Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

hribek
18. pro 2011

@staninka77 kvuli hygiene, ja kdyz videla tu vanicku ve ktere se driv cachtali tak sem byla rada ze to bylo zakazany. a jinak me se umyvalo lip v ruce pod vodou nez ve vanicce

suzamen
18. pro 2011

@hribek tak pokud ta vana byl opravdu takový hnus tak můžeme být rádi 🙂
Jsem zvyklá na něco jinýho takže se budu muset adaptovat zas na jiný prostředí a jiný pravidla 😀 No snad to tam zvládneme a půjdemem brzo domů 🙂
Zítra jdem s prckama na převážení moc se teším až je zase uvidím 😵

hribek
18. pro 2011

@suzamen jako v pohode🙂 proste stara vanicka takova ta plechova.

suzamen
18. pro 2011

@hribek 😖 no tak na to jaká je to porodnice by to vybavení mohlo být lepší pro ty prcky

nae
18. pro 2011

@suzamen Ked som bola na Obi pred 2 rokmi, tak sa deti umyvali pod tecucou vodou - najprv ho na podlozke navlhcili a namydlili (takou zinkou), sup pod tecucu vodu, a potom sa utreli do plienky, namastili, zabalili.

Inak informaciu, ze sa tam nekupe, naozaj vitam. Za par mesiacov sa tam chystam a chcela som kupanie hned po porode odmietnut. Takze umyju len tvaricku a telicko nechaju tak? To by bola znacka ideal...

suzamen
18. pro 2011

Holky ještě se zeptám musí se dodržovat návštěvní doba od těch 15-17 h. ? Jak znám mýho chlapa tak mu 2 h. stačit nebudou 😀 Do Břeclavi zamnou dojel třeba v poledne a jel domů až večer a nikomu to nevadilo...

elaaa
18. pro 2011

Pokud jsi na normálních pokojích, tak se dodržuje. Jen třeba někdy pouštěli dovnitř o půl hodky dřív, ale končilo se přesně.

staninka77
19. pro 2011

@suzamen-Tak návštěvy se bohužel dodržují za mě ani nepouštěli dříve.
Chvílu po 17.hod nejpozději v 17.15.vyhazovaly už domu.
Ještě si pamatuji rodila jsem tam před 7.lety a paní co tam semnou byla jen jednu noc.
Tak dopoledne jí došla nějaká návštěva a byla celou dobu před pokojem tam seděli a nikdo nic nenamítal že tam jsou bohužel myslím bez miminka tak já jí ju chvílu hlídala pokud mě nevolaly dolu na kojení.
@nae-Máš uplnou pravdu jedříve jsme museky miminko namydlit a pak opláchnout mimíska pod tekoucí vodou a utřít do velké pleny co jsme měly nachystané.

suzamen
27. pro 2011

Ahojky tak zítra mě čeká první kontrola na Obilnáku tak uvidíme jaký budou první dojmy a pocity 😀

hribek
27. pro 2011

@suzamen vem si neco na cteni. trva to tak 2 hodky🙂

suzamen
27. pro 2011

@hribek cožééé? 😨 to mi budou dělat kontrolu 2 hodiny?! 😨 tak to je mazec to jim tam umřu

hribek
27. pro 2011

@suzamen nene, ja tam vzdycky hodku a pul cekala na monitor, ten mi delali na 2x takze 40minut a pak dalsi pul hodky cekas na vystreni od dr. ale treba to bude rychlejsi nas v kvetnu rodilo moc🙂

suzamen
27. pro 2011

@hribek jéé to si mě moc nepotěšila 😀 mě vždycky stačilo když jsem na Veveří hodinu čekala na utz 🙄

hribek
28. pro 2011

@suzamen drzim pesti at je to rychly

suzamen
28. pro 2011

@hribek tak jak jsi říkala... 2 hodiny 😀 ale dalo se to a za týden zase...

staninka77
28. pro 2011

@suzamen-takže jsi to tam ty dvě hodinky přečkala a jaké to bylo v pohodě 😉 co miminka.
Unás to taky vždy trvalo dvě hodiny díl nikdy nebyla.
Jen v ten den kdy mě braly čekala od rána a pak šla jen na chvílu za mojí maminou a zase spátky ale to trvalo hodně dlouho než jsem skončila na pokoji pro těhulky.
A na další KO držíme palečky aby to bylo ještě rychlejší. 🙂

suzamen
28. pro 2011

@staninka77 jo docela dobrý jen sem myslela že u monitoru budu ležet a sedělo nás tam víc tak jsem podřimovala a musela sem tu sondu u malého mít přitisknutou páč nám to nechtělo měřit tak jsem myslela že mi za tu dobu upadne ruka 😀 a pak mě vyšetřoval děsně mladičkej doktor a ta sestra ta byla boží taková mladičká od rány 😀 hrozně mi někoho připomíná,se jí musím příště zeptat odkud je 😀 Mimča jsou v pohodě kluk vpravo hlavou dolů a holka vlevo KP tak snad už tam zůstanou a zvládneme to přirozeně 🙂 akorát nám naměřiĺy menší váhu 2000 -2100 g tak jsem zvědavá po porodu 😒

hribek
28. pro 2011

@suzamen je ten mladej takovej dlouhovlasej? a sestricka takova mlada blondyna myslim Nagyova se jmenovala ta byla strasne prijemna. jj monitor sem taky musela drzet a 40min je fakt sila. no hlavne ze jsou prckove v poradku vaha nevadi aspon se ti budou lip rodit

suzamen
28. pro 2011

@hribek nn vlasy na ježka a brýle a sestra černovláska a myslím Černá se jmenovala 🙂 a nejspíš tam bude i za týden páč se koukala kde mám prcky aby je příště nehledala

staninka77
29. pro 2011

Ahojky.
Dneska jsem byla v Děcké nemocnici z Jiříkem to je ten starší prostřední kluk.
Po nás došla paní ze svíma holkama jedna už měla miminko malou holčičku šla sní ke dr.jako my.
Jak jsem odcházela mluvila jsem z její maminkou a uplně jsem šla do vývrtky co mě říkala.
Že holka rodila na Obilnáku 21.11.A na pokoji mělypříšernou spolubýdlící.
Ta mlátila svoje dítě do hlavičky a říkaly to i vrchní setře a oni na to vubec nic ☹ nejevily zájem a ta mamina té holčičky řekla že tam prí nebude sní na jednom pokoji chtěla je zabít tak v noci je dekovaly jinam a druhý den už tam ta miminka nebyla 😠 a ani jí nikam nenáhlásily aby z toho neměly zbytečné oplétačky bály se té maminky i oni.
A porodnice se prý šíleně změnila už to není tä porodnice co to bývávalo.
Jen jsem to chtěla někomu říci.
@suzamen-Tak to jsem moc ráda že jsi byla spokojená.
Takže si myslíš že pujdeš na cysaře nebo ti řekli normálně porodit asi né.
Z jedné stránky alespon si jich více užiješ když budou malincí a to hlavní že budou naprosto zdraví a ty sněma.
ten dr.nebyl náhodou Husička ale možná se pletu.
sestra byla pohodová.
Já když byla na pásech tak jsem tam byli jen dvě na nich.
Pokaždé poradně mě dělaly ULTR.
Sestra byla taková hodně protivná když si jí pamatuji a dost šílená z dlouhejma vlasama byla měla melír.

suzamen
29. pro 2011

@staninka77 No tak ted jsi mě teda moc nepotěšila 😨 doufám že já na takovou spolubydlící nenarazím 😠
Na císaře to nevypadá,prý to můžu klidně odrodit normálně když nebudou problémy.
Nevím jak se dr. jmenoval vůbec sem si nevšimla 😒 Taky jsem měla utz i můj gyndař mi na každé prohlídce dělat utz aby se ujistil že je vše ok.

staninka77
29. pro 2011

@suzamen-To je síla co se tam prý děje.
Nechtěla jsem tě nějak vystrašit ale chtěla jsem se tom z někým podělit tak se omlouvám ju to jsem nechtěla.
Ale dost mě to naštvalo tohle chování.I když jsem měla na pokoji cigánku tak se chovala jak i ke mě i k miminku krásně nic bych jí nemohla vytkout prostě super ženská to byla. 🙂 .
Myslím že narazíš na hodné spolubydlící.
A říkaly ti že ti to vyvolají dříve.
Mam kamarádku ta má rodit 20.1.2012.
A pokaždé my říká něco jiného že jí to vyvolají včera měla už mít mimíska usebe ale zase jí to odložily na 3.1.taky z tou váhou že je malí 2500.g a dnes mě říká že má 2200.g tak co si z toho mám vybrat.
měla by jít na cisařák k Milosrdním Bratru.Ale když je tak malej tak raději bych volila Obi nebo Bohunice ale nechám to jen na ní.už jí radit nebudu.

suzamen
30. pro 2011

@staninka77 ono je to o tom na koho narazíš...třeba tam budu mít ženský v pohodě a třeba tam chytnu nějakou fetku...si nevyberu.JJ vyvolají to dřív pokud nezačnu rodit sama.Prý se domluvíme 11.1. na kontrole ale že by to viděli tak na půlku ledna.

staninka77
31. pro 2011

Ahojky.
Jdu jen popřát do nového rok 2012 hodně štěstí stále radosti at naše děrti nám dělají moc velikánskou radost a především zdraví aby bylo. 🙂 😉
Přeje Staňa.

Holky co měli termín v prosinci at nám tu dají svoje děti co si tu snámy psaly a kolik vážily prosím moc.
A miminkám přeji hodně zdraví at vám dělají moc radost at jsou veselí.
Dík. 🙂

staninka77
31. pro 2011

@suzamen-To je fakt je na koho narazíš a taky jde o lidi co jsou kolem nás jak na porodním i na oddělení šestinedělek.
Tak to už bude taky zachvílu na domluvení miminka budou co nevidět svámy a na světě. 🙂 🙂 .
To bude radost.
Jen se tě zeptám dvoujčátka máš normálně přirozeně počatý.
Už máš jména vybrané. 😉 🙂

suzamen
31. pro 2011

@staninka77 jj přirozeně ale musel nám trochu pomoct Clostil protože jsem po potratu měla úplně rozházené cykly a někdy jsem krvácela 2x do měsíce a přitom bez ovulace 😒 Brala sem 2 tb. denně,možná kdybych brala 1 tak bysme měli jen jedno mimčo 😀
Jména mám nachystaný Šimon a Sofie ale je možný že mě ještě napadne něco jinýho 😅

Holky taky přeji vše nej do toho Nového roku 😉

staninka77
31. pro 2011

@suzamen-Tak to jsi měla maličko problémy ale je to boží že budeš mít dvě.I tak závidím.
A burzo se už na ně mužeš těšit.i z Sárinkou 😉 🙂 .
Moc hezká jména máš já mám taky Šimonka je to pěkné jméno.

hribek
31. pro 2011

vse nej holky!

staninka77
2. led 2012

Ahojky.
Tak máme tu nový rok.2012.Snad budem lepší než byl ten předchozí.
Všem maminkám a budoucím držím palečky hlavně při porodu at jsou spokojené z porodnicemy v Brně. 😉

suzamen
5. led 2012

Ahojky...holky co jste rodily na Obi platily jste všechny poplatky včetně otce u porodu až při propouštění?
Jinak včerejší kontrola v pohodě,prcci mají cca 2400g,vypadá to pořád na přirozený porod a dle paní doktorky jsou rádi že nebudou muset řezat. Včera mě vyšetřovala taková mladší,hubená,s brýlema a hnědoměděnýma vlasama a byla moc dobrá myslím že příjmení začínalo na L... před ní tam byla nějaká blondýna ale ta šla na oběd tak se střídaly...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru