Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

gabulda
3. srp 2011

@sussanah Takže je to individuální,ale taky si nějak myslím,že do té soboty už bude malá venku 😉 Krev tam mám taky,jen trošinku,no každopádně si myslím,že ten hamilton zabral,ale nechápu proč mi ho udělala tak brzo ☹

sussanah
3. srp 2011

@gabulda s tim hamiltnem to je sila.. To je na stiznost, delali ti nejaky zakrok bez tveho vedomi a upozorneni. Me na to tenkrat upozornila kamaradka, ze to maji ve zvyku, takze ja pri vstupu uz hlasila, ze si nepreji zadne urychlovani a uz vubec ne hamiltna a ze chci vedet, co vlastne bude delat. A dr byla potom veeeelmi opatrna 😀
Jinak je to fakt indivindi ta zatka, ale pokud ji jde hodne, tak to znamena, ze hrdlo se otevira a zbytek uz si domyslis 😉

gabulda
3. srp 2011

@sussanah No na stížnost to je ,ale už s tím nic nenadělám 😢 tet už to musí nějak dopadnout...Mě nikdo nevaroval,ale ona sama mi o to m řikala a já jsem to zásadně odmítla a pak za týden mi ho udělala ani jsem nestačila nic říct ,tak to fakt nechápu,proč....
Opravdu jsem si to domyslela,takže jen je škoda, že se člověk na to nemůže připravit.....No zkusím na to nemyslet ono to příjde samo....

veruska007
3. srp 2011

@gabulda No, tohle jsem prave slysela o Obilnaku, ze je tam dr., ktera dela Hamiltona, jak na bezicim pasu. Taky bych ho predem nechtela. Tak ted to radsi hlasim uz ve dverich. No, to jsem zvedava, co mi zitra povi na monitoru. Predminule jsem mela pekne kopecky - poslicky. Minuly tyden takovy carovy kod - maly celou dobu vytrvale kopal do toho snimace, takze to byla jedna cara za druhou. Vsichni se na to chodili divat 😀

myska
3. srp 2011

@gabulda já rodila před dvouma rokama na tvůj termín 😉 a zátka mě začala odcházet touto dobou a docela dost, pak byl pár dní klid, pak jsem jela na další KO, poprosila o Hamiltona a už od porodnice jsem odcházela s lehčíma kontrakcema, večer tam jela už regulérně rodit 😉
Ale klidně můžeš začít rodit ještě dneska 😉

myska
3. srp 2011

Jo a ještě chci dodat, že jsem ráda za ten hmat, páč čekat na vypočítanej termín podle MS, tak rodím snad 5ti kilovýho obra, i tak měl malej 4230g (TP podle MS jsem měla vypočítanej na 19. srpna, rodit jsem začala 11. srpna)

gabulda
3. srp 2011

@veruska007 ---to já slyšela taky.To je mazec že se neptají a udělají to....
@myska - no to mám radost,tak to je teda super a já počítala s tím ,že rodit budu až v sobotu,tak se necham fakt překvapit 😀

xeileenx
3. srp 2011

Ahoj holky,nevíte jak j to s porodnicí v Bohunicích? Musím se tam registrovat? A jestli jo,tak kdy asi tak? Sem ve 14 tt. a nevím,jestli už tohle mám řešit nebo ne. Budu ráda za radu :o)

veruska007
3. srp 2011

@xeileenx Neregistruje se tam. Sdileji stejnou databazi s Obilnakem. Je to v Brne nejvytizenejsi porodnice.

sussanah
3. srp 2011

@xeileenx navic tady nejsme v praze, registrace se tady v podstte nedelaji, jen jsou radi, pokud prijdes pred porodem na monitor. Takze dobre do 36tt nemusis vubec nic s porodnici resit 🙂

pavka4
4. srp 2011

Ahojky, taky se pokusím přispět. Dvakrát jsem rodila na Obilnáku. Pokaždé byly boxy obsazené, naštěstí jsem rodila max. hodinku. A i tak mi daly na výběr kam chci jít. Sestřičky na porodním výborné, dokora-ku, sem neměla šanci poznat, jen mě zašily. Šestinedělí není žádná sláva, ale na zotavení postačí. Sestřičky výborné a to jak dětské, tak dospělé, doktory tam skoro nevidíte, jen ráno na vizitě. Pokud jste zdraví a nemáte problémy, jen doporučuji, v opačném případě nemůžu soudit, i když mají prý nejlepší dětské oddělení v Brně. Jen při propouštění jsem dvakrát seděla na židly, jaký tam byl nával, naposledy ted v červnu 2011 brali i miminkám postýlky 😀 . Kdyby náhoudou potřetí, tak zase Obilnák 😎

llllucka
4. srp 2011

@gabulda:prosím tě,toho hamiltna ti dělali v porodce?To je děsný.Osobně jsem za možnost hamiltna ráda (u prvního dítěte mi to pomohlo),ale měli by dát ženě vybrat a ne,že ti ho udělají a hotovo.
Mě hlenová zátka odcházela u obou dětí brzo a může odcházet až několik týdnů před porodem,takže tohle samo o sobě nestačí,ale vzhledem k tomu hamiltnovi bych řekla,ať se na možnost porodu připravíš.Pokud není tvoje tělo na porod ještě připraveno,tak ho ani hamilton nevyvolá,ale pokud ano,tak ta pravděpodobnost je dost velká.V mém okolí každý po něm porodil max. do 2 dnů.A k tvé otázce,až to příjde,tak to poznáš,neboj.Poslíčci jsou jedna věc a i ty můžou být pár týdnů před porodem,ale opravdové bolesti jsou někde úplně jinde.Držím palce,ať to dobře dopadne🙂

gabulda
4. srp 2011

@llllucka Toho hamiltna mi udělala moje gynekoložka ke které jsem chodila 🙂Na obilňáku jsem byla jednou a tam dobrý...No mě ho dělala v pondělí a dneska je čtvrtek a jsem pořád celá,tak nevím jak to vlastně funguje,asi to má fakt každý jinak...
Děkuji,to zvládnem 😀

llllucka
4. srp 2011

@gabulda:.Nechci ti radit,ale já bych změnila doktora.Tohle by si opravdu dovolit neměla.

gabulda
5. srp 2011

@llllucka Pořád jsem tu,tak si myslím,že mi ho opravdu dělat neměla,podle mě to tam dole nebylo připravený,takže to přijde samo....Už jsem o tom taky přemýšlela,neboj 😀

llllucka
5. srp 2011

@gabulda:a jak se cítíš?Termín se ti už blíží,tak se drž🙂
Hele,mě doktor při prvním těhu v porodnici říkal,že ten hamilton je potřeba udělat,až když je to opravdu připravený,jinak to ničemu nepomůže a je to zbytečný zákrok (on to totiž zákrok je a kolikrát hodně bolestivý) a doktor by měl poznat,kdy to připravené je a hlavně mi příjde opravdu uhozený dělat ti to tak brzo před termínem a ještě se tě nezaptat.Pořád se nestačím divit,co si doktoři v naší republice dovolí 🙄

gabulda
5. srp 2011

@llllucka Cítím se moc dobře,trošku unavená každý ráno,ale jinak jsem zatím neměla ani silný poslíčky,tak se tam asi fakt nic neděje....
Ani já nechápu proč mi to udělala byla jsem 38+3tt,ještě bych pochopila kdybych přenášela,tak to potom jo,ale podle mě ten hmat prostě u mně nemel smysl 😖 akorát zbytečný stres a pozorování se...Hlenová zátka mi odcházela 2 dny a tet už 2 den nic,fakt nevím ...

marketuska
9. srp 2011

tak, sice nemám zkušenost s porodem, zato s pohotovostí a hospitalizací pro zakrvácení na konci 37tt - jela jsem k Milosrdným a rozhodně tam pojed i rodit, doktoři, PA, sestřičky kmitali kolem nás, na poporodním taky prý super, moc si to tam chválila, včetně dětského paní co se mnou ležela po císaři. No, za ty 4 dny co jsem tam ležela se tam vystřídalo hodně směn a na všechny bych mohla říct jen samou chválu, takže rozhodně tam jdu rodit 🙂 Jo a anesteziology mají, někdo tvrdil že ne, ale osobně jsem je viděla 🙂

staninka77
12. srp 2011

Ahojky.
@gabulda-jsi ještě celá nebo už máš Holčičku na světě brzo dej nějaké info držím palečky a moc aby jsi byla spokojená na OBILNÁKU A MALÁ STEBOU MOCINKY ZDRAVÁ.BUDEM SE I TĚŠIT NA POPIS PORODU 😉 A TAKY NA FOTEČKY.
Jak se strašily že to bude dříve a už jsi v 41.tt.
Moc ti fandím 🙂 🙂 🙂

gabulda
12. srp 2011

Ahojky tak už to mám za sebou už jsem doma z porodnice, malinká se narodila 7/8 2011 ve 21:15 byla jsem 39+2 😀 . ranní kontrakce p 10 minutách od 9 hodin ve 15 hodiny jsme jeli do porodnice a tam už si mě nechali,kontrakce po 3min ,byla tam ta moje porodni doktorka takže jsem se v ordinaci smála i s kontrakcemi ,no každopádně jsem na sebe pyšná máme nádhernou holčičku.Ten porod za to stál... měřila 49cm a vážila3300g... tak jsem to měla taky trošinku komplikovaný,jsem uzká a tak malá při tlačení zajížděla zpět a během 45min. tlačení zkoušeli vax,bez uzpěchu tak mi pomohli kleštěmi,už jsem byla vyřízená a ztrácela jsem kontrakce.Nepomohl by mi ani maliník ani nic jiného takže jsem pěkně rozprdlá tam dole,ale na sebe hrdá,už na sále když mě zašívali jsem laškovala z doktorem mimochodem byl to fešák ,že jdu do druhého hyhyhy ...Manžel všechno zvládl a byl úplně užasnej,jsem na něho též hrdá, tak zatím papapa,tet není moc času jo malá se jemenuje Adrianka srdíčko moje...
S obilnákem nemám moc dobré zkušenosti, co se týče porodu a porodních asistentek,doktorů,vše bez problémů,úplně úžasní,nemůžu si stěžovat...
Ale dětské oddělení otřesný,sestry dělaly rypáky na každýho co tam přišel pro radu,jen pár vyjímek ale jinak hnusný a šestinedělí se dalo ,nebylo to nejhorší...Neejvíc mě mrzelo ze jsme byli na pokoji 3 prvničky a nevedeli jsme co máme vlastně dělat ani nám to nikdo nevysvětlil pořádně.Co se týče kojení jim stačilo že se dítě přisalo ale že to má jako dodlík a nesaje to už nám nikdo neřekl,že nebude přibývat na váze a bude to špatný.....až jsem tam byla 2 den přišli nové maminky a ty poradili, jinak bych tam byla asi jeste do tet ,celou noc před propustěním jsme bumbaly aby nás pustily a nakonec se to vyplatilo....
ty dve co tam byly, byli propusteny domů po 4 dnech, ale kvůli váze miminka nepustili, tak museli na hostovský pokoj.Mohly za to ty sestry a to jsme tam chodily je otravovat každý den ve dne v noci...bylo to strasný na psychyku a jeste ta neochota na dětském,hrůza kdyby mě včera nepustili,podepsala bych reverz a šla domů,ale naštěstí to dopadlo dobře....
\Tak to jsou moje zkusenosti,tak snad jsem někoho neodradila,já pokud bych tam sla rodit tak bych už zvažovala,bylo to pro mně velké zklamání.... A pokud se tam někdo chystáte opravdu si všechno nastudujte o kojení ,protože to je ta nejhorší věc,porod každá nějak dáme,ale toto je dost velká věc ....

lenya79
12. srp 2011

@gabulda Moc gratuluju k Adriance!!!! Na Obilňák jsem ani nikdy jít nechtěla, tak jsi mi akorát potvrdila moje rozhodnutí tam opravdu nerodit. Zkusím to u Milošů, snad to bude lepší. Přeju ti krásné dny s vaší holčičkou!!! 😉

marketuska
12. srp 2011

@gabulda tý jo, no, jsem ráda že jsem se rozhodla pro Milouše, teď ještě čekám aktuální info od kamarádky, která tam dnes byla na plánované sekci.
Jinak moc gratuluji k Adriance 🙂

lenya79
12. srp 2011

@marketuska tak sem pak, prosím, písni aktuální info od tý kámošky. Já chci rodit u Miloušů, mám to asi 200 metrů od domu a navíc na ně v poslední době slyším jen samou chválu.

staninka77
13. srp 2011

Ahojky.
@gabulda-Moc ti gratuluji k malé Adriance.A užívej si sní.Šíleně to uteče jak voda ten rok.
To mě mrzí že jsi vubec nebyla z té porodince nadšená.
když to tak vezmu když jsem tam rodila já před 1.9.měsíci porodní bylo užasné ale i to šestinedělí taky jsem ležela na Hostinským pokoji kvuly malímu měl žloutenku a hodně vysokou a pak si mě tam chtěly nechat kvuly kojení a to jsem zavrhla šla jsem raději dom z malím.
Jedna sestřčka tam byla šílená a na ní nikdy nezapomenu jak byla zlá a to mě vadilo.
Chodit v noci na novorozenecké nikomu nevadilo jen té jedné sestřičce ta teda byla hodně zlá

gabulda
13. srp 2011

@lenya79
@marketuska
Holky tak budu držet pěsti at vše pěkně zvládnete....
Já na obilnák slyšela samou chválu od maminek co tam rodily dřív a proto jsem nepeřemyšlela o jine porodnici,ale tet bych šla jinam, opravdu.Nejdůležitější věc,co může být,seznámit maminky s kojením a potřebama mrnousů a opravdu nedostačující info a hlavně strašně jsme otravovali....
Byla tam se mnou paní která měla tet 3 dítko a říkala,že tam rodila před 6 a pře 2 roky,ale toto prý niikdy nezažila,takové chování,říkala že je ráda že už rodit nebude....
@staninka77
Těch sester na novorozeneckém bylo víc takových potvor,zlých.Malá měla očičko slzavé a červené ,řekli mi že to je normální,malá pšikala,říkalii že to je normální ,že nos má průchodnej,pak mi chrochtala jo,byla jsem tam i z prozbou jestli špatně neprovádím hygienu,holčičky to mají složitější, než kluci a zdála se mi opruzená...Hm sestra říká tak ukažte já se podívám,rozbalím a očima to opruzení bylo vidět ,ne to nic není,to je trošku červený ale nic to není,malá měla alergii na ubrousky co mi donesli známí a nevyhovoval jí b-panten,vymenila jsem za pampers a ondřejovu mast a nemůžu si to vynachválit má krasnou prcku i pipku 😀 Doktorka na první návštěvě vysvětlila pšikání,suchý vzduch a do očiček kapu kapky 4krát denně.Tak si to vemte jo,jaký tam jsou krávy,z prominutím....
Ochotu pomoct mamince tak to mělo tak 5 sester a zbytek jsme jen otravovaly...
to je vše co jsem chtěla k téhle nemocnici napsat,pro prvorodičku to nedoporučuju,fakt ne!!!!!!!! Ale je to na každé z vás.....

staninka77
13. srp 2011

@gabulda-Docela jsi mě tím ohromila jak se sestry změnily na OBI a že budec nejsou spolehlivé aby pomohli mamince z kojením to je nejduležitější na téhle jejich práci aby pomáhaly a né se jen dívaly jak to provorodičky neumí.To jsem fakt takové zacházení nezažila já osobě byla max spokojená jen z tou jednou sestrou na jsem si i chtěla stěžovat a to že je většina mamin otrvovala v noci byli v pohodě jen v den propouštění tam byla nějaká hlavní sestra co jsem jí teda nezažila taková při těle a ta byla taky zlá hodně se podobala té starší krátkovlasaté sestře 😠 😠 .
Z prckou mě to mrzí že tohle ti takhle zanedbaly nás propouštěly z bolavíma očičkama domu musel mít kapky antibiotický jak byl pod tím světlem zakryté očka tak proto to měl a nikdo my neřekl že tam má zánět v nich.
Sestry jsou hodně nevyspitatelné.

berule
13. srp 2011

@gabulda gratuluji k Adriance a přeji vám oběma hodně štěstí a zdraví. To mě mrzí, žes měla takovou zkušenost. Malá měla něco podobného jako tvoje a v Bohunkách si nemůžu stěžovat, doktorka koukla na očko....okamžitě napsala kapky, koukla, že je malá osypaná...okamžitě calciovou mast a jiné oblečení. Jen to kojení taky neřešili, což je škoda, i když na novorozenecké chodily maminy, co měli problémy s kojením a radili jim, takže jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Automaticky nevysvětlili nic.

staninka77
13. srp 2011

@berule@gabulda-Já si pamatuji že na OBI hodně pomáhali z kojením mě teda až moc zájem měly.
Jak u Šimonka tak i u Jiříka ale toho jsem bohužel neměla usebe ani od narození a to mě nejvíce bolelo a ještě to že my pokaždé nic moc neřekli co mu vlastně bylo po porodu proč byl hned inkubátoru a to nejvíce ze všeho vadilo a jak jsme měly jít dom po 14.dnech tak dr.se mě ptal zda nechcu Jiříka usebe a já na něho když už ho nemám do těd tan jeden to už vydrží na oddělení ☹ .
Chodila jsem ho pravidelně kojit a hodně nám sestřičky vyšli vstříct fakt na to nemohu znevřít.
Moc byla pokaždé jak u nejmladšího i na jiném odělené. 🙂 .
Ještě si pamatuji že jedna holčina tu jsem potkala ráno v den mého porodu šla na rizikové oddělení a druhý den ráno na císařský řez tak jí přijímaly mě přijaly ten den taky ale až pozdě odpoledne když už tam nikdo nebyl.
A ta holčina tam chodila za sestrama na oddělení novorozenecké každou chvílu a hlavně v noci tam byla co chvíla nikdy jí neřekli žádné že je otravuje nebo tak něco pokaždé pomohly a to i jiním maminkám.To se jen divím že byli tak šíleně protivné.

gabidesign
22. srp 2011

Ahoj holky,

přidávám zkušenosti s porodnicí u Milosrdných :

V nemocnici Milosrdných bratří jsem rodila 14.6.2011 po vyvolání svého prvorozeného synka Matyáška a i když jsem původně měla vybranou porodnici v Bohunicích (kde v době, kdy jsem chtěla převzít měsíc před porodem do péče, měli stop stav) a u „Miloušů“ jsem se ocitla vlastně neplánovaně (na Obilňák, kam mě posílali, jsem nechtěla), byla jsem naprosto spokojená, nadšená a s dalším miminkem rozhodně zůstanu věrná této nemocnici. 😉

Na porodní sál jsem docházela už měsíc před porodem na pravidelný monitor a kontroly, vždy jsem měla v ambulanci zástupce primáře, pana Dr. Nagyho, který byl úžasně profesionální, lidský, do ničeho mě nikdy nenutil, vždy nechával rozhodnutí tak nějak na mě a cítila jsem se u něj ve výborných rukou.

Samotný porod byl nádherný zážitek, na který budu vždycky strašně ráda vzpomínat a to nejen díky rychlému porodu (celkem tři hodiny od zavedení první tablety na vyvolání), ale hlavně díky úžasnému personálu, PA paní Renatě Soldánové a paní Dr. Jitce Krouželové, které byli perfektní, lidské, velmi milé, zkrátka porod s nimi byla procházka růžovou zahradou. A i když jsem rodila veliké miminko (53cm a 4490g) a porodní poranění byla velká, s masivní ztrátou krve, zvládla jsem to díky těmto úžasným ženám opravdu levou zadní. Po porodu jsem dostala našeho chlapečka ihned na bříško, tatínek stříhal pupečník, poté byl chlapeček ošetřen přímo na sále, byla mu otisknuta nožička na památkovou kartu, kterou jsme dostali domů, během šití dán do péče tatínkovi a další dvě hodiny jsme všichni spolu v klidu odpočívali na porodním sále. Protože jsem rodila na noc a ztratila jsem hodně krve, naše miminko strávilo první noc na novorozeneckém oddělení, abych měla čas si pořádně odpočnout a vyspat se.

Oddělení šestinedělí je velice pěkné, žádný luxus, ale vše naprosto účelné, praktické a všude čisto, pokoje po třech maminkách, které bývali dřív jako dvoulůžáky, takže jsou bohužel malé a manipulovat tam se třemi postýlkami je někdy docela obtížné, ale dá se to v pohodě vydržet, sociální zařízení společné pro dva pokojíky (dá se naprosto v pohodě vystřídat), vše umístěné ve velké předsíni vždy před dvěma pokoji, kde se rovněž nacházelo zázemí pro přebalování, vážení a koupání miminek. Každá maminka má k dispozici v přebalovacím stole svůj šuplík, kde jsme denně dostávali spoustu čistého prádla a látkových plen pro miminko, takže o oblečení a plenky nebyla absolutně nouze. Sestřičky na šestinedělí naprosto příjemné, nesetkala jsem se s žádnou nepříjemnou. Několikrát denně se chodili ptát jak nám je, mě nosili léky na krev a na otok po porodu, měřili teploty. Jídlo bylo velice dobré a bylo ho myslím i dostatek, já po porodu neměla vůbec hlad, takže jsem tomu moc nedala, ale strava mi velmi chutnala, sanitárky ho nosí až na pokoj. Čisté košile pro maminky a podložky do postele jsou k mání v libovolném množství a během celého pobytu naprosto bez problémů a volně, nikomu jsem o nic nemusela říkat, sanitárky se každé ráno samy ptaly, co kdo potřebuje.

Rovněž velmi příjemné bylo novorozenecké oddělení. Tam jsem trávila opravdu hodně času, protože jsem měla velké problémy s kojením. Nedařilo se mi přisát dítě, následně se mi u kojení vztekalo, nic nevypilo a druhý den už řvalo hlady. Nebyl problém dostat příkrm (Nutrilon) nebo glukózu, sami se mě sestřičky ptali, jestli chci dítě přikrmit a jakým způsobem (stříkačka nebo láhev s dudlíkem), opravdu se mi věnovali po stránce kojení ve dne, v noci (ano, i ve dvě hodiny ráno, kdy jsem celá nešťastná zvonila na novorozencích, že mi dítě řve a nechce se přisát). Sestřičky se několikrát denně chodili ptát, zda něco potřebujeme, zda nemáme problémy s kojením. Opravdu byli zlaté, měli zájem a že já jsem se jich opravdu něco naotravovala. Při převzetí miminka na roaming po porodu bylo vše naprosto perfektně vysvětleno: péče o dítě, koupání, přebalování, kojení … prostě paráda. Za sebe můžu jen doporučit a kamarádky, co rodily po mně, si nemohou taky porodnici vynachválit. 🙂 🙂 🙂

alti
22. srp 2011

@gabidesign po přečtení Tvého příspěvku jsem si vzpomněla na svůj porod už před 15 lety. 😀 Prožívala jsem to stejně a měla i stejný zážítek jen v té době kvůli málo porodům jsme leželi na pokojích opravdu po dvou a se svou spolubydlící a rodící maminkou jsme doteď dobré přítelkyně. Před 2 lety jsem kvůli problémům rodila v Bounicích a byla neskutečně zklamaná, hlavně přístupem personálu jinak jsem měla nadstandart, ale celkový dojem z porodu kvůli přístupu je opravdu nesrovnatelný a dodnes na ten první a i docela těžký porod ráda vzpomínám.
Všem těhulkám přeju hlavně pohodový porod a krásné vzpomínky na něj!!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru