Porodnice Brandýs nad Labem

brunetka26
19. led 2007

🙂

pavlicka
13. led 2011

V Brandýse jsem rodila oba svý kluky a přes rozporuplné reakce tady v diskusích jsem vždy byla naprosto spokojena. Měla jsem štěstí na bezproblémové porody (v obou případech teda nechtěla ven placenta, podruhé mě už museli uspat a udělat resekci), ale co se týče poporodní péče, kojení, možností návštěv a jídla, fakt doporučuju. Nejsou nějek prvoplánově propagátory přirozených porodů, ale tam mi to skutečně přišlo přirozený, jakoby se vyčkává, jestli to nepůjde bez zásahů, ale třeba ten epidurál, akutní císař atd... taky není problém. Trochu jsou asi problém peníze, dostali jsme plínky jen tak na jeden den, stejně jako vložky, podložky taky vlastní... ale když si vemu, kolik vás pak ten drobeček stojí doma... zbytečné to řešit. 🙂 Oproti Praze jsou super ty poradny od 36.tt, objednávají tuším po čtvrt hodině maminu, já nikdy nečekala a taky nejsou třeba registrace.

ankili
12. dub 2011

Ahoj, uvažuji také o dalším porodu v Brandýse, po stěhování to máme nejblíž ale nějak se neorientuju v tom co už tam je jako hekárna a co je pak porodní místnost. Já byla na první porod v podolí a tam jsem měla pro sebe od začátku do konce jeden pokoj s koupelnou kde to začalo klystýrem a odváželi mě dvě hodiny po porodu. Takže žádná jako taková hekárna..... Můžete mi tedy prosím, úplně blbuvzdorně napsat jak to v Brandýse probíhá? Po přijetí se jde kam? a kdy pak na vlastní porodní sál? upřímně rodit ještě s někým a slyšet to 😝 😝 díky!!!!!

elgereta
13. dub 2011

@ankili já přijela do porodnice v 6 ráno, po té co mi odtekla plodovka..vyšetřili mě a i když jsem měla kontrakce po 4 min, dali mě na klasickej pokoj mezi těhotny, který měli několik dní před porodem, tam jsem si to "prohekala" asi tak do 11hod a pak jsem šla na klistýr, do sprchy ,monitor a na sál, takže na tý hekárně jsem byla cca hodinu, porodila jsem ve 13.28. rodila jsem zároveň s ještě jednou paní, vůbec jsem to nevnímala a ani ji neslyšela (a to manža řikal, že byla dost hlasitá). po porodu mě a manžela nechali 2 hodiny osamotě odpočívat na sále(ta druhá pani byla rychlejší a hned ji odvezli na pokoj s miminkem). Poté jsem šla na jinej pokoj, než jsem byla před tím.

silrej
27. dub 2011

Ahoj, tak jsem rodila v Brandýse před týdnem a v pohodě, ale možná to bylo i tím, že jsem měla tentokrát dost rychlý porod (byla jsem ráda, že jsme stihli klistýr a sprchu a už jsem šla na sál) a rodila jsem hlavně se svým gynekologem Dr. Bartákem a porodní asistentkou paní Wernerovou, oba byli naprosto super (po porodu mi položili miminko na břicho, pak přišla dětská sestra a hned jsme malého přiložili a pak nás nechali s manželem 2hod odpočívat a užívat si klidu a i miminka...jo a manža měl možnost přestřihnout pupeční šňůru)! 🙂 Co se týče oddělení šestinedělí, tak zařízení sice skromné, ale čisté (každý den uklízí, vyměňují povlečení pokud je třeba) a i když jsem nebyla na nadstandardu, tak jsem byla spokojená, protože jsem si měla na pokoji aspoň s kým povídat a ani na sprchy jsem nemusela čekat žádnou frontu. Čisté košile na výměnu jsou k dispozici, stejně jako oblečení, bavlněné plíny a mastička na zadeček pro miminko, vše ostatní je potřeba mít svoje, protože vložky dostenete akorát první den. Sestřičky i lékaři jsou fajn, ale třeba narozdíl od Podolí, kde jsem rodila dceru, tak tam za námi chodily sestřičky po celý den na pokoj a pořád se vyptávaly na miminko a na kojení a dost s kojením a vším ostatním pomáhaly, ale v Brandýse za celý den sestřičku skoro neuvidíte a ohledně kojení vám taky nikdo moc neporadí, ale u mě to bylo možná dané i tím, že jsem druhorodička a dceru jsem kojila, takže asi nepovažovaly za nutné se mi nějak věnovat....i když i ostatní maminky říkaly, že jim se nevěnovali jako prvorodičkám o nic více. Takže můj výsledný dojem je, že jako prvorodička bych tam rodit nechtěla, ale jako druhorodička jsem byla víceméně spokojená! 🙂)))

petaloudi
4. kvě 2011

@silrej Takže oblečení pro mimi s sebou brát vůbec nemusím? Jej, tak doufám, že jako ze všeho vyplašená prvorodička budu na pokoji s nějakou zkušenou matkou, aby mi poradila v případě, že sestřičky k tomu nebudou svolné.

silrej
4. kvě 2011

Ne, oblečení pro mimi si brát nemusíš, jen pak oblečení na cestu domů. 🙂 A moje rada pro tebe jako prvorodičku zní, prostě ty sestřičky hodně "otravuj" a ptej a ptej a ptej se! 🙂

kacabek78
14. čer 2011

V Brandýse jsem rodila v listopadu 2010, musím říct, že byli všichni úžasní, dvě hodiny jsem strávila ve výřivé vaně, chodila tam za mnou velice příjemná porodní asistentka, ( rodila jsem sama, bez manžela) a na poslední dobu jsem šla na porodní sál, kde jsem byla sama jen s paní asistentkou, bylo to až na ty bolesti velice příjemné , pokud se totak dá nazvat. Porodní asistentka byla velice milá a citlivá , za což jsem jí nesmírně vděčná, bohužel po porodu si nic nepamatuji, protože jsem ztratila moc krve - malej šel ručičkou a ošklivě mě potrhal , včetně tlustého střeva a pak semi nestahovala děloha nebo co....,,, poslední co vim, je jen ten šrumec když mě uspávali, prý mě museli později oživovat, ale nebýt skvělých doktorů a všech ostatních, bůh ví, jak by to dopadlo.... každopádně malej je v pořádku a já taky. Musím uznat, že přístup byl naprosto skvělý i po porodu-byla jsem pět dní na jipu- udělali mi dokonce vlastní na stejném patře, aby mi mohli sestřičky nosit malýho občas ukázat a dát mu napít z prsa.Později jsem byla na nadstandardu, což bylo prima a cokoli jsem potřebovala , vždy se o to někdo postaral. ,,,, Musím říct, že i paní uklízečky tam chodí s úsměvem, což se snad nevidí. Podtrženo sečteno, abych se moc nerozepisovala, vděčím jim za život a za to, že můžu mít ještě děti.

petaloudi
18. čer 2011

Tak mám za sebou čerstvou zkušenost s porodnicí v Brandýse. Nemůžu si stěžovat vůbec na nic. Souhlasím s tím, že příjemní tam jsou naprosto všichni od uklízeček po lékaře. I přesto, že jsem rodila zrovna v době, kdy byla porodnice totálně narvaná (byly jsme na pokojích po třech a některé maminky musely dokonce ležet na gynekologii, protože na šestinedělí prostě už místo nebylo) se mi nestalo, že by mi někdo dal najevo, že ho svými dotazy otravuji. Milé bylo, že dětské sestry si všechna miminka pamatovali jménem. Porodní asistentky také úžasné, takže i přesto, že jsem rodila čtyřkiláčka mám na porod jen hezké vzpomínky.

raubirka
24. čer 2011

@silrej ahoj!
Prosimte, ja chodim taky k Bartakovi a uvazuju, ze bych si ho zaplatila k porodu (teda az nekdy otehotnim) a asi bych rodila i v Brandyse, z Prahy mam spatny zkusenosti.... :-/
Kolik si Bartak rikal za odrozeni? Jaky mas vubec nazor na nej a sestry u nej v ordinaci? Ja ho mam rada a nevymenila bych ho... ale kamaradka pry u nej byla a stezovala si na nej, ale beru to s rezervou.... teda ji.... .-)

silrej
25. čer 2011

Raubirka - já k Dr. Bartákovi chodím už 4 roky a přešla jsem k němu od jednoho takového všeuměla, takže pro mě je Dr. Barták balzám na duši a všude kudy chodím ho jen a jen chválím, protože já jsem s ním nadmíru spokojená a teď k němu chodí i má kamarádka, která čeká brzy miminko a jsou s ním také spokojeni...je fakt, že pan doktor má svůj smysl humoru a člověk mu musí přijít na chuť, ale ve svém oboru je dle mě velmi dobrý a i z porodu s ním jsem byla nadšená, prostě pohodička, ale kolik si za porod bere nevím, protože my měli to štěstí, že mi porod vyšel zrovna na den, kdy v Brandýse sloužil! 🙂 A co se týče sestřiček v jeho ordinaci, tak je znám všechny vč. jeho manželky, která tam občas vypomáhá a co vím, tak na tu si pár maminek stěžuje, ale já s ní nikdy problém neměla a sestřičky stejně jako pana doktora jen chválím a chválím, na to kolik mají práce to zvládají skvěle a vždy tam o mě bylo dobře postaráno a i mé skoro tříleté dceři se tam líbí, hlavně když mohla sestřičkám a pak panu doktorovi přerovnat ordinaci!!! 🙂))

raubirka
25. čer 2011

@silrej jo, jo, to ja mam prave podobne pocity jak ty... jeho manzelku taky znam a tu zrovna taky moc nemusim, jinak ta sestra, myslim, ze se jmenuje Monika je super, tu mam rada... Bartak je sympatak, hodne mi pomohl a pomuze pokazde kdyz potrebuju, ocenuju, ze kdyz se ho na neco chci zeptat, tak nema problem se mi venovat a studuje v knihach a vysvetluje a vysvetluje .-) pritel dela u pohrebni sluzby, tak kdyz mel on umrti v rodine, tak se na me taky obratil, coz jsem byla rada, ze si vzpomel. Me k nemu privedla ma kolegyne z prace, je to jeho svagrova, vlastne te jeho manzelky sestra. Takze ty uz jsi u nej mela ten 3D UTZ, vid? Ja mela jeste ten starsi, ale take to bylo super.... Obrazky a videa v cene.... Moje tchyne mi to vycitala, ze si platim za doktora, ale kdyz jsem ji rekla, jak je ochotnej a ze to co mam u nej bych u jineho nemela... tak mi rekla, ze ona ma taky tak ochotnou doktorku- to bych chtela videt 😀 hlavne kdyz mi pak rekla, ze si doplaci 8,- za nakrajeni salamu v lahudkach a ze si rada zaplati, pac tam maji sunky kvalitni.... tak to je muj pripad s doktorem, ale musela jsem se smat, ze si nekdo priplaci za nakrajeni sunky 😀 Tim chci rict, ze jsem rada, ze je nekdo, kdo chodi k Bartakovi a souhlasi se mnou!.-)
A super, ze jsi na nej narazila i pri porodu, ja jsem prave planovala, ze bych si ho priste zaplatila.... tak tos mela fakt stesti .-)
A kam jsi chodila predtim?

silrej
25. čer 2011

Mě Dr. Barták taky dost pomohl, takže na něho nedám dopustit a na sestru Moniku také ne, ta by potřebovala pozlatit! 🙂 A 3D UTZ jsem u něj měla, jsou z něho moc krásné fotečky a že si za jeho péči zaplatím...beru to tak, že v dnešní době se platí za všechno možné a u Bartáka platím za něco co má smysl a nejsou to vyhozené peníze! 🙂
Předtím jsem chodila k Dr. Hradeckému na Prosek...už nikdy více! ☹(((

raubirka
26. čer 2011

@silrej ha, haaa.... vis, ze jsem mela to tuseni, ze jsi chodila k Hradeckemu? Prave proto jsem se na to ptala.... chodi k nemu moje segra.... porad ji rikam at jde k Bartakovi, ale nejak to neresi... .-) To je nahoda .-)

silrej
26. čer 2011

Tak ségře řekni RYCHLE PRYČ...je to odborník, jen nevím na co! 😲ooo

lutta
25. črc 2011

ahojky holky,chci se zeptat, vy co jste rodili v Brandýse jak probíhaly těhotenské poradny? Já jsem byla minulý týden poprvé a jsem docela zděšená, braly nás dvě až tři naráz, jedna ležela za plentou v poradně na monitoru, druhá (jako já) jsem byla u toho vyšetřovaná na koze, diktovala chorobopis a zdravotní stav celé rodiny, průběh předchozího porodu apod. Tohle je tam normální, nebo to byla nějaká vyjímka, protože poradny mají do 12, já jsem sice na dvanáctou byla objednaná,ale na řadu jsem šla až před jednou, tak jestli měli pres já nevím,ale něco taklpotupného jsem teda nezažla.... 😝 😠 😖

berenika39
28. črc 2011

@lutta ahoj, já jsem byla v brandýse v poradně 3x, nakonec jsem tam nerodila...ale bylo to tam jak na běžícím pásu....dvě najednou, přesně jak píšeš, i se mi stalo, že jeden doktor mě jakoby pozval dál, promluvil, omluvil se, přišel někdo jinej, ten pokračoval, navíc jsem tm jednou - i když objednaná čekala (v létě, vedro) cca dvě hodiny a bylo mi faaakt blbě, nic...ale zase jsem tam ležela na gyndě asi ve 32.tt s nějakou střevní virozou a tam to bylo naprosto ok...je to o lidech....

petaloudi
29. črc 2011

Já v poradnách také párkrát zažila, že jsme byly dvě najednou. Ale měla jsem štěstí, že všichni byli maximálně milí a vstřícní, tak mi to ani tak nevadilo. Ono je to holt malá porodnice a když mají nával, tak to tam fakt je jak na běžícím pásu.

lutta
29. črc 2011

@berenika39 @petaloudi včera jsem tam byla znova a už to bylo lepší, asi byl větší klid a všechno šlo postupně. všichni byli moc fajn, je to fakt o lidech, tak doufaám, že to co bylo minule se opakovat nebude, protože jsem byla fakt v šoku, že v dnešní době je vůbec něco takového možné.....

berenika39
29. črc 2011

@lutta super, přeji klidný a pohodový porod, já jsem nakonec skončila nečekaně va Slaném, ale na v Brandáse ted rodily dvě známé a v pohodě.

silrej
29. črc 2011

@lutta Já sice v Brandýse rodila, ale do poradny jsem tam nechodila, až do konce jsem chodila ke svému gyndaři, ale jak píšete, tak je to o lidech! 🙂 Pohodový porod přeju.

nlenka
29. črc 2011

@lutta ,souhlasím s tebou,je to přesně jak píše.Asi se tam míjíme,já tam byla dneska na monitoru a byla jsem tam úplně sama.Za celou dobu nikoho jiného nepřijímali,ono nebylo totiž koho,ale byla jsem tam kolem 12,takže si myslím,že nával je spš s ranních a dopoledních hodinách.
Třeba se tam potkáme i u porodu 😉

lutta
29. črc 2011

@silrej @berenika39 Děkuju, snad bude všechno ok 🙂
@nlenka jak jsem z toho byla hotová, tak jsem byla objednaná na 12, teď jak to bylo v pohodě, tak na osmou....takže je to asi pokaždé jinak 😉

nlenka
4. srp 2011

Ahoj,musim Brandýskou porodnici fakt pochválit.Rozhodně se to tam za ty 4 roky,kdy se mi narodil syn, dost změnilo.Dřív byly všichni naštvaný,ale teď jsou příjemný,usmívají se a sestry i doktorky by se rozdaly.Doufám,že to samé bude i na porodnickém oddělení 😉

mirus84
21. lis 2011

Ahoj holky, mám TP v polovině července 2012 a vzhledem k tomu, že bydlím v Čelákovicích, tak spádovou porodnicí je pro mě Brandýs. Je tu mezi vámi nějaká, která má podobný termín a chce/bude rodit taky v Brandýse? Zdravím všechny..

sidi.m
4. pro 2011

Ahoj já mám termín leden 2012 chtěla jsem jít taky do Brandýsa,ale nějak se tam úplně vyměnil personál,takže jdu na Mělník.

iluss
7. pro 2011

@mirus84 Ahoj, tak já mám termín trošku dřív - už v únoru - a taky teď řeším porodnici. Svoje první dítko jsem rodila právě v Brandýse (jsem z čelákovic a teď bydlím v Milovicích). S prvním porodem jsem tam byla spokojená. Oddělení šestinedělí už tedy bylo trošku horší, ale to bylo tím, že jsem zrovna rodila v dobu, kdy porodnice praskala ve švech, tak se nám tam vůbec nevěnovali, neukázali jak kojit, přebalovat, jak měřit teplotu v zadečku apod., tak jsem se to všechno učila za pochodu a odkoukávala to od ostatních, ale taky se to zvládlo.
Druhé dítko jsem taky chtěla rodit tam (právě kvůli tomu, že je to blízko), ale slyšela jsem teď nějaké negativní informace o personálu, že tam teď nejsou skoro žádní porodníci, že jsou u porodu akorát sestry (či porodní asistentky) a až když jde do tuhého, tak volají doktory z jiných oddělení (třeba z chirurgie apod.), tak mě to trošku vyděsilo. No tak nevím. Ale asi to risknu a zkusím ten brandýs, přece jenom se to od nového roku může třeba zase změnit a třeba to bude k lepšímu, no uvidíme.

mirus84
8. pro 2011

@iluss Máš pravdu, že v Brandýse docházelo poslední dobou docela k vlkým personálním změnám, ale je to malá porodnice a ta bojuje o každého, kdo tam přijde a rozhodne se zůstat. Chci jít taky tam, už kvůli tomu, že pražský porodnice jsou dost anonymní a neosobní. Kamarádka rodila u Apolináře a říkala, že už nikdy, že spolu s ní v jeden čas rodily i jiné ženy a poslouchat ten řev všude kolem jí zrovna 2x nesvědčilo.. 😒
Jinak gratuluju k únorovému termínu, to už máš fakt za pár a přeju klidný a přirozený porod a zdravé miminko!

dasa24
9. pro 2011

ahoj holky,
rodila jsem v Brandyse 2010, porod super, oddeleni sestinedeli davam za pravdu Iluss a to tam zrovna moc mamin nebylo.... musela jsem se na vsechno ptat, nikdo mi nic nevysvetlil...
lezela jsem tam ted na podzim s krvacenim v tehotenstvi a musim rict ze personal se zmenil, mladi dr..dr co me rodili, uz tam nejsou.
Ve srovnani s rokem 2010 a mym pobytem na podzim vaham jestli tam jit znova rodit......
Jinak Mirus, v Brandyse je sal, kde rodi 2, saly jsou oddelene jenom zdi: neni tam videt ale vsechno slysis..., jedna pani porodila 5 min po me.

darka15
15. pro 2011

V Brandýse bych nerodila ani za nic, moje známá tam pracovala , odešla, bylo to tam neúnosné a z dobrých zdrojů vím, že doktoři, kteří tam jsou nejsou dobří porodníci ( kromě dr.bartáka), během roku se tam vyměnilo personální obsazení a nyní nastoupili mladé doktorky po škole, radši pojedu do " továrny na porody", než do rodinné porodnice, kde nikdy nevím, jestli mi poskytnou péči, kterou budu potřebovat.Je to škoda, ještě před rokem bych takový názor neměla.Ale případ z 8.7.2011 mluví za vše.

mychule
21. pro 2011

Ahoj @mirus84 😉 ,
mám taky termín v polovině července 2012. V Brandýse jsem rodila už v listopadu 2010, to nemělo chybu, perfektní přístup a odnesla jsem si jenom příjemné dojmy. Poradna byla dobře zorganizovaná bez čekání, u porodu i pak na šestinedělí všichni úžasní. Teď bych tam šla díky tomu taky, ale jak tak čtu, budu ještě pátrat 😒 . Celkově jsem o budoucnosti nemocnice neslyšela nic pozitivního, ale nevím, jak konkrétně se to týká přímo porodnice. Momentálně nemůžu najít ani jejich stránky na internetu 😒 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru