Porodnice Brandýs nad Labem

brunetka26
19. led 2007

🙂

laterna
1. zář 2009

Ahoj siki, rodila jsem letos v březnu a registraci jsem nepotřebovala, neprováděla se. Ta poradna od 36. týdnu je jen o tom, že ke klasické prohlídce natáčejí i monitor, tzn. kontrakce dělohy a srdíčko miminka (miminek 😵 ). Předporodní příprava s v Brandýse nedělá... Takže i kdybys rodila dřív o nic nepřijdeš.

fendulka
24. zář 2009

Pro siki26:
V Brandýse jsem rodila 31.7. Co se týče registrace, tak jsem při jedné z prohlídek slyšela pana primáře, jak se (v dobrém) pousmával nad tím, že se u nich chtějí rodičky registrovat, i když to není potřeba. Bylo mu to ale jasný, protože zná situaci v Praze (mimochodem dnes mi psala kamarádka, že v podolí je registrace od 7.00 ráno, berou jen prvních 12 a prý tam čekala už od šesti, aby byla čtvrtá). Já jsem se neregistrovala a od 36. týdne jsem tam začala chodit do poradny a na monitory.
Co se týče dřívějšího porodu, tak při prohlídce porodnice říkali, že rodit tam může žena i před 35. týdnem, ale pak miminka stejně posílají obvykle do Motola. Brandýs nemá vybavení pro předčasně narozené děti. Podle průběhu těhotenství teda doporučuju registrovat se v nějaké velké porodnici, kde se umí postarat o malá miminka (Podolí, Motol) a Brandýs pak mít jako pohodovou jistotu, pokud budeš rodit po 35. týdnu.
Byla jsem moc spokojená s přístupem veškerého personálu. Rodila jsem přes noc a sama (teda samozřejmě s porodní asistentkou, partnerem a na samotný porod přišel doktor). Nadstandardních pokojů už mají víc - výhoda je, že mají vlastní sociálku. Já jsem ale byla na normálním pokoji a pokud vím, tak jsme vždy byly jen po dvou.
Co se týče "služeb". Jidlo je celkem v pohodě - samozřejmě málo kořeněný, ale to holt v nemocnici musí být a koneckonců pro mimčo je to v pořádku. Noční košile jsou k dispozici dle libosti, povlíká se podle potřeby (i víckrát za den - podle krvácení jistě oceníš). Dětské oblečky, zavinovačku a látkové pleny podle potřeby nosí dětské sestry, plen nám dávaly vždy několik. Jednorázových plenek se dává 5, pak už je třeba mít vlastní. Veliké poporodní vložky jsou k dispozici oficiálně jen první den, ale protože tak velké nemají ani ve zdravotnických potřebách, tak mi je sestra přinesla i později (sama se ptala, jestli mám dost vložek). Nedokážu to porovnat, ale na můj vkus jsem krvácela dost a běžné porodnické vložky byly zkrátka malé na to, abych na nich mohla jen ležet.
Jo a v Brandýse se dá bez problému darovat pupečníková krev.
Pokud budeš mít ještě nějaké konkrétní otázky, tak dej vědět. Připojuji se tak ob den.

siki26
27. lis 2009

ahoj holky, děkuji vám za odpovědi. Nějak jsem zapomněla, že jsem se tu na něco ptala, takže jsem tu dlouho nebyla 😅
Budu rodit poprvé, tak jsem z těch porodnic docela vyjukaná. Zaťukávám to všude, kde můžu, dosud mám těhotenství bez problémů, ale jsem zatím ve 26tt.
Fendulko, na prohlídku porodnice se chystáme jít zítra, tak se tam na všechno poptám. Registrovat se do nějaké pražské porodnice už nejspíš nemá smysl, jelikož je můj termín stejně již všude obsazený...Přesně jak píšeš ohledně Podolí, nechci se ještě stresovat někde ve frontě.

blizennec
11. led 2010

ahoj holky, chtěla bych se zeptat na nějaké info o porodnici v brandýse. Jen doufám, že sem občas ještě někdo chodí, musela jsem tuhle diskuse hledat až na několikáté stránce... 😀
moje teta tam rodila před osmi lety a tuhle porodnici doporučuje, akorát je dost možné, že od té doby se tam mohlo leccos změnit 🙂 pokud by to někoho neobtěžovalo, tak bych klidně uvítala i ty základní informace jako jaké pokoje jsou, jestli má každý pokoj svoje wc, co vše je k dispozici, jaký je personál (pokud už můžete říct z vlastní zkušenosti) apod.
uvítám vlastně jakékoliv info, zatím jsme tam na prohlídce nebyli, myslíte že je dobrý zajet se tam podívat nebo je to skoro spíš k ničemu? předem moc díky 🙂

blizennec
20. led 2010

tak to vypadá, že sem už vážně nikdo nechodí a že se tu nic nedozvím... ☹

jitulka78
2. únor 2010

ahoj, holky, já byla v brandýse v roce 2007, ještě za pana primáře Šulce, opravdu skvělý porodník, i bez přístrojů pozná, co a jak, ale i tak dělal monitory a UZ, škoda, že odešel, prý to tam bez něj jde dost dolů, nicméně, pokud máte vše v pořádku, určitě můžu doporučit, přístup sester byl vynikající, já měla velký problém, kluk byl obráceně, já krvácela a byla jsem v 35tt, fakticky byl u mě někdo každých 15minut, nakonec mě převezli na kliniku s JIP pro nedonošence do Prahy a tam to byla hrůza, myslím, že kdybych porodila v Brandýse, udělala bych lépe, anonymita velkovýroben dětí opravdu není to nejlepší

evicka7
4. únor 2010

blizennec, já jsem rodila v Brandýse v červnu 2008, to už tam MUDr. Šulc nebyl, jako primář tam je MUDr. Semerát, ale ostatní doktoři se tam dost vyměnili, pokud se dostaneš k aktuálnímu číslu Brandýského prostoru, je tam s primářem rozhovor, přibyly tam nějaký nadstandarty, ale nic bližšího nevím

mychule
3. srp 2010

Ahoj, chtěla bych oživit diskusi. Najde se někdo s čerstvou zkušeností z Brandýsa? 😉

elgereta
24. srp 2010

@mychule ahojky, já tam budu rodit v září, tak pak podám info 😉

mychule
20. zář 2010

@elgereta , ahojky! Já našla tvou odpověď až teď a koukám, že už jsi dokonce z porodnice doma 😅 . Gratuluju k narození Moničky 😉 . Proběhl nakonec Brandýs? Jestli si najdeš čas, budu ráda, když poreferuješ 😉 .

whiskey
22. zář 2010

ahojky já rodila letos v březnu a můžu jen a jen doporučit. super péče jak o mě tak o malou 😉

mychule
23. zář 2010

@whiskey , ahojky 😉 . Tak povídej, přeháněj... Můžu se zeptat, jak je to tam s docházením na monitory a do poradny - čeká se dlouho? A co porod - co si mám vzít svýho a co tam dostanu? A vůbec všechno mě zajímá 😉 . Díííík!

whiskey
23. zář 2010

@mychule
na monitory a do poradny jsem byla vždy předem objednaná a dá se říct, že i na čas brali pacientky. Jen jednou se čekalo, když měli akutní porod.
Na porodním sále jsem byla sama s manželem - nikdo vedle což bylo super. Přístup doktorů a sester jsem takový nikde nezažila. Opravdu jsou to profíci. Na to že jsem rodila poprvé a ze všeho jsem byla dost vyplašená tak byli vstřícní a hlavně porodní asistentka mi moc pomohla.
No dostaneš vložky na první den - doporučuju pak svoje kalhotky z dm a nějaké dlouhé vložky s lepítkem at se ti nehýbou v těch kalhotkách - jinak košili si můžeš převléct kdy budeš potřebovat. I postel ti převlečou dle potřeby.
Jinak tam bylo takové horko že ani župan nevyužiješ.
No a pro mimčo sebou všechno - na týden - plínky, dostaneš snad pět ks. a mastičku dostaneš ale radši mít opravdu vše svoje. Mě to vyhovovalo. Aspoň si mimi zvyklo hned na to co jsem pak používala doma.
Nevím teď mě konkrétně už nic nenapadá, tak si určitě písni když tě něco napadne- ráda zodpovím 🙂

mychule
23. zář 2010

@whiskey , á, tak ještě že se tak vyptávám 😕 . Já poprvý rodila v Nera, tak to srovnávám a tam vůbec na monitory a poradnu neobjednávali, prostě to šlo dle pořadí a bylo to vždycky min. na 2, 3 hodiny, podle toho, jestli mímo na monitoru spolupracovalo. Tak to bych si v tomhle měla polepšit, výborně 😉 .
Jak je to tam s porodníma sálama - je tam jeden, nebo víc? Já jsem prve taky rodila víceméně jen s por. asistentkou a doktor přišel jen na finále a zašití a taky mi to vyhovovalo, takže supr 😉 .
A výbava - ha! Tak tam je rozdíl. V Nera bylo všeho k dispozici neomezeně - jak vložek, tak plínek, kosmetika pro mimča tam taky byla. Dali mi myslim dvoje jednorázový kalhotky - takže tady je nedávaj vůbec? OK, svoje vložky i jednoráz. kalhotky jsem stejně měla v plánu koupit, dobrá tedy 🙂 .
A košile teda dávají jejich? Tak to zase neznám. A já si zrovna koupila pěkný kojící, abych nedělala ostudu 😀 .
Přetopení - tak s tím už počítám, taky jsem prve župan ani nevytáhla z tašky.
Jo a co oblečky na mimčo? Taky sebou svoje?
A byla jsi na klasickým pokoji, nebo na nadstandardu? Jestli na nadstandardu, byl problém se tam dostat?
Dííííkyyyy 😵 .

whiskey
23. zář 2010

takže postupně: 🙂
sál je jeden oddělený zdí - nevidíš na další mamču ale slyšela bys jí určitě. Jinak je k dispozici vana(tu doporučuju) 🙂, balon.. před tím než jdeš na sál.
Mě rodil doktor Lidák nebo Lindák ted si nevzpomenu přesně a musím říct, že jsem si i přes ty bolesti smála. Opravdu super přístup.
Tady je lepší mít vše svoje, pro sebe teda určitě - oblečení na mimčo i zavinovačku ti půjčí - měla jsem jen oblečky na cestu domů. I krém jsme dostali jejich speciální jen ty plínky mít teda sebou.
Já byla na klasickém pokoji - dvoulůžáku - nadstandardy jsou snad dva - a v dobu co jsem tam byla já byl obsazen jen jeden - nám byl nabídnut ale nechtěli jsme ho.
jinak mě se tam moc líbilo - sestřičky jsou moc hodné, hned jak mimi slyší plakat, jdou se optat jestli je vše ok a doktoři taky fajn. Snaží se ze všech sil pomoc kojit - ale nelámou nic přes koleno a pokud maminka nechce nebo to nejde - přejdou na bebu.

tak zatím papa a klidně čekám další otázky 😉

elgereta
26. zář 2010

musím souhlasit s whiskey, doktoři i sestry naprosto ochotný a se vším pomůžou. Mě taky rodil doktor Lidák a ještě jedna doktorka a byli se mnou téměř celou dobu (cca 2hod) na porodním sále, předtím jsem trávila nějakou dobu na hekárně, kde mi udělali klistýr...tam je k dispozici ta vana a balon, ale já využila jen sprchu. když jsem rodila já, tak vedle rodila ještě jedna paní, vzájemně vidět na sebe není, ale slyšet jo, ale v tu chvíli to člověk ani nevnímá...když se malá narodila, tak mi ji jen ukázali a odnesli a mě tam nechali s manželem 2 hodiny osamotě odpočívat, pak mě převezli na pokoj a přivezli mi i Monču na kojení. byla u mě do večera a na noc si ji sestry vzali k sobě, protože mě bylo špatně od nízkýho tlaku, takže jsem furt omdlívala a nebyla jsem schopna ani si dojít na záchod, takže o mě musela pečovat sestra, byla moc hodná a ochotná, pomohla mi se vším cokoliv jsem potřebovala. jo a ještě k epiduralu, když mě viděli a hlavně slyšeli, tak mi ho sami nabídli, ani jsem si o něj nemusela řikat, což jsem fakt uvítala.
no a k těm věcím, já jsem ještě hodně používala jednorázový přebalovací podložky, ale ty jsem musela mít taky svoje, jinak k dispozici jsou akorát opravdu jen ty košile a vložky na první den. oblečení na mimi tam mají a je volně přístupný, takže můžeš kdykoliv vyměnit.
když jsem tam byla já, tak bylo naprosto přeplněná porodnice a i tak byly všechny sestry v pohodě a ochotný, i když tam měli opravdu spoustu práce🙂
já byla naprosto spokojená🙂

mychule
26. zář 2010

@whiskey , @elgereta , takový zprávy moc ráda slyšim 😉 . My jsme se tam zrovna včera vydali na prohlídku, tak jsme viděli snad všechno - jak standard pokoj, tak nadstandard - novější, starší i ten jeden bez sociálky, společný sprchy, WC, vyšetřovnu, hekárnu, porodní sál, sesternu... Standardy OK, nadstandardy nádherný (3 se sociálkou mají nově udělaný a fakt krásný, 1 se sociálkou je starší, ale taky bez problému, 1 bez sociálky + by měl být podle netu ještě někde bokem 1 nadstandard se sociálkou). Na porodním sále zrovna jedna mamina rodila a za dobu prohlídky nestihla dorodit, tak jsme jen nakoukli mezi dveřma na vedlejší volný křeslo, tak jsme i viděli, jak je to tam oddělený vysokou plentou a mohli jsme posoudit i zvukový kulisy 😀 . Tak OK, já měla strach, že je tam z jednoho křesla vidět na druhý, ale neni 😉 . To spíš kvůli manželovi, aby ho to neodradilo 😀 .

@elgereta , nízkej tlak jsem při 1. porodu taky měla 😒 . Překvapilo mě, že i když jsem se na křesle cítila fakt překvapivě v pohodě, tak jakmile jsem slezla, jak jsem byla zesláblá 😖 . Ten 1. den se mi zatmívalo před očima, ale v Nera mi nějak nenabídli, že by malýho ohlídali 😒 . To mě tady v Brandýse překvapilo, že por. as. to na prohlídce říkala, že si tu první noc berou klidně dítě k sobě na sesternu, aby se mamča zmátořila. Ale zase si říkám, že když bude mít hlad, tak nechci, aby ho cpali něčím náhradním 😒 . Nebo ti Monču v noci na krmení přivezli?

Jo a na porodní sál teda můžu už v jejich košili? To by bylo fajn, než zase shánět nějaký tričko na zničení 😉 .

elgereta
27. zář 2010

jojo košili ti dají hned jak tě přijmou a poporodu ti dají čistou, košile opravdu můžeš měnit i několikrát denně. no, mně druhý den po porodu zjistil, že mi tak klesla hladina červených krvinek, že mi chtěli dát transfuzi, ale jelikože mi bylo trošku líp, tak počkali jestli se to srovná aktiferinem..no a 4. den mi už bylo relativně dobře, takže transfuze nebyla nutná 🙂 a Monču jsem kojila ve 24 hod a pak až v 5 ráno, mezi tím celou dobu spala, takže ji nic nedávali, ale protože ode mě se moc nenapapala, tak jsem ji stejně dokrmovala UM, používají Bebu 1 HA.

dasa24
29. zář 2010

ahoj holky,
Michule,
i ja jsem rodila v Brandyse, byla jsme naprosto spokojena.
na pokoji jsem byla jednu noc na nadstandartu bez socialky, pak uz jsem byla na nadstandartu se soc. a opravdu super, i jina postylka pro mimco.... proste super. nastandartni pokoj jsem si zarezervovala pred porodem, mela jsem planovany porod.
rodila me doktorka, prijemna blondynka a super.
mliko jsem bohuzel nemela, krmili jsme v nemocnici nutrilonem HA. oblecky jsme nosili ty nemocnicni, ja kosile taky, casto jsem se prevklikala. i kdyz jsem si dopredu koupila na kojeni 😀
omlouvam se za chybejici hacky...., nemam na Ipad cz klavesnici 😀

mychule
15. říj 2010

@dasa24 , ahoj 😉 . Tak mě napadá, jestli na těch nadstandardech toho třeba nedávají k dispozici víc? Nebo je to stejně na klasických pokojích - plínky i vložky jen na ten první den?

A co kosmetika pro mimčo - co je tam vlastně k dispozici? Počítám, že líh na pupík asi jo, viď? A ostatní bych si asi vzala z domova - nějakou mycí emulzi, olejíček, mastičku na zadek.

hanyzka_zel
15. říj 2010

Ahoj holky,
taky přemýšlím, že bych rodila v Brandýse...kamarádka tu rodila letos v únoru a bylo moc spokojená a když jsem si to tu přečetla, tak vidím, že není jediná 🙂 Rodit bych měla v březnu 2011 😅

@mychule koukám, že Ty už to máš za pár, tak prosím, potom o Tvoje dojmy z porodnice 😀 A hlavně pohodový a nekomlikovaný porod přeju 😉

elgereta
2. lis 2010

@mychule líh je na každým pokoji, v kelímku jsme dostali rybilku na prdýlku a malej vzorek bpanthenu, ten já používala na bradavky. jinak koupání probíhá tak, že přijde sestřička s vaničkou, většinou dopoledne, a radí a dohlíží na vás, myslím, že se používal mycí gel johnsons baby.
@hanyzka_zel prosím tě, můžu se zeptat..nepracuješ náhodou v Praze na katastru?

hanyzka_zel
2. lis 2010

@elgereta V Praze sice pracuju, ale v bance. Pročpak? 🙂

elgereta
2. lis 2010

@hanyzka_zel tak to se omlouvám, přišlo mi, že Tě znám od vidění.

hanyzka_zel
2. lis 2010

@elgereta tak třeba mám dvojnici a nevím o tom 😉 Ale za co se omlouvat 😉 Nicméně jednou jsem se setkala s manželským párem, který mi říkal, že znají holčinu, co je mi vzhledově hodně podobná...prý i stejný úsměv, tak mě tehdy docela pobavili, protože možný je všechno 😅

silrej
10. lis 2010

Ahojky, tak jsem ráda, že tu čtu pozitivní reakce na porodnici v Brandýse, měla bych tam taky rodit, a to v dubnu 2011...první mimi jsem rodila v Podolí a byla jsem maximálně spokojená, tak doufám, že budu i tady! 🙂)))

hanyzka_zel
15. lis 2010

Holky zajímalo by mě, jaký má porodnice v Brandýse postoj k přirozenému porodu...rodila jste tam některá přirozeně nebo nemáte zkušenost? Díky. Případně měla jste některá porodní plán a zda to pro personál nebyl problém.

mychule
3. pro 2010

Ahojky, tak už i já můžu předat svoji čerstvou zkušenost - je jen pozitivní 😉 . V Brandýse jsem rodila teď v půlce listopadu. Nevybavuju si jedinýho člověka, o kterým bych mohla říct něco špatnýho. U porodu - PA super, šikovná, doktor to stejný (pochválil PA, že mě hodně dobře nastřihla - že o šití nebudu při sezení ani vědět a měl pravdu 😉 ). Dětský sestry i doktoři taky milí. Dneska už můžu srovnávat s prvním porodem, kdy jsem byla v Neratovicích. Tenkrát jsem tam byla spokojená, ale teď už u mě Brandýs vede 😉 . V Nera mi bylo divný, že mě za celou dobu při vizitách kontrolovali jen jednou, jinak se jen zeptali jak je. V Brandýse kontrola každý den a na závěr před propuštěním ještě kontrolní ultrazvuk. Takže - můžu doporučit 😉 .

petaloudi
9. pro 2010

Nevíte některá, jestli je v Brandýse možnost epidurálu? Na stránkách nic nemají a na ostatních diskuzích jsem našla různé protichůdné informace. Děkuji.

hanyzka_zel
11. pro 2010

@petaloudi nevím, jak teď, ale kámoška tam rodila v únoru a s epidurálem...ale zeptej se jich přímo tam a řeknou Ti, jestli to jde nebo ne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru