Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

mahulena
5. únor 2010

tak jste hodny, diky za info. Ja toho stejne moc nesnim, Justynka hned po porodu trpela na koliky, takze jsem stejne jogurty nejedla, no, ja nejedla skoro nic, treba jeden knedlk a tak a to se da i lzici od polivky. Uvidim, zda si na to vzpomenu 🤐

beruska1989
7. únor 2010

ahojte holky, tak jsem tu dlouho nebyla. koukám že příbývájí jen kladné reakce, to jsem ráda, ikdyž strach z porodu mám pořád... ☹ Byla jste některá tedka na tom kurzu? můžou tam i tatínkové?

luuciee83
7. únor 2010

Beruško, to je normální, že máš z porodu obavy 😉 já je měla taky a teď na tom nejsem o moc líp... doufám, že to budu mít co nejdříve za sebou... 😔 😝 na kurz tatínkové určitě můžou 🙂

beruska1989
24. únor 2010

ahojky holky, nějak to tu upadá. Tak co je u vás novýho?

mahulena
26. únor 2010

no, berusko, jeste jsme zadna neporodila🙂, tak nemame co referovat. Byli jste na tom kurzu nebo se teprv chystate? Ja pujdu pristi tyden do porodky mrknout na miminko sestrenice, tak se tesim 😵

markee
27. únor 2010

Holky,Luuciee už porodila,takže určo brzo dostane zprávičky 😉

luuciee83
27. únor 2010

Holky, co říct... na benešovskou porodnici můžu jen chválit! 😉 všichni moc hodní a ochotní... u porodu jsem měla mladého dr. Tomáše Bagocziho a super - stejně tak PA - ty nevím, jak se jmenovaly... na oddělení šestinedělí to samé... ošetřující lékařku jsem tam měla mladinkou dr. Janu Janouškovou - úžasná a ochotná 😉 a oddělení novorozenců taktéž nemá chybu... všechny sestřičky jsou moc ochotné pomoci ve dne v noci 😉 🙂 takže porodnice v Benešově má ode mě jedničku s hvězdičkou 😵 😵

mahulena
28. únor 2010

luuciee, moc gratuluju k Adelce. Bagocziho si pamatuju z ultrazvuku,je opravdu fajn🙂
diky za zpravy

luuciee83
28. únor 2010

Mahu, díky! 😉 já ho taky měla na ultrazvuku ve 12tt a byl moc ochotný a milý 😉 ale ti doktoři tam jsou všichni ok 😉 take si myslím, že je jedno, na koho tam narazíš 😉

mahulena
1. bře 2010

narazim na svyho Dr., jinyho k porodu nechci🙂, takze ja to mam jednoduchy. Moc ti zavidim, ze uz to mas za sebou

beruska1989
4. bře 2010

ahojky holky, tak včera jsem byla na UZ a mimčo se ještě neotočilo, takže v 35. týdnu jdu znova a když se nic nezmění tak císař ☹

mahulena
4. bře 2010

Berusko, ke komu chodis? Ja mam mimino ritnim KP, a nikdo mi nic o cisari nerikal?!? (ja bych ho teda preferovala..., asi naopak od tebe)

luuciee83
4. bře 2010

Berusko, Mahu, holky, nebojte! já měla malou taky v 31tt KP a týden na to už byla hlavičkou dolů 😉 a tak zůstala až do porodu! 🙂 tak držím palce, ať se vám mimi také ještě otočí! 😉

jaynee
5. bře 2010

Holky, v 31tt je fakt na otočení ještě čas, mě se malý taky otočil až později, nebojte se! Proto taky myslím, že řešit císaře je ještě dost předčasné!

mahulena
5. bře 2010

Luuciee, ja se nebojim, ja bych cisare chtela..., navic Justynka se mi otocila az ve 37tt, myslim, ze je jeste casu v tomhle pripada az az. Spis me prekvapilo, ze Beruska ho ocividne sama neresi, ale jeji doktor, tak me zajima, ke komu chodi?!

beruska1989
7. bře 2010

mahulena: já chodím do čerčan k Obrovi. Já jsem taky pro císaře, než rodit normálně kp, ale přece jen kdyby se otočila byla bych radši 😉

eriana
7. bře 2010

Ahoj holky, myslíte, že mě vezmou do Benešova k porodu, když mám zítra termín a nechodila jsem tam do poradny?

angetha
7. bře 2010

Ahojky koukám, že se to tu rozjelo 🙂 já měla u porodu dvě blondýnky - Krajčiovou a Janouškovou ( snad) veliká spokojenost 🙂 🙂
Eriano těžko říct, zda tě vezmou, to jim radši zavolej..
Beruško1989 ty chodíš k Obrovi? jak jsi s ním spokojená?

eriana
7. bře 2010

Tak volat tam samozřejmě budu, hned zítra ráno... Já jen, jak moc tam "povolují vyjímky proti předpisům". Když na netu mají napsáno, že se má přijet sepsat porodopis v 36.-37.týdnu a ten funguje jako registrace k porodu... Tak aby na mě nekoukali jak eskymáci na banán.

luuciee83
7. bře 2010

Eriana, já bych řekla, že Tě vezmou, i když těžko říct... mají tam teď dost narváno... ale za zkoušku nic nedáš 😉 držím palce!

Angetha, ta Janoušková je dr. - mě přijímala a byla mou ošetřující lékařkou, která mě i propouštěla 😉 ta je super - moc milá 😵 já ji u porodu neměla, ale kamarádka ano a byla s ní moc spokojená 😉

mahulena
7. bře 2010

ty zensky neznam, ale Obra ano, byli jsme tam na 4D, prekvapuje me, ze se "hned" uchyluje k cisari, kdyz je jeste cas. Ale asi do Dr., to nazor.
Eriano, myslim, ze te vezmou, je to spis asi o tom, kolik zrovna maji mista, ale verim, ze te vezmou - vypadla ti vybrana porodnice? Drzim palce.

eriana
7. bře 2010

Mahulena - děkuji za podporu.
Hned zítra tam zavolám a pokud budou mít čas, tak si tam i zajedu na sepsání toho porodopisu - mimochodem, co vše budou chtít vědět?
S tou porodnicí, já chtěla původně do Vrchlabí, kvůli porodům přirozeně a do vody, ale to mi bylo rozmluveno. Pak jsem hledala dál, kde dělají porod do vody a tak prý ve Slaném, jenže tam mi řekli, že musím narazit na porodníka, který takový porod umí vést, z deseti Dr. jsou tam asi dva. A sestřička říkala, že tam porod do vody nedělali snad už několik let 😒 Pak mají málo nadstandartů, jen dva pokoje, skoro pořád obsazené, staré vybavení, na ostatních pokojích není rooming-in a ani nevím, zda mi primář odsouhlasí porodní plán. Co jsem koukala, v Benešově půlku mého plánu berou jako samozřejmost 🙂 Takže bych ráda tam....

angetha
7. bře 2010

Eriano budou chtít vědět zdravotní stav tvůj, tvých rodičů, tatínka a jeho rodičů, zda už máš za sebou nějaké těžší nemoci, potraty, porody, chtěli vědět i osobní stav, zaměstnání moje i manžela a takové věci..

eriana
7. bře 2010

Angetha - děkuji za odpověď. Tohle po mě ve Slaném vůbec nechtěli, ani rodinnou anamnézu. Tak aspoň někde se trošku starají 🙂 Jsem vlastně bezproblémová těhule, žádný komplikace, těhu v pohodě, tak snad mě vezmou.

mahulena
8. bře 2010

eriano, tak jak jsi dnes po telefonatu dopadla? Vezmou te? Mmch - kam jsi chodila, chodis na monitory? Vzdyt to se prave chodi do (vybrane) porodnice, ne? No, vlastne nekde ho dela i osetrujici lekar, vid? ...
Hele, v BN ale do vody porody nedelaji, nepletu se?
A co je pro tebe krom nadstandardu jeste dulezite a BN to splnuje? To me zajima, me prijde BN porodnice fajn, ale nicim vyjimecna (kdyz pominu super pristup, kterej neberu jako samozrejmost!) - myslim proste porod na koze, standard prubeh, YAL / klystyr, nastrih, vse normal...

beruska1989
8. bře 2010

angetha: s Obrem celkem spokojenost, já si nemůžu na nic stěžovat, ikdyž znám takový co si na něj stěžujou.

petronelie
8. bře 2010

eriano, já jsem tam nebyla registrovaná ani jsem se tam v životě nebyla podívat, a když jsem začala rodit, vzali mě tam...a jsem ráda,bylo to super. Sice moc nadšení nebyli, ale vzali mě, Dr. Bagoczi vedl porod, trval asi hodinku a ještě jsem dostala nadstandard. Jen příště bych se tam radši zaregistrovala, není moc příjemné vyplňovat porodopis při porodních bolestech.Hodně štěstí 😉

petronelie
8. bře 2010

A jinak když jsem tam volala v 39.tt, řekli , že mě už nevezmou, že registrovat se musí do 36.tt. A rodila jsem na konci 42tt a normoš mě vzali. 🙂

anetka88
8. bře 2010

ahojky, taky jsem si vybrala Benešovskou porodnici. Miminko máme v poloze koncem pánevním. odhad porodní váhy je 3200 - 3400. Rodí se v Benešově vaginálně, nebo císařem? Mám jako prvorodička možnost výběru?

beruška: k obrovi chodím taky, ale do týnce, taky jsem s nim spokojena.

angetha
8. bře 2010

Asi záleží jestli je zrovna hodně porodů, ale tu registraci zavedli prý proto, že natřískané pražské porodnice jim tam odesílali rodičky a na maminky z Bene a okolí se nedostávalo..
Holky a co chodíte k Obrovi, musíte v těhu ležet?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru