Porodnice Benešov. Máte zkušenost?

eva77
6. únor 2008

Ahoj holky, v dubnu budu rodit v Benešově, je tady nějaká mamina, která má stejný nebo podobný termín? Ještě jsem zjistila, že se musíme zaregistrovat ve 35. týdnu. Holky, budu ráda, když mi napíšete, jaké máte zkušenosti s porodnicí atd. Já ze své zkušenosti můžu říct, že jsem poznala pana Dr. Kroužka a toho druhého nevím jméno, ale měl na ruce kérku, který byl moc milý a zachránil nám našeho malého, protože jsem ze začátku těhotenství krvácela

mahulena
21. pro 2009

ahoj, objevi se nekdo, kdo v BN v posledni dobre rodil nebo se chysta? Rada pokecam s maminou, co ma termin teprve pred sebou. ahoj 😉

luuciee83
1. led 2010

ahoj Mahuleno, já se chystám rodit v Bene 😉 takže Ti určitě ráda podám aktuální info o benešovské porodnici 😉 🙂

mahulena
2. led 2010

ahoj Luuciee, tak drzim moc palce. Budes do BN chodit i na monitory? A proc nebudes rodit v PB - mas v profilu, ze bydlis v okr. Pribram? Budu se moc tesit na zpravy 😉
Ja teda do nemocnice/porodnice v BN chodim klasika do poradny celou dobu, myslim, ze doktory znam vicemene komplet i sestricky, ale hodne se to zmenilo, tak me zajima ten samotny porod.
Taky bych rada nasla holcinu, ktera rodila jinou polohou nez klasicky na zadech??? Najde se tu nekdo takovy, komu to v BN umoznili?

luuciee83
3. led 2010

Mahu, do BN budu chodit i na monitory - stejně tak jako v minulém těhu 😉 já jsem sice z okresu PB, ale obě porodnice mám stejně daleko a jelikož můj dr. nemá utz v ordinaci, posílá mě do BN, takže jsem měla jasné, že tam budu i rodit... navíc u prvního těhu jsem si pár dní poležela v nemocnici (začala jsem se předčasně ve 24tt otevírat, tak jsem si to okoukla v BN a bylo to pak jasné).
Doktory si taky ještě z dřívějška pamatuji a co jsem koukala, tak se moc za tu dobu nezměnili... mě s Matýskem odrodil dr. Posejpal a dalo se to - nejvíc bych si teda přála buď Kroužka nebo Nováčka a taky je hrozně sympatická dr. Hlaváčková, tak uvidím 😉
jinak s tou jinou polohou než na zádech si myslím, že by ses v BN domluvila - jsou tam všichni vstřícní 😉 mě teda ta klasika nevadila, takže u ní zůstanu 😉

mahulena
5. led 2010

jj, me rodil Krouzek a ted se s nim chci domluvit zase. Novacek uz v nemocnici neni, jen se tam obcas mihne, netusim, jakou maji dohodu.
Na polohu se chci zkusit urcite domluvit, spis me zajima, zda vubec nekdo takovy existuje🙂
Jinak ja tam byla moc spokojena, vsichni byli desne moc fajn 😉

luuciee83
5. led 2010

Mahu, když jsem byla na utz ve 30tt, tak byli psaní sloužící doktoři dva a to Kroužek a Nováček 😉 takže to vypadá, že i Nováček se tam angažuje 🙂 ale ono je jedno, kdo mě odrodí, hlavně že to bude ok 🙂 zítra jdu na ko ke svému dr. a jsem zvědavá, zda už mě pošle na příště do porodnice nebo si mě ještě nechá u sebe - uvidíme...
jinak souhlasím, že jsou všichni v porodnici fajn 😉

marky24
7. led 2010

Ahoj,
mahuleno, koukám že máme skoro stejný termín, já mám 14.5. Rozhoduju se jestli budu rodit v BN nebo v Táboře, první jsem rodila v Benešově a byla jsem moc spokojená. Mám tyhle porodnice na stejno km, ale do Tábora teď možná lepší klidnější cesta tak proto se rozhoduju a taky mám doktorku v Táboře. 😉

mahulena
9. led 2010

ahoj marky, tak at to dobre rozhodnes. Kdysi pred tim rokem a pul me od TA odradilo to, ze nepichaj epidural ani na vyzadani. Nevim, jak je to ted. Nakonec jsem ho nemela, ale pro me byla tahle informace dulezita, jako ze kdyby neco, tak vim, ze mi ho muzou dat.
Takze jsi odnekud z Milicina?
Jsi mi nejaka povedoma z par fotek..., ale to je spis nejaka nahoda. Nikoho tu moc neznam.

syraell
12. led 2010

mahulena
V Benesove jsem rodila a v cervnu se chystam znova. Schodou okolnosti chodim k doktorce Pekarove, kera jeste nedavno v Benesove delala...

beruska1989
13. led 2010

ahojky holky, taky se chystám do Benešova. Ale řeknu vám že jako prvorodička se pěkně bojim, termín mám v květnu 🙂

beruska1989
13. led 2010

mahulena: my se tam asi určitě potkáme 😉 , já mám termín 10. a podle utz je to 12.

mahulena
13. led 2010

Berusko, ja budu urcite rodit driv🙂, pujdes na predporodni kurz?
No, ja jako druhorodicka se teda bojim primo pekelne..., tak nevim, kdo s koho... 😝 😔 😀

jana_k1977
14. led 2010

Ahoj holky, jsem z Mukarova a chystam se rodit v Benesove, termin mam v puli brezna 2010. uz se to blizi. Nevim, zda se mam bat uz ted, nebo pozdeji. 🙂 Rada bych se prihlasila na jejich predporodni kurz. Nevite kde se na to registruje? Da se jit pri te prilezitosti prohlednout porodnice a zaregistrovat se k porodu, tj. drive nez 38 tyden, coz pisou jejich stranky. Diky za odpoved.

mahulena
14. led 2010

Jani, zavolej si na 317756111, www.hospital-bn.cz.
Ale kdyz jsem byla pred 1,5 rokem na kurzu, tak se neobjednavalo, byl tusim v pondeli od 13,00, over si to na tom telefonu na recepci.
Byla jsem nekdy ve 32-34tt a byla jsem tam nejpokrocilejsi, takze uz muzes klidne vyrazit🙂
Ten kurz probiha primo v porodnici, takze ji uvidis v realu🙂)), kdyz se zrovna nebude rodit, vezmou vas i na porodni sal, pripravnu, hekarnu, a tak. A rovnou se tam pak muzes zaregistrovat na porod.
Drzim palce, pa 😉

beruska1989
18. led 2010

mahulena: na kurz bych jít chtěla, ale pořád jsem se ještě nerozhodla 100% 🙂 .

Jana: Já jsem myslim četla že se na ten kurz neobjednává, že tam jenom přijdeš 🙂

janinapec
19. led 2010

Ahojky všem nastávajcím maminám 🙂
Píši aktuálně - Benešov všem mohu jen doporučit. Vzhledem k tomu, že jsem rodila podruhý, kurz jsem nechtěla takže nevim. Ale co se týká pobytu a personálu byla jsem nad míru spokojená.

jaynee
19. led 2010

Ahoj, na kurz se opravdu neobjednává a přijít tam můžete v jakékoli fázi těhotenství. Kdyžtak si tam opravdu zavolejte a ověřte si to. Pod tím kurzem se skrývý prohlídka porodnice, jak píše mahulena, a asi hodinové povídání o porodu - jak to poznat, co dělat, jak to obvykle u nich probíhá a co vševhno je u nich možné. Docela doporučuju, právě proto, že se tam dozvíte konkrétní informace o porodu v této porodnici (ale i porodu obecně, a samozřejmě se můžete vyptávat na co chcete).
Já jsem tam volala asi ve 33tt a domluvila jsem se, že až mě ve 36tt gynekoložka předá do péče porodnice, přijdu k nim do poradny a zaregistruju se k porodu. Protože to mám do Benešova trochu dál a navíc jsem na kurz chtěla i mnžela, tak jsem se tam domluvila na tu poradnu a registraci v pondělí dopoledne před tím kurzem, manžel si vzal dovču a všechno jsme to sfoukli v jeden den. Pak už jsem tak jezdila 1x týdně na kontroly a pak s manžou pro mimčo... 🙂 Taky už jsem to tu psala dřív - Benešov MOC doporučuju, byla jsem tam fakt spokojená.

mahulena
19. led 2010

super zpravy na Benesov, to je dobre🙂
Janino, kdo te rodil? a tebe, Jaynee?

jaynee
20. led 2010

Doktor Madzin, byl skvělej. Všechno se mnou konzultoval, byl ohleduplnej a moc hodnej, i když ráznej, když to bylo třeba. A to jsem rodila nad ránem a on měl za tu noc pět porodů včetně císaře.

janinapec
20. led 2010

Ahoj, mě rodila doktorka Hlaváčková, naprosto super. Obdivuju je všechny, hlavně ty ženský, já bych to dělat nemohla ani omylem. 🙂

mahulena
20. led 2010

Jaynee, tak to se shodnem, taky ho mam "rada"🙂, lezela jsem v nemocnici na zac. tehotenstvi. Vis, ze je mu 25?, ptaly jsme se sestricky 😀
Hlavackova mi prisla studenejsi, ale treba jsem ji nebyla ni ja sympaticka.
Radsi bych chlapa u porodu🙂

jaynee
21. led 2010

mahuleno, tak to teda koukám. já myslela, že je mu tak kolem třiceti, i tak jsem ho docela obdivovala. a byl mi sympatický, už když jsem tam chodila do poradny. byl fakt vždycky moc hodný a taky mi přišel opravdu pečlivý. i se na nás pak po porodu chodil podívat na pokoj, jak se máme, jen tak se zastavil a prohodil pár vět.

luuciee83
28. led 2010

Tak jsem dneska byla na prvním monitoru v Bene a musím říct, že jsem byla 100% spokojená 😉 vyšetřoval mě dr. Bagoczi a je to mladej příjemnej sympaťák 😉

baterka
31. led 2010

ahoj holky, taky se hlásim, že poedu do Benešova, mám ještě tři měsíce čs, ale koukám, že s mužem vyrazíme asi už nějak teď na kurz, díky moc za info!!! A jsem ráda, že tu zaím jsou vlastně jen poztivní reakce, to se mi hned ulevilo a bojím se méně 🙂! Tak se tam třeba potkáme, já jako prvorodička to vidím poději než na svůj ofiko termín, ale třeba mě Marek překvapí 🙂

mahulena
31. led 2010

baterko, tak se tam treba potkame🙂, mame podobnej termin

markee
31. led 2010

Ahojky,sice nejsem těhu a rodit se nechystám,ale benešov doporučuji. Vloni jsem si té nemocnice na ženském oddělení "užila" hodně. Doktoři jsou opravdu milý,ochotný a prostě skvělý. Měla jsem dost smutné události a i tak mě hodně podrželi a podpořili,vše vysvětlili a spíš doporučili to k čemu jsme se díky okolnostem odhodlali. Pečoval o mě dr. Madzin, Bagnoczi, Posejpal a Kroužek. Doktorku Hlaváčkovou jsem měla na příjmu a u odběru plodovky-byla moc sympatický.
BENEŠOV DOPORUČUJI.

janinapec
5. únor 2010

Ahoj všem maminám 🙂
Včera jsem si náhodou vzpomněla při uklízení nádobí 😀 Přibalte si sebou malou lžičku (k svačině jogurty a přesnídávky) a případně nezkazíte nic ani vlastním příborem. Byl tam dost velkej nedostatek nožů, nevim jestli se jim ztratily nebo to někdo rozkradl, ale je to pak na nic, když si nemáte čim namazat chleba 😉

luuciee83
5. únor 2010

Ahoj Jani,
díky za info 😉 takže lžičku a nůž určitě přibalím 🙂

mahulena
5. únor 2010

ju, janino, to si pred tim rokem a pul nepamatuju, ze by to tak bylo?! a to byla porodnice preplnena a zensky lezely i na gynde o patro vys. Diky za info, zkusim si na to vzpomenout, az budu nekdy za mesic, dva balit tasku🙂

jaynee
5. únor 2010

jo jo, lžičku potvrzuju, nemají je tam a když vám donesou jogurt, velkou lžící ho moc nesníte 😅 ale nožů za nás bylo dost 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru