Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

mahulena
17. kvě 2010

Beru, to chapu:(, to je fakt vopruz, ten posledni mesic, kazdej den je opravdu vykon...:(, moc na tebe myslim!
Ja dobry, akorat se zacinaj objevovat prdiky, takze parada:(, dnesni noc pro me znamenala kouskovite 4 hodiny spanku a 6 hodin kojeni, prebalovani a uklidnovani. Jsem unavena, podrazdena a total kaput. Do p*rdeliny:(
Tak se tesim na zpravu o Natalce, drz se

beruska1989
17. kvě 2010

holky moc děkuju za podporu🙂, pak dám vědět. 🙂

luuciee83
20. kvě 2010

Mahu, tak co myslíš, už má Beruška svou malou Natálku u sebe? 🙂 už asi ano... těším se na nové zprávičky!

tady je naše Aduška - takhle nám za ty necelé tři měsíce vyrostla... 😵

mahulena
20. kvě 2010

ahoj Luci, myslim, ze dneska neco s Baruskou a Natalkou teprv provedou..., uplne je mi ji lito. Nesnasim porody... 😝 😔 , ale pak to uz bude lepsi a super 😵
Adus je vyborna!!!, jak jsou ty miminka krasne vyloupnuty, co?, kazdej tyden je znat. Mate nadhernou okatou kocicku 😵 😵

luuciee83
20. kvě 2010

Ona vlastně včera nastupovala, viď? 🙂 tak to teď možná "trpí"... mě je zase líto, že už třeba rodit nebudu... ale kdo ví - třeba si to za pár let ještě zopáknu 😉 pro mě jsou mé dva porody hrozně silné zážitky, které bych si chtěla ještě prožít 😵
Díky za chválu na Adušku - koukala jsem na vašeho Alexe a je nádherný 😵 ještě takové to správné malinkaté miminko 😉 my už máme "velkou" slečnu 😅 🙂

markytka13
20. kvě 2010

Ahoj, jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi. Sice jsem už v Benešově rodila 2x, ale přeci jenom se porodníci docela obměnili, tak si ráda přečtu nové zkušenosti. Jinak já jsem byla v Benešově vždy spokojená, tak doufám, že budu i tentokrát

beruska1989
24. kvě 2010

ahojky holky.
včera jsme se vrátili z porodnice. nakonec mi to nemuseli ani vyvolávat. od půlnoci jsem měla slabé ms bolesti. v 8 jsme jeli na příjem k hospitalizaci, jak jsem to měla domluvený, pořád slabé bolesti.

Ve tři odpoledne už jsem šla za PA ať mě vyšetří, byla jsem na 5 prstů. Takže na sál, příprava. Mezitím přijel taťka, který vůbec netušil že už je to tak daleko, byli jsme domluvení že přijede na 3 na návštěvu. Pak mě za ním na chviličku pustili na chodbu, protože u porodu být nechtěl.

v 15:40 píchnutá voda. a v 18 byla Natálka na světě.

Na porod vzpomínám moc ráda, měla jsem ho krásnej, ale to šití... no fuj... Natálka měla 3,47 kg a 51cm. V porodnici jsme měli problém s kojením. Místo aby nám sestřičky pomohly, tak mi řekly ať ji nechám vyřvat že bude mít další den větší hlad. nebo mi ji na noc vzali abych se vyspala. jenže to já nechtěla, já se chtěla rozkojit. Dělala to chudinka obráceně, místo aby bradavku sála, tak jí jazýčkem vystrkovala ven. už jsem byla nešťastná.nakonec nám jedna hodná sestřička druhý den po porodu pomohla a malá se konečně přisála.

Z porodní váhy jsme spadli na 3,20 a z porodnice odcházeli s váhou 3,25kg.

Jinak ani nevím jak se jmenoval doktor který mě rodil 😀 , přiběhnul na poslední chvíli, pak mě zašil a zase zmizel. Vím jen křestní Igor 😀

beruska1989
24. kvě 2010

Jinak fotky jsou v albu.

bambulka77
24. kvě 2010

tak to srdecne gratulujeme!!!!! 🙂

mahulena
25. kvě 2010

Berusko, moc gratuluju. To byl Igor Madzin, je mu neco kolem 25 let🙂, jak na tebe pusobil?
A jak vam jde kojeni ted? Mas kloboucky nebo uz je to ok?
Jdu mrknout na fotky.

Tak kdo bude dalsi?

beruska1989
25. kvě 2010

děkujeme za gratulky 🙂

ahojky mahu, byl mi docela sympatickej,
zvládli jsme to bez kloboučků, koupila jsem si je, a hned ten den se to konečně zadařilo, takže jsou nepoužitý 😀 .

Fotky ještě přidám, třeba teď, malá spí tak mám chvilku čas. Pokud se do tý doby nevzbudí. 😀

luuciee83
25. kvě 2010

Beru, obrovská gratulace!!! 😵 to je fajn, že se Ti porod nakonec rozeběhl sám 😉 a hlavně, že sis ho "užila" a nebylo to tak strašné 🙂
jdu mrknout na fotky 🙂

angetha
25. kvě 2010

Beru, gratulujeme 😵 😵

luuciee83
14. čer 2010

Ahoj holky! 😉

nějak to tady usnulo, co? 😀 jak se všechny máte? u nás je všechno v pořádku - Matýsek už oslavil třetí narozeniny - je neuvěřitelné, jak to letí 😲 je to zlatíčko - snaží se mi se Adélkou pomáhat... z ní už je "velká" holka - má už téměř 6,5kg 😅 je naprosto úžasná - roste nám jako z vody...

tak se všechny mějte krásně! 😉

adeden
14. čer 2010

halooo haloo ... Fakt je to tu úplně mrtvý .. 😖
Holky, je tu některá v září rodící ?
Mějte se !!

angetha
15. čer 2010

Adeden ahoj..ale my už porodily a přešly jsme na FB 🙂

beruska1989
16. čer 2010

ahojky, jo je to tu mrtvý 😀 , jsem poslední co porodila a pak už tu nikdo nebyl ☹ ☹ . mám v albíčku nový fotky, dneska jsou nám 4týdny.

adeden
16. čer 2010

angetha .. to je hezký, ale co my ještě v jednom balení ?? 🙂
To tu není žádná nová těhulína ?
A hlavně FB není nějak moc můj kamarád....

luuciee83
17. čer 2010

@beruska1989 Natálka je kočka 😵

@adeden taktéž FB nemůžu přijít na chuť... 😉 neboj, ona se tu nějaká těhule s podobným termínem nakonec objeví 😉

markytka13
17. čer 2010

@adeden ještě jsem tu já zářiová, ale o sobě už víme 😉

adeden
18. čer 2010

markytka13 ahojky, jasnačka, o sobě víme !!! 🙂
A vypadá to, že budeme mít v září porodku pro sebe ? 🙂 🙂 🙂 .......

markytka13
18. čer 2010

@adeden
bylo by to fajn, kdyby to září bylo v porodnici volnější. Ale obávám se, že bude nacvaknuto 😝

angetha
18. čer 2010

Markytko tak koukám, že budete mít 4 děti a všechno holčičky, panečku 🙂 🙂
Vzhledem k tomu, že bych se nebránila 3 dětem, tak jaké máte auto? nebo jaké je asi tak nejlepší?

mahulena
19. čer 2010

Markytko, a vsechny holky jsi rodila v BN? Mmch - krasna jmena mate!
Angetho, a kdy vy zacnete pracovat na dalsim?🙂

markytka13
19. čer 2010

@angetha
nakonec jsme vybrali Kiu Carnival. Zatím jsme moc spokojení.
@mahulena
Díky za pochvalu jmen. Mě se hodně líbí jména jako Stázička, Rózička, Dorotka... Ale vždy při výběru hodně bojuju s rodinou 😀 . Všechny cácorky jsem rodila v Bene. U dvojčat jsem ale měla pojištěného Apolináře, kdyby náhodou to bylo dřív. Ale tak k tomu naštěstí nedošlo a já jsem s Benešovem hodně spokojená. Nače čtvrtá cácorka se narodí taky tam.

mahulena
19. čer 2010

@markytka13 te obdivuju..., 4 deti..., to bych ani nedonosila, ani neporodila, a asi ani nevychovala 😝 😀
Stazi je taky super jmeno.
Tak hezky vikend a snad se tady zase rozrosteme

angetha
19. čer 2010

Mahu mám v plánu začít příští léto 😉
Markytko jména samozřejmě nádherná, ale na manžela je to moc..staromódní, stačí mu ta Vendulka 🙂 švagrová má Madlenku 🙂

markytka13
22. čer 2010

@angetha
však rodina měla co dělat, aby jména zkousla. Mě se líbějí starší jména a hlavně jich není tolik. Ikdyž Rozárek už je poměrně hodně.
@mahulena
4děti donosíš i porodíš hned. Zvlášť když to vezmeš po dvouch 😀 . A i vychováš 😉

bambulka77
22. čer 2010

Ahojte, tak nakoniec nebudem rodit v Benesove ☹ mam tehotensku cukrovku a som na inzuline a preto musim chodit k Apolinari a tam budem musiet aj rodit 🙄 som z toho nestastna, vobec nic sa mi tam nepaci, je to uplne hrozne ☹ a to uplne vsetko, este aj doktori a sestricky ☹ namiesto toho aby som sa na porod tesila ako s prvym synceom,tak mam akurat depky a je mi do placu vzdy ked si predstavim,ze tam budem musiet a ta bezmocnst... ked si spomeniem ake krasne je vybavenie v Benesove a ako nam tam bolo dobre .... lenze tam sa o diabetologicke rodicky nestaraju a ani o novorodencov....niekto povie,ze ide len o niekolko dni,ale ja si zivo pamatam kazdu minutu pobytu v Benesove, som ten typ,co nieco take strasne preziva a posobia na mna aj malickosti a ked uz teraz sa mi obracia zaludok z Apolinare ake to bude ked tam budem??? Nehovoriac o spolocnych zachodoch a sprchach , ziadne sukromie a intimita a vobec... som precitlivena,ale nema na to v dnesnej dobe snad kazda zena? A co som este pocula o spravani a pristupe sestriciek....nehnevajte sa,ze som sa takto vyzalovala,ale okrem manzela nemam velmi komu a tomu uz radsej nic nehovorim,lebo ten mi tam nechce dovolit ist a nevie pochopit,ze ja vobec nemam na vyber....

dada074
23. čer 2010

Ahoj holky,
koukám,že na září jste tu dvě a na srpen se nikdo nenajde,že by byl nadstandart volný?
Markytko ta jména jsou skvělá také se mi moc líbí a ta úroda cácorek to je nádhera(také bych si dala říct,kdyby to šlo ☹ ).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru