Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

beruska1989
30. bře 2010

jako kdyby tak zůstala, tak chci rozhodně císaře, normálně bych měla strach aby se malý něco nestalo.

mahulena
30. bře 2010

tusim, ze do 3,50kg se rodi spontanne i KP v BN, kdyz je vetsi vahovej odhad nebo ne uplne idealni poloha pri KP, tak cisarem.
Urcite to bude dobry, mimino nejak ven musi🙂, ted uz to zvladneme

eriana
30. bře 2010

Ange, ne nejmenuje. Je asi jen někomu podobná 😉

luuciee83
30. bře 2010

Eri, malý je úžasný 😵 padla na mě nostalgie, když jsem viděla ty fotky, kde je vidět i porodnice... 😀

beruska1989
31. bře 2010

ahojky holky, dneska jsem si volala do Bene do porodnice na sepsání porodopisu, včera mi to dr říkal ať se objednám. Tak jdu příští středu.

Ta paní na recepci mi říkala co všechno mám mít sebou, ale mluvila tak rychle, že nevim jestli jsem postřehla všechno 😅 .

Takže těhotenská průkazka, občanka, kartička pojišťovny, adresa zaměstnavatele mého i partnera, rodinná anamnéza, a rodné číslo partnera. Ale tím si nejsem vůbec jistá...

Kdyžtak holky písněte, jestli jsem něco zapomněla. Ať tam nevypadám jak blbeček 😀 .

Anetko ty už ses objednala?

mahulena
31. bře 2010

berusko, mas to dobre🙂

beruska1989
31. bře 2010

tak ju děkuju 🙂

adeden
31. bře 2010

Ahojky, já se jen přidám k tomu KP.. Rodila jsem před čtyřmi roky. KP mi zjistili, až když mi praskla na pokoji voda, předtím ne.. Zaplať za to !!!! Kdybych o tom věděla, nervovala bych se. Adél měla 3,65 kg a rodila jsem normálně..
Teď jsem byla na AMC - čekáme druhé mimi - a všichni se tam divili a smekali klobouk, že mne jako prvorodičku nechali rodit KP při takové váze miminka... Hodně doktorů se tam vyměnilo a určo by už jen tak KP rodit nenechali.. Podle reakce, kterou měli, když si přečetli o mém porodu a váze Adélky.. Neměj strach !!! V Bene jsou šikovní a příjemní a nenechají tě trápit ..

beruska1989
2. dub 2010

ahojky, tak se nám miminko předevčírem v noci otočilo, jsem to i cítila. A včera nám to dr. potvrdil 🙂 . Vám teda řeknu že se mi ulevilo 😀

luuciee83
2. dub 2010

Ahojky!
Beru, tak to je super! To se to teď bude rodit jedna báseň 😉 🙂

beruska1989
2. dub 2010

snad🙂, jinak malá má větší hlavičku, už teď 31 cm, říkal že odpovídá o týden starším dětem. Ale jinak je v pořádku 🙂

mahulena
2. dub 2010

Beru, tak snad budes i po porodu rada, ze to byl spontanni porod, gratuluju k otoceni 😉
a zmenil se ti i tvar bricha nejak, pozorujes to?

beruska1989
2. dub 2010

mahu: nevim, neřekla bych že se mi břicho změnilo.

luuciee83
2. dub 2010

Beru, moje obě děti měly obvod hlavičky 34cm a Adélka byla na jednu kontrakci venku 😉 🙂

angetha
3. dub 2010

Beru gratuluju k otočení.. 😉
Luci malá měla hlavičku 33,5, to není moc ne?

luuciee83
4. dub 2010

Angethko, já myslím, že je to do těch 35cm tak akorát na průchod porodními cestami 😉 větší obvod je asi pak problematičtější porodit...
Koukala jsem na fotečky - malá je krásná 😵 😵

angetha
4. dub 2010

Luci však tvoje dětičky jsou taky nádherný 🙂 😵

luuciee83
4. dub 2010

Angethko, děkuji 😉 akorát je mi strašně líto, jak to letí... já se tak těšila na miminko a ono mi roste téměř před očima 😅 😀

mahulena
6. dub 2010

Anetko, tak jak dopadla registrace?
Berusko, dej vedet, jak jsi zitra poridila.
Mejte se🙂

beruska1989
7. dub 2010

ahojky, tak registraci máme za sebou. Sepisovala to se mnou sestřička, doktor tam ani nebyl. a co vy holky jak se máme?

jaynee
7. dub 2010

Ahoj holky, až když to tady čtu, tak mi dochází, jaký jsem měla nestandartní porod... malý měl hlavičku 36,5cm (a 4600g, 58cm) a já jsem poměrně drobec a porodila jsem ho jako prvorodička přirozeně, bez kleští a čehokoliv, jen nástřih jsem měla mega... no dodnes to nechápu. Ale je fakt, že ještě půl dne před porodem byl váhový odhad 3900g 😒 takže to nikdo nečekal (ještě, že jsem to netušila já!). I tak sestřička chodila kolem mě a doufala, že vydržíme až přijde doktor ze sálu od císaře, protože prý "skoro čtyřkilové" dítě by se mnou nerada rodila sama. No ty jo. Rodil mě Madzin a byl báječnej, jsem moc ráda, že jsem ho tam měla. Ale ke konci mi už nezbývaly síly tlačit, tak mi sestřička pomáhala, opřela se mi do břicha - no myslím, že bez toho by se malý ven nedostal a bůhví, jak by to dopadlo.
Eriana: taky vám bylo malé erární oblečení z košíku a sestřičky vám musely půjčovat extra oblečky? 😀

luuciee83
7. dub 2010

Jaynee. ahoj! tak to klobouk dolů!! 😉 🙂 jsi machr,žes malého porodila přirozeně a bez kleští! 😉 já měla prvního kluka 3850g a taky mi skákali po břiše,aby šel ven... malá byla pro změnu tak rychle venku, že si dr.Bagoczi nestihl nandat rukavice 😅 😀 😀

jaynee
8. dub 2010

luuciee83: 😀 tak to je dobrý! u nás to ale jinak byl děsně rychlý porod, od začátku pravidelných kontrakcí asi 5 a půl hodiny, nestihla se ani příprava. tak se docela děsím, jak to bude s druhým dítkem, abychom vůbec stihli dojet... 😅

luuciee83
8. dub 2010

Jaynee, malej se narodil po 6hod. od prasknutí vody - ta odtekla v 21hod. ve 23,30 mi nastoupily kontra po 5ti min., pak kolem 1 po 3min. a malej se narodil ve 3,05 😉 🙂
u malé jsem šla na 13,30 na KO a dr. zjistila, že jsem na 3-4cm otevřená, tak si mě už nechala v porodnici, udělali mi přípravu, v 16,10 píchli vodu a v 18,25 se malá narodila 😉 a kontra jsem měla tak hodinu před jejím narozením 😉

anetka88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anetka88
10. dub 2010

Ahojky holky, mám takovou hloupou otázečku 🙂 . Vypadá to že asi do nemocnice nebudu chodit na monitory, že budu pořád chodit ke svýmu dr.

Tak mě tak napadlo že až to na mě přijde, jak to vůbec bude probíhat? Porodopis už sepsanej mám.

Já vím že mám blbý otázky, ale prostě si to nějak nedovedu představit.. 😀

luuciee83
10. dub 2010

Anetko, já bych řekla, že až to na Tebe přijde, že prostě pošupajdíš do porodnice 😉 🙂 nebo Tě tam třeba odešle Tvůj dr. po některé kontrole... neboj, to bude naprosto přirozené 😉

angetha
10. dub 2010

Anetko já to taky tak měla, monitory ukazovaly občasné kontrakce, ale vždy říkal, že až budou po 5 minutách nebo až odteče plodová voda..jednou v noci mě vzbudila bolest břicha, pravidelně po 5 minutách, sprcha nezabrala tak bylo jasné o co jde..a kdybys nevěděla tak prostě jeď do porodky, hlavu ti tam neutrhnou, kdyžtak si tě tam nechají a možná porod trochu uspíší..

V porodnici mi pak udělali monitor, změřili tlak, chtěli moč, vyšetřil mě doktor..já šla jen do sprchy a na sál, ale pokud už budeš trochu otevřená tak ti možná udělají přípravu a pošlou na pokoj..

mahulena
12. dub 2010

ahoj zensky, tak rodit v BN porodnici budu posledni tyden v dubnu, dneska jsem tam sepsala porodopis a absolvovala prvni monitor.
Co novyho u Vas? Berusko, jak to mas s tema monitorama, zustavas u svyho Dr nebo budes chodit do porodky?

beruska1989
12. dub 2010

ahojky, no vypadá to že zůstavám u svýho a do porodky pojedu až rodit. Jdu k němu zítra tak uvidim co mi řekne, ale i v porodce říkali že on do porodky neposílá, že chce aby chodili k němu. Porodopis sepsanej mám, tak snad nebude nějakej problém. 🙂 . Už poslední týden v dubnu? to máš za chvíli 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru