Porodnice Brandýs nad Labem

brunetka26
19. led 2007

🙂

raubirka
30. pro 2011

@darka15 ahoj, co se delo 8.7?
Ja ted vaham mezi Brandysem a Podolim.... Nevim.... v Brandyse bch teda chtela rodit jen u meho doktora Bartaka

mamcila
4. led 2012

Ahojky ja v Brandyse rodila dvakrat a ted du po treti,i kdyz jsem registrovana u Apolynare,na Brandys nedam dopustit. jsou tam jak porodnici,tak na sestinedeli sestry i detsky personal jedinecny,pokud to de ,tak jedine Brandys!

mamcila
4. led 2012

@raubirka nevahej,Brandys je fakt dobrej , a myslim ze skusenosti mam,toto je me pate mimi,a kdybych mela mit 10 deti ,tak pokud to pujde tak vzdy jen Brandys,a i kdyz je Pan doktor bartak trida,tak to ber tak ze ,ven to jit musi a v ten moment ti je jedno kdi te odrodi.

pajik82
20. led 2012

Ahoj holky, já rodila v Brandýse v červnu a nic moc. Bohužel byl můj porod pěkně zpackaný ☹ a když jsem se ptala, co se stalo, tak jenom všichni mlžili a já jsem čím dál tím víc přesvědčená, že to byla jejich chyba. Podruhé už bych tam nešla. Navíc celá nemocnice jde prý "do kopru" a lékaři se tam střídají jak na běžícím pásu - z těch, co tam byli v červnu, vím už alespoň o dvou, kteří odešli...

dasa24
21. led 2012

@pajik82 a co se prosim te stalo? ze to byla vina doktoru? pokud to neni nejak soukrome, ja se prave porad rozhoduju, na prvni porod 2010 si nemuzu stezovat, ale to tam byla i jina situace, diky....🙂

pajik82
22. led 2012

@dasa24 Byl to můj první porod, takže to nemám s čím srovnat 😒 , ale škemrala jsem o nějaký oblbovák, protože jsem měla fakt bolesti jak..., sestra mi řekla, že se musí zeptat pana doktora, toho se ale nezeptala a mě po nějaké době začala tvrdit, že je už pozdě, že malý bude užuž na světě (to mi tvrdila asi 5 hodin, takže jsem jí to ani moc nevěřila...) a když už jsem jí nebyla schopná říct, jak často se mi vrací kontrakce, protože jsem měla pocit, že je to jen jedna nepřestávající kontrakce, tak do mě začala lít oxitocin - doktor mě viděl pouze jednou, když jsem přijela a když se přišel "podívat" znova, asi po těch pěti hodinách (asi mu končila služba, tak se šel kouknout, co bude předávat), tak zavelel k císaři a já se probrala ani nevím po jak dlouhé době na JIPu a že prý jsem měla i já i maličký štěstí, ale že mi praskla děloha... Nechci nikomu křivdit, ale bylo to fakt dost podivné. A zvěsti, které kolují o nemocnici teď nejsou zrovna dvakrát pozitivní 😨

vilicek77
25. led 2012

Pájo, možná jste ukřivdila zrovna té "sestře", která se o vás těch 5 hodin starala. Vážně si myslíte, že váš stav po celou dobu s lékařem nekonzultovala? že vás tam schválně 5 hodin zdržovala a pak přišel lékař, jako Bůh a zachránil vás před ní? Těch 5 hodin, které jste tam trávila před porodem se vaše hrdlo teprve otvíralo a připravovalo se na porod..že jste měla bolesti je jasné, ty má přece každá žena před porodem a nedovedu si představit účinný oblbovák, věřte, že ty obyčejné nefungují, prostě rodíte a to bolí.....že váš porod byl nakonec komplikován rupturou dělohy je smutná komplikace, kterou ale nikdo z personálu nezapříčinil a nakonec opravdu vše dopadlo dobře....nejste sama, kdo měl nějakou komplikaci při porodu, ale jde o to, že jste oba zdraví, že? Ale jde o to, jak se na to díváte....personálu, který pomůže takovou komplikaci zvládnout je málokdo vděčný, málokdo si uvědomí o jakou jde zodpovědnost a že někdy stačí minuty....promiňte mi mou upřímnost.

iluss
26. led 2012

Já jsem v Brandýse rodila v roce 2009 a byla jsem tam moc spokojená! V únoru mám termín druhého porodu a opět se chystám do Brandýsa. Také jsem o něm slyšela různé zvěsti, ale stát se může cokoliv a to v každé porodnici. A to, že se tam střídají doktoři, tak to je z důvodu špatného vedení vrcholového managementu a omezeného financování mezd, ale na jejich výkonnost a odbornost si myslím že to nemá až takový důraz. Nemyslím si, že bi to tím víc odflakovali nebo se méně starali o pacientky.
Tento týden jsem tam byla na prohlídce a registraci a byla jsem moc spokojená, doktorky i porodní asistentky strašně moc milé a ochotné, vše hezky vysvětlili (i když už jsem druhorodička a vše potřebné už vím), a opravdu byly pečlivé.

mychule
2. únor 2012

Já jsem opravdu zvědavá, jak to tam dopadne 😒 . Mám informace přímo od zdroje, že jsou momentálně v takovém stavu, že doktorům dlouhodobě neproplácejí služby 🤐 . Byla jsem tam taky nadmíru spokojená a nikdy bych si nemyslela, že někdy půjdu ještě jinam, ale co bylo v r. 2010 už neplatí, tak vám opravdu nevím...

akrimala
2. únor 2012

@iluss Já myslela, že se Brandýs zavírá???????????
Já tam rodila podruhý teď v srpnu.. Porod byl vyvolávanej, takže na prd, hodně bolestivej. JInak na personál si opravdu stěžovat nemůžu, měla jsem úúúúúúžasnou porodní asistentku jménem si BOHUŽEL nejsem jistá, ale byla vážně skvělá moc mi psychicky pomáhala. Na šestinedělí všechno oproti roku 2005 vysvětlili, pomohli. Takže to je moje zkušenost z léta 🙂

iluss
8. únor 2012

@akrimala Tak Brandýs zatím nezavírá! 😉

Zrovna minulý týden ve středu jsem tam porodila, dneska nás propustili domů. Byla jsem tam nadmíru spokojená! Bezvadný personál, skvělé péče i přístup k maminkám i miminkům. Perfektně se tam o nás starali jak na porodním, tak na oddělení šestinedělí. Sestřičky i doktoři jsou tam fakt super, já osobně si tedy stěžovat rozhodně nemůžu!
Je to škoda, co udělá pár drbů. Maminky se tam teď bojí jezdit rodit jen proto, že se někde něco doslechli, ale málo z toho je pravda.

dasa24
13. únor 2012

@iluss moc gratuluji k miminku🙂)
jsem rada za tvuj prispevek, rodila jsem v Brandyse 2010 a byla jsem spokojena, ted jsem se prave diky recim o nemocnici porad rozhodovala kam pujdu rodit a jasne volim opet Brandys🙂)diky🙂

mychule
22. únor 2012

Ahoj, zavírat se asi nebude, to ne, spíš změna majitele a z toho plynoucí personální změny, si myslím. @dasa24 , do dubna se už snad tolik nezmění a já uvidím, jak se to vyvrbí do mého termínu v létě 😕 .

dasa24
23. únor 2012

@mychule 🙂)) ja dam pak vedet jak tam bylo 🙂))

athena30
10. bře 2012

Já mám skoro ověřenou info že se zavírat nebude....Ačkoliv jediný strach mám spíš z toho, že se tam mění personál a to nikdy není dobře vzhledem ke kvalitě služeb doktorů sester atd....Ale stále ještě trvám na svém rozhodnutí zde rodit. Termín mám zač.srpna 2012, prosím všechny kdo mezitím získají vlastní zkušenost s porodem zde, aby se nám svěřily!!!! 🙂) Díky

propr
14. bře 2012

Rodila jsem v Brandýse před měsícem.Vše bylo úplně úžasné.Sestřička Evička je prostě poklad e velice zkušená PA.A nejen ona.Rodila jsem jako prvorodička.Vše šlo jako po másle.Po 5 hodinách jsem porodila dceru Klárku.Na oddělění šestinedělí velice příjemné a usměvavé sestřičky.Dětské sestřičky mi velice pomohly s kojením,které nám ze začátku vůbec nešlo.Jedna sestřička,takový větroplach,ale člověk,který tu práci má rád,tak ta se mi věnovala celou noc.Jinak na Brandýs jen chválu.Mám tam známé a nemocnice prý jede ostošest.Zavírat se určitě nebude a porody jim začínají přibývat.Pro druhé miminko jedině do Brandýsa.

athena30
1. dub 2012

Byli jsme o víkendu na prohlídce porodnice. Mám termín v srpnu 2012, ikdyž jsme slýchali různé věci o nemocnici (které jsou pravdivé) i přesto jsem stále byla rozhodnutá sem jít, poněvadž odjakživa má porodnice (nikoliv nemocnice) výbornou pověst, halvně pro své rodinné prostředí. Porodnice na nás udělala dojem, obzvláště nadstandardní pokoje jsou úžasný a viděla jsem se tam. Ale i jinak super (např. sóc.zaříz. se nedá srovnat s některýmiPražskými porodnicemi). Nicméně při odchodu přítel položil sestřičce která nás provázela soukr.otázku jak to tedy doopravdy vypadá s nemocnicí, že máme rodit v srpnu a ona mu upřímně řekla že do června dobrý ale co bude od června se neví a at si radši uděláme pro jistotu alternativu...Tak jsme byli zklamaní. Nicméně jsme optimisté a věříme, že nakonec ke zrušení nedojde. Já bych totiž opravdu chtěla tam...

blizennec
16. črc 2012

ahoj holky, též jsem se před pár dny doslechla info o zavření porodnice. Je to pravda?? Je tu někdo z okolí Brandýsa či někdo, kdo má zaručené info, jak to je? Rodila jsem tam v roce 2010 a naprostá spokojenost, teď jsem chtěla znovu, ale tahle informace mě docela rozhodila, že snad budu muset jinam 😕

raubirka
21. črc 2012

@blizennec Ne, neni to pravda... jen maji mit noveho reditele nemocnice, nejakeho zastance alternativnich metod, snad... kdyztak to jeste zjistim...
znama tam dela sestru a ja tam jdu ve stredu na sekci ke svemu doktorovi... tak dam pak vedet .-)

@athena30 jak jsi na tom, jdes tam?

blizennec
21. črc 2012

@raubirka jee aspoň někdo. to bys byla úúžasná, kdybys věděla přesnější info 😉 určitě budu ráda za jakékoliv, moc dííky 🙂

raubirka
21. črc 2012

@blizennec ok .-) v nedeli nas snad pusti domu, tak budu hned referovat .-)

blizennec
23. črc 2012

@raubirka super! tak hlavně hodně štěstíčka, zdravíčka a hlavně žádné komplikace 😉

raubirka
23. črc 2012

@blizennec děkujííí .-)

athena30
23. črc 2012

@raubirka Já tam nakonec nejdu, máme tam známou a situace tam byla dost nepřehledná i pro zaměstnance. V době kdy jsem se musela rozhodnout o porodnici tam neměli doktora takže porody posílali různě po jinejch...Poslední info od naší známé byla pak ta, že od srpna tam má nastupovat nový primář který tam chce zavádět alternativní porody. Každopádně já nakonec končím na Bulovce a 1.8. mě čeká císař...

raubirka
23. črc 2012

@athena30 to jo, to jsem taky slysela, ze ma byt novy primar-ci reditel, co je pro alternativni porody, ale od sveho doktora a zname sestry co tam dela, jsem neslysela nic, ze by se tam nejak menilo... dokonce ta znama z Brandysa odesla rodit do Podoli a zas se hned vratila do Brandysa...
No, uvidime, jak dopadnu .-)
a odkud jsi, ze jdes na Bulovku?

athena30
26. črc 2012

Já tu situaci tamselduju od zač.roku a za tu dobu se tam vystřídali snad 3 primáři, pač byli problémy s placením zaměstnanců, do února byla nemocnice v insolvenci, pak se z toho dostala, pak byli problémy s placením dodavatelů a zkrátka žádný doktor tam nevydržel dlouho. Zaměstnanci odcházeli a přicházeli což pro kvalitu péče zkrátka není dobré. Je to škoda, porodnice je moc fajn, ale prostě je to nejistota.
Já jsem z Jiren Praha-vých. a jsem nakonec ráda že končím ve velký nemocnici ač jsem to neprosazovala, ale já jsem jiný případ, pač jsem epileptik...

raubirka
31. črc 2012

Tak holky
@athena30
@blizennec tak Brandys super, do vcerejska se mi moc styskalo, jsou tam fajn lidi... a ted uz jsem nejak aklimatizovana doma, jelikoz moc nestiham, tak pisnu zitra, meli jsme doma moc prace a zarizovani a ja to jdu zalomit do postele....
Jinak teda Bulovku za velkou nemocnici nepovazuju, to bych i s vetsimi problemy radeji sla do Brandysa... a kdyz na cisare, tak to uz kazdopadne...
no nic, pisnu fakt zitra, jsem ko

raubirka
6. srp 2012

Ahoj!
Tak lékaři v této porodnici se mění proto, že je tam nový primář pro alternativní porody a byly tam i nějaké problém s vyplácením výplat, proto hodně personálu odešlo, ale jakmile odešlo, tak se zas vrátilo, ač je tam vedení (pro ně) horší, tak se tam vracejí kvůli dobrému- rodinnému kolektivu. Ten nový primář tam prý končí, tak se snad všechno vrátí zas do starých kolejí, nicméně na porodní a poporodní péči se tam nic nemění, jsou tam fakt šikovní a milí...
Já tam rodila při té rokonstrukci a vůbec to nemělo na nic vliv, porodní sál tam je, jen jsem měla císaře a na zákroku jsem byla o patro níž na operačním sále... a super... tak se nemáte čeho bát.-)
a sám ten primář mi přišel docela v pohodě, jen není zastáncem dudlíků, tak je tam nedávají a když už jo, tak o vizitě se prostě schová.-) ale přišel mi docela dobrej...-)

blizennec
8. srp 2012

@raubirka gratuluji k bezproblémovému "porodu"! 😉
mockrát děkuji za toto info, byla jsem na poslední KO u dr a za 14dní bych se měla objednat na KO do porodnice,takže to vypadá že v pátek tam s manžou radši zajedeme osobně. jsem moc ráda, že porodnice funguje a že se to ani do mého porodu nezmění 🙂 😀

raubirka
9. srp 2012

@blizennec kdybys chtela, tak jeste diskuze je tady....
http://www.emimino.cz/diskuse/zkusenosti-s-poro...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru