Porodnice bez čekatelského pokoje, existují?

novacek21
30. lis 2021

Ahoj zkušené mamky a rodičky. Měla bych dotaz...
Existují porodnice, kde nejsou tzv. hekárny, poslední dobou nazývané čekatelské pokoje? Má to tak třeba i nějaká pražská porodnice? Pomalu si musím začít vybírat porodnici a přijde mi, že by mi byl muž víc k užitku a jako podpora právě v té první době porodní a ne jen na ten úplný závěr. Jaké máte v porodnicích zkušenosti?
Díky

fifinka2020
30. lis 2021

@novacek21 za mě bych šla do Rakovníka. Rodila jsem tam první mimco a snaží se vyjít nejvíc vstříc i teď v době omezení... při porodu mi praskla voda, ale nic se nedělo, cekatelsky pokoj tam na tyto případy mají, ale má jen 3 lůžka... nechali mě tam samotnou i s manželem, nové příchozí maminky (které měly porod už víc rozběhnuty) dávali rovnou na sály... a teď tam mají navíc jakýsi rodinný pokoj ci co na tyto situace. Samozřejmě záleží na kapacitě, ale snaží se vyjít maximálně vstříc!

veru181
30. lis 2021

V Mělníce také celou dobu porodní pokoj 🙂

blondynka400
30. lis 2021

@novacek21 ohledně té vzdálenosti do porodnice. Být tebou bych moc neřešila, že někdo nevydržel více než 10 minut. Obvykle to takto není. Ano, může se jednat o překotný porod a pak prostě porodíš v nejbližší porodnici a nebo taky doma 😀. Jinak je za mne cesta +- hodina ještě úplně v pohodě. Jinak Chomutov, je to rozdělené, partner může být jak na "hekárně" tak na porodním sále.

veruuu_kubesovic
30. lis 2021

Manžel se teda ode mě od příjmu v porodnici nehnul ani na krok...
V Opavě jsou fajn porodní boxy, kde byl se mnou jak manžel u prvniho porodu, tak moje mamka u druhého porodu, rodila jsem docela rychle takže jsem tam vzdy tu podporu s sebou měla...

veronicka89
1. pro 2021

@novacek21
jeden porod víc než 24hodin
Druhý porod hodina

U obou byl chlap non stop přítomen...

Nechápu proč by měl na nějakou dobu jít pryč...

Teď si zas nemocnice budou vyskakovat s Covidem ...

Jako , kdyby mi někdo řekl že mám být bez chlapa tak buď chci nadstandard ...
Nebo jedu domů a přijedu až na konec ...

To jsem teda udělala u toho druhého porodu ...

Ptz jsem si říkala že nevidím důvod být v porodnici dřív než půjde mimco na svět 😅...

Takže jsem si WC ...vanu ... sprchu...vydýchávani....dávala doma a bylo to prima 🙂

Tak jak mi kdysi řekli v nemocnici

Až se nebudeš cítit doma dobře a bezpečné přijeď...

Sice už to bylo celkem hraniční 🤣Ptz do nemocnice okolo 30km a já kontrakce co 3 minuty 😆

elesse
1. pro 2021

Bulovka ma hodne boxu, sla jsem rovnou na nej… ale fakt si neumim predstavit byt hodinu v aute. Z domova jsem odchazela s kontrakcemi po 3 minutach a dodnes nevim, jak jsem 10 min cestu vydrzela

pettrus1210
1. pro 2021

@novacek21 v Hořovicích jsou porodní boxy, takové spíš obýváčky.

darkwitch
1. pro 2021

@novacek21 spíš je to tak, ze se většinou jde rovnou na porodni box a když je porod v začátku a nerozebehnuty tak se dává na cekatelsky pokoj, třeba, tam bývají i hospitalizace v průběhu těhotenství...
Byla jsem tam u druheho porodu, protoze porod ještě nebyl rozbehnuty, ale vzhledem ke vzdálenosti mě úplně nechtěli posílat zpět. Jak se porod rozjel, šla jsem na box a potom zpět na ten pokoj, manželovi jsem volala, nez jsem šla na box

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru