Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

lucky.lady
25. čer 2008

Ahoj holky, nissanku 😉
Včera manžel přišel domů, že mu tchýně nějak hrozně tajemně řekla, že bych v Benešově neměla rodit, že se tam stal nějaký případ, jako že něco zanedbali ☹. Jsem z toho docela naštvaná. Neměl mi to říkat. Stejně už nemůžu jít jinam a navíc jsem o Benešově (kromě tchýně) slyšela jen samé klady. No nic...
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli máte někdo aktuální info. Jestli dají nějaké pleny na dítě, jestli si mám vzít pro mimčo hygienické potřeby jako olejíček a tak... Je na normálních pokojích lednice? Ráda bych pila mléko na podporu laktace a v srpnovém vedru je jediná šance lednice.

Nissanku, to s tou knížkou bylo dobré 😀 😝

nissanek
25. čer 2008

lucky - KAŽDÁ porodnice má nějaký hrůzostršný příběh. Mám v okolí dokonce dvě známé, které si prožili peklo v tak renomované porodnici jako je podolí. V prvním případě lékaři špatně, nepečlivě vyšetřovali rizikové těhotenství a nepoznali vadu srdíčka (neslučitelnou se životem, která se dala zjistit v 16tt) a zjistili to ažv 8 měsíci....umělé vyvolání...porod živého miminka, ale s vědomím, že do dvou hodin od přestřižení pupeční šNúry umře (srdíčko to nezvládne)...a zemřelo. Pak se někdo mamině vloupal do skříňky a ukrad těhu průkazku...protože by je třeba mohla žalovat.... ☹ . No a druhý případ není tak tragický, prostě sestra cpala léky na podporu jater mamině, která problémy s játry vůbec neměla...."a vy nejste paná XY?"....."ne ja jsem paní YZ"

takže buď v klidu a nenech se vystresovat hrůzostrašnými příběhy (mnohdy i dost "přikrášlenými"....třeba i ten můj, mám ho z druhé ruky...tak třeby to nebylo úplně přesně takhle... 😕 )

aktuální info o výbavě nemám, jen 9 měsíců staré 😅 , někde dřív jsem to psala

lucky.lady
25. čer 2008

Nis, děkuju 🤐 😵.
Víš, že jsi mě docela uklidnila? Já si říkám doslova to samé, ale to víš, když to člověk slyší (čte 😝 ) od někoho jiného... Děkuju...
Já jsem si chtěla balit těsně před porodem, ale měla jsem tak živí sen, že už rodím, že jsem si řekla, že si to přeci jen porodím. Prvně jsem rodila u Apolináře, ale tam nám většinu dali, takže jsem si vezla jen župan a pantofle 😝. Ale v Bene zase nedají skoro nic, tak to chci mít tak nějak připravené...
Ještě jen tak mimo téma... Koupila jsem si chrániče prsních bradavek od canpol babies asi za 70,--. Co jsem se tak koukala, tak ty chrániče stojí třeba 200,-- i 300,--. Netušíš, jaký je v tom rozdíl? Říkám si, že zákonitě budou ty co jsem si koupila nějak vadné, že v tom bude nějaký háček, když jsou tak levné...

A ještě k té porodnici... nevím, jestli jsme to tu už řešily, ale na předporodním kurzu nám bylo dost jasně řečeno, že neuznávají dudlíky. Nepamatuješ si prosím jak to bylo alespoň před těmi devíti měsíci?

nissanek
26. čer 2008

lucky - k těm chráničům, já mám zkušenost jenom s aventovskýma. V porodce mi je doporučili, protože mají tvar takového motýlka a tak když mimčo pije, může se nosíkem a bradičkou dotýkat přímo mámy a ne nějakýho igelitu. A byla jsem s nima moc spokojená. O canpol babies fakt nic nevim

no a s dudlíkama nevím, my jsme ho dávat nechtěli a taky nedávali, tak mě to moc nezajímalo. Ale je pravda, že si tam nevybavuju žádný miminka s dudlíkem. ALe na druhou stranu, když ho budeš chtít dát, tak do tebe hučet nikdo nebude (si myslim), jsou tam fakt všichni milý...no vlastně mě napadá jenom dětská doktorka MUDr Vokurková, ta je taková zapálená do kojení (pořádá tam i na chodbě pravidelné povídání o kojení), že by možná od dudlíku odrazovala a možná i dost drsně (ona si moc nebere servítky, ale je hrozně fajn ženská, ale trochu drsná...a to někdy šestinedělky nevydejchaj 😒 , třeba já.... 😕 ...mě rozbečela, ale nemyslela to zle, jen prostě nevzala navědomí labilnější stav novopečené matky 😅 )

lucky.lady
26. čer 2008

No tak uvidím. Určitě si s sebou dudlík vezmu, ale třeba nebude potřeba. U Apolináře kojení vůbec neřešili a půjčovali nám dudlíky. Byly takový šílený. Erární a kaučukový 😝. Ale dítě to zklidnilo a tak jsme za ně byly vděčné. Nějak jsme tam měly všechny uřvaný děti 😀. A malá se ho potom v klídku v 1,5 roce vzdala, takže ani s tím problémy nebyly.
Ale já jsem právě byla po porodu taky hodně plačtivá a všechno jsem si brala strašně osobně, tak se právě proto ptám, že je mi jasné, že se tam s nikým nebudu hádat a nechci aby se na mě někdo koukal špatně.

Ještě mi prosím řekni... co kojení? Máš pocit, že Tě tam naučili něco, co na co bys sama nepřišla? Bolelo Tě potom kojit? Já jsem s tím měla velké problémy, tak trošku doufám, že mi tam s tím pomůžou 😒

nissanek
27. čer 2008

pomoc při kojení te tam velká, i když třeba ve tři ráno ti nejde přisát, tak cinkneš a přijde příjemná sestřička ti poradit. Já jsem měla plochý bradavky, tak nám to vůbec nešlo a právě jsme zkoušeli ty kloboučky...
První tři měsice jsem měla bolestivé bradavky i nějaké ty trhlinky, ale v zásadě jsem to zvládla v pohodě.

lucky.lady
27. čer 2008

Tak snad bude tentokrát to kojení lepší než poprvé. V diskusi o bolestivém kojení jsem četla pár přípravků, které by měly pomoci, tak to asi preventivně nakoupím ještě teď.

Slyšela jsi někdy o masáži bradavek kartáčkem v těhotenství? Prý potom to kojení není tak bolestivý 😒

denisamertova
27. čer 2008

Ahoj lucky,
mám v Bene zkušenost s dudlíkem. Věděla jsem, že ho nemají rádi a vůbec ho nechtějí dávat a neradi ho vidí, ale.......
Nakonec jsem litovala, že jsem si nevzala sebou nějaký vlastní.
Když už jsme si s Adélkou (únor 06) kolem půlnoci nevěděli rady, přinesla sestra jeden erární s tím, ať ho
k ránu shovám a ona si ho ode mě pak vezme. Ať to nevidí doktoři a primář..
Jinak péče a ochota byla úžasná...

spetra
28. čer 2008

nissanek: díky, já jsem se bála abych nevypadala divně že chci na kurz tak brzo, tak to už můžu klidně vyrazit 😉

lucky.lady
29. čer 2008

Díky denis🙂
No já jsem si je s sebou stejně chtěla vzít. A uvidím podle okolností. Jen si říkám, že si vezmu alespoň 3, protože nepočítám s tím, že by mi tam ten jeden vyvyřovali 😝.

eva77
autor
30. čer 2008

Ahoj holky,
s dudíkama je to opravdu tak - neradi je vidí (duben 08), ale je to vaše mimčo a vy si můžete dělat co chcete!!! Podle pani doktorky v Bene by se měli začít dávat dudlíky až ve 4týdnu 🙂 . Já jsem Martínkovi začala dávat dudlíček, protože si važadoval pořád prso ☹ a byl strašně přejedený. Pravda je, že s kojením jsem žádné problémy neměla a malý se ihned přisál a krásně papá i nyní. V Bene mi s kojením vůbec nepomáhali, protože mi to šlo samo a úplně krásně.
Spetro: vem si sebou i manžela 🙂 🙂 , protože ten kurz stojí za to 🙂 a dají vám užitečné rady kdy se má vyrazit do porodnice 🙂 🙂 .
Denisamertova: ja mam podobnou zkušenost, protože jsem šla k sestřičkám pro nové oblečení a měli miminko v inkubátoru a dali mu erární dulíček...
Nissanku: jak se máte a co malá Kristýnka?

spetra
1. črc 2008

manžela si vezmu určitě, ať se taky přiučí a začne uvažovat o dítěti i jinak než jako o hračce 😉

marky24
3. črc 2008

Ahoj, mně taky někdo řikal že dudlíky nevidí rádi, tak sem ho sice měla sebou ale bála sem se ho použít abych si tam nedělala zbytečný zle. No ale při druhym dítěti už ho klidně použiju když bude potřeba, nevidim na tom nic špatnýho. Je to každýho věc a když mi malá brečela a já nevěděla co s ní protože kojení mi ze začátku moc nešlo, tak by jí ten dudlíček určitě utišil a mohla sem si ušetřit zbytečný stres. Doma sem jí ho začala dávati dřív než by se teda mělo a žádný špatný následky to na ní nezanechalo, kojení jsme během deseti dnů vypilovali a malá mi krásně papá do dneška a dudlíček používáme na zklidnění. 😉

nissanek
3. črc 2008

ahoj evi, máme se krásně, Kristýnka je mazlíček, už si stoupá a je jí všude plno. Koukala jsem do alba na tvýho Martínka, krásnej klučík. Tak si užívej léto a malýho.

eva77
autor
6. črc 2008

Nissanku, děkujeme 🙂 . Můžu se tě zeptat zda používáte chodítko?

nissanek
8. črc 2008

evo, chodítko nepoužíváme a upřímě jsem o tom ani neuvažovala...prý je to dost raso na záda.

lvvvv
10. črc 2008

Ahoj všechny budoucí maminky, porodnici v Benešově u Prahy už nikdy, jsou to samolibý a nezodpovědní lidé, myslí jen na to co by řekli v Praze, kdyby tam poslali miminko a prokázalo se, že to nebylo až tak úplně třeba, ale v našem případě to zanedbali a třeba to bylo, dík lékařům v Motole a Krči, nikdy véce Benešov

lucky.lady
11. črc 2008

Ivvvv: můžeš být konkrétní? Akorát všechny děsíš...

eva77
autor
11. črc 2008

Ivvvv, souhlasím s lucky.lady. Co ti provedli v Benešově? A co tvé mimčo? Jste v pořádku?

spetra
12. črc 2008

Holky, je potřeba se na ten pondělní předporodní kurz objednat a nebo stačí přijít jen to pondělí kdy nám to výjde?

eva77
autor
12. črc 2008

V pondělí kdykoliv bez objednání ve 13.00h ve 2.patře

spetra
12. črc 2008

díky

luuciee83
13. črc 2008

S tím dudlíkem je to pravda - opravdu ho v Bene neradi vidí, ale jak už jste tu psali, je to vaše mimčo, takže bych si ho na noc klidně vzala 😉 já to neudělala a v noci jsem v porodnici prožívala peklo - malej prostě chtěl dudat a jediné, co jsem mu mohla nabídnout bylo prso, takže výsledkem byly naprosto rozbolavěné bradavky ☹ 😒 příště si dudana určitě s sebou vezmu!

a k těm příběhům z porodnice... určitě každá má své smutné příběhy - já když jsem rodila, tak jsem se dozvědala, že tři dny přede mnou tam byla maminka, která rodila mrtvé miminko - na kontrole byly s maminkou oba ok a druhý den už bohužel ne ☹ ale za to doktoři a nikdo nemohl, prostě se to "stalo"...

a na druhou stranu, kamarádce miminko nešlo vytlačit - nakonec to skončilo kleštěmi a ještěže tak - dneska má krásného zdravého klučinu 😉 😵 😵

lucky.lady
13. črc 2008

No já právě nemám ráda takové ty jen naklepnuté příběhy. Tak kruci, jestli máš problém, tak to řekni, nebo s tím vůbec nezačínej.
A taky si myslím, že každá porodnice má spokojení i nespokojené rodičky. Já jsem rodila u Apolináře a přestože je to vyhlášená porodnice, tak já bych tam už nešla. Přístup lidí byl šílený. Všichni až na pár vyjímek byli protivní. Doktor mladý, očividně nezkušený...
Na Benešov jsem neslyšela jediný negativní názor, pak přijde "někdo" něco plácne a člověka jedině donutí, aby přemýšlel o těch nejhorších scénářích, co se tam asi tak hrozného mohlo stát...

Takže občas je lepší, když se lidi nevyjadřují 😉

ps: za pár týdnů tam budu rodit i já. Určitě se napíšu, jaké to tam je. Je možné, že napíšu, že nic moc. Ale jestli to napíšu, tak i s odůvodněním... proč to bylo špatné.

denisamertova
13. črc 2008

lucky.lady..
Neděs se!! Já jela z Krče rodit do Bene. Za prvé odtud pocházím, za druhé bych nikdy nešla do Krčské nemocnice.Pár týdnů přede mnou tam rodila kamarádka a byla zděšená z péče a hlavně z prostředí a z toho, že veškeré návštěvy se odehrávají na chodbách.
Sice jsem v Bene rodila už v únoru 06, ale ta péče se stoprocentně nezhoršila, ba naopak.
Já byla unešená. Ochota, péče, prostředí.....
Až na porodním sále zjistili, že je malá KP, tak kolem mě docela lítali..
V závěru porodu bylo na sále 12 lidí-doktorů a sester..
Takže žádné obavy!!!!!!
Koukám, že máš na den stejný termín porodu jako moje švagrová a bratrancova žena!!!!!
Aby jste se do té porodnice holky vešly............ 🙂 😉 😀

lucky.lady
14. črc 2008

Denis: děkuju za uklidnění 🙂
Pořád jsem byla klidná, říkala si: nějak to dopadne. Ale už se mi to blíží mílovými kroky a nějak snadněji mě znervózní a zpochybní negativní názory... První porod jsem měla složitý, takže na porod nemám zrovna nejlepší vzpomínky. V Benešově jsem byla na předporodním kurzu a potom, když mi začalo pravidelně tvrdnout břicho. A všichni byli bezvadní. PA byla očividně přísná, ale fajn ženská. Prostředí taky krásný... Já už stejně ani jinam jít rodit nemůžu, tak bych ocenila jen pozitivní zážitky... Ale chápu, že když má někdo špatnou zkušenost, tak jí zdělí. Od toho tu to téma je 😉

marky24
14. črc 2008

Lucky nenech se rozhodit, v každé porodnici mají určitě nějaký průšvih takže to by sis nevybrala, mysli jen na to že ti to určitě dobře dopadne a myslim že v BN porodnici je těch spokojených maminek mnohem víc než těch nespokojených. Ono všude je něco a chápu ivvvv že jestli to nějak špatně dopadlo že se na ně zlobí, ale asi by to sem neměla napsat takhle nesrozumitelně, protože tim pak akorát dost děsí těhotný maminy který maji plnou hlavu obav z porodu a jak to vše dopadne, tim vám moc nepřidá. 😉
Já jsem z těch co tam byli moc spokojený 😉

eva77
autor
14. črc 2008

Ahoj, i já byla moc spokojená 🙂 ... Opravdu se lucky.lady neboj!!! Naopak se těš na mimčo 🙂 🙂 a řekni si, že tobě se to nestane....

lucky.lady
14. črc 2008

Ahoj holky 🙂
Jste bezvadný, dík. Snažím se myslet optimisticky 🙂. Na miminko se strašně moc těším. Nezbývá než si počkat na vlastní zkušenosti. Ale věřím, že potom budu benešovskou porodnici jen a jen chválit. Člověk by řekl, že jako druhorodička už to budu brát s nadhledem, ale to je právě ono... Jak si člověk už jednou zažije komplikovaný porod, po něm to bolestivé hojení a s tím spojené poporodní deprese, tak se tomu všemu prostě chce nějak vyvarovat...
No nezbývá než doufat, že když jsem já milá na lidi a nechci nikomu působit problémy, takže se stejně lidi budou chovat ke mně 🙂

kiki7
17. črc 2008

Ahoj, pokud budeš mít normální porod, což Ti přeju, tak tam budeš spokojená a budeš tu pak psát, jak je to tam hezký a že lidé jsou příjemní atd. což je i docela pravda. Bohužel pokud se při porodu vyskytnou jakékoliv komplikace, tak tato porodnice nemá dostatečné vybavení a ani doktoři nejsou odborně na úrovni. Takže Benešov už nikdy příště jedině Praha! ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru