Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

eva77
autor
29. črc 2008

Lucky.lady, to tě lituju ☹, v těchto vedrech ☹ , ale za chvíli už bude o jednoho víc a tobě se oddychne. Pamatuji si jak jsem hrozně natýkala, a přišla jsem si jak velryba 🙂. Na normálních pokojích není lednička, protože je v kuchyňce, kam mají přístup všechny mamči, včetně nadstandardů, dává se do ní mléko, pro které si chodíš, máš nárok na jedno balení denně. Já byla na nadstandardu jednolůžkovém a velká pohoda 🙂 🙂

spetra
29. črc 2008

anaconda: já byla na 4D v čerčanech u p. Obra a byla jsem spokojená... máme cd... věnuje se ti až hodinu...1.000,--
Lucky: já byla v porodnici v pondělí a zdálo se, že mají volněji...

lucky.lady
30. črc 2008

spetra: no to by bylo skvělý 😀 😀 😀 😀 . Já už to vážně nějak nedávám. Už od neděle jsem nebyla pořádně na velké a drží se ve mně i ty plyny. To je taková bolest, při každém pohybu. Kdybych zítra nešla na kontrolu, tak tam snad jedu i sama. Už to trvá 4 dny a vůbec se to nelepší. Jím ovoce s vlákninou, ráno si dávám lactulosu a pořád si nemůžu dojít na záchod. Mimčo mi tam ty střeva nějak zmáčklo a nic neprojde ☹. Už teď je mi trapno, jak to budu říkat doktorovi, ale budu muset, jestli si mě tam nenechají a císaře budu mít až příští týden, tak se to musí nějak vyřešit... ☹
Celou dobu těhotenství mi bylo bezvadně. Mohla jsem dělat úplně všechno. ZOO, výlety, oslavy. Vydržela jsem celý den a možná mi jen trochu otekly nohy. Ale ty poslední 4 dny mám takové bolesti, že se dá jen ležet 😢

eva: já bych taky chtěla ten jednolůžkový nadstandart. Při první dceři jsme byly na pokoji tři. Malá mi hodně brečela a ty dvě maminy se mnou vůbec nemluvily a měly takové zlé narážky. Přitom to jak mimčo pláče člověk první dny moc neovlivní ☹

spetra
30. črc 2008

lucky: jestli to není taky dost psychikou... ☹ Tak sna už budeš mít mimíska v pátek na světě... dej vědět jak jsi dopadla....
to museli být nějaké protivky, když nedokážou pochopit česrtvé maminky že ti mimčo brečí...

lucky.lady
30. črc 2008

Už jsem si taky říkala, že je to možná nervama. Ale to si vůbec neuvědomuju, že bych byla až tak nervózní 😒.
No a ty maminy... Bylo toho moc na nás všechny. Jedna byla taky po císaři a druhá se hodně natrhla. Až ke konečníku. Takže obě měly svoje trápení a do toho jim tam cizí mimčo budilo to jejich. Na jednu stranu je chápu.
Ale tenkrát mi to na psychice taky nepřidalo, takže kdyby byl ten nadstandart, tak bych byla šťastná jako blecha. Jé, už abych to měla za sebou. Sbírám všechny síly, abych zvládla spinál. Pořád si říkám, že to bude rychlovka. Mimčo je prý do pěti minut venku. Ale to šití bude asi na dýl. Ale to už snad budu držet svoje miminko, tak budu plná euforie a zvládnu to...

ještě bych chtěla upřesnit. Někdo tady psal (už nevím kdo), že dělají plánované císaře jen v pátek. Ale dělají je i v úterý a když toho mají hodně, tak klíďo i jiné dny...

Tak prosím držte palečky, ať už to máme v pátek s prťouskem za sebou ☹ 😉

marky24
31. črc 2008

Být na pokoji sama je asi nejlepší, my taky byli tři a já si tam připadala taky nejneschopnější, protože první dny mi Kája docela brečela, a kojení mi moc nešlo a těm dvoum to šlo, takže jsem s toho byla trochu vystreslá. Mně hlavně hned po porodu dali na čekatelák protože neměli jinde volno a na normální pokoj mně přesunuli až druhý den odpoledne. Takže jestli je tam narváno tak to bude spíš o štěstí když chytneš ten jednolůžák volný.
Prosim tě ten spinál je co? To je že ti umrtví to břicho a ty budeš při vědomí?
Ta lednička je jak psala eva a k tomu mlíku mně řikali že maminy ho většinou nepijí takže jim zbývá takže ho můžu vypít kolik chci. Já ho teda taky nepila.
Tak ať ti to dobře dopadne a vyřeší se ti i ty problémy co teď máš. V těhle vedrech ti fakt není co závidět, jsem ráda že mi to nejhorší z těhotenství vyšlo na zimu. 😉

lucky.lady
31. črc 2008

Ahoj holky, marky 🙂
tak už máme jistý termín. Tuhle sobotu 2.8. tím, že je to plánované, tak budu snad těch prvních 24h na tom pooperačním dvojlůžáku a potom snad normálně na šestinedělí. Ale to jen doufám, ještě jsem "ubytování" s nikým neprobírala.
Já můžu teď mléko na litry 😀, no prostě telátko 😀. Třeba mě po císaři taky přejde chuť 😒.

No ten spinál je podle mně epidurál. Tělo budu mít od půlky umrtvené, takže budu normálně při vědomí. Potřebovala bych chytit nějakou hodnou sestřičku, která bude mít ty nervy a lásku, držet mě za ruku a něco mi hustit do hlavy, abych nevnímala jak se mi šťourají v břiše 😖.

Jinak, já jsem živý důkaz toho, že ty císaře dělají opravdu kdykoliv. Dneska mi točili monitor a děloha už se holka chystá na přirozený porod, takže primář asi nechtěl moc riskovat, že by se to samo rozeběhlo. Říkal, že mě nenechají už trápit 🙂 😀

No nic holčiny 🙂, za nějakých 10 dní snad napíšu co a jak 🙂. Snad bude vše OK a já budu hrrr do psaní skvělých zážitků 😀 😀 😀

Moc Vám všem pozitivně naladěným děkuju, byly jste mi velkou oporou a vždy jste mě uklidnily a natěšily do Benešovské porodnice.

A už teď můžu říct, že alespoň, co se týče předporodní poradny, tak je to tam bezva. Sestřičky i doktoři moooc milí. Krásně se mi věnovali a dali mi 100% péči, což se třeba o takovém Apolináři říct nedá. Přestože se vědělo, že mimčo bude velké, tak se tenkrát nikdo neobtěžoval mě poslat na UTZ. Kdyby to udělali, tak jsem bývala mohla rodit dříve a přirozeně... ale čo bolo, bolo 😠

mamka7
1. srp 2008

Přeju všem hodně štěstí v Benešovské "porodnici" , já a malym jsme si tam prožily hrůzu největší a bylo to vinou neschopného personálu. Takže radím všem bacha na ně!

lucky.lady
1. srp 2008

zase někdo s jediným příspěvkem 😀. Děkujeme 😉

mamka7
1. srp 2008

Nemáš zač, na tu jejich neschopnost je třeba upozornit a varovat před nimi i ostatní! 😉

lucky.lady
1. srp 2008

To víš mamko 😉 Ale nemusíš pořád zakládat nové identity 😀. Možná by ses měla poradit s psychologem, to že sem pořád píšeš možná naznačuje, že máš nějaké poporodní trauma... nebo jseš prostě jen trošku mimo 😉. Radši zajdi za odborníkem 😉

mamka7
1. srp 2008

Jaký identity?? Jsem tu dnes poprvé a nechápu proč mně napadáš, nechceš si zajít k psychologovi sama? 😒

lucky.lady
1. srp 2008

Já naštěstí žádný problém nemám 😉. To že sem pořád píšeš, že ti v porodnici provedli něco hrozného, a ani nenapíšeš co, je při nejmenším zvláštní a pro holky, které se o ní chtějí něco dozvědět, úplně zbytečné. Buď napiš čím ti tak hrozně ublížili, nebo si to nech radši pro sebe 😉. Jak vidíš, tak jsme zatím všechny spokojené s benešovskou porodnicí 😀

mamka7
1. srp 2008

Víš co tak si v té své spokojené nevědomosti žij dál 😉 Fakt je to tam skvělý, sestry vůbec nejsou protivný a namyšlený, určitě na tebe nebudou řvát, jídlo je tam lepší jak v Hiltnu a celkově prostředí je hrozně příjemný a a doktoři to jsou opravdu kapacity 😀 a určitě se Ti tam nestane, že tam potkáš nevrlýho starýho doktora, kterej by nejradši šel spát, protože má odsloužíno 48 ( slovy čtyřicetosm) hodin nonstop služby. Nebo je to naopak? 😒

lucky.lady
1. srp 2008

😀 😀 😀

mamka7
1. srp 2008

Jsem ráda, že jsem tě pobavila a doufám, že nám tu za pár týdnů budeš podobně skvělé skušenosti 😀 😀 😀

lucky.lady
1. srp 2008

Jsem o tom přesvědčená. Určo budou konkrétní 😉. Ale pobavila jsi mě, to je fakt. Dík a zase někdy něco napiš 😀

mamka7
1. srp 2008

Ted už je to fakt celkem sranda 🙂 , ale to co jsem před pár měsíci zažila bylo fakt jak z hororu a děkuju bohu, že jsem to já, ale hlavně malý přežili 😒

lucky.lady
1. srp 2008

No tak zatím jsi napsala jen to, že k tobě byl někdo nepříjemný a nechutnalo ti jídlo. To neohrozí život ani tvůj, ani dítěte. Ono se říká, že kdo chce moc, nemá nic. Jestli chceš, aby ti vyvařovali jako v Hiltonu a sestřičky ti posluhovaly, tak se spíš zamysli, v kom je opravdu chyba. Myslím, že oni z tebe taky nebyli dvakrát nadšení... A s namyšlenou sestrou jsem se tam fakt nesetkala.

mamka7
1. srp 2008

Fakt nevíš o čem mluvíš ☹ Nebudu se s tebou dohadovat, poznej sama a pak piš, přeju Ti at to tam ve zdraví přežijete 😉

lucky.lady
1. srp 2008

😀

denisamertova
1. srp 2008

Ahoj lucky,
tak koukám, že je tu dnes veselo...
Víš, jaký lékař zítra slouží ????

lucky.lady
1. srp 2008

Ahoj denis 😀
No co k tomu dodat? 😀 😀 😀
Přimář ho zavolal, abychom se domluvili. Viděla jsem ho, jméno jsem zaslechla, ale hned zase zapomněla... Byl to takový sympaťák. Vyšší, tmavovlasý 😒.
Ty jo, jsem na sebe docela zvědavá, jak to zítra zvládnu. Mám strašně smíšený pocity. Na jednu stranu jsem nervózní z císaře, ale na druhou se moooc těším až toho bříškovce konečně uvidím 🙂. Manžílek naplánoval hezký večer, že udělá jednohubky, půjčí DVD, ale nějak Ti na to holka nemám pomyšlení 😖

denisamertova
1. srp 2008

lucky,
jen si to koukejte ještě pořádně vychutnat. Poslední chvilky klídečku... 🙂 😉 😀
Nebyl to Kroužek?
Určitě to zvládneš v pohodě!!!!
Chtěla bych vědět dřív než za deset dní jak jste to zvládli...... ☹

marky24
1. srp 2008

lucky, tak to chytám nerva i za tebe když už to víš že zítra jdeš na to. 🙂 No ale to určo dobře dopadne když to máš takhle pěkně naplánovaný. 🙂 Tak budu držet pěsti a mohla by jsi zaúkolovat manžílka aby nás sem dal vědět jak to dopadlo a co máte, protože čekat týden až sem napíšeš to se mi taky nechce. 🙂

mamka, nediv se Lucky za to co ti napsala, ale už jsi asi třetí kdo sem něco podobnýho napsal ale ani jedna z vás jste nenapsali nic konkrétního prostě jen dvě věty a s toho absolutně nevíme co kdo zanedbal nebo proč jste nebyli spokojený. Jestli to nechcete řikat tak je lepší sem pak nic nepsat, protože takhle akorát nervujete ty co na porod tam teprv čekaji. Tak prostě napište co se stalo nejlíp vše od začátku a my pak se k tomu nebudeme stavět tak negativně. 😉

spetra
6. srp 2008

tak lucky, byla jsem ted několik dní mimo pc, doufám že jsi v sobotu všechno perfektně zvládla...

lucky.lady
9. srp 2008

Ahoooj holky moje 😀
Ani nevíte, jak ráda píšu, že je benešovská porodnice super. Asi jsem rodila jinde než ony tajemné co si stěžovaly... Já jsem byla 100% spokojená. Všichni byli bezva. Operaval mě pan doktor Kroužek. Skvělý chlap 😀. Před operací jsme si povídali. Říkala jsem mu, jak se bojím. A on mi tak krásně řekl, že to spolu zvládneme, že jsem se vážně skoro nebála 😀. A vážně byla i ta operace krásná. Pooperační pokoj je moc hezký. Balkónek... byla jsem tam dva dny úplně sama. Na zbylé 4 noci jsem byla na jednolůžkovém nadstandartu. Taky bezva.
Co se týče personálu... zdá se mi, že je mamka baronka... přinejmenším. Možná by měla hodnotit, až bude rodit podruhé....
Od uklízečky, po sestry a doktory byli všichni skvělý. Jedna sestra byla "přísná", ale ani náhodnou arogantní, nebo já už nevím, co psala mamka. Pořád někdo chodil a ptal se, jestli něco nepotřebuju. Bylo tam jen 12 mamin, tak na nás měli čas a vážně se nám věnovali. Doktor kroužek za mnou chodil než šel domů, aby se ujistil, že je mi fajn 😵.
No abych to shrnula... Pokud budu moct mít další dítko, tak jedině a jen v Benešově. A začínám mít podezdření, že ta "tajemná" co si zakládá nové a nové nicky aby sem vždy napsala jeden vzkaz plný špíny... že je nějaká sestra, která tam kradla a proto ji vyhodili 😀.

Jo, a jídlo (přestože si myslím, že je to to poslední) bylo taky "normální". Můj poslední oběd bylo grilované kuřátko s bramborem a bylo vážně docela dobrý 😉

nissanek
9. srp 2008

lucky.lady tak to budu první, kdo Ti bude gratulovat 😉 , super, že jste to tak zvládli, přeju hodně zdravíčka a pohody Tobě i mimču. Jsem ráda, za další pozitvní zkušenost s Bene.

denisamertova
9. srp 2008

lucky.lady
GRATULUJI K NATÁLCE!!!!!!!!!
Dr. Kroužek je fajnovej!!
Jsem ráda, že jsi přispěla se zkušeností týkající se benešovské porodnice...
Holky, fůru pohody a kopec dobré nálady přeje D a A

marky24
9. srp 2008

Lucky, taky ti moc a moc gratuluji k Natálce a přeji jí ať je to moc zdravé a spokojené miminko a tobě ať se dáš po porodu brzy dohromady a nic tě nebolí. 🙂
A jsem moc ráda že jsi byla v porodnici taky moc spokojená. Natálka je krásný miminko, vypadá že i měla pěkný míry. 😉
Tak si to holky doma užívejte. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru