Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

lucy.l
10. pro 2011

JJ s tím kolem kojení souhlas,taky mi nepomohli,malá neměla sílu vysát si svou dávku,tak ji při propuštění taky naordinovali dokrmování nutrilonem,já jsem se ale nedala a nutrilon jsem ji nedala,doma jsem mléko odstříkávala a dokrmovala ji stříkačkou přes malíček mým mlékem a podařilo se

Jinak porod ale super,tam byli moc příjemní,nikdo mě neotravoval a do ničeho nenutil,měli jsme klid..s porodem spokojenost..chystám se tam znova

staninka77
10. pro 2011

Ahojky.
@suzamen-Nás pouštěly z váhou 2600.a to zhubnul více.
Dom jsme šly asi po týdnu takže 7.dní jsme tam byly.
A ven jsme holy až bude mít Třikila malí a to jsem dodržela.
🙂 .
Jedna paní od tud kde bydlím rodila před 2.měsícema u Milosrdních Bratru dvojčata a byla prej spokojená taky bych tam nešla ani do Boskovic mám to blíže 😉 .
A taky jsme moc nekojila snažila se ale malí byl malí tak to nezvládal tahat änhi přez klobouičky co my doporučily domu jsme odcházely z příkrmama a vše my napsalay.
Taky bych nikdy nešla na ten nadstandart jako prvorodička.
@lucy.l-oni v Bohunicích moc nechcou pomáhat z kojením a n a Obilnáku perfekt pomohly aji i vnoci vubec se nedívaly že je noc a vyšli nám vstříct 🙂 😉 .

suzamen
10. pro 2011

@lucy.l jj kvůli tomu klidu jsem tam chtěla jít taky ale přece jen rozhodla péče a nedonošence a větší zkušenosti s dvojčatama na Obi
@staninka77 jedna kočka z diskuze taky byla s dvojčátkama u Miloušů a spokojenost a hodně mých kamošek tam rodilo a super ale mě stačilo tam jít jen na návštěvu...a známá která rodila ve 40ti letech tam měla hodně špatnej porod,trpěla víc jak 24 hodin malej měl přes 5 kilo 😨 a oni ji neudělali císař,nechali ji rodit normálně a malej měl pak špatnou ručičku a nemohl ji zvedat,to mi tu porodnici hodně zhnusilo že i když chtěla císaře a věděli že je malej tak velikej nechali ji v jejích letech trpět ☹

lucy.l
11. pro 2011

@staninka77
@suzamen
pro mě už je obilňák dákl, bydlím za Brnem a Bohunice máme kousek,manžel nerad jezdí do města...tak zopakuju ty bohunice,snad bude kojení v pohodě,stačí aby byl malý saveček 🙂

suzamen
11. pro 2011

@lucy.l já nejsem z Brna tak je mi to jedno a chlap sice chtěl abych šla do Boh. ale raději se rozhodnu podle dětí co bude pro ně nejlepší...i když v Boh. bych to měla dobrý páč tam dělá teta i sestřenice tak bych pořád měla návštěvy 😀 Hold člověk nemůže mít vše co chce 😅

lucy.l
11. pro 2011

@suzamen to je jasný, no já tam jinak byla spokojená a jdu už do známého prostředí🙂

suzamen
11. pro 2011

@lucy.l já právě chtěla zase rodit v Břeclavi ale už bydlíme jinde a 80 km daleko fakt rodit nepojedu a taky to tam není přizpůsobený pro dřív narozený děti takže mám smůlu ale myslím že je vcelku jedno kde porodíme,hlavně když bude postaráno o prcky a my už to nějak zvládneme 😉

staninka77
11. pro 2011

@suzamen-My taky bydlíme od Brna 40.km.Já bych toho třetího ani nestihla dojed do porodnice měla jsem dost rychlej porod.A za to jsem byla moc ráda že jsem byla na Obi.
je škoda že nemužeš rodit v Břeclavi.A ještě k té mojí kamarádce ta jak rodila u Milošu tak děti porodila uplně na termín kluk měl 2900.g a holka 2600.g.
Taky bych tam nikdy nerodila nějak my to n esvědčí.
Už tam rodila i jedna kamarádka bohužel měla ve 20.tt problémy a miminko stejně nepřežilo rodila 3.dny takhle jí tam nechaly trpět bylo to šílené.
😠 .
@lucy.l-Taky jsem byla ráda že to tam znám.
To je pravda.

petrusew
14. pro 2011

Ahoj holky, budu rodit v Brně Bohunicích a chtěla bych se zeptat co si mám vzít sebou? (budu rodit císařem)

bufina
14. pro 2011

@petrusew Pro miminko si vezmi plíny, vlhčený ubrousky a nějakou základní kosmetiku - krém na zadeček, třeba i nějakej olejíček nebo krém po koupání. Oblečení na mimčo a zavinovačku ti dají. Možná by se hodila i nějaká látková plína. A pro tebe si můžeš vzít noční košilu, ale spíš bych doporučovala mít jejich, veškerý toaletní potřeby - sprcháč, šampon, toaletní papír, vložky, ručník...
Určitě sem na něco zapoměla, ale tohle je snad základ.

petrusew
14. pro 2011

@bufina děkuju, takže plenky, ubrousky, kosmetiku pro miminko, košili jsem taky pro ty jejich, toal. potřeby...určitě mě toho hodně ještě napadne...snad to dám do kupy a nebude mi nic chybět.

berule
14. pro 2011

@petrusew pro sebe i vložky, i když pár jich dostaneš i miminko dostane pár plínek. Abych pravdu řekla, já sama jsem malou vůbec nekoupala, takže jsem věci na koupání neměla a stejně bych je nevyužila 🙂 A s použitím erárních košil souhlasím 😉.Jo a tu látkovou plínu si vem taky.

petrusew
14. pro 2011

@berule díky, látkovku připisuju

staninka77
15. pro 2011

@petrusew-Vem si sebou i toaleták.Já taky nepotřebovala věci pro mimíska ani tu kosmetiku dostala jsem to v kufříkách ty nazkoušku a to si myslím že to uplně bohatě stačí.
Vzala bych si jen olejíček na tělo pro miminko a mýdlo tekuté pro mimíska to jejich je Jonson a jsou na to stížnosti co jsem slyšela od ostatních maminek.
Na pupíček mají lih tak ten si neber hlavně vlhčené ubrousky si vem a plíny pro mimi.
Na OBI vím že jsem ani vložky ani pár plín nedostala to mě teda hodně vadilo. ☹ .

petrusew
15. pro 2011

@staninka77 Já právě ten Johnson nechci, protože vyvolává alergie.

staninka77
15. pro 2011

@petrusew-Myslím si že je to dobře že ho nechceš.
Mají to hlavně v porodnici jak v Bohunicích tak i na Obilňáku.

suzamen
17. pro 2011

@staninka77 my měli i v Břeclavi Johnson a já byla spokojená,koupila sem ho i ted tak snad nebudou mít děti alergii 😅
Ted byla kamoška za známou v Obi na návštěvě a tam se nedávají miminkám deky? Ta její známá si prý musela nechat přivézt 😨 A látkový plíny tam taky nedávají??

staninka77
17. pro 2011

@suzamen-Pošlu ti fotku teda je to dva roky staré.
Malí měl deku a byl v zavinovačce a jenom jsem mu dala ponožky pro malého.
Tady je to dobře vidět jak má i tu deku jak je zabalený 🙂 .
Myslím si že to bohatě stačí a klidně mužeš miminku dovést dupačky.
Je tam vedro na pokojích. 😉 .

suzamen
17. pro 2011

@staninka77 😵 krásnej
Já si říkala že je divný že by ted v zimě mimču nedali peřinu... Taky přemýšlím že jim vezmu ponožky a něco na oblečení 🙂

elaaa
17. pro 2011

Já rodila na Obi v říjnu. Na první den jsem vložky dostala a když měly malou u sebe sestřičky (šla jsem třeba na UTZ), tak ji vždy i přebalily. Jinak vlastně nevidím důvod, proč by mě tímto měla zásobit nemocnice. To zabalení zůstává. Malá dostala košilku, plus jednu navíc, žínku a dvě látkový plíny. K tomu byla v zavinovačce a ještě přikrytá peřinou. Na pokojích se topilo. Já jí teda dávala navíc čepičku. Nožky měla vždy teplé. Mýdlo jsem nepotřebovala a ani doted nepotřebuji. Takže mi v nemocnici stačil jen Bepanthen.

hribek
17. pro 2011

presne tak, vlozek asi 6-10 uz presne nevim. pro mimo kosilku a 2 latkovky. jinak veci na koupani nejsou potreba. urcite vzit toaletak a potreby pro sebe na sprchovani, prsni vlozky atd.... mimco dostalo i perinu do postylky takze zima jim urco nebyla.

staninka77
17. pro 2011

@suzamen-Díky moc za pochvalu 😉 .Já ani tu čepičku nevyužila měli teplo na pokojích až si myslím že i moc bylo i přetopeno.
o několik stránek je i pokoj kde jsem z malím ležela tak podívej kde to je abys byla v obraze jaké pokoje na OBI jsou.
Já teda jejich kosmetiku neuvyužila jen něco.Ale Johnson jsem teda nikdy nebrala z něj jsem měla strach.
Toaleták jsem měla svuj ale na WC vždy byl toaleták nikdy jsem nedošla že by nebyl.
Sousedka která došla 4.11.za mnou na pokoj bohužel neměla plínky vubec musela jsem jí nějaké pujčit než jí manžel donesl pro její miminko.My nedostávaly žádné nahradí.
Ale jak byl malí na fotu tak používaly ty jejich a měl prcínku samou opruzeninu tak jsem jim dala ty svoje co jsem měla.

suzamen
17. pro 2011

@staninka77 Tak to je super...já v Břeclavi mrzla a to bylo září ale bohužel jsem chytla týden kdy pořád pršelo 🙄
A po koupání tam mají na prcky nějaké osušky nebo si mám vzít taky svoje? No pokud vydržíme vcelku do první kontroly v porodce tak se jich musím na všechno zeptat 😅

suzamen
17. pro 2011

@elaaa
@hribek děkuji za info...začínám být nervozní 😀

staninka77
17. pro 2011

@suzamen-To si vem svoji velkou plínu nebo nějakou osušku stejně mimíska se umívá jen pod tekoucí vodou není tam vanička. ☹ .
Ale mě to nevadilo
Ještě si pamatuji že já teda ještě stihla jak my ho umývala sestra pod tekoucí vodou a pak druhý den sama docela se toho bála protože byl malí aby my nespadl nebo neuklouznul do umyvadla.
A taky jednou jsem si byla pro dokrm nebo něco jsem potřebovala tak tam byla sestra děcká že už se miminka nebudou moci umývat nevím teda proč to tak bylo ale já to stihla jen tak tak.
🙂

suzamen
17. pro 2011

@staninka77 co? tam není vanička? a ještě tam neumývají prcky? Ježiši a proč? aspon jednou by se měli za těch 5 dní umýt ne? 🙄 bože to bude šílený 😀 😀

hribek
18. pro 2011

@staninka77
@suzamen toaletak uz tam nebyva aspon ne na odd.5, jinak ty mimca se v porodce uz nekoupou, max jim umyjes zadek pod tekouci vodou.ja malou koupala az po tydnu, jak nas pustili domu, stacilo vzdycky jen otrit zinkou.

PS bat se nemas ceho jednou uz si to zazila tak vis co se bude dit🙂

suzamen
18. pro 2011

@hribek na jednu stranu aspon bude o starost miň a doma si pojedu podle sebe 🙂
Sice už jsem to zažila ale celou dobu sem byla připravená na Břeclav kde už vím co a jak,nerada pobývám v neznámým prostředí 😒 jen doufám že tam budeme max. týden víc bych asi nezvládla 😀

staninka77
18. pro 2011

@suzamen-Vaničku tam nemají já teda umyvála pod tekoucí vodou omyla a hned ho osušila.
Je to zakázané je tam umývat nevím proč z jakého duvodu.
I dr.jsem slyšela že nemužou a tak jim to ukazovaly na panence kterou si tam chystaly.
Doma si to uděláš podle svého je to tak.

elaaa
18. pro 2011

Jak píše Hříbek. Toaleták na WC nebyl a mimina se nekoupala. jen zadek pod tekoucí vodou. 🙂
Já jsem tam byla hrozně spokojená. A to jsem měla malou první den na intermediární péči (menší komplikace po náročném porodu) a sama jsem bojovala s jizvou po císaři. Je to taky dost o lidech,se kterými jsi na pokoji. My byli tři a hrozně jsme se nasmály (teda v rámci možnosti oné jizvy 😀 ), v podstatě jsem si to tam fakt užila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru