂

angetha
27. únor 2009

Evi předporodní kurz v plánu máme, teď jen aby nenastaly nějaké nenadálé komplikace, jako konec pánevní nebo tak...jinak se na porod těším, vesměs jsou na Benešov dobré ohlasy, samozřejmě že nikde nejsou všechny porody bez problémů, stejně jako přístup lékařů...

marky24
27. únor 2009

Evi, plavat stále chodíme. Před vánoci měla Kája trochu krizi že mi tam pobrekávala, tak jsem řešila jestli dál chodit, pani Pavlíčková mi řikala ať zkusim vydržet že to prostě některý děti mívaji takový období, tak jsme vydrželi a po Novym roce už dobrý. A líbí se jí to, někdy taky zakňourá, záleží taky jaká je teplota vody, ale jinak je vidět že se jí to líbí. 🙂 Teď bude ještě jeden kurz a pak by to snad mělo skončit kvůli rekonstrukci bazénu, jestli sem to dobře pochopila.
jaynee, s tím nemám zkušenost ani o nikom takovém nevím.

eva77
autor
28. únor 2009

Marky, malá je krásná 🙂 🙂 nakoukla jsem do albíčka 🙂 .. Ta rekonstrukce by měla začít od konce května... Aspoň tak jsem to pochopila já 🙂 🙂

lisounek
2. bře 2009

tak jsem zasla a hned si hnula zluci k dr. Novackovi chodim nerodil me sice, ale jedine co vim, tak nebyl vyhozen a odchazi sam a s ni i Chromjakova, Pekarova a vubec je to tam uz samy madar..odesli kvuli novemu vedeni a myslim,ze je to velka skoda

holky jinak taky chodime na plavco k Pavlickovy 🙂

marky24
2. bře 2009

lisounek, fakt všichni tyhle doktoři odchází? Jestli je to pravda, tak je to uplně v háji. 😖 Tak sem myslela že druhý budu rodit taky v Benešově, ale až to bude aktuální budu se asi hodně rozmýšlet. ☹ Díky tý zas*aný politice pude zase všechno do kopru.
lisounek, a který den chodíte na plavčo? My chodíme pátky odpoledne. 😉
Káťa je pěkný vlasatec 🙂
evo, rekonstrukce od konce května tak sem to taky pochopila. Díky že se Kája líbí, však Martínek už je taky pořádný kluk 🙂

angetha
3. bře 2009

Právě, že na tyhle tři dokory jsem slyšela samou chválu, to mě jako bude rodit Maďar či co? 😝 😝 Snad na mě vyjde pan Kroužek..

lisounek
3. bře 2009

jj holky bohuzel je to tak uz tam dokonce nejsou byly jen do konce unora.... ☹ je to mazec...taky nevim, kam bych sla rodit druhe... 😔

marky: na plavco chodime ruzne, jak ma Pavlickova cas, ale ted je to vetsinou streda dopo..jj Kata je vlasac od mala.. 😉 ja jsem myslela ze je zavreny od zacatku kvetna, ale ja nevim...my se do bazenu jeste asi nechystame..prijde mi to o dost studenejsi... 😕

nissanek
13. bře 2009

to je fakt děs, jestli odešli všichni co jmenujete. My asi v pulce listopadu budeme zase muset využít služeb nějaké porodnice 😉 a ještě do nedávna jsem měla jasno, opět do Bene, ale teď fakt váhám Nevíte kam odešli (Pekařová, Chromajková, aspol)? Přece musí rodit někde jinde, já bych za nima i dojela....

lisounek
15. bře 2009

niss: ja vim jen ze Novacek je ve Stresovicich..ostatni netusim...Chromjakova a Novacek maji jeden den poradnu u Krize, ale tot vse co vim 😔 cekate dalsi miminko?? 🙂

nissanek
16. bře 2009

lisounek, jj, mimi je na cestě, jsem tak v 6tt tak ještě moc nejásám a k doktorce jdu až ta tři týdny. Ja nejsem přímo z Bene, tak nevim kde je poradna u Krize, das mi tam nejaky kontakt? Zkusim tam zavolat, třeba poradí.... To jsem nevedela, ze se ve Stresovicich rodi 😕, teda co jinyho by tam Novacek delal, že.....

veera2
21. bře 2009

Ahoj maminky. Přečetla jsem skoro celou vaší diskuzi. Nedavno jsem se také rozhodla pro Benešov Nejdřív jsem uvažovala o Podolí, nebo Apolináři (čekala jsem nejdřív dvojčátka, ale jedno se ztrácí). Mám sice termín až v říjnu, ale zaregistrovat do Prahy se už stejně nestihnu.
O tom , že Mudr, Nováček oděšel vím, chodím k němu do poradny u Mudr. Kříže. Sice ho zatím moc neznám, byla jsem u něho zatím jen dvakrát, ale vaše přízpěvky mne povzbudily. Jen mne mrzí, že píšete, že ti další nejlepší doktoři taky odešli. Snad se to do řijna ještě nějak vytříbí, těžko říct. Prosím ,jestli máte teď některá čerstvé zážitka z porodnice, napište. Děkuji

lisounek
23. bře 2009

niss: je to na namesti..cislo najdu a pisnu do IP ju?? Urco poradi...no nevim jestli tam rodi nebo ma ambulanci? Mozna oboji?? A gratuluji k mimi..jen se opatruj at je vse ok 🙂))

veera: urco budes spokojena!! Vis ono registrovat se v Podoli nebo Apolinar ani snad nema cenu, protoze oni maji vecne plno a ja bych se bala, ze je to daleko a navic, ze by me treba presto poslali pryc..fakt nevim..taky jsem chtela vzdycky tam a nakonec skoncila zde a taky jsem prezila...ale ja jsem smolar, ja mela problemy se vsim a jeste mam, ale na nikoho vinu nesvaluji...porad je tu Krouzek, primar a par nadejnych doktoru...nad tim co bude fakt nema cenu premyslet...proste porodit se musi to je jistota 😅

dana26a
24. bře 2009

veera2 Víš ono je ale dobrý, aby ta nemocnice měla novorozeneckou JIPku a tu Benešov nemá ☹

Co se týče Dr. Nováčka ten určo nebyl odejit kvůli politickým důvodům, ale jedině kvůli své odbornosti.

veera2
24. bře 2009

Lisounku: Dík za odpověď, ta jediná jistota, že musíme porodit,ta nám zbývá vždycky. 😀 Jiné porodnice už nezkouším, rozhodla jsem se pro Benešov, ať je to už jak chce. Mám to nejblíž a Praha je beznadějně plná, protože navíc v mém termínu je zavřená Krč, tak se to vše valí do ostatních porodnic.

dano: S Mudr. Nováčkem zatím nemám tak velké zkušenosti, ikdyž k němu chodím do poradny, ale podle přízpěvků dalších a i mých známých , které taky rodily v Bene, je docela chválený. Vím, že odešla i Dr. Chromjaková a Pekařová a je mi podezřelé, že by nový ředitel vyhodil rovnou 3 nejlepší doktory. V tom bude asi něco jiného...

nissanku: ty chceš chodit k Dr. Křížovi do poradny? Prý se tam střídají 3 doktoři, Mudr. Nováček je tam ve čtvrtek, pak Dr. Chromjaková a toho třetího nevím.

A chci se vás ještě zeptat, máte některá kontakt na Dr. Kroužka? Je nějaká reálná šance se s ním domluvit aby mne odrodil? Díky

nissanek
24. bře 2009

tak jsem objevila MUDr Pekařovou, má soukromou gynekologickou praxi v Praze 4. Už jsem ji psala mail, jestli rodi, ale skoro si myslim, ze ne, kdyz ma objednane pacietky, no tak uvidim.

Dano, Doktor Nováček byl u mého porodu a díky jeho profesinálnímu zásahu jsem nemusela druhý den po porodu na kyretáž dělohy (placenta nešla porodit a Nováček jí vyndaval ručně, kdyby to odflák a něco tam zbylo, musela bych na tu kyretáž). Takže moje osobní zkušenost je pozitvní. A ty máš osobní zkušenost? A co se týče noverozenecký JIPky tak máš pravdu, ale přeně díky takovým názorů co máš ty Pzažské porodnice praskají ve švech, protože všichni chtěj rodit s JIPkou za zády, i když k tomu nemají důvod, respektive indikaci komplikací a rizikového porodu.

veero, do poradny ke Krizovi chodit nechci, mám to trochu z ruky (jsem z Prahy), jen jsem se chtěla poptat, kam zmizeli doktoři z Benešova, případně na nějakou tu refernci. Dr Kroužek, není to takový děstě tlustý strejc 😅? Já si ho nějak nevybavuju.....

lis, diky za kontakt

eatygrenee
25. bře 2009

Ahoj Holky, jakého doktora byste v Benee doporučily? a máte nějaká z Vás termín začátkem června?? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru