Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

eatygrenee
9. kvě 2009

Ahoj Sparky, to je teda otřes přístup :( Snad jsi měla jen smůlu a narazila na otrávenou sestru , jak se jmenovala nevíš? přeji, abys o to lepší porod měla. Rychlý a fajn lidi kolem sebe. Držím palečky 🙂

sparka
9. kvě 2009

nejradši bych šla jinam tohle mě uplně odrovnalo pitom přes den jsou tam tak suprový..

petja
9. kvě 2009

Sparka,kdyby jsi chtěla,myslim ,že můžeš porodnici změnit i za 5 min.12 ☹

petja
9. kvě 2009

To je strašný,já bych si stěžovala,to je otřesný jednání!!!

angetha
10. kvě 2009

Ahoj holky tak vám můžu říct, že zrovna v pátek tam rodila kamarádka..od čtvrtka jí porod vyvolávali, tak jsem zvědavá, co mi pak řekne..

kacula81
10. kvě 2009

Ahoj holky!

Taky chci rodit v Benešově. Mám termín koncem srpna. Budu moc ráda, když sem napíšete své zkušenosti!! Taky mě zajímá možnost domluvit si konkrétního doktora a taky zhruba cena, kolik za to chtějí...

Sparka, to co píšeš je dost šílený a po takové zkušenosti, by mě tam znovu asi nikdo nedostal!!!!

Ono je to těžký, nikde to nebude na 100 % a já myslím, že je to hlavně o lidech a když je člověk chytne zrovna když maj blbej den, tak to potěš pán bůh....

eatygrenee
11. kvě 2009

Ahoj Kaculo, co jsem slyšela, doktora soi můžeš objednat v Bene snad každého. Každý si ale říká jinou sumu, vždyt je to "úplatek"...sjednoceni nejsou 🙂

kacula81
11. kvě 2009

Eatygrenee, já vím... ale prý jich tam už moc těch původních zkušených a "odzkoušených" nezůstalo, psalo se tu o dr. Kroužkovi, tak by mě zajímalo kolik si za to tak řekne, vůbec nemám představu... Slyšela jsem od jedné známé co rodila v Krči, že za to, že jí odrodí konkrétní doktor platila 10.000 což mi přijde teda síla.... Navíc mohl mít zrovna službu a rodil by ji stejně... Nevím jestli dr. Kroužek ještě pořád rodí, nebo jestli už tam jsou většinou jen ty nováčci...což neznamená, že nemůžou být dobří, že...🙂. Jen si říkám, že když je člověk předem domluvený a zaplatí si to, tak i ten přístup by snad mohl být lepší...

sparka
11. kvě 2009

kacula:taky o tom zaplacení přemýšlím,ve čtvrtek se chci zeptat a chtěla bych madzina prý je supr 😀 ted mě k němu teda přeřadili tak uvidíme byl tam ve čtvrteka fakt byl spr ale ten baghoczi je strašnej

piky
11. kvě 2009

Tak oni jsou tam 2 cizinci?Půjdu tam v srpnu rodit,a už teď se bojím.Já si zaplatím doktora k porodu určitě.Ale ti nejlepší už jsou pryč☹

eatygrenee
12. kvě 2009

Kaculo, já mám domluvenýho Dr. Kroužka, takže Ti 100% můžu říci, že rodí 🙂 Mám to ale přes známou jeho kolegyni,takže platit nebudu,ale každopádně se s ním takto dá domluvit,a by na porod přijel. Kolik si ale říká ti nepovím, musíš se sama zeptat. Měl by být údajně ale nejlepší z celé té jejich partičky doktorů. A je i velmi příjemný, takový bohém 🙂

kacula81
12. kvě 2009

No někoho takového bych přesně potřebovala 🙂). Jen jsem teď trošku v prekérní situaci... Byla jsem dnes na gynekologické ambulanci v Krči, protože můj gynekolog ordinuje až odpoledne a mě už od neděle večer děsně bolí břicho a přijde mi že i tvrdne, tak jsem to nechtěla odkládat no a sestřička se mě zeptala, kde jsem registrovaná k porodu a já na to, že chci rodit v Benešově, ale že se tam registruje až od 36. měsíce a že Krč má stejně v mém termínu 14 dní zavřeno. No a ona na to, že to přece vůbec nevadí, že mi kdyžtak sdělí, kam máme jet, nebo mě tam sanita odveze a ZAREGISTROVALA mě tam!!! Teď nevím, co s tím...

veera2
12. kvě 2009

Nastávající maminky.
Slíbila jsem Piky, že se zeptám, jak je to s Dr. Křížem k porodu. Bohužel, mám za těch 14 dnů jinou smutnou zkušenost.
Přišla jsem o své miminko v 17.tt . Nechci tu popisovat, to , co jsem prožila, ale chtěla bych jen napsat jak na mne zapůsoblili doktoři.
Dr. Nováček, ke kterému jsem chodila do poradny se zachoval jako uplný profesionál. Když mi sděloval, že miminku nebije srdíčko,vzal mne za ruku a snažil se mi to vysvětlit co nejšetrnějším způsobem, že budu muset porodit. Pak hned zavolal do nemocnice, abych nemusela nikde dlouho čekat a vzali mne tam hned na další utz.
V nemocnici mne vyšetřoval Dr. Kroužek, který je opravdu odborník. Vysvětlil mi, co mne čeká a popřál při té smůle, aby to dlouho netrvalo. Taky ještě zůstal o trochu déle po službě, aby mi mohl společně s Prim. Matouškem udělat odběr plodové vody přes břišní stěnu-amnioc.
Sice jsem neležela na porodnickém odd., ale o patro výš, ale i tak napíšu, že setřičky zde byly moc hodné a milé. Snažily se mi to ve všem ulehčit.
Po celou dobu porodu, který trval celou noc a malý se narodil až následující den po poledni, měl službu Dr. Posejpal. Ten je trochu míň přístupný, moc toho nepoví, musíte se sami ptát, ale snad dělal, co mohl. Dlouho jsem se neotvírala, celou noc jsem měla stahy po 3 minutách, proto mi musel přidávat hormony na otevření. Bylo to zdlouhavé a vyčerpávající, ale asi se nedalo v té chvíli nic víc dělat. V konečné fázi jsem měla tak velké bolesti po 2 minutách, že jsem si sama řekla o epidurál a bez nějakých komplikací mi ho hned dali a opět jsem se setkala s příjemným anesteziologem, který se divil, proč mi ho nedali už v noci. To je snad jediná výtka, že jako prvorodička jsem nevěděla do čeho jdu a o co můžu v této situaci žádat.
Ještě mne vadilo, že v noci se mnou nemohl být můj přítel, ale je pravda, že tohle nebylo porodnické odd.a nejsou tam na to zařízený. Jinak, kdykoliv přes den až do 20.00hod tam mohl být.
Revizi dělohy mi bezprostředně po porodu dělal Dr. Posejpal a za 3 dny znovu Dr. Kroužek. Byla jsem nejdřív naštvaná, že to Dr, Posejpal udělal špatně, ale mladý Dr. Bagoczi mi vysvětlil, že děloha se po porodu nedá tak lehce vyčistit a že se to někdy stává. Vlastně mi trpělivě odpověděl na všechny otázky, které se mi v tu dobu honily hlavou a pak mne i propouštěl se slovy, že za rok se určitě uvidíme o patro níž. Nevím, jaký je praktik, ale jako teoretik mne nezklamal.
Tak taková je asi moje zkušenost z Ben.porodnice.
Přeji vám všem, ať máte co nejhledší průběh porodu a dočkáte se svého štěstí. Hlavně se ničeho nebojte a když něčemu nebudete rozumět, hned se ptejte, vždyť jsme všichni jen lidé.
Hodně štěstí všem!

piky
12. kvě 2009

Ahojky Veero,abych řekla pravdu,tak nemám slov,ale...o žádně slitování jistě nestojíš,je to život,a někdy prostě krutej☹jsem alespoň ráda,že jsi v Benešově nenarazila na nějakého hńupa,který by celou situaci ještě přitížil!o mudr Nováčkovi jsem ani já nepochybovala,a už jsem se s ním párkrát setkala,řekla bych originál doktor.....a Kroužek to samý.Moc držím palečky,aby se štěstí obrátilo k Vám,a opravdu za rok,si strávila chvilky o patro níž!!!!!Držím pěsti!

kacula81
12. kvě 2009

Veero, musím říct, že jsi hrozně statečná. Já si vůbec nedovedu představit, jak bych takovouhle situaci zvládla... Možná je ale něco pravdy na tom, že vše má svůj důvod a třeba je to nakonec takhle lepší... Moc moc Ti přeju, aby jsi se brzy dočkala vytouženého a zdravého miminka!!!!

petronelie
13. kvě 2009

Ahoj holky, já rodila v Benešově..nebyla jsem tam registrovaná, ale v Neratovicích měli plno. V Krči byli nepříjemník, tak jsem se rozjela do Benešova. Nebyli nadšení, prý primář odmítá brát neregistr. rodičky.Byla tam blond por. asistentka a mladý dr. Bagoczi. Nejdřív nebyli dvakrát příjemní...dr. mi byl nepříjemný, ale během chvilky, když zjistili, že porod bude rychlý, tak mě asistentka uložila na lůžko, dr. Bagoczi přiběhl, fandili mi, povzbuzovali a celkově jsem měla z porodu velmi dobrý pocit. Dr. Bagoczi je velmi příjemný a mladý profík, byl se za mnou ještě pak podívat. Opravdu jsem štastná,že jsem rodila tam.Krásně mě i sešil, měla jsem velký nástřih. V Benešově jsem taky ocenila nadstandard za 400 Kč na den, který mi poskytli, přestože jsem nebyla registrovaná.Trošku mě vykolejil přístup některých sester hlavně co se kojení týče...ale to je asi všude.

Všem hezké porody!

eatygrenee
14. kvě 2009

ahoj, byly sestry nepříjemné nebo proč tě vytočily?

jaynee
15. kvě 2009

Jedna moje známá teď rodila v Benešově, prý měla u porodu doktorku, která byla moc fajn a i pak ostatní doktoři byli v pohodě. Tak snad budeme mít taky štěstí.

lisounek
15. kvě 2009

veera: to co tu ctu me opravdu mrzi a ani nemam predstavu co jsi si prozila...nicmene ridim se tim, ze priroda asi vi co dela... ☹

ja jsem lezela v Bn gynekologie II patro hned v pocatku tehu..mela jsem krvaceni a kolem plodu byl hematom byl tak veliky ze mi nikdo nedaval sanci...a taky se par dni cekalo, zda se vubec objevi srdicko....objevilo se a hematom porad rostl a rostl bylo to hrozne to cekani bezmocne, kdy nemuzete nic jen lezet a lezet.. 😔 staral se o me dr. Posejpal a je fakt, ze on jediny tomu tehdy dal sanci jinak jsem byla jasny potrat pro ostatni...nakonec to dobre dopadlo a po 3 tydnech me pustili ale nesmela jsem fakt nic...nasledovalo pak odber plodove vody taky pro jistotu a hlavne tripply vysli blbe..takze zase strach co bude, ale tuk tuk vse ok..pak uz jsem to dotahla az k porodu jeste jsem tyden prenasela.... 😨 ale holky ja rodila v sobotu rano tj. v 5 hodin jsem prijela do porodnice..sestra ktera prisla byla hrozna uplne viditelne nastvana, ze jako jdeme rodit a na odd. jen prohodila dalsi jde rodit hruza...hodila me na monitor, kde me nechala v kontra asi 30 minut nikdo tam za mnou neprisel..az pak dorazila dr. ktera uz tam ale nepracuje, jako vetsina dr. co jsem tam znala..vysetrila me a hned me poslali na pripravu, kde jsem se sprchovala atd...u me to slo rychle, jenze byla sobota, hodne porodu a malo mista na odd. a hlavne jen jedna PA, ktera pendlovala mezi 3 zenskymi....to mi nejvice vadilo, ze se mi vlastne nemohl nikdo plne venovat, jen muj manzel a nebyt tam on, tak nevim...a holky co nasledovalo potom, ani nechci vypravet...dite se mi neprisalo, vubec nechtelo jist asi 2 dny a dokonce mi pak i sestry rekly, ze uz ji neco daly, coz me se teda dotklo, protoze ani se me nikdo nezeptal...jejich pristup trochu chaoticky..myslim ze nema problem clovek, ktery ihned a okamzite koji ale ja problem mela a kazda sestra jiny nazor..ja je porad volala a byly i takove, na kt. bylo videt jak uz je stvu...byla jsem ale zoufala matka a prvni dite....museli jsme schanet kloboucky, protoze pry vpacene bradavky..bylo to dost stresujici byla jsem i na kurzu o kojeni v tehu a tam nam kontrolovaly bradavky a dr. mi rekla ze zadny problem vystavni bradavky a pak tohle...taky jsem kojila jen 3 mesice a porad pres kloboucky byl to hrozny stres a mezi tim jsem porad jen litala s tim svym miminem do nemocnice zpatky protoze jsem mela jednu revizi za druhou..nakonec byly 4 a dodnes mi nenarostla sliznice delohy, jak ji mam seskrabanou..holky nevim, kde vznikl problem a ani to nikomu nedavam za vinu nicmene byla jsem zklamana, ale ne ze samotneho porodu spis ze vsech tech veci kolem...ja ztratila hodne krve, takze jsem 2 dny byla jen na luzku, omdlivala jsem, nemohla se starat o dite a museli mi davat transfuze, ale malokdo ma takovou smulu jako ja, takze neveste hlavu a nemyslete na to co se muze stat!!! Jedno vam to prece prinese budete drzet sve miminko v naruci 😵

sparka
16. kvě 2009

tak děvčata podávám čerstvé info z benešova,dá se to tam přežít neni to tak hrozný,nebo možná si mě už pamatovali tak byli docela fajn,dr.hlaváčková je fakt super a dr.madzin kter mě odrodil taky ještě sem mu po porodu dala pusu no super fakt...jako on je asi fakt jeden z mála který sou takhle super...šití bylo hrozný ale on mě strašně utěšoval,a vše mi hlásil,a dokonce mi ukázal i pllacentu atd...no fakt super...ale některé porodní asistentky jsou otřesný teda fakt...já je prosila at mi daji něco proti bolesti a nedostala sem nic naopak mi šoupli oxytocin a to pak byl tanec byla sem otevřená z 5cm na 10cm během 10ti minut nevěřili mi že už musim tlačit a pak už začli lítat a dr.nikde jen přiběhl a hlavička už byla venku,sice sem se potrhala ale sešil to bezvadně den sem normálně seděla...holt mě nestihli nastříhnout... 🙂 takže to šlo když nenarazíte na nepříjemný lidi a taky musim říct že sou dost nepříjemný a zlý u toho když má člověk bolesti a kroutí se tam...

kacula81
16. kvě 2009

No teda holky, když to tak pročítám, tak si říkám, jestli si tu registraci v Krči raději nemám nechat. Je to blíž a evidentně to bude všude stejné...

sparka
16. kvě 2009

kacul rodila jsem i v krči a můžu říct že je to tam lepší 😉

eatygrenee
16. kvě 2009

kaculo: kamarádka rodila před 14 dny v Bene a nemohla si to vynachválit- jak příjemný doktor tak i sestřičky, staršně jí prý pomohli 🙂 Já jsem tedy pro Bene, zatím slyším ze svého okolí jen a jen chválu. Je to dost o lidech všude

ravana
17. kvě 2009

Sparko, jak vypadají baghoczi a madzin?

jaynee
18. kvě 2009

ravana: Oba jsou mladší, Bagócsi má světle hnědé vlasy a Madzin tmavě hnědé.

tomina
1. čer 2009

ahoj maminky, mám dotaz trochu z jiného soudku, v Benešovské porodnici je bazén, kde se konají kurzy pro plavání pro kojence? Sháním plavání pro miminka od půl roka, budeme bydlet v Mnichovicích a ráda bych někam blízko jezdila. Slyšela jsem, že v Říčanech je to drahé a když neseženu nic v okolí budu jezdit do Prahy. Děkuju za radu. Tomina

majka060608
1. čer 2009

Tak jsem po dlouhé době přečetla příšpěvky...A hned jsem zklamaná ☹ Mudr. Nováček je z Bene pryč jo? Ach jo, a já u něj chtěla rodit podruhé ☹ První porod s ním byl super, měl bezvadný přístup a nechápu, jak někdo může psát, že měl nějaké problémy s odborností. Každý gynekolog mi chválil jeho práci (jizva prý díky němu nebude vůbec vidět). Spíš věřím ostatním, co píší, že odešel sám. Jestli přišlo nové vedení, tak s jeho povahou, se ani nedivím, že zmizel. Ale je to škoda, druhé mimčo jsem chtěla také porodit v Bene a pokud možno od něj. Tak teď jen budu doufat, že za těch několik let tam bude ještě aspoň Mudr. Kroužek 🙂

Tomino: já chodila s Naty na plavání do Říčan. Bylo to přes Studio pro ženy, které plavání pořádá v Open Gate v Babicích (svůj bazén totiž nemá). Jedna lekce stojí 290Kč/30min. Já byla moc spokojená, moc se mi to líbilo, ale Natálce se to po několika hodinách přestalo ve vodě líbit, tak jsme museli přesedlat na cvičení 🙂 také v tom samém studiu.

eatygrenee
1. čer 2009

Tak přidávám rovněž své zkušenosti. Dnes jsem se vrátila z porodky. rodil nás Dr. Kroužek a pěju mu chválu až do nebes. Neuvěřitelný profík.

angetha
1. čer 2009

Eatygrenee gratuluju k miminku 🙂 Jste v pořádku? 🙂 Snad taky narazím na Kroužka a když ne, tak ne 😉

lisounek
1. čer 2009

tomino: neni to v Benesovske porodnici, ale v Scentru...porada to tam pani Pavlickova pro deti od 3 mesicu...jenze nejak ted snad do budoucna bude menit prostory...lekce stoji 200 kc za pul hodiny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru