Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

lenka5731
16. srp 2012

@martinakl ahoj, koukám, jak se to blíží .. 🙂 já dopředu načetla hodně na www.kojeni.net - a hodilo se to.

martinakl
16. srp 2012

@lenka5731 Taky uz jsem na to dostala tip. Chci na to mrknout o vikendu.
No jo, blizi, uz jen 3 tydny 🙂 Co vy, jak se mate?

martinakl
19. srp 2012

@misullka20
@caramilla Holky, ještě se chci zeptat.. Mela jste nektera ten nadstandartni porodni box na první dobu porodni? Kolik to stalo a stalo to za to? 🙂 Rodit bych tam asi nechtěla, ale pokud by ta první doba trvala několik hodin, mozna by to bylo fajn...

misullka20
19. srp 2012

Neměla, přijde mi to zbytečnost, já byla potom na nadstandartu jako pokoji, byli jsme tam ve dvouch, ale jen jedne den a pak jsem byla sama a byla jsem ráda, páč jsem byla ráda když malý usnul a já měla klid a rodina tam semnou mohla být celý den... jinak po dobu první doby porodní jsem byla na šestinedělku a chodila na kontroly na porodní sál... a pak tam od píchnutí vody už byla neustále...

caramilla
24. srp 2012

@martinakl já jsem ho chtěla na 1. i 2. dobu por. ale bohužel asistentka kráva mě do něj nepustila, že prý "ještě je to k ničemu". Porodnice byla narvaná, takže jsem 1. dob. porodní trávila celou na chotbě. Bylo to asi 20 hodin! Záchod jsem měla v šatně pro otce a sprchu jsem měla využít tu na pokoji čekatelek, kde je asi 12 postelí a 1 sprcha. Pokoj byl narvanej... Takže pokud tě tam pustí, doporučuju🙂 Je to tam hezký a máš tam svůj prostor...

martinakl
24. srp 2012

@misullka20
@caramilla Dekuju za info. Ja o tom asi budu vazne uvazovat na tu první dobu porodni.. Travit to nekde chodbe se mi teda nechce 😒 Uvidíme, ale mam pocit, ze tehuli je ted hrozne moc, tak aby ta, nebylo fakt narvano 🙂 Predem se to stejne zamluvit neda 🙂 tak uvidíme, jak to bude vypadat, az to zacne u nas..

misullka20
24. srp 2012

@martinakl v součtu je to stejně fakt jedno 🙂 hlavně že tam máš partnera nic víc nepotřebuješ... já stejně furt akorát chodila.. já už tohle fakt neřeším, řeším spíše kvalitu doktoru, PA 🙂

martinakl
24. srp 2012

@misullka20 A ti jsou tam v pohode? Nebo je tam někdo, na koho si dat bacha? Ja jsem se setkala se tremi doktory na poradnach (Madzin, Cech, Fujarova) a az na Madzina mi prisli fajn. Ale podle poradny se kvalita doktora moc nepozna..

misullka20
24. srp 2012

@martinakl mě rodil Madzin, kontroloval Čech, a ještě Kroužek... všichni naprosto profesionální a bezvadní !!! i PA ale to nevím jak se jmenovali, na mě se vytsřídala směna tak jsme měla dvě...

martinakl
24. srp 2012

@misullka20 Ja jsem prave slyšela, ze personal je tam super vicemene. Tak jsem na to zvedava.. Snad uz brzo si to tam "vyzkoušíme na vlastní kuzi" 🙂

misullka20
24. srp 2012

@martinakl a kdy máš termín ? já měla 5.9 a porodila 4.9. 🙂 určo budeš spokojená 🙂

martinakl
24. srp 2012

@misullka20 6.9. 😀 Takze ma ještě skoro dva tydny.. ale nezlobila bych se, kdyby se mu uz chtelo ven 🙂 Hlavne at neprenasim.. No uvidíme, zatím se nic nechysta 🙂

misullka20
24. srp 2012

@martinakl jj taky už jsem touhel dobou říkala aŤ si pospíší a hlavně ať nepřenáším nu a tne víkend všichni říkali aŤ do konce víkendu porodím.. nu a v neděli v sedm hodin a pět minut večer byl venku :D .. nám pomohl sex, tan mi to rozjel 🙂

martinakl
24. srp 2012

@misullka20 Jo to jsem slyšela, ze často to pomaha 🙂 Nam zatím ne, ale ono to stejne funguje, az když je všechno pripraveny, takze asi ještě není, no 🙂

misullka20
24. srp 2012

@martinakl jj to je jasné, ještě si užij klídku, spánku a bezstarosti 😉

caramilla
26. srp 2012

@martinakl myslim, že Madzina si chválí🙂 Já měla Krejčovou, jako holka dobrá, ale prý to není moc dobrá doktorka, ani nevím, jestli tam ještě je...
Jinak s tím nadstandart boxem se můžeš rozhodnout kdykoliv během porodu, na příjmu řekneš, že bys ho ráda a pak když uvidíš, že ho nepotřebuješ, tak tam nemusíš. Prostě to pak poznáš. Já tam pak nakonec ani nechtěla, hádala jsem se jak s PA, tak s Dr. a nechtěla jsem poslochat, jak mě pomlouvají, takže na chotbě to bylo moje svobodné pole, tam vzadu bych myla moc "uvězněná" 😀

dooriska
27. srp 2012

Ahojky nevíte kdy se v Benešově mám mám registrovat s dvojčátky a nemáte někdo termín koncem září začátkem října?

mirucap
31. srp 2012

@dooriska: Ahoj, nevím jak je to u dvojčat, když tam nechodíš celou dobu, ale asi to bude stejné. Registrace se tam provádí v 36. tt. Posílám odkaz na jejich stránky:
http://www.porodnice-bn.cz/
Jinak já tam budu až o měsíc dýl 🙂

dooriska
12. zář 2012

no tak jsem se registrovala v 35 týdnu a v 36 týdnu se mám hlásit na příjmu že si ne tam do porodu nechaji

mystik
1. lis 2012

@caramilla koukám ,že tu předáváš moudra občas se zamysli jestli všude píšeš stejné věci .nedivím se ,že na tebe byli hnusní máš na vše negativní postoj ,jen ty si ta nejchytřejší. jinak já tam rodila ,personál supr i jsme se zasmála.Kojení se snaží vše říct,ale taky musíme poslouchat my maminky vedle rodička si dělala co chtěla,pak měla prsa bolavá bulela a štěkala na ostatní ,přitom jí to vše vysvětli 🙂

jaynee
6. pro 2012

Ahoj, to uz sem nikdo nechodi? Najde se nekdo, kdo planuje rodit v Benesove v unoru (jako ja)? Nebo nekdo s cerstvymi zkusenostmi?

tomasovamisa
12. pro 2012

Ahojky Holky, takze kdyz chci rodit v Benešově ale spadam pod Prahu tak se tam stejně nemusím zaregistrovat?jako je to v Praze?

angetha
12. pro 2012

@tomasovamisa ahoj podívej se na jejich stránky, normálně probíhá registrace po 35. týdnu

mirucap
18. pro 2012

Ahoj, v pondělí už to bylo 6 týdnů co jsem porodila našeho Kubíka v porodnici v Benešově a byla jsem tam po celou dobu velmi spokojená. Paní doktorka i porodní asistentka bly užasné. Porod mi vyvolávali a sama paní doktorka mi navrhla epidurál, který mi následně dali. Na šestinedělí jsem byla až na jednu sestřičku,také spokojená a co se týká novorozeneckého, nemám jediné výhrady. Když mi nebylo dobře, protože jsem měla nějaké komplikace, vzali si malého k sobě a nebyl s tím žádný problém.
Jinak registrace tam opravdu probíhá kolem 36.tt, kdy je třeba se objednat a sepíšou s vámi porodopis a vše potřebné.

olcab
18. pro 2012

@jaynee já mám taky v plánu rodit v Benešově v únoru,ale termín mám 10. 😀

jaynee
19. pro 2012

@mirucap Ahoj, to jsem ráda, žes byla spokojená, já byla minule taky, ale to už jsou skoro čtyři roky. Na jakém typu pokoje jsi ležela? Já měla minule dvoulůžkový nadstandard, tak by mě zajímaly dojmy i z jiného. Jo a tehdy mi tam taky neseděla jedna sestřička (všichni ostatní byli úžasní), to by mě zajímalo, jestli je to pořád ta stejná. 😉 Jinak, gratuluju ti ke Kubíčovi, taky už bych to docela ráda měla za sebou.

@olcab Tak to se asi nepotkáme, pokud vše bude jak má. Asi už jsi objednaná na první poradnu někdy v lednu, ne? Jsou při tom prvním objednání v pohodě, nebo se tváří, že mají děsně nabito?

olcab
19. pro 2012

@jaynee já tam rodila před dvěma lety a byla jsem spokojená,já jsem z Vlašimi a moje dr. má v ordinaci monitor,takže já si pojedu do Benešova akorát odrodit 😀 Akorát se teda musím ještě zaregistrovat,ale to bude snad v pohodě 😉

rockerka
19. pro 2012

Ahoj, najde se tady někdo, kdo bude rodit na začátku dubna v Benešově?

mirucap
19. pro 2012

@jaynee Ahoj, měla jsem jednolůžkový nadstandar a můžu říct, že mi to opravdu vyhovovalo. Měla jsem komplikace po epidurálu a tak jsem byla první dny ráda, že se nemusím až tolik zvedat. Nemusela jsem přemýšlet o tom, že ty návštěvy někomu vadí nebo že bych s nimi měla jít na chotbu. Někdo mi říkal, že by sám být nechtěl, ale já za to byla v té porodnici ráda a to i přesto, že Kubík je mé první mimčo.
A co se týká té registrace, neříkám, že mě vzali přesně na čas, ale to prostě někdy nejde, obzvlášť, když se tam sejdou maminky, které mají třeba horší monitor a tak to dýl trvá. Byla tam velmi příjemná sestřička.

bradavka
2. led 2013

@rockerka Ahoj, já budu v Bene rodit v dubnu, ale zatím to vypadá na 15.dubna 🙂 I když mi na UZ říkají, že to bude o týden dříve. Ošetřující lékařka trvá na 15. dubnu. Jsem trochu nervózní z termínu registrace k porodu. Vychází to cca měsíc před porodem. Nemůžu to vysvětlit ani manželovi, který je ještě nervóznější nežli já. Někdo mu totiž řekl, že v Praze je registrace nutná ve 14. týdnu a já když mu řekla, že se půjdeme registrovat měsíc před porodem, tak si ťukal na čelo. 🙂
Chci se vás holky také zeptrat na jednu možná blbou záležitost, ale nevím jak to mám kde jinak zjistit. A tím, že jsem četla, že jsou zde holky, které rodili v Bene již dříve či nikoílikrát, tak se zeptám zde. Není to úplně z mé hlavy, ale zeptat se musím když to slyším všude kolem sebe. Můj dotaz se týká obálky pro lékaře či lékařku, který by mě měla rodit. Funguje tam něco takového? Máte s tím nějaké zkušenosti? Já v tomhle neumím úplně chodit a je mi to trapné se ptát nedej bože přímo v porodnici. A ještě více se obávám toho, že se do toho vloží můj manžel, který je trochu více přímočarý nežli já a jde hned na věc. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru