Porodnice Břeclav

zdenallicka
11. lis 2008

AHoj holky, mate nektera zkusenost s porodnici v Breclavi? Mohly byste pridat svoji trosku do mlyna, prosim??? Dekuji...;o)))

petruska_007
10. říj 2011

@anien Achojky,musíš zajít na matriku a mít sebou:občanky,rodné listy a průkazku pro těhotné.Samozřejmě pokud chceš uvést otce dítěte,tak i jeho...Dostaneš to 3x a 1x to vemeš do porodnice.Samozřejmě oni pak chcou oni tvůj i otce tvého dítěte rodný list,jak přijde matrikářka.Po mě tenhle papír chtěli hned,když jsem přišla do porodnice na monitor a nedokázali pochopit,že jdu přímo od Dr.

anien
10. říj 2011

@petruska_007 Na matriku svoji nebo v Břeclavi?

petruska_007
10. říj 2011

@anien Stačí na svoji.Největší sranda ovšem je,že jsme nedostali porodné ☹ 😠

nasekuratko
10. říj 2011

@petruska_007 tak nam treba umyvani sestricka ukazala. A jedna sestricka se mnou stravila asi hodinu a pul tim, ze mi vysvetlila kojeni, co delat, kdyz tvrdnou a boli prsa, jak osetrovat bradavky apod. Ja si fakt stezovat nemuzu vubec na nic...

nasekuratko
10. říj 2011

@anien Pokud jste manzele, tak staci oddaci list,tehu prukazku,obcanku a papir o jmenech-ten jsem dostala u gynekologa. Pokud manzele nejste, tak je to jak pise @petruska 007 V tom pripade potrebujes i rodne listy obou rodicu.
V porodnici chodi primo matrikarka, ktere ty papiry das a vsechno ostatni uz vyridi oni. Rodny list ti pak dojde postou domu.
Doporucuju si nachystat pro matrikarku overenou kopii rodnych listu nebo oddaciho listu. Aspon ji nemusis davat original a bat se, jestli to neztrati nebo neco...

anien
10. říj 2011

@nasekuratko Díky jsme manželé, já právě řeším ten papír o jménech. Gynekolog mi ho nedal a už tam ani nechodím, takže ho budu muset splašit. A díky za radu s tou ověřenou kopií 😉

petruska_007
10. říj 2011

@nasekuratko Tak koupání mi taky ukázala,ale skrz kojení ne...Když jsem se šla zeptat,tak mi řekli...Poslouchejte rozum 😠
@anien Přesně tak,jak píše nasekuratko 🙂

navi
11. říj 2011

@anien jestli jsi ještě 2v1 😉 tak chodíš na monitor ne? Tak se jich tam zeptej. No a i kdyby si ten dotazník neměla, tak se svět nezboří, vyplníš ho až v porodnici, miminko bez jména nenechají 🙂

anien
26. říj 2011

Ahojky, tak se hlásím s čerstvou zkušeností. Rodila jsem 15.10., po 2 dnech vyvolávání jsme pro nepostupující porod a nakonec i zakalenou plodovku skončili císařem v celkové anestezii. Na porodním byly sestry (porodní asistentky) příjemné, některé normálně, ale žádná nebyla nepříjemná. Na šestinedělí se o mě krásně starali, nemůžu si stěžovat na přístup a když jsem se jakžtakž zotavila a mohla být s malým tak taky normálka. Novorozenecké sestřičky jsou též ochotné a milé, ale pokud nejde kojení, je to velký stres a to se pak na sestry díváte kapku jinak. Co se týče doktorů, opět si nemůžu stěžovat. Včetně Dr. Bambase byli všichni moc milí.
Co si s sebou vzít? Určitě jednorázovky pro mimčo a toaleťák, to nedávají vůbec. Vlhčené ubrousky, přezůvky, prsní vložky, župan, ručník. Taky se mi hodila vlastní košile, jelikož mi jednu chvíli prsní vložky nestíhaly a spotřeba košil stoupla 😀 Pro jistotu 1 balení poporodních vložek. Mě to jejich množství téměř stačilo, ale možná kdybych si řekla, tak by mi doplnili zásoby. Každý den se ptají, jestli je potřeba něco čistého a dětské košilky a látkové pleny se též pravidelně doplňují. Kosmetiku pro mimi jsme dostali + něco bylo v dárkovém boxu.

kastanek
31. říj 2011

Přidávám svou zkušenost. Rodila jsem 23.10. a věděla jsem, že bude císař. Přijela jsem už s bolestmi. Přijmala mě mladá slovenská doktorka (jméno bohužel nevím). Sestry byly příjemné. Po nezbytných vyšetřeních mě nachystaly na operaci-měla jsem pouze umrtvení dolní části těla. Takže jsem mimi slyšela i viděla a mohla si ho alespoň pohladit. I na sále byli všichni fajn. Převezli mě na pokoj, kde si po porodu císařem hlídají maminy. 12 hodin po zákroku musíte vstát do sprchy a projít se. Sestry všechny milé a ochotné. Pak jsem se po uvolnění nadstandardu přesunula. Mimi jsem měla u sebe od druhého dne po porodu. Mléko nastupuje po císaři později, takže je zbytečné se stresovat, že nic nenakojíte. Faktem je, že si musíte o pomoc s kojením sestrám říct. Přes den tam dětské sestry byly myslím 2 a v noci jenom 1. Takže nestíhají u všech sedět hodinu a vysvětlovat a pomáhat - bohužel. Ohledně výbavy: toaletní papír určitě s sebou, vložky na požádání dostanete, oblečení pro mimi je tam v příšerném stavu, ale dostanete. Po císaři jsem ocenila jednorázové kalhotky - nedřou na jizvě. Kosmetiku pro mimi dostanete.Nebojte se ptát a žádat pomoc. Ať máte pohodový porod.

llennka211
31. říj 2011

@froschka ahoj ,našla som tu len teba zatial tak sa chcem spitat na porod v čechah ja sa chystam do Kyjova rodit a neviem ako to je s občianstvom v čechach a či dostanem aj ten rodičovsky prispevok dakujem

froschka
1. lis 2011

@llennka211 a som to nechala tak... rodila som na SK v Skalici..tak zial neviem poradit

zuzmor002
2. lis 2011

@llennka211 Ahoj, aj si o tom pôrode v ěchách už niečo zistila? Mňa by to tiež zaujímalo, hlavne, keď viem, že v Skalici dali lekári na pôrodnici výpovede, takže mám obavy, ako to tam dopadne.

llennka211
2. lis 2011

@zuzmor002 ahoj,zatial som nezistila nič,len čo mi mi tak povedali že prispevok dostanem normalne a aj občianstvo bude slovenske ale v pondelok idem na kontrolu k Donovalovi on rodi v Kyjove tak sa spytam jeho ne všetko lebo tiež nechcem ist do Skalice

zuzmor002
2. lis 2011

@llennka211 Tak prosím Ťa, daj potom vedieť, čo si zistila. Ja tiež chodím do Holíča na gynu, ale k Budínskemu a ten je len v Skalici. A to idem až 10. novembra. Ale spýtam sa ho aspoň na situáciu v Skalici, som z toho dosť nešťastná! ☹

llennka211
2. lis 2011

@zuzmor002 aj ja som z toho nanič ale šak Budinsky je dobry tiež nie lebo ja som si ho chcela zazmluvnit keby tie čechy nevyšli a Budinsky ostava lebo tiež konči

zuzmor002
2. lis 2011

@llennka211 Zatiaľ čo som počula, tak kompletne všetci lekári v Skalici dali výpovede, čo bude ďalej netuším, ale určite sa chcem na to opýtať, keď pôjdem budúci týždeň na kontrolu. Som zvedavá, čo mi povie!

brendi
2. lis 2011

já rodila v Břeclavi před 5 lety.....nevím asi jsem zrovna vychytala špatnou dobu, vzali mě až 9 den přecházení, což se mi zdálo dost, no pak jsem přijela už s bolestma....celé oddělení se ale překopávalo, prohlídku mi udělal doktor na chodbě, oddělené jen plentou....no bojové podmínky......když jsem měla už velké bolesti a musela jsem chodit po chodbě, procházeli se tam se mnou i malíři a zedníci co to tam předělávali, no mazec....:o).... bojové podmínky, za to nemůžou, porod tak nějak dobrý, moc si z něj napamatuju,ale malý prý nešel ven, tak zavolali doktora......ovšem problém bylo šití....hrůza, bambas píchl injekci a do dvou vteřin začal šít, hnus, nedovolila jsem si nic kecnout jen se mu pěkně šinula nahoru, protože to strašně bolelo a on mi to vyčítal....byla jsem mladá naivní holka, nechtěla jsem trapasit, a brečet.....během mého porodu tak okřikoval jiné sténající maminky....:o))))takže jsem si nic nedovolila.
Na prvorodičku je toho asi vždycky moc, ale měla jsem pocit že mi tam nikdo s malým nebo kojením nepomáhal, i tak nechci nic vytknout, sestry byly příjemné, z dětského oddělení ještě víc, samé hezké mladé holky.........Ovšem udivilo mě jak jsou absolutně nevybavení, měla jsem nějaké problémy a sama sestra mi říkala holčičko nemůžu vám pomoct, nic tady na to nemáme:o)))).....no nevadí
Vložky jsem měla na příděl, a když došli musela jsem si říct doma......
Co mě vytočilo, byla uklízečka....byla nepříjemná a když jsem odcházela nenechala mě ani abych si malého nakojila v posteli,okamžitě postel začala převlíkala a nic nepomohlo, takže jsem poprvé musela kojit vestoje.....v sedě to nešlo:o)))))......tak na ni jsem naštvaná, protože mě ještě nechala uhradit příbor, který se nějak ztratil, jelikož jim tam jídlo nosí nějaká jiná firma, a příbor si musíte hlídat, v době kojení mi to ale ušlo a ona mi ho odnesla i s nedojedeným jídlem...kravka......tak na tu jsem naštvaná opravdu byla, a vím že jsem nebyla sama.
Suma sumárům jsem s touto porodnicí spokojená a vím že se určitě za těch 5 let zlepšila......každopádně bych nikdy nejela rodit do Kyjova, mám to sice blíž ale těch dětí co nezachránili, at už to bylo důvody jakékoliv, je opravdu moc a něco o tom svědčí.......viz celá situace nemocnice....chybí opravdu dobří doktoři

llennka211
7. lis 2011

@zuzmor002 ahoj,tak po ešnej poradni som sa dozvedela že Donoval už 3roky nerodi a nerodi nikde tak ma zaskočil no ale pytala som sa na tu Skalicu a povedal že to nebude take hrozne ako sa rozprava tak neviem a daj vediet ako dopadneš ty ked pojdeš na kontrolu

zuzmor002
7. lis 2011

@llennka211 A Donoval nerodí ani v Skalici? Mne sa zdá, že je uvedený na stránke skalickej pôrodnice. Ale možno len ak si ho niekto zajedná k pôrodu a zaplatí, tak neviem. Určite sa opýtam vo štvrtok na poradni a potom Ti napíšem, čo som zistila. Ale kamoška mi robí na novorodeneckom sestričku a tá mi spomínala tiež, že sa nemusím báť, tak som zvedavá. 😲

llennka211
7. lis 2011

@zuzmor002 nerodi ani tam on tam len operuje 🙂 ja som sa tiež čudovala,že on ma len ambulanciu už v Holiči ja som sa ho pytala povedal že nerodi ☹ tak neviem teraz

zuzmor002
7. lis 2011

@llennka211 No dúfajme, že sa situácia nejak upokojí avšetko dobre dopadne! Pozerám, že Ty máš termín až po mne, tak potom sa Ti ozvem ako som dopadla! Ale možno sa stretneme aj v porodnici! 🙂

llennka211
7. lis 2011

@zuzmor002 no možno sa stretneme ale neviem či si mam dat epiduralku a ešte sa aj pozname

zuzmor002
7. lis 2011

@llennka211 Ja som rozhodnutá, že si nedám, že to nejak vydržím. Neviem, trochu sa bojím, čo ak si s tým niečo skomplikujem. Je to síce veľmi malá pravdepodobnosť, ale čo keby náhodou? Nejako na to nemám odvahu. Dúfam, že to vydržím. Ale keď si spomeniem na bolesti pri prvom a ako som si vtedy nadávala, že som si ju nedala, tak neviem. Dúfam, že pri druhom to bude lepšie a ľahšie to snáď zvládnem. Ty máš toto prvé?

zuzmor002
7. lis 2011

@llennka211 Poznáme???

llennka211
7. lis 2011

@zuzmor002 no toto je moje prve a velmi sa toho bojim a preto rozmyšlam nad epiduralkou teda asi si ju dam

zuzmor002
7. lis 2011

@llennka211 Neboj, to zvládneš, ja sa tiež snažím presvedčiť! 🙂 Len v Skalici robia epidurálku tuším len cez týždeň a v pracovnom čase, teda nie 24 hodín, takže sa môže stať, že to nevyjde! ☹

sofia27
26. led 2012

ahojte, je tu nejaka mamicka co rodila v Breclavi vaginalne a moze mi potvrdit ze je to tak ako to pisu na ich stranke? teda napriklad moznost volby polohy v II. dobe porodnej (na stolicke), moznost uplatnit svoju predstavu o porode, pritomnost len 1 porodnej asistentky atd.? dakujem 🙂

michoslava
15. srp 2012

@sofia27 trochu pozdě, ale přece...třeba i pro ostatní...já jsem měla porodní plán, který se mnou při příjmu prošli, byli příjemní, ale vysvětlili mi, že některý věci tak prostě dělají a hotovo....třeba jsem nechtěla oxytocin, ale oni ho snad dávají na porod placenty všem....co se týče poloh, tak by to asi možný bylo, ale já jsem měla celkem rychlý porod, takže jsem to nějak neřešila - čekalo se, že do deseti minut po příjmu budu rodit a řekli mi, ať jdu na křeslo a já neměla nějak sílu něco řešit. ale na předporodním kurzu nám ukazovali tu stoličku a tak si myslím, že by to jít mělo.
no pak jsem chtěla co nejintimnější prostředí = bez zbytečného ostrého světla a přítomností víc lidí než je nutné....to mě rozsekalo nejvíc, protože na porod tam přišlo asi pět lidí - doktorka, dvě porodní asistentky a snad dvě dětské sestry nebo nevím....a namířili na mě brutální lampu a všichni tam u mě stáli a čekali až teda porodím 🙂)) ufff...to mě asi docela rozhodilo a z deseti minut jsem rodila hodinu a půl....
jo a ten oxytocin mi píchli už během porodu, protože ten porod právě přestal postupovat...vadilo mi, že mi to nikdo dopředu neřekl, až jsem viděla sestřičku s injekcí, tak se jí ptám, co to je a ona že ten oxytocin...ale na druhou stranu, když jsem řekla, že bych s tím chtěla ještě počkat, tak mi vyšli vstříc...
ale jak jsem už psala, i přes tyto "drobnosti" hodnotím celou akci velice dobře 🙂)) super byl pro nás zejména ten nadstandartní porodní sál, kde se mnou přítel pak mohl přespat a pomoct mi s malou a pak jsme ho měli k dispozici ještě celý den (je to zaplacené na 24h)

michoslava
16. srp 2012

ale to nejdůležitější z porodního plánu se splnilo - hned po porodu mi mimčo položili na břicho a zkoušeli jsme ho i přiložit....odnesli ho jen na chvilku do vedlejší místnosti umýt atd....tam šel přítel a mohla tam už i moje mamka se ségrou, který pak pustili i za mnou na ten porodní sál...jinak jsem měla mimčo pak už pořád u sebe

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru