Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

lukina1
23. dub 2009

Ahoj,jsem tu poprvé,pročítala jsem diskuze o porodnici V Benešově,mám rodit v polovině června,podruhé, poprvé jsem tu rodila v roce 2006.Chci se zeptat jestli nevíte o lékařích něco více,mě rodil Zeman,ale ten už tam prý není,Dr.Polívková taky ne.Z různých stran se ke mě dostávájí hrůzostrašné historky o mladých doktorech,kteří ani neví jak se píchne voda apod.Na Dr Zemana jsem si stěžovat nemohla i když se o něm taky povídaly horory,při porodu se choval jako profesionál,je pravda,že slovník nic moc,já jsem si ale taky ulevila,tak jsme byli kvit.Jasně,všemu se věřit nedá,ale něco pravdy na tom asi bude.Kdo má zkušenosti,poraďte prosím.Díky za odpovědi.

spartanek
24. dub 2009

Ahojky,já rodila v bene před 17 měsícema a bylajsemt aky naprosto spokojená. porod mi vyvolávali.přenášela jsem deset dní a pak jsem nastoupila ráno na vyvolání a druhý den jsem porodila. od prvního dne nástupu se o mě staral dr.Zeman. byl skvělej. a já je ho tak bála. jsem přímo zu benešova a slyšela jsem na něj jen samý hrůzy..Taky jsem ho měla jednou na utz a tam nebyl opravdu moc přijemnej. ale když se chýlí k porodu,tak je úplně jinej..je pravda,že už tam neni. ted je tam opravdu prý hodně mladých a nových dr.ale nebálabych se toho. Mě nakonec úplně finálně porodila nějaká mladá holčina,který bylo asi 27 a asistovaljí dr.Nováček a zvládla to skvěle..

jaynee
28. dub 2009

Ahoj, nevíte někdo, jak asi dlouho trvá ten pondělní informační kurz? Jdeme tam příští týden a potřebuju pak ještě něco stíhat, tak abych věděla, jak to naplánovat. Dík.

veera2
28. dub 2009

Ahoj všem nastávajícím maminkám. Slyšela jsem ,že ti nynější doktoři z nejsou nic moc. Bylo mi doporučeno, abych si radši řekla přímo Dr. Křížovi, ke kterému chodím, aby mne odrodil. Nemáte s ním některá zkušenosti? Já mám pocit, že taky moc nerodí, alespoň má více zkušeností, než ti mladí doktoři.
Do poradny chodím přímo k Dr. Nováčkovi, ale ten z nemocnice odešel, tak nevím, jestli by mne tam šel rodit, ale zkusím se ho taky zeptat.
Máte některá termín v říjnu?

eatygrenee
28. dub 2009

A co doktor Kroužek nebo jak se jmenuje, ten je prý dobrý...

piky
28. dub 2009

Ahojky,já přesně slyšela to samý o doktorech.....Chodím také ke Křížovi,termín mám v srpnu,a budu to taky nějak řešit,tak jsem Verro zvědavá co Ti řeknou,ale Kříže bych k porodu brala hned🙂Myslím si,že to určitě půjde.Tak určitě napiš,jak jsi dopadla.

angetha
29. dub 2009

Piky taky mám termín v srpnu 😉

spartanek
29. dub 2009

Holky Kroužek je super doktor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chodí k němu moje kamarádky a jsou z něj vypleský,že je skvělej,jako chlap(že pořád vtipkuje) i jako doktor..já s ním mám jednu zkušenost,když jsem ležela v nem. kvůli podezření na mimoděložní těhu a on mě pořád povzbuzoval,že si myslí,že to diobře dopadne, že je jen miminko malinký a neni proto ještě vidět v děloze a měl pravdu a ataky si ho po týdnu on našel 😀 😉

eatygrenee
30. dub 2009

já na něj právě taky slyšela jen chválu. Zajímalo by mě, zda s dá objednat k porodu a zda a kolik se tak za to platí? 😉

eatygrenee
4. kvě 2009

Ahoj, tak jsem se byla registrovat dnes v Bene v nemocnici. Byly moc milí🙂 A k porodu budu mít asi Dr. Kroužka

eatygrenee
4. kvě 2009

ještě by mě zajímalo, zda je v Bene Dr. Matoušek a jakou s ním máte zkušenost?

angetha
4. kvě 2009

Matoušek je pořád primář ne?

eatygrenee
4. kvě 2009

já vubec nevím právě o koho jde, ale zajímalo by mě, jaký on je doktor. Pořád nevím, zda si vzít k porodu raději jeho nebo Kroužka

angetha
4. kvě 2009

A opravdu to tam takhle funguje? spíš myslím, že tě odrodí ten doktor, který má zrovna službu..
Jo a byly jste na prohlídce sálů? Jsou mezi sebou průchozí nebo tam mají jen plenty? 😖

eatygrenee
5. kvě 2009

no funguje to tak, že tě odrodí doktor, kt. má zrovna službu. Ty si to ale dopředu můžeš domluvit s jiným, kt. přijede. A my jsme zatím domluveni s Dr. Kroužkem. Na prohlídce sálů jsem nebyla, zrovna se prý rodilo :( a možná je to lepší nevidět, jsem i docela ráda, není asi o co stát 😉

jaynee
5. kvě 2009

Ahoj, tak já byla včera taky na registraci v Benešově a potvrzuju skvělý přístup všech, i manžela to překvapilo. Byli jsme i na tom informačním kurzu a prohlídce. Moc doporučuju, my už za sebou máme přípravný kurz jinde, ale tady nám na PA spíš vyprávěla, jak to chodí u nich, co je možné a co spíš ne, jak řeší kterou situaci apod. A byla moc milá a docela mě i uklidnila. No a pak jsme byli na takové bleskové prohlídce, opravdu bylo všude plno, ale domluvili se s přítomnými maminkami a tak jsme mohli nakouknout do jednoho pokoje a na porodní sály (tam ležela jedna maminka na monitoru, žádný porod jsme neviděli 😀 ).

Angetha: Mají tam stranou jeden takový nadstandart, zařízený jako normální pokoj s manž.postelí, vanou, žíněnkou a tak. Tam můžeš být úplně zavřená celou první dobu a prý se tam dá i porodit, nebo na porod přejít na porodní sál. No a pak tam mají tři porodní boxy ( a za tím zřejmě někde operační sál). Ty boxy jsou tři samostatné oddělěné místnosti, každá má i vlastní vstup z chodby, aby tatínek mohl chodit ven a s nikým se nepotkával, jen jednu stěnu mají otevřenou a spojenou jakoby chodbou. kde chodí doktoři a PA a tak.

Eatygrenee: Dr.Kroužka jsem včera taky viděla a přišel mi fakt sympatický. Jak jste se s ním domlouvali, že ti přijede k porodu? To by mě teda opravdu zajímalo. A kolik to bude stát? My jsme o doktorovi u porodu s nikým nemluvili.

eatygrenee
5. kvě 2009

jaynee: domluvila nám to s ním známá, co v benee pracuje. Ale normálně se s ním můžeš snad domluvit po tel. a i na ceně.

eatygrenee
5. kvě 2009

jinak uvažuješ o tom nadstandartu?

jaynee
5. kvě 2009

O tom nadst.porodním pokoji asi neuvažuju. Původně jsem si myslela že jo, ale myslím, že to zvládnu i normálně a aspoň tam bude víc po ruce PA. I když kdo ví, co mě napdadne, až tam fakt pojedu rodit. 😀 Ale po porodu bych určitě chtěla nadst.pokoj, ale asi ten dvojlůžkový, abych zas nebyla úplně sama a nelezlo mi to tam na mozek.

angetha
5. kvě 2009

Při mém štěstí pochybuju že by ten samostatný porodní box byl volný..ale což 😎

markee
5. kvě 2009

Holky ten samostatný porodní box mi přijde zbytečně drahý. Tohle je stažený z jejich stránek a ty body jsou prostě tak jak je tam maj očíslované:
4. Kompletní využití nadstandardního porodního boxu včetně porodu 2000 Kč
5. Přítomnost rodinného příslušníka při využití nadstandardního boxu včetně porodu 600 Kč
6. Částečné využití nadstandardního boxu pro první dobu porodní mimo vlastní porod 500 Kč
7. Přítomnost rodinného příslušníka při částečném využití nadstandardního boxu pro první dobu porodní mimo vlastní porod 600 Kč
8. Využití masážní vany pro první část doby porodní 250 Kč

Jinak porodní pokoje za nás byli k použití jen dva v tom třetím měli nějaký "bordel" 😀 prostě ho nepoužívali a jsou vlastně otevřené. Jsou zděné tří stěny a čtvrtá tam chybí. Kdyby maminka na prvním pokoji rodila tak myslím,že maminka z druhého pokoje taky půjde přes dveře do haly a odtud teprve na záchod opět jakoby k porodním sálů,ale tak,aby i nerušila rodičku. Jinak tatínci těmi dveřmi,rovnou do haly chodí automaticky. Přípravna je tam jen jedna,jako sprchový kout a záchod,ale tak vždy se to nějak udělá. Já teda při Johance měla štěstí,že jsme tam v brzkých ranních hodinách byli dvě,ale paní do rána porodila, a pak jsem tam do večera-do porodu byla úplně sama 😀
Operační sál je vlastně v té linii porodních boxů-akorát boxi na levo a ten oper.sál na pravo vzadu.Ale tak to vám bude ve finále jedno.
Holky pište sem jak budete s Benešovem spokojené,pže já tam chci rodit i své druhé dítě a spousta mých kamarádek taky.Ale jelikož tam doktoři co byli za nás nejsou,tak jsme zvědavé co a jak se tam změnilo.
Díky moc a všem vám držím palce.

markee
5. kvě 2009

Jinak kdyby se vám tam něco nezdálo,tak ještě uvažuji o Táboru,je to tam zmodernizované. Jinak prý personál moc příjemný. Jen nedávaj epidural a ten je docela potřeba.
Já sice celé těhu říkala,že ho nechci,ale když došlo na věc,tak jsem si krásně odpočinula a nabrala síly. Na vlastní porod to v Benešově nenechávaj,ale to bych ani nechtěla,je dobré cítit kontrakce.

eatygrenee
6. kvě 2009

myslíš markee že je epidurál potřeba? 😅

marky24
6. kvě 2009

Matoušek je furt primář a přišel mi docela v pohodě, možná působí na první pohled trošku přísně ale jinak mi nepřišel špatnej. Prý je příšný na personál ale to je asi potřeba aby to tam dobře šlapalo.
Myslim že bez epidurálu se to dá nakonec taky přežít, rodila tak spousta ženských, takže jestli ho v Táboře nedávaji, tak by mi to ani zvlášť nevadilo, spíš je důležitější ten personál. Při druhym se budu taky rozhodovat mezi Táborem a Benešovem, stejně jako u prvního. Při prvnim jsem byla v Benešově spokojená, ale to tam ještě byli ty doktoři co už odešli.
Jinak o tom nadstandartnim porodnim boxu jsem slyšela že ho sice rádi ukazujou ale pak moc nechtěji aby se tam rodilo a už vůbec když se jedná o první dítě rodičky a to jsem od nich slyšela i na vlastní uši že jsou radši když se na samotný porod přesunou na klasický porodní box

lisounek
7. kvě 2009

ahoj holky ja rodila bez epi a taky jsem to zvladla...jo a taky mam pocit, jak pise marky, ze nadstandart maji radeji na prvni dobu porodni ale ne pak...prijde mi ze je to pro ne slozity...ty porodni boxy maji vepredu a tam jsou vsichni sestry a dr. a ten pokoj je uplne vzadu v chodbe a byt tam jen jedna PA tak nevim nevim..(napr. o vikendu - ja zrovna mela to stesti ze jsem rodila o vik. a byla tam jen jedna PA a 4 rodicky jako mazec 😲 )...takze si jeste neumim predstavit ten pokoj uplne vzadu to by tam za nami chodili jednou za hodinu a to bych se zblaznila..zalezi vzdy kolik je tam rodicek a rozjetych porodu, coz clovek nikdy nevi noo..a ja bych bez te PA neodrodila me stacilo ze odbehla vedle k jine rodicce a byla jsem v haji.. ☹ a ja teda nadstandart ani pri prohlidce nevidela, rekli nam ze je obsazeny.. 😕

lukina1
7. kvě 2009

Ahoj,tak pročítám diskuse a dočetla jsem se,že porodní asistenka Hlaváčková je pěkně arogantní k.....-doslova cituji.Je pravda,že celou dobu tam budu s PA,doktor tam dorazí až k porodu.Začínám z toho mít hrůzu při mé smůle jí určitě vyfasuju.Teď rodila kamarádka,nechali jí tam 12 hodin se trápit,přijela ve dvě v noci s velkýma bolestma ,ona jak oteklá nit a dítě veliký,ráno prý nějaká sestra řvala doktory,co s tím chtějí dělat,když to nešlo,ve dvě odpol. jí udělali císaře.Vina byla prý nakonec na jejím gynekologovi,že neindikoval císaře,když musel vědět,že je dítě veliké.To jsou horory,už se snad nebudu po ničem pídit a jen doufat,že nepřijdou komplikace. ☹

mahulena
8. kvě 2009

holky, o Hlavackove jsem to taky slysela, prosim, jak vypada? Jen, jestli jsem ji tam taky potkala...diky

jaynee
8. kvě 2009

lukina1, ty jsi samá strašlivá historka 😉 já zase slyšela, že někdo Hlaváčkovou měl a byla prý úplně zlatá. myslím, že jednak každý se někdy blbě vyspí a taky ,že občas má v něčem každý smůlu a fakt nemá smysl se stresovat dopředu, jestli někoho potkám nebo ne a jestli zrovna já budu mít nějaké neobvyklé komplikace nebo někdo něco pokazí. to bysme se musely zbláznit.

jo a s tím nadstandartem máte určitě pravdu, nám to tak říkala i PA při prohlídce, že je to lepší pro někoho, kdo nerodí poprvé a ví si tam sám rady, že pro prvorodičky jsou lepší ty boxy. a i dost jasně naznačovala, že na druhou dobu je lepší si přejít k nim. což teda, upřímně řečeno, mi přišlo dost rozumné, pokud někdo vyloženě netrvá na tom, že musí porodit v normálni posteli mezi peřinama nebo zavěšený na laně 😀

lisounek
8. kvě 2009

holky co vim Hlavackova je doktorka mlada mensi a ma polokratke vlasy..ale muze to by nejaka shoda jmen a mohou tak byt dve fakt netusim...ale ja chodila na monitory a pak jak prijde dr. vzdy to byla Hlavackova...no a opravdu jste tam jen s PA celou dobu a dr. chodi az kdyz se fakt tlaci a jde do finale..ale jako fakt vubec se nestresujte dopredu... 😉

sparka
8. kvě 2009

Ahojky holky tak vam muzu rict ze lituju toho ze sem co benesova sla,dnes v noci jsem tam jela ze mam bolesti po 5ti min. A byly tam dost neprijemny.nejdriv byli unudeny ze no musi jit otevrit a mela blbe kecy ta sestra a pak o sestre na porodnim sale nemluvim natacela mi monitor a ja udala bolesti po 5ti min. A na monitoru byli po dvou a ona mi rekla ze neumim pocitat a taky ze sem vysmata ze tuhle praci dela 30let a ze jeste nevidela rodici mamu takhle vysmatou no a ze to asi nemam tak hrozny zavolala dr.bagoczi nebo jak ten rekl ze me tam nechaj a ona ze ne ze mi daj utlumovacku a poslou Domu a ze priste mam priject az mi bud rupne voda a nebo zacnu krvacet.....takze mi zastavili Porod a ze prej mam jit spat....tak sem ji rekla ze si kdyztak zavolam sanitku a ona mi rika:si jako myslite ze byste porodila v aute?no a jeste rikala ze vypadam dost dobre na to ze tvrdim ze rodim ze maminky ktery maj takovy bolesti jako natocila na monitoru sebou klati a ze mam teda este vydrzet ze sem 39tt aze ted maji dva dr.zlomeny ruce atd atd.... No jako fakt des...otravena uzivana no strasny fakt me to dost odradilo:( no takze sem do 6ti hod.trpela nez zabrali utlumovaky no a taky mi rekla ze to muzou byt poslicci no dobre ale 4hod. Po 5ti min.?dali mi magnosolv a jeste naky 3 cucaci hnusy no a dr.ji rkka tak tu pani nechame a ona na nej no to ani nahodou no nevim proste se mi to nelibilo ani malinko..takze radim vsem dle slov sestry prosim vas nerodit v noci a na svatek a priject jen kdyz budete krvacet nebo rupne voda....:( no sem zvedava na samotny Porod jaky budou .:,(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru