Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lenya79
30. črc 2011

@vendulka jakto? no kdyby to nebylo na vánoce tak bych to asi tolik neřešila....navíc tam prej návštěvy nemůžou na pokoj, ale musíš být na chodbě, je to tak???

vendulka
30. črc 2011

@lenya79 jj, musíš na chodbu a proto bych teď ráda do Bohunic,ale ve finále je to člověku jedno, hlavně, když má kde porodit a pak může rychle dom 😉

lenya79
30. črc 2011

@vendulka no to je fakt na prd na chodbě ☹ nejradši bych snad rodila doma! 🙂

ilonkapomenka
31. črc 2011

@lenya79 no mam pocit ze to s tim nadstandatnim pokojem je stale stejny ze je tam jen jeden a co se tyce porodniho planu nejak na nej nebyl cas pac malej sel ven v den kdy jsem se sla regystrovat takze se slo tak jak se to shralo ale byli ochotni a vyhoveli kde to slo kdyz jsem mela prani ze chci aspon do porodu ulevovat od blesti ve vode tak mi vyhoveli a i kdyz jsem byla na jinem boxu kde vana nebyla tak jsem mela stesti ze ten druhy byl volny a chodila jsem tam no miminko jak ze mě Radečka vytáhli dali mě ho na bříško a nechali mě chvíli se s ním pokochat nafotit a pak ho teprve vzali a vedle mne ho omyli a pak jej vzali a v druhe mistnosti zvazili a zmerili u toho samozdrejme moh byt tatinek aby fotil a videl co se děje no a pak ho nechali tatinkovi chovat az nez me zasili a uklidili trochu a pak prisla sestra z kojeneckeho a ptala se me zda chci zkusit prilozit k prsu zkusili jsme to malej se krasne chyt no a pak se semnou domlouvala zda chci maleh mit u sebe a nebo jestli si jej maji do rana nechat velmi to doporucuji pac miminko tech 12 hodin blinka tu plodovou vodu tak aby se miminko neudusilo a zrovna aby se maminka zotavila a posledni noc se vyspala ale na kojeni maleho donesli. druhy den po vizite si zavolali maminky na kojenecke a tam nam ukazali nazorne obleceni a prebaleni a jak si drzet dite pri sprse atd to jsme si zkusili dostali obleceni a pliny pod hlavu a na prebalovani a slo se na pokoj a tam zacala realita tam si clovek uvedomil jej dyt ja sem vlastne mama no a zacalo zapisovani vahy pred kojenim po kojeni jaka stolice a moceni vecer prisla sestra s kojeneckeho a ukazala sprchovani sprchuje se obden takze druy den se nekoupe a treti den ustrihnou pupecni snuru a zalepej pupik ktery se nesmi namocit tak zase nekoupat no a pokud je maminka v poradku a miminko ma rano pupik ok a nema zloutenku tak se druhy den utika domu takze ja jsem porodila v patek v 15:50 a od soboty dopoledne jsem maleho mela u sebe a v utery odpoledne jsme sli domu mi meli trochu zloutenku tak se nam to protahlo o pul dne ale aspon jsme si tam nechali hned vysetrit i kycle pac kazde utery od dvou je tam pan doktor na kycle.

gabulda
31. črc 2011

@perca Jéééééééééééé moooc děkuji za info,to jsi mě teda fakt uklidnila,děkuji 😀
Já jdu na poslední kontrolu zítra a v úterý na obilnák ,tak už tam budu taky 😀 vše jsme zdárně přešly....Tak snad už nebudou žádný komplikace🙂

lenya79
31. črc 2011

@ilonkapomenka tak jak to píšeš, tak to zní fakt dobře! Že mimčo hned dají na bříško a pak přikládají k prsu a dávají i vybrat, jestli si ho hned chceš vzít k sobě, což já bych moc chtěla, nedovedu si představit, že by mi ho třeba na celou noc odnesli a dali až druhej den... Určitě se tam zajdu podívat a myslím, že tam nabízej i nějakou přednášku pro rodičky, takže snad bude možnost se tam i na něco zeptat.

hribek
31. črc 2011

@lenya79 za sebe doporucuju dite prvni noc nemit u sebe a poradne se vyspat, bude to posledni poradny spanek. ja si malou nechala a prorvala mi celou noc, u prsu sem ji mela co 5min, u pristiho mimca si ho necham nosit na kojeni. neni to nic spatnyho, hlavni je aby se mamina vyspala a nacerpala sily.

marketuska
1. srp 2011

holky, máte tu některá aktuální zkušenosti s Miloušema? jak dlouho se čeká na monitor, když se chodí na kontroly a zkušenosti s porodem a 6ti nedělí?

ilonkapomenka
1. srp 2011

@lenya79 souhlasim s Hribek je dobre to mimco jim nechat tu noc oni ti stejnak melo k prsu na jidlo donesou ale je u nich pod stalou kontrolou dost ty miminka blinkaji tu vodu a ty budes unavena aspon si odpocnes

dorinka88
1. srp 2011

Nás nechali s přítelem a malou na porodním boxu ještě 2 hodiny po porodu a potom si malou odnesli na novorozenecké,já se mezi tím přesunula na šestinedělí a asi za hodinku mi volali jestli si chci pro malou přijít nebo chci odpočívat.....a popravdě mě ani nenapadlo ji tam nechat🙂 automaticky jsem řekla že hned jdu! 🙂 ale já měla štěstí malá se budila po 3 hodinkách na krmení a ani nezaplakala 🙂 ( rodila jsem v říjnu 2010 v bohunicich)

staninka77
1. srp 2011

Ahojky.
Jak jsem byla rodila na Obilnáku.
Porodila jsem malého v noci 23:25.hod dvě hodiny byl snámy na porodním a pak se šel zvážit a taky změřit.
A taky bych to tak udělala že si miminko přeji až druhý den po porou.
malího my donesly jen v noci na přiložení a pak si ho odnesly na novorozenecké a ráno kolem 8.hod my ho donesly a vše ukázaly jak vše dělat z váhou a před každém kojení zvážit a zapsat do papíru zda měl stolici a kolikrát.
A hodně my pomohlo se vyspat.Je to fakt.Pak my dali na pokoj spolubydlící z miminkem a ta si malou nechala donést po 2.hodinách.Ani si neodpočinula.

sussanah
1. srp 2011

ja jenom pridam k tomu jestli nechat mimco u sester nebo ne. Ja chtela maleho hnedka, ale prinesli mi ho az po 3h s tim,z e si mam odpocinout, ale rodila jsem nad ranem a teda na spanek jsem nemela ani pomysleni. Proste jsem byla tak nadupana hormonama, ze jsem byla spis pripravena se nuchnat s mimcem v posteli nez psat. Je to hodne individualni, takze doporucuju se rozhodnout fakt az po porodu, samy uvidime, jestli se budete citit dobre nebo budete chtit spat 🙂

dorinka88
1. srp 2011

@sussanah plně souhlasím🙂 já rodila od pul4 ráno do 12,45....a jen byla mala venku tak uz jsem byla v pohode...i kdyz mě nechali 2 hodiny tlacit... a tak jsem se na ni těšila a spát se mi vubec nechtělo že jsem ji chtěla hned! Ale asi kdybych rodila v noci byla unavená....tak bych ji sestřičkám taky nechala..je to opravdu individualní 🙂

lenya79
1. srp 2011

@hribek @ilonkapomenka tak na to mám jiný názor. Po 9-ti měsících, kdy je mimčo neustále se mnou, nechci, aby mi ho na celou noc odnesli a já nevěděla, kde je a co se s ním děje. Dřív, když ženský rodily doma, taky jim dítě nikdo nebral. Nevím, co je to za blbý zvyk v našich porodnicích separovat dítě od matky. Já bych po takové noci bez svýho miminka rozhodně nebyla vyspaná a plná síly, ale spíš vynervovaná, že ho nemám u sebe. Vím, že sestřičky se postarají a mimču neublíží, ale myslím, že mu je líp u maminky než někde o samotě, kde na něj přijde někdo čas od času kouknout....

kachen
1. srp 2011

@lenya79 To je prave to, co se mne na Milosrdnych libi. Ty navstevy na chodbe. Ja rodila v Bohunicich a muzu ti rict, ze neni moc prijemny, kdyz chces spat nebo kojit a zrovna se ti tam produciruje cizi chlap. Zvlast, kdyz clovek vyfasuje "tolerantni" spolubydlici s "ohleduplnym" manzelem, to je pak parada.

lenya79
1. srp 2011

@kachen No to máš úplnou pravdu, že když vyfásneš nějakou "fajn rodinku" a chceš třeba zrovna spát nebo odpočívat a oni jsou tam pečení vaření, tak to by mi taky dost vadilo... a nedej bože mít tam "ony spoluobčany".....Zase na druhou stranu, když se třeba necítíš zrovna fit, tak štrachat se někde na chodbu....no nevím..... 😒 Jedině si fakt vzít nadstandard, když je volnej, a máš klid 🙂

sussanah
1. srp 2011

@kachen no me teda bylo vcelku fuk, ze tam byl manzel spolubydlici, proste jsem kojila dle libosti 😀 Ale vedle v pokoji to byli resit, ze tam ma moc lidi a rusi tu druhou maminu. Ta si zasla za sestrama, ze je jich tam hodne a opravdu rusi ji i mimco a sestra behem 5min udelala poradek, navsteva nenavsteva. Proste lina huba, hole nestesti 😉 Ja si zas nedokazu predstavit trajdat s mimcem po chodbe ani ne 12h po porodu 😖

veruska007
1. srp 2011

Ja porodila malyho v 11:20 v Bohunkach, v poledne uz jsem byla na normalnim pokoji, na porodni box pry cekala dalsi maminka. Byla jsem po probdele noci totalne mrtva... a cvrt hodiny po mem prichodu spolubydlici prijela deseticlenna navsteva. A mne se chtelo fakt hrozne spat. Do vecera jsem pak dostala horecku pres 39. No, a takove navstevy mela spolubydlici celou dobu, normalne se pustili i do me vecere, bez vahani si na mou postel odlozili kabaty (i kdyz jsem na ni sama lezela)... no, to radsi navstevy na chodbe 😅

dorinka88
1. srp 2011

@veruska007 Já měla spolubydlici fajn 🙂 ilá holka, jeji manžel za ni chodil kazdy den, to mi vubec nevadilo...mně chodila mamka a 2x tam byl přitel( zapijel,chodil do práce tak to nevyslo na kazdy den 🙂 )....ale byla to slečna z vesnice ( prosim nikdo se neuražte) a měla haldu přibuzných a očividně všechny pozvala....tak se mi jeden den stalo že jich tam na pokoj prislo asi 10 + 2malé děti tak3 leté...mala mi zrovna spala a to jsem teda nedala a velice rychle jsem je vypalovala at jdou na chodbu pred sesternu! 🙂

veruska007
1. srp 2011

@dorinka88 No, ja prave vsem rozhlasila, at prijdou, az budeme doma... zas tak asertivni jsem nebyla a pak me to poradne zralo 🙄 .

hribek
1. srp 2011

@lenya79 jasne je to tvuj nazor a neberu ti ho, jen rikam vlastni zkusenost, ja rodila odpoledne sice "jen" 6hodin ale i tak je clovek vyfluslej a kdyz mas mimco ktery ti permanentne celou noc prorve ze ma hlad neni prijemny ani pro tebe ani pro spolubydlici. ale jak rikam je to muj nazor...

co se tyka navstev, je prijemnejsi je mit na chodbe nez aby byli na pokoji, nektere mamine prijde jen manza a nektere zas 10 lidi, me taky doslo prvni den asi 8 lidi a pochybuju ze by to spolubydle bylo prijemny

dorinka88
2. srp 2011

No to je nakzdém, já kazdemu řikala že jim malou ukazu az budeme doma v porodnici jsem tedy o oc navstev nestala 🙂 jako manzel spolubydlici na pokoji mi nevadil, to bylo v pohode ale "velká" rodina do jednoho maleho pokoje to se mi zdá dost nesoudne a neohleduplné! Já teda měla malou hned u sebe a byla zlaíčko hodnoučká tak jsem spala v noci s ní uplně v pohode...ale prvni noc jsem se porádně nevyspala protoze jsem se bala ze spadnu z postele! 😀 nejsem zvykla na tak uzkou postel 🙂

kachen
2. srp 2011

@lenya79 Kdyz se necitis dobre nebo,nedej boze, mas po cisari, tak to snad udelaji vyjimku. Osobne jsem na chodbu vzdycky vypadla. Po tech hodinach stravenych v posteli to byla prijemna zmena.
@sussanah Mas pravdu, ze lina huba..... Taky jsem ji to rekla, ovsem je lepsi, kdyz se do takovych sporu vubec nemusis poustet. Porodila jsem po poledni a na pokoj dorazila v dobe navstev. I kdyz jsem byla docela ok, prece jen jsem byla unavena jak cokl a chtela spat. A to se nedalo. Pak me dovezli malou a uz jsem musela fungovat. Na otazku, jestli si ji nechaji pres noc jsem dostala servano, ze je to moje prvni a ja uz se ji chci zbavit. Takze jsem nespala vic jak 24h. Tak proto je dle me lepsi navstevy na chodbe.

llllucka
2. srp 2011

Koukám,že se tady rozjela diskuse o tom,jestli dítě po porodu u sebe nebo ne.Já jsem obě děti porodila v noci,tak se mě nikdo ani neptal,jestli je na noc chci nebo ne.
První porod byl u Milosrdných.Doktorka a PA byly obě celkem fajn,nemůžu si stěžovat.Po porodu hned přiložili malýho na břicho (ale to dělají v Brně všude),ale byla jsem vevnitř hodně potrhaná,tak si malýho musel vzít manžel a doktorka mě ještě přes hodinu dávala dohromady.Nedovedu si představit,že bych mimčo měla v tu dobu držet,protože jsem měla,co dělat,abych to vydržela (šilo se bez umrtvení).Po šití násladovalo kojení a asi po 2 hoďkách po porodu odnesli malýho na novorozenecký na nutný testy.Malýho dostala až odpoledne,protože jsem ztratila hodně krve,tak mě sestřičky z šestinedělí chodili kontrolovat,jestli jsem schopná vůbec dojít sama na záchod (což jsem byla takže mě to jejich chodzení na pokoj spíš rušilo).Když přišla vizita,tak mě sestra z novorozeneckýho hnedka nadala,kde mám dítě a doktor ji musel uklidnit,ať se podívá,jak vypadám (asi jsem byla úplně bílá) a nařídil jí,ať mě nechá na pokoji a pro dítě si dojdu,až budu schopná.Celkově musím říct,že sestřičky na novorozeneckým byly strašný (mě například nikdo nic neukázal,u koupání mi řekli,že blbne voda,tak si to mám vyzkoušet až doma.....).Jak přišel manžel,tak pro prcka skočil,abysme ho mohli mít u sebe.Kdyby se mě někdo zeptal,jestli ho na noc chci dát zpátky na novorozenecký,tak bych to určitě udělala,aby člověk načerpal trochu sil.Nadstandard u Miloušů je hnedka vedle porodních sálů,takže slyšíte neustále někoho ječet.Bylo to fajn,ale umístění tohoto pokoje je opravdu dost nešťastné. Druhý porod probíhal v Bohunicích.Přístup je stejný jako u Milosrdných (jen personál bych ohodnotila výš,hlavně u porodu jsem byla max. spokojená).Pokoje jsou naštěstí jinde než jsou sály,takže dobrý.Naštěstí jsem měla zase nadstandard,ale byla jsem domluvená,že pokud to tak nebude,tak za mnou bude chodit jen manžel a naši se synem.Manžela bych pustila na pokoj,ale s našima bych šla na chodbu.Myslím,že v tomhle by měly být rodičky ohleduplný a nemyslet jen na sebe.
Je hezký mít porodní plán ..... ale ono to pak všechno vypadá ve skutečnosti jinak.Stejně tak je to s dítětem na pokoji.

gabulda
3. srp 2011

Ahoj Holky,
Tak jsme včera dojeli na půl4 do porodnice na Obilňák,konečně jsem se dočkala, sestra mi změřila tlak,pak mi udělala monitor,tak manža poprvé viděl co to ten monitor je a pak nás posadila do čekárny s tím,že si mám zavolat té domluvené Dr.Páč už bylo čtvrt na pět a ona nikde.Tak jí volám až mi to po nějaké době vzala,tak se mi strašně začla omlouvat,že jí odřekli hlídání dětí a že musela jet na 3 domů. Domluvili jsme se na nejblišší termín což je v sobotu na 1hodinu,byla jsem pěkně naštvaná,ale co už .....
Mohla aspon napsat sms ,že musí odjet domu a já bych tam ani nejezdila,manžel naštvanej,já otrávená....
Večer jsem měla poslíčky a odchází mi asi hlenová zátka,tak právě ani nevím,jestli to do té soboty ještě vydržíme.Dr říkala,že pokud bych rodila,tak jí mám zavolat,že určitě dojede k porodu,byla jsem překvapená,tak aspon něco…To mám pech co?
Dneska je krásně, svítí sluníčko,jsem nadšená,že je tak pěkně.....konečně :mrgreen:

veruska007
3. srp 2011

@gabulda aspon uniknes dlouhymu cekani na monitory 😝 . Mne to stejne prislo takovy zbytecny.
Kazdopadne drzim palce.
Ja jdu na kontrolu zitra a ukecavam miminko, at vydrzi jeste 10 dni, do te svatby 😉

gabulda
3. srp 2011

@veruska007
Já jak jsem tam včera byla tak tam nikdo nebyl 🙂 úplně prázdno,bylo to teda odpoledne...
Toho hlenu je nějak moc,po každém čůrání,je to tak normální???Nevíš za jak dlouho asi můžu rodit?
To tě chápu, no ale třeba bude chtít jít i miminko na svatbu 😀 a budeš rodit před termínem 😀

veruska007
3. srp 2011

@gabulda nj, první mimčo bylo 10 dní dřív, tak už se duševně připravuju 😀 .
Já se zátkou zkušenost nemám, rodila jsem dvakrát, nezaregistrovala jsem ji nikdy. Ale může odcházet několik hodin či dnů před porodem, někde jsem četla, že i třeba měsíc... ale to je asi extrém. Tak cca do týdne? Teda, koukám, že Ti dr. dělala hamiltona... trochu brzo, ne? Mně teda přijde divné, vyvolávat zbytečně porod před termínem. Já vždycky pro jistotu už mezi dveřma hlásím, že chci zůstat těhotná do půlky srpna 😅

gabulda
3. srp 2011

@veruska007 No jo udělala mi hamiltona a od té doby mi to odchází,ale dneska je toho fakt dost,tak jsem z toho překvapená 😀 Já ho taky nechtěla,chtěla jsem to přirozeně, až bude chtít mala ven, tak at si jde...Nestačila jsem ani nic říct a už to bylo,přišla jsem si strašně zneužitá,minulou prohlídku se mě zeptala a já odmítla,tet se prostě neptala a já jsem neměla slova,pak už to bylo jedno.
Tak uvidíš,miminko tě překvapí 😀

sussanah
3. srp 2011

@gabulda toho hlenu muze byt klidne i vice, v klidu. Muze byt v tom i trosicku krve, at se neleknes, ale spis jen takove nitky. Me sla zatka na dvakrat. Nejprve 3-4 dny pred porodem a pak v den porodu dalsi velka cast. Je to tim, jak se rozsiruje delozni hrdlo. Ale jak rika veruska, muze to byt i nekolik dnu. Ale pokud je toho fakt vic, tak si radeji prekontroluj tasku do porodky, klidne do te soboty muzes s takovou porodit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru