Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

veera2
25. bře 2009

Ahoj eatygrenee, z doslechu vím, že je dobrý Dr. Kroužek. Jinak od začátku roku se tam vyměnili doktoři a prý 3 nejlepší odešli pryč, ale Dr. Kroužek zůstal. Já mám termín až začátkem října ☹
Půjdeš určitě do Bene?

jaynee
25. bře 2009

Ahoj eatygrenee, já mám termín 31.května a pro Benešov už jsem rozhodnutá, ono je stejně pozdě řešit cokoli jiného, ne? Konkrétního doktora neznám, ale snad to všechno dobře dopadne, ne? 🙂

veera2
25. bře 2009

Jaynee, tak přeji hodně štěstí a bez problémů. Napiš pak info. Já myslím, že ty dobré porodní asistentky, které si tu holky chválily, tak tam zůstaly. Je to tvoje první mimi?

eatygrenee
25. bře 2009

Ahoj jaynee, my máme temín 6.6., třeba se v bene potkáme🙂 Dopadnout to dobře musí🙂 Už jsi se byla podívat na kurz a prohlídku v nemocnici?

lisounek
25. bře 2009

niss: ten tlustej strejc je primar 😀 a ty 3 dr. nevyhodili odesli sami 😨 🤐 a ten treti dr. u Krize je sam Kriz 😅 😀

lisounek
25. bře 2009

jo a Krouzek je fakt dobrej...ale nevim, zda by odrodil, kdyz k nemu dotycna nechodi, ale asi i za takovy porod planovany chteji nejake penize...telefon bych asi mohla sehnat, ale myslim, ze snazsi je zavolat si do Bn porodnice a poptat se tam urco info podaji 🙂

nissanek
25. bře 2009

lis - primáře znám, ten je sice taky tlustej, ale ne strejc 😀 , já jsem tam narazila jsště na jednoho doktora, asi o hlavu menšího než primář, ale stejně tlustýho. A pamatuju si že měl takový velký dřeváky....

Tak jsem konečně dostala odpověd od paní doktorky Pekařové, z Pražských porodnic nedoporučuje nic, pořád tvrdí že Bene i teď dost dobrý, hlavně kvůli sestřičkám... Takže, pořád dobrá volba.

piky
25. bře 2009

Ahoj nissánku,já mám termín v srpnu,a chodím do poradny ke Křížovi.Jsou tam všichni moc fajn.Doktorka Pekařová nechodí rodit do žádné porodnice?Jinak ten strejc🙂,myslíte asi doktora Posejpala,že?nosí dřeváky🙂Já zvolím asi Krč,neboť tam pracuje Mudr chromjáková.

veera2
26. bře 2009

Ahoj holky, jsem ráda, že se tu zase diskuze rozjíždí.
Niss, potěšila jsi mne tím, že Bene je stále dobrá volba.
Piky, jestli už nejsi v některé pražské nemocnici zaregistrovaná, nechci tě strašit, ale už je asi na termín v srpnu pozdě a někde jsem se dočetla ,že Krč mají v září malovat, takže se to vše valí do okolních porodnic. Zkus si tam co nejdřív zavolat.

jaynee
26. bře 2009

Ahoj holky, taky jsem ráda, když někdo konečně napsal, že s odchodem těch doktorů jako neskončila celá porodnice... 😀

Veera2, je to moje první mimi. Tak jsem docela vykulená za všeho, to víš. Benešov jsem si vybrala, protože tam loni rodila moje ségra a byla naprosto spokojená. A když jsem se tam za ní byla podívat, strašně se mi líbilo to prostředí, hrozně mě překvapilo, jak to taky může vypadat hezky. Tehdy jsem si říkala, že to bych si taky jednou uměla představit. No a rok se s rokem sešel... 😀 V Praze mi to přišlo většinou takový neosobní, představa jedněch sprch na celou chodbu mě teda docela děsí,... a tak. A taky jsem si říkala, že i když se někam v Praze zaregistruju a oni mě pak stejně pošlou jinam, tak k čemu to je.

Eatygrenee, to bychom se fakt mohly potkat. 🙂 Na prohlídce jsem ještě nebyla, jen loni za tou ségrou, tak nějak představu mám. Chtěla bych ten kurz spojit pak i s první návštěvou doktora (sepsání porodopisu), ať si manžel nebere dovolenou dvakrát, když už dělají ten kurz uprostřed dne. Tak teď už "jen" vydržet ještě pár týdnů... Ty už jsi tam byla?

lisounek
26. bře 2009

niss: tak to byl Posejpal takovej trochu veprik... 😉

vsem maminkam preji prijemne tehulkovani a jeste lepsi porod.... 🙂

lisounek
26. bře 2009

ja jsem ty sestry uplne vsechny neskousla...ale je to jen muj pocit...jsou tam fakt nektery kvalitni a kdyz proste kojite, tak problem neni a kdyz kojit nejde a dite rve, neumi pit, do toho kloboucky a kazda sestra ma jiny nazor, tak to je vcelku stres 😒 ale tim vas nechci strasit, to se neda porovnavat...ja jsem si vyzrala vse az doted jeste nejsem uplne ok...ale vinu nikomu nedavam..proste jsem ta typicka anomalie... 😔

veera2
27. bře 2009

Jaynee a Eatygrenee, přeju taky šťastný porod a krásná zdravá miminka. Mě to na podzim čeká taky poprvé, tak pak napište svoje zážitky.

angetha
27. bře 2009

Ahoj holky koukám, že tady se to rozjelo 🙂
Nedávno jsem viděla video porodu z Bene s dr. Posejpalem a přišel mi taky tak na 9. měsíc, ale chování perfektní..
Vím, že dr. Kříž ordinuje v Týnci nad Sázavou, moje mamka u něho před 20 lety rodila a moc si ho chválila i při šití..a v lednu rodil příbuznou a taky to bylo strašně v pohodě..
Primáře neznám..ale na porod se těším 🙂 🙂 snad nebudou komplikace 😉 Termín mám v srpnu
Vám všem přeju zdravá miminka a pohodový porod 🙂 🙂

nissanek
27. bře 2009

piky, prave ze Dr Pekarova ma ted normalni gynekologickou ordinaci, takze nemuze nikam odbihat k porodum, kdyz na objednane zenske.

lis - no tak bude asi on. Ja jsem mela dostat transfuzi a to muze udelat setsra jen za pritomnosti doktora, a prisel prave tenhle strejc. Jinak u porodu jsem ho nemela. A ty sestry mne prisly fakt super, az na jednu na sestinedeli. Jinak jsme taky bojovaly s kojenim, ale z novorozeneckeho mi vsechny pomahaly, i s klobouckem, prikladanim,...a to jsem tam byla 8 dni, takze se tam musely vystridat vsechny smeny,.....

marky24
28. bře 2009

anget, to video si viděla na stránkách Denisky co? Taky sem na něj koukala. Dr. Posejpala sem měla na 4D ultrazvuku a nemoch se přes toho jeho břicho ke mně ani pořádně naklonit 😀 No ale zase sem mu vděčná, že když mně ve dvě ráno přijímali do porodnice, tak jelikož sem sice měla bolesti po 4 minutách, ale otevřená sem byla na 1 prst, a oni řikali že maji volný už jen jedno místo, a chtěli mně skoro ještě poslat domu tak dr. Posejpal se mně zeptal odkud jsem a když sem řekla že to mám 30 km, tak mně tam teda nechal a ještě že tak protože mi pak na pokoji praskla voda a malá se narodila v půl jedenáctý dopoledne. To už mně pak ale dr.Posejpal nerodil, rodila mně nějaká doktorka bohužel nevim jméno, ale byla moc fajn. To samý porodní asistentka. Jinak sestry vesměs dobrý, občas se našla nějaká ne uplně sympatická, kojení mi taky nešlo a člověk je musí prostě furt otravovat protože jinak by se asi nic nedozvěděl. Nejhezčí vzpomínku mám na sestřičku Jiráskovou která se mi fakt snažila s tim kojenim hodně pomoc. 🙂
Já bych pražskou porodnici asi nevolila, právě s toho důvodu že ač se tam zaregistrujete tak stejně jsou schopný vás poslat jinam že maji plno. Takže to bych moc riskovat nechtěla.

angetha
29. bře 2009

Jo Marky byla to Deniska 🙂
Nemá cenu se trmácet do Prahy, protože se může stát cokoliv a než se tam dojede 😒 Doktoři i sestřičky můžou být protivný všude, takže jediný mínus Benešova je to, že nemá novorozeneckou jipku..ale snad bude vše o.k. 😉

sonik05
29. bře 2009

Ahoj holky, vloni jsem v Benešově rodila a nestačím se divit, kdo všechno odešel. V poradně jsem měla paní doktorku Chromjákovou - ta byla úžasná a pak ještě jednu, jméno mi teď vypadlo, ale byla taky bezvadná. A rodil mě pan doktor Novák - mladý a sympatický. Vůbec nelituju, že jsem si vybrala Benešov, prostředí super, levný nadstandardní pokoj. Když jsem zjistila, že v Podolí v mém termínu malují, byla jsem si jistá, že v Praze rodit nebudu.
Všem vám držím palce, ať jste spokojené a zvládnete to bez komplikací.

lisounek
29. bře 2009

anget: bud v pohode...kdyby cokoliv tak z Bn posilaji do Phy tam, kde ta Jipka je, ale na to nema cenu myslet...tady se rodi od 36 tt vyse, ale byla jsem sama svedkem, ze tam prijela pani ve 30 tt porod rozjety, tak porodila tam a pote honem transport do Phy..je to ta horsi varianta (vzdy rikaji, ze je lepsi transport v brisku nez uz mimo, ale vzdy je reseni a pece, takze kliiid)..ale je to fakt skoda, protoze kdyz to delali novy tak to mohli zohlednit..

sonik: nebyl to spis Novacek?? 😕 ten je i mlady i sympaticky 😀

angetha
30. bře 2009

Jo jo Lis, je to jediné mínus ale určitě jen kvůli tomu nepojedu do Prahy, doufám, že mimi bude v pořádku, 90% se jich rodí v pořádku 😉

lisounek
30. bře 2009

ange: urco bude ver tomu 😉

lisounek
30. bře 2009

jo a angeth jak jste psaly o tom porodu versus dr. Posejpal, kde jste to videly?? zajima me to jsem zvedava 😝 😀

angetha
31. bře 2009

Nám posílala odkaz jedna holčina z diskuze, musela jsem se kvůli tomu registrovat na youtube...Zkusím to najít 😉

angetha
31. bře 2009

Snad vám to půjde, je to jen pro registrované, ale není takový problém to udělat

http://www.youtube.com/verify_age?&next_url=/wa...

mahulena
1. dub 2009

holky, super video, pani co rodila Denisku je borec. Jak krasne porodila, jen si dvakrat hlasiteji zadychala...
Kdyz jsem na to koukala, uplne jsem mela husi kuzi.
Ja v BN rodila, vsichni perfektni, rodil me Dr. Krouzek. Ale takhle krasne jsem teda neporodila, ale snad to nastesti nikdo netocil 😝 😝 😝 😀
Pro me byl porod a stale je (a ted pri tom videu se to znova potvrdilo..., bolelo me to jeste ted) to nejhorsi v zivote, ale v BN se mi to snazili zprijemnit.
Sestricky vyborny, vsechny, jak ty gynekologicke, tak detske!
BN porodnici moc chvalim a uprimne doporucuju.
pa Mahu

kacula81
6. dub 2009

Ahoj holky!

Taky jsem moc ráda, že se diskuze na toto téma znovu rozjela!!! Já mám termín 25.8.2009, ale prý to bude spíš dříve, ale kdo ví...
Přemýšlela jsem o Krči, ale četla jsem jen samé hororové scénaře a navíc se přesně bojím toho přístupu, když je všude narváno a člověk stejně neví, kde nakonec skončí. V Benešově rodily mé kamarádky a byly všechny moc spokojené. Navíc to mám na km tak nějak na stejno a v Krči je stejně od 31.8.-14.9. zavřený porodní sál, takže si to nelajsnu.
Třeba se tam v tom srpnu s některými z vás potkáme 😉 !

Už mám z toho porodu docela hrůzu... Ale doufám, že jak se to bude blížit, tak se na to budu těšit...

😖

angetha
7. dub 2009

Ahoj Kaculo tak to máme podobný termín 😉 a taky si myslím, že to bude dřív 🙂

lisounek
7. dub 2009

holky ja mela termin 24.8. akorat pred rokem... 😅 uff tak to utika... 😉

veera2
7. dub 2009

Ahoj holky, máte tu některá termín září -říjen? 🙂

eatygrenee
8. dub 2009

jaynee: Nebyla jsem tam, registrovat se tam můžeš nejdříve ve 36. týdnu, kamarádka to zkoušela ve 34. a řekli jí, že si má počkat, takže máme ještě čas. ty jsi říkala, že máš termín 31.května? 🙂 Já toho 6.6., ale všichni v naší rodině rodili dříve, tak si myslím, že budu také 🙂 Rovněž chci spojit registaci s prohlídkou porodnice. Minulou sobotu rodila v Bene kamarádka a už za 3 dny je pouštěli domu, mají tam prý pěknýýý frmol 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru