Porodnice Břeclav

zdenallicka
11. lis 2008

AHoj holky, mate nektera zkusenost s porodnici v Breclavi? Mohly byste pridat svoji trosku do mlyna, prosim??? Dekuji...;o)))

ajfi
14. lis 2008

Ahoj. Jestli jsi z Hodonína, tak jeď určitě do Břeclavi a ne do Kyjova. Co jsem slyšela od kamarádek a známých, tak v Břeclavi je to přece jen o něco modernější. A hlavně jsou tam opravdu dobří porodníci. Myslím co do odbornosti. V květnu tam rodila ségra a byla spokojená. U porodu jí maximálně vyšli vstříc. Nechali ji rodit v poloze, jaká jí nejlíp vyhovovala. A rozhodně nemá z porodu traumatický zážitek.
Bohužel jsem ale taky slyšela stížnosti na sestry. Na porodním prý byly úžasné, ale na šestinedělí, když narazíš na blbou směnu, tak prý umí být sestry dost nepříjemné a s ničím moc ti neporadí.
Já tam ale rodit budu. Na stejný problém můžeš narazit kdekoliv jinde.

zdenallicka
autor
17. lis 2008

Ahoj ajfi, diky za info..:o) Z Hodonina nejsem, jsem ze Straznice a o neco bliz to mam (pravda) do Kyjova.. Kyjovska porodnice je od lonska opravena, ale jeste jsem tam nebyla na kukande..:o( Mela bych tam vyrazit omrknout to... S temi sestrami je to asi vsude stejne...:o) Ale jsme jen lidi.. Vlasten jsem chtela rict. ze vsechno je o lidech... Prala bych si porod v poloseru, takovy klidny, zadny krik, zadna ostra svetla, zadne krece.. Proste vsechno v klidu... Musim se poptat, jestli by mi to umoznili.... Mej se pekne a dekuju...

ajfi
22. lis 2008

Tak to máš fakt asi lepší ten Kyjov. Tak myslím, že až budeš rodit, tak budeš ráda, když pojedeš do nejbližší porodnice. 🙂 Ze Strážnice už je to do BV fakt dost daleko. A dneska už podle mě laik rozdíl v porodnicích moc nepozná. V Kyjově před měsícem rodila kamarádova manželka a taky si nestěžovala. Tak ať to dobře dopadne. Kdyžtak dej vědět, jestli ti to šero povolili. Papa

mesulka
23. lis 2008

Já jsem rodila v Břeclavi v říjnu 2006, porodní super, sestry úžasné, ale na šestinedělí byly protivné 😒 I sestry z novorozeneckého byly nepříjemné. Ale tím bych se moc neřídila, protože na blbé lidi narazíš všude 😉 Slyšela jsem na Kyjov jen chválu a Břeclav teď dost holek odsuzuje, tak nevím....Na porodním boxu bylo šero a příjemně teplo, až to manžela uspávalo 😀 Při příjmu se mě zeptala sestra, jestli mám nějaké zvláštní přání, co bych při porodu chtěla, nebo to nechám na nich, takže vyšli vstříc 🙂 Kdyžtak se ptej co tě zajímá, mě teď už nic důležitého nenapadá 😅

suzamen
3. pro 2008

Ahojky já jsem rodila v Břeclavi loni v září a nemůžu si to vynachválit. Na všech odděleních byli úplně suprový sestřičky. Pokud to vyjde tak tam příště pojedu rodit zase 😉

zdenallicka
autor
3. pro 2008

NO, holky, diky za info.. Zatim mi lip vychazi ta breclavska porodnice, ale mozna ze budu rada i za tu kyjovskou, az mi praskne voda... 😀

ajfi
27. pro 2008

Tak já můžu přispět s čerstvou zkušeností, protože před týdnem jsem tady porodila. A byl to naprosto úžasný zážitek. Porod byl nádherný, porodní asistentky skoro porodily za mě. 😀 Hrozně mi pomáhaly a byly fakt zlaté. Totéž platí o sestrách na novorozeneckém i na šestinedělí. Připadala jsem si tam jak v hotelu. Péče o mě byla fakt super. A docela dobře tam vaří. 😀 Já jsem nejdřív měla strach, jak budu ten pobyt v nemocnici zvládat, protože ono to přece jen není nic příjemného ležet v cizím prostředí. Ale právě tím, jak tam byli všichni milí, tak to uteklo jako nic. A doktor Bambas, kterým se ve všech možných diskuzích straší, tak to byl galantní sympaťák, který se nikdy ani nezamračil. Já, až budem chtít druhé (a díky tomu, jak byl ten porod v Břeclavi příjemný to bude určitě brzo), tak tam pojedu znovu.

etnicka
19. únor 2009

Ahojte, poradite mi prosim, co si mam zbalit do tasky, ked chcem rodit v tejto porodnici? Pisu, ze babatko ma vsetko a maminka toaletak a vlozky, ale nepisu, co si mam zobrat... dik 🙂

jankapavol
1. bře 2009

vem si kazdopadne jednorazove pleny.jinak fakt vicemene vse dostanes.ale stava se ,ze pokud tam lezis pres vikend,tak neni pradlo-cili nocni kosile pro tebe,nebo i obleceni na mimco.jo a tampony do podprdy,odsavacku eventuelne,prezuvky-nejlip i zabky do sprchy,rucniky.no a hlavne taky ten toaletak

han01
17. bře 2009

Ahojte,
mám rodit poprvé a termín porodu mám za měsíc. Malý je bohužel v poloze koncem pánevním, taky asi bude císař. Nevím jestli mám jít do Kyjova nebo radši do Břeclavy. Kamarádka mě radila, že mám radši volit Břeclav, že v Kyjově rodila jejjí ségra ze stejným problémem. Připravovali ji taky na císaře, ale nakonec na porodním sále se doktoři domluvili, že to zvládne normálně a měla docela těžký porod. Prosím máte některá zkušenost. Jsem z toho taková docela na nervy. Mám strach je to poprvní, tak vůbec nevím co mě čeká. Doufala jsem, že se malý otočí a on pořád nic. 😔 Doktor mi řekl, že když se neotočil do 36. týdne, tak už se neotočí a že tam má málo vody. Díky za radu

ally24
23. bře 2009

Hani, kazdopadne doporucuji Breclav. S Kyjovem nemam dobrou zkusenost. Zato v Breclavi - vse na jednicku s hvezdickou 🙂 Vse s Vami konzultuji... Klidne mi napiste vzkazik, rada napisu vic. Pred tydnem jsem v Breclavi rodila a muzu opravdu doporucit! Nebudete litovat 🙂 Bylo tam spousta maminek po cisari a taky si chvalily pristup.

danu
5. lis 2009

myzma • 32tt • Včera o 19:22
Ahojte, kedze som hladala i ine porodnice ako tie v Bratislave, zabludila som i na stranku porodnice v Breclave. Stranka a poskytnute informacie boli velmi prijemne a pre dost "uspokojive". Z mojho pohladu ponukaju vysoky standard beznych sluzieb spojenych s porodom. Slovenky si, zial, musia starostlivost uhradit same, nakolko nie su poistenkynami nejakej cceskej poistovne :( Ale vzdy je to menej ako v Hainburgu. Pre nasu rodinku je to i tak vela, takze Kramare to istia 😀

Keby ste mali zaujem sa nieco viac dozvediet, prikladam e-mail na zodpovednu pracovnicku:

Dobrý den,

velice nás těší Váš zájem o naši porodnici. Už u nás rodilo hodně maminek ze Slovenska. Zeptám se, jste pojištěncem některé zdravotní pojišťovny v České republice? Pokud ne, budete si muset celý pobyt včetně porodu a dalších nutných vyšetření bohužel zaplatit.

Pokud chcete znát přibližnou cenu, tak maminka za pobyt svůj i miminka + porod bez komplikací zaplatí cca 900,- eur

( doba hospitalizace asi 5 dní ). Věřte, že Vás touhle informací nechci odradit, ale skutečnost je taková. Stačí, když nahlásíte Vašemu gynekologovi, že chcete rodit v Břeclavi. Pokud je porod komplikovaný ( císařský řez ) vychází cena přibližně 25. 000,- Kč pro Vás i miminko.

U nás probíhá každé první úterý v měsíci předporodní kurz - začíná ve 13.00 hod a stojí 356,- Kč/2 osoby.

Možná by bylo dobré kdyby jste se rozhodla rodit tady u nás přijít na kurz, aby jste měla představu jak to u nás vypadá a zároveň jste mohla staniční sestře oznámit Váš záměr. Jinak sebou do porodnice potřebujete těhotenskou průkazku, lístek se jmény pro miminko, sestřičky s novorozeneckého prosí maminky, aby si sebou vzali i jednorázové plenky, může se stát že se narodí hodně dětí a bavlněné plenky chybí, můžete si vzít kromě věcí pro miminko na cestu domů i kosmetiku,můžete a používat ji už tady při koupání a přebalování. Napíšu Vám tel. číslo na sesternu porodních sálů 519 315 367 staniční sestra p. Potočníková pokud ji zavoláte určitě Vám ráda všechny dotazy zodpoví.

S pozdravem.
Cigánková Lenka - dokumentátorka gyn. - por. odd.

lanickova@nembv.cz

terezka87
6. led 2010

Ahojky já jsem rodila v Břeclavi a můži jen doporučit. Sestřičky v pohodě a porodní asistentky též. 😀 Mám jen dobré zkušenosti.

anela66
1. únor 2010

ahojja jsemrodila v breclavi v roce 2007 a nemuzu si stezovat sestricky i asistenky super takze za par mesicu opet rodim v breclavi tentokrat snad budu mit moznost vydet i porodni saly predtim jsem to stihla musela mi stacit postel 🙂

jankar
15. črc 2010

Ahojte,obnovuju toto téma....
Já rodila v Břeclavi před 3 lety,byla jsem naprosto spokojená,byla jsem odhodlaná že určitě pojedu zase tam,jenže všichni kolem říkají,že se to tam zhoršilo a všichni nejlepší doktoři odešli do Kyjova 😒 Ozve se někdo,jak to tam teď vypadá???
Jsem z Hodonína,do Kyjova se mi moc nechce,Břeclav znám,vím co a jak,ležela jsem tam dost dlouho....ale kdyby to tam mělo být tak jak se poslední dobou mluví,jela bych asi radši do toho Kyjova....
Ozvěte se čerstvé maminky......

veveruska0504
23. črc 2010

já slyšela, že je to tam super, neměla bych strach, sama budu rodit v Břeclavi.

veveruska0504
20. srp 2010

@veveruska0504 změna vypadá to na Ivančice.....

syll.
20. srp 2010

Já jsem rodila v Břeclavi, a můžu jen doporučit, perfektní přístup doktrorů i sestřiček, a zvlášť na šestinedělí tam byli všichni naprosto úžasní. Já za sebe moc doporučuji !! 😵

suzamen
8. lis 2010

Ahojky je tu někdo novej kdo bude rodit v Břeclavy? Já asi jo příští rok 🙂

blanulik81
14. lis 2010

Ahoj,já jsem z Hodonína a budu rodit na 100%v Břeclavě.Už i z důvodu,že termín mám v lednu a silnice na Břeclav bude vždy protažená,protože je to připojovací tah na dálnici.A taky si beru k porodu svou dulu,která přijede po dálnici z Brna.O proti silnicím do Kyjova mám obavu,když bude nasněženo.Rodit budu poprvé,ale od kamarádek jsem slyšela,že je to v Břeclavě lepší.

suzamen
15. lis 2010

blanulik81: já můžu Břeclav jen doporučit kamarádka tam rodila v září a taky si to chválila...já už bych myslím ani jinam nechtěla 🙂 Ty už to máš za chvilku mě to čeká asi až v červenci...ještě nemám stanovený termín

ashlee
24. lis 2010

ahoj,prvni dite jsem rodila v kyjove,akutnim cisařem.zajimalo by me zda jste nektera rodila prvni cisařem a druhe přirozene v břeclavě v porodnici.Druhe planujeme tak za 2roky.V kyjově jsem nebyla spokojena s detskyma sestrama,a laktační poradkyně mi taky nepomohla s kojením.Řekli mi že mam špatny bradavky.A davali malemu lahem tak se pak nechtěl přisat.

syll.
24. lis 2010

@ashlee v břeclavi ti lahev nedají, když nekojíš tak dáváš mimi mlíčko ze stříkačky, aby se naučilo sát, a můžu říct, že na kojení chodili radit a pomáhat pořád, a když byl problém vysvětlili, ukázali...

ashlee
24. lis 2010

@syll. ,po cisaři prej byva mliko pozdeji,ale doufam že druhy budu rodit přirozene ale kdyby byl cisař tak bych byla rada kdybych nemusela davat lahev.

suzamen
26. lis 2010

@ashlee známá tam měla dva císaře...
já sem v porodnici taky neměla mlíko měla jsem jen to slabý mlezivo tak sem malé dávala stříkačkou glukozu a sestřičky byly hrozně moc milý se vším mi pomohly...už se těším až tam zase pojedu rodit 🙂

ashlee
26. lis 2010

@suzamen ,ja nechci cisaře ja chci rodit druhy normalně.ja jsem měla problem ale u dalšiho by to melo byt v pořadku.

suzamen
26. lis 2010

@ashlee tak pokud ten první byl jen skrz komplikace tak si myslím že ten druhej by měl být přirozeně 😉

ashlee
26. lis 2010

@suzamen me dr.říkal že dalši bych mohla rodit přirozene ale mam strach že v porodnici mi budou chtit dělat cisaře. 😅 😕

suzamen
26. lis 2010

@ashlee já myslím že ne pokud to vše půjde jak má...budu držet pěstičky

suzamen
26. lis 2010

@ashlee já myslím že ne pokud to vše půjde jak má...budu držet pěstičky

froschka
9. led 2011

Ahojte. Som zo slovenska zo zahoria konkretne Senica a zvazujem porodnice. Do Breclavu to mame 40km co je ok, lebo najblizsia SK porodnica je 25 km.
Chcela by som sa opytat co stoji porod do vody a kolko si plati taka rodicka co nema ceske poistenie.
Resp neviem ci je to sukromna porodnica.
Az mi neviete poradit zavolam si tam zajtra....Vdaka za kazde info

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru