Porodnice Bohunice Brno. Máte zkušenost?

suki
20. srp 2007

Ahoj holky, chtěla bych jít rodit do Bohunic v Brně. Máte někdo nějaký zkušenosti? 😀 Děkuju za informace.

slunickowww
20. čer 2013

kotito: Ahojky, chtěla jsem se zeptat v kolikátém jsi týdnu. Přemýšlím o porodu v Bohunicích i když nejsem přímo z Brna. Jsem teda "teprve" ve 27 týdnu tak si s myšlenkou jen pohrávám ale ráda bych věděla, jak to tam chodí. Kdy jít třeba na kuknutí na porodní sál a tak, abych věděla, co mě čeká 😀 Děkuju !!

kotito
29. črc 2013

@slunickowww miminko už se nám narodilo a z Bohunic mám teda smíšené pocity. Všechny porodní asistentky bezvadné.Rodila jsem dlouho tak jsem stihla i více směn 😀 porodní péče bezvadná, poporodní taky, pokoje super, ale upřímně příští mimi budu rodit určitě jinde! Nelíbí se mi tam péče o miminka! Nešlo nám kojení a nikdo pořádně neporadil, hned strčej příkr a je to! Já se z toho docela zhroutila a nikdo nic neřešil...laktační poradkyně mi řekla, že mám velká prsa, s velkýma dvorcema a bradavkama, a že jsou na kojení tak půlročního prcka a ne čerstvého mimi, ať se netrápím a jdu si pro lahvičku s UM. Naštěstí se taky směny mění a druhá poradkyně nám aspoň ukázala jak se z velkých prs nejlíp mimi napapá. přidám pár foteček pokoje a por.boxů

kotito
29. črc 2013

1 obyč porodní box u sesterny bez wc a sprchy
2 -3 nadstandartní por box s vanou, sprchou a wc
4 -7 pokoj na 6nedělí

slunickowww
29. črc 2013

@kotito: To myslíš vážně, že ti laktační poradkyně řekla, že bude lepší umělá výživa jen proto, že máš velká prsa? Co je to za laktační poradkyni? Vždyť ty mají podporovat jen a jen a jen kojení !!!
No, tak abych pravdu řekla, tak teda přístup k miminkům by měl být ten nej. A kó u tak velké porodnice. Ještě, že u tebe byl personál v pohodě ale i tak ... Jsem teda pěkně zklamaná. Já totiž pořád váhám mezi Miloušema a Bohunicema. V Milouších mě prý nechají totálně vytrpět všechno, co porod obnáší a v Bohunicích zase vůbec není osobní přístup a všechno berou honem honem ... 😠 Moc mě mrzí tvoje zkušenosti ale hlavní je, že to máš za sebou a miminko je v pořádku ale upřímně můžu říct, že pro mě je prostě výběr porodnice a personálu a toho všeho moc důležitý, takže bych taky řešila spousty věcí .. Každopádně moc děkuju za info, ani nevíš, jak si toho vážím ... !!!
A můžeš písnout něco malinko víc k porodu a k tomu, jak probíhají kontroly před porodem? Děkuju

kotito
29. črc 2013

@slunickowww porod mám ve článcích, tak mrkni 😉 PA i mudři byli skvělí!!!

hanisska
29. črc 2013

Ahoj Suki, já rodila v Bohunicích před dvěma lety a nemůžu si to vynachválit.. 🙂 na porodním naprosto super a 6-nedělí bylo taky fajn. Ležela jsem tam jen s jednou holčinou, měli jsme klidek. Sestřičky taky hodný, prostě naprostá paráda. Můžu jen a jen doporučit.. 🙂

vendulka
29. črc 2013

@kotito no já nevím teda na koho jsi narazila,ale já v bohunicích rodila 11/2011 a byla jsem naprosto spokojená, se vším!Byl to druhý porod a šlo to celkem rychle, prosila jsem o epidurál,ale po odběru jim teda trvalo přes hodinu než mi došli říct, že je to ok, a můžu ho mít, jenže to už nestálo za to bo se šlo na věc 😀 ,porodní asistentka a dr byly skvělé a milé, na odd. šestinedělí jsem byla taky maximálně spokojená, super péče (řekla bych sice že až moc péče 😀 ) a sic i jako druhomatka jsem šla na "kurz" kojení a dalo mi to více jako u prvního porodu a výkladu kojení co byl v porodnici, to jsem rodila u milosrdných a můžu říct, že tam postoj ke kojení je naprosto otřesný,aspoň já to tak měla, byla jsem asi u třech asistentek ať mi poradí s kojením a všechny byly nepříjemné, neochotné a neschopné, odešly sme s tím, že "kojímeů ale na kontrole ve 14 týdnech byla dcera podvyžvená a nastoupilo se na UM, bohužel to vše díky neschopným sestrám na odd. šestinedělí a i dětská dr. u Milosrdných stála za starou belu...já byla v Bohunicích oproti Milosrdným max. spokojená 😉
ale je to asi o každým co kdo od toho očekává a na koho má štěstí, na koho narazí...
a co se týče pokojů Milosrdní vs. Bohunice je to jako nebe a dudy v prospěch Bohunic

kotito
29. črc 2013

já byla spokojená spřístupem ke mě luxusní a prostředí taky úžasné, ale když člověk potřebuje pomoc a trošku věnování a vysvětlování tak to se musí člověk doprošovat.Jak jsem psala kdyby byla lepší péče o miminka a porada s kojením byla bych spokejená na maximum. To že jsem malou piložila k prsu až po víc jak 6 hodinách podle mě taky není ok.Byla jsem hodně vyčerpaná, ale na tu chviličku bych to určitě zvládla.
Rodila jsem tam před 11dny

lucyvivien
29. črc 2013

taky jsem rodila v Bohunicích v roce 2009 a max. spokojenost se vším 🙂 Byla jsem v 6 patře na pokoji č. 10 🙂

slunickowww
29. črc 2013

No, tak to jsem zvědavá, co sem písnu na konci září já 🙂 Snad bude jedna velká spokojenost .. Kéž by .. Jinak 64@kotito děkuju za info ohledně porodu. Kukla jsem a celkem jsem koukala. Jak nad délkou tak i nad tím, že tě šuply do jiného oddělení a ty ženský byly naprosto nechápavý ☹ Je ale pravda, že u porodu prostě nic neovlivníš, takže jsi pak ráda, až máš mrňouska u sebe a je vše v pořádku. Hrozně moc se to krátí, tak snad drobeček vydrží aspoň do termínu a nebude mě to komplikovat moje cukrovka 🙂 Takže to zatím u mě vypadá taky pro Bohunice .. No, pořád je čas se rozhodnout 🙂

clara.7
29. črc 2013

V Bohunicích jsem rodila loni v dubnu a byla jsem max. spokojená 🙂 Box i pokoj na šestinedělí jsem měla nadstandard, takže super soukromí, klid a celkově dobrý přístup personálu 🙂

slunickowww
3. srp 2013

Holky,a jeste jedna otazka prosim. Jakej je teda rozdil v normalnim pokoji a v nadstandartu?Jak porodni pokoj tak i sestinedeli. A jak to vychazi cenove?Je me teda jasny,ze nadstandart se plati ale je to takovej rozdil ve vybavenosti a v konfortu pro tu maminku?Ja jsem zatim totiz pro nadstandart ale nebyla jsem ani na prohlidce takze vlastne ani netusim proc jsem se tak rozjodla. A skasnou vas az pri odchodu,ze?Jak za pritomnost manzela u porodu tak za dalsi zpoplatnene sluzby?

kotito
13. srp 2013

@slunickowww porodní box nadstandart je se sprchou a wc, jeden nadstandart s vanou. Cena tuším 1500 nebo 1000kč nejsem si jistá. normální pokoj wc ani sprchu nemá takže musíš po chodbě, ale není to daleko jen to není tak pohodlné.Já byla u porodu nahatá, takže chodit po chodbě asi bych vyděsila spoustu lidí 😀
A co se týče pokojů šestinedělí.Určo bych šla zase na obyč pokoj.když se jdeš osprchovat na mimi ti může mrknout druhá maminka a hlavně si můžete navzájem poradit

adelka21
14. srp 2013

@slunickowww ještě bych dodala, ze při nadstandardu s tebou může byt manžel jak dlouho chce, standard ma návštěvní hodiny.

hanulig
16. dub 2014

V Bohunicích jsem rodila v únoru 2014 a mám taky smíšené pocity. Péče porodních asistentek na porodním (vystřídalo se jich víc) super!! Péče lékařů taky dobrý. Oddělení šestinedělí je už trošku horší i přístup sestřiček z novorozeneckého nic moc..Měla jsem císaře v šest večer pod celkovou narkózou a po probuzení mi malou přinesli přiložit asi po šesti hodinách. Sestra z novorozeneckého, která měla službu, byla šíleně nepříjemná. Když viděla přístroje, které jsem měla kolem lůžka, tak řekla, že se na to může vykašlat, aby se ke mě přes ně drala a jak držela malou, tak ji šupla zpátky do vozíčku, ve kterém ji přiezla a řekla, že mám smůlu, že přikládat nebudeme. Tak jsem na ni celkem ostře spustila, ať mi ji okamžitě dá, že přece nemůžu vyskočit z lůžka a začít tam ty přístroje stěhovat! Tak mi ji položila na břicho, ale když uviděla moje ploché bradavky, tak na mě znovu spustila, že jak si to představuju, jak chci asi s takovýma bradavkama kojit! A znovu vzala malou a dala ji zpátky do vozíčku..pak sama řekla, což jsem se divila-asi měla slabou chvilku, že by mi mohla prodat klobouček, ale že bude stát 140kč a že s ním by to třeba šlo. Tak jsem řekla, že si ho od ní koupím, tak ho přinesla a malá byla úžasná-krásně se na něho přichytila a od té doby kojíme!!už měsíc a půl..s kloboučkama..🙂ještěže byla malá tak snaživá..jinak nevím, jak by to dopadlo..Přesně jak tu píše paní-s kojením nikdo nepomůže ani neporadí!!! Pro mě strašně překvapivé na dnešní dobu a na to, že je to fakultní nemocnice!! Jinak-nedostatek prádla pro maminky (rodila jsem v sobotu a do úterka jsme nedostali čistou košili, protože nebyla)... o víkendu čisté prádlo není..ani pro miminka..takže malá v jedné košilce a zavinovačce celou dobu hospitalizace a já v propocené hnusné košili ušpiněné od očistků...musela jsem si nechat přivézt manželem oblečení pro mě aj pro malou z domu..Jinak jídlo výborné!! A nebýt perfektní péče lékařů, tak bych musela říct, že je to tam strašné a že už tam nikdy nepůjdu, ale lékařská péče super a jen proto bych sem šla znovu a ostatní bych prostě vydržela..ještě chci upozornit-je dobré vzít si župan z domu, protože před a po každém kojení se chodí převažovat miminko na chodbu na digitální váhu, která je tam jen jedna uprostřed oddělení a na chodbě člověk neustále někoho potkává-ať už ostatní maminky, lékaře anebo návštěvy rodiček, takže si člověk županu připadá tak nějak líp...

speedygon
19. dub 2014

Koukám, že tedy co se týče kojení, tak žádná změna od listopadu 2009, kdy sem tam rodila já 😒 Nebýt úžasné laktační poradkyně, tak asi nekojím dcerku vůbec. Je ale škoda, že tam nechodí denně:rodila sem v pondělí večer, ona přišla až ve středu....no, i tak sem kojila malou jen cca 2 měsíce ☹

lucil
5. kvě 2014

Holky, moc jste mě nepotěšily s tou laktační poradkyní v Bohunicích. Já sama mám opravdu velká prsa a zrovna včera jsem říkala manželovi, že jsem zvědavá, jak malá tu mou bradavku do pusinky nacpe 🙂. a to jsem teprve ve 4,5 měsících. Sama jsem uvažovala rodit v Bohunicích- pěkně vybavené pokoje s málo lůžky na pokojích.( slyšela jsem, že Obilňák je na tom podstatně hůř). Ale o té laktační poradkyni jsem už také slyšela z více zdrojů+ chování na šestinedělí. ... Jinak prý na Obilňáku je skvělá laktační poradkyně,což je ale asi do jiné diskuze...Asi ještě opravdu vše zvážím....

pehamek
5. kvě 2014

Já rodila v Bohunicích akutním císařem v prosinci 2013. Co se týká lékařů, tak ti byli na jedničku. Malej byl na novorozenecké JIP a sestřičky, co se o něj starali, tak byly neskutečně hodné a oproti ostatním, co máte špatnou zkušenost, tak mi i s kojením pomáhaly až jsem se fakt rozkojila a domů jsem odcházela, že jsem plně kojila.

pavli79
6. kvě 2014

@hanulig Ahoj, tak hlavne, ze všechno dobře dopadlo! Me to teprve ceka za 4 mesice, a taky zrejme v Bohunicích. A asi si teda zajistim soukromou laktacni poradkyni, jak to tak ctu 🙂
A s tim pradlem... ja jsem teda ještě nerodila, ale vlastne by me ani nenapadlo, nevzit si pro sebe a pro male věci z domu. Urcite musí byt i pohodlnejsi, nez ty nemocnicni. Takze když mi ho nedaji, budu jenom rada, spis se bojim, aby me nenutili chodit v tom jejich 🙂

mrsnikola
18. srp 2014

teda já přemýšlím, kde rodit a říkala jsem si, co může být lepší než FN..ale koukám, že děs běs.... tak asi zůstanu doma nebo já nevím 😀

sunny83
3. říj 2014

Obě dcery se narodily v Bohunicích a nemůžu si na nic stěžovat na oddělení šestinedělí,péče super, sestřičky super, ale u první dcery mi nešlo se rozkojit (obě jsou plánovaným císařem, i když ten druhý se rozjel sám), sestřičky mi moc neporadily, ale chodila jsem tam za jednu mladou sympatickou pořád pro radu(i když teda jsem mezitím dávala příkrm stříkačkou) a ta mi s tím pomohla, rozkojila jsem se 4. den a pak super. U druhé jsem kojila hned 2. den, ale to jsem byla v úplné pohodě a věděla, co mě čeká :D

funnysunny
26. říj 2014

Ahoj,Bohunice NEODPORUCAM!Porod som mala v poriadku a porodna asistentka bola super.Vyznie to divne,no pre mna najkrajsim zazitkom bol porod. No potom tie sestry na novorodeneckom-hrozne!Ako bolo vyssie spomenute-robia problemy s kojenim.Velmi radi pomozu tak,ze akoze mas zle bradavky,tak Ti daju klobucik na kojenie (mimochodom to je taka hlupost,to by som zakazala!).Som stastna,ze doma som sa rozkojila.Dalej v mojom nadstandarde bol totalny prievan,stale tam chodil nejaky opravar.A vazit sme si museli miminko pred kazdym kojeni a po kazdom kojeni a pisat si to do tabulky na postielke!Vsade inde to robia sestricky.Jednoducho nemocnicu tvori personal a ten na novorodeneckom je pod uroven.S tymto ma skusenost aj par zienok,ktore tam boli so mnou.Takze za mna-palec dole.

lena328
7. únor 2019

Ahoj holky, nevíte kolik stojí nadstandartní pokoj v Bohunicích.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru