Porodnice Brno. Máte zkušenost?

magda27
8. led 2007

Přeju pěkný den,
nikde jsem nenašla téma "zkušenosti s porodnicemi v Brně", tak jsem si říkala, že ho zkusím založit. Maminy z Brna a okolí, jaké porodnice doporučujete? Pište, prosím, dobré a hlavně špatné zkušenosti.
Díky 😉

staninka77
9. bře 2012

@alex1-Já tam rodila na Obilnáku v roce 2009 v listopadu a vubec žádné vložky jsem nedostala ani plínky pro malého vše jsem musela mít svoje.¨
Oblečení jejich erární jsme dostala každej den ty jejich a měnily druhý den za jiné takže tohle se nezměnilo jen teda vložky a plíny svoje.
A oblečení si nemusíš brát já jen poprsila mého chlapa aby my koupil malé ponožky pro malého měl hodně studené nožky jinak nic nemusíš jen jak pujdete domu. 🙂

vilibalda
9. bře 2012

@alex1 Rodila jsem v červnu 2011 a dostala jsem přesně jak píšeš - pár plínek pro miminko, pár porodnických vložek (obojího jen malinko, takže člověk musel mít vlastně svoje), reklamní balení Bepanthenu, oblečení a látkové pleny pro miminko jsme měly k dispozici a též ty jejich erární košile. Navíc jsme dostaly nepropustnou podložku do postele kdykoli bylo potřeba. Pokud maminka vyplnila údaje, tak dostala i kufřík s reklamními vzorky (tam bylo taky dost krémů na zadeček).

pidmco
15. bře 2012

Ahojte holky, chtěla bych se Vás zeptat, zda jste chodily na monitor do Bohuněk od 37tt.? Jdu na poslední kontrolu ke své MUDr. v 36tt., a poté mě již pošle na monitor do porodky, tak se chci zeptat, jestli máte zkušenosti....jsem pročítala diskuzi, ale buď to tady není a nebo jsem to přehlídla.
Díííky za info, a všem těhulkám, kterým běží poslední měsíc držím pěstičky 🙂 🙂

lentilkal
18. bře 2012

Ahoj všem chtela jsem se zeptat nevite jestli je na Obilnaku pripojení k wifi.Díky za odpovedi

kaeth01
21. bře 2012

@nae mohla bych te poprosit o radu.. pristi tyden jdu naposledy k moji dr. protoze za ni dojizdim docela daleko a od 35tt chce delat tydeni kontroly, domluvily jsme se, ze me preda porodnici at uz nemusim jezdit.. a ted me zajima jak ja se do te porodnice "nahlasim"?? predpokladam ze tam budu muset zavolat a objednat se.. nevim, treba mi dr. pri posledni navsteve rekne koho mam kontaktovat, ale dost pochybuju, protoze ona je v Hranicich na Morave a v Brne to vubec nezna.. a protoze si psala ze chces rodit na Obilnaku tak sem si rikala ze zneuziju uz tvych pracne nabytych zkusenosti 🙂 doufam ze se nebudes zlobit - ale moc prosim o radu jestli nejakou mas.. 😎

nae
21. bře 2012

Ahojky @kaeth01 , prave som tam dnes volala 🙂 Tel. cislo na Obilnak (ambulance porodniho salu) je 53223 8440. Budu sa ta pytat, kedy mas termin a kedy si bola naposledy u svojho gynekologa. Je mozne, ze ta objednaju az na nejaky 38.tt, ale za to nic nedas, ked tam zavolas uz teraz a dohodnes sa s nimi. Treba si tam potom tiez priniest ranny moc (skumavky na moc kupis normalne v lekarni, jedna stoji asi 3 Kc - je to lepsie, ako to tam nosit vo vselijakych flaskach od presnidavky apod. 😀 ).
Ked potom budes rodit, je dobre si zavolat pred tym, ako vyrazis z domu - tel. na porodni sal je 53223 8285 (odskusam as soon as possible 🙂.

staninka77
21. bře 2012

@kaeth01-Já tam rodila před dvouma rokama.
Já si na Obilnák přímo na porodní sály došla vždy sama a obědnala se na monitory.
Jen ta sestra mě teda hned spucovala proč tam jdu tak brzo byla jsem 37.tt.a celou dobu jsem chodila na Obilnák do rizikové poradny,a tak mě obědnala bez problému jen my řekla sebou vzít moč ranní a to je vše.
Ale počítej stím že ta KO bude trvat třeba i 3.hodiny že tam stvrdneš.Vem si sebou čtení a něco na jídlo a na pití. 😉
Obilnák je dobrej Bohunice taky ale já teda více méně věřím Oblnáku protože jsem tam rodila všechny tři kluky.
🙂 @nae-Ti už to vše podstatné napsala 😉 .

kaeth01
21. bře 2012

@nae
@staninka77
holky mockrat dekuji za info!! je mi jedno jestli me objednaji az na 38tt - predstava ze tam cekam 3 hodiny s tou moji malou raketou - to jim tam snad zrovna radeji porodim 🙂 to je prisernost.. ja bych se tam ani tolik netlacila, ale to dojizdeni k me gynekolozce uz je opravdu narocne, takze zkusim pristi tyden po jeji navsteve tam zavolat a zjistit jak to je v techto pripadech - aby me nenutili jeste si najit treba gynekologa v Brne na posledni tydny..
nae - tesim se na to jak to odskusas 🙂 a hlavne se tesim na reference.. i kdyz v tesnem zavesu za tebou uz cas na vymysleni nebude 😀
staninka77 - chodila si na kontroly se starsimi detmi nebo si mela vzdy hlidani?? ja prave hlidani nemam a nevim jestli je vhodne ji tam sebou brat.. nevim ale jak jinak to poresit..

staninka77
21. bře 2012

@kaeth01-Já myslím jen jednou z Markem byla na KO když jsem čekala Jirku.
A vubec bych si ho sebou nebrala na KO.¨
Když jsem čekala Šimonka byla tam rodina cigánu a ta nastávají maminka byla příšerná a to její dítko samosebou taky hodně rušilo jak dr.tak i nastávající maminky.
Ale pokud nemáš hlídání vzala bych dítko sebou. 🙂

nae
21. bře 2012

@kaeth01 Ani nevies, ako ta chapem co sa tyka toho hlidani. Ja si neviem predstavit, ze by som tam bola s nasim torpedom 3 hodiny, ani 2 si neviem predstavit, hlavne pokial by sme tam boli v dobe, kedy spava... je to cele velmi zle zmenezovane, uz mi to potvrdilo viacero ludi... Neviem, z ktorej mestskej casti si, ale napadli ma akurat taketo riesenia:
- proste ju vziat so sebou, k tomu zasobu jedla, pitia, knizku, omalovanku, nejake nove pastelky, nalepky, detsky casopis, ak ju to bavi... Zalezi od jej povahy, co ju dokaze uspokojit.
- dat malu do nejakej miniskolicky v dobe, kedy budes objednana na kontrolu (napr. typ Maceska, co maju po meste CVC Luzanky, a podla toho sa snazit objednat sa na vhodnu dobu), ak by jej to nevadilo (a tebe)
- tu som nasla nejake konkretnejsie kontakty: http://www.familypoint.cz/rodiny-s-detmi/hlidan...
- skusit popatrat v okoli, ci nemas v rodine ci medzi susedmi nejaku ochotnu osobu, vysokoskolacku apod., ktora by ti malu postrazila v parku pred Obilnakom - je tam pekne ihrisko a mala by to k tebe blizko.

Inak je to fakt opruz toto riesit. Ja som kvoli tomu musela otravovat mamu, ktora byva dost daleko, ale nastastie je ochotna prist na par dni a venovat sa malemu. Poviem ti uprimne, ze ja som planovala nenapadne jednu takuto kontrolu vypustit, proste tam zavolat az v nejakom neskorsom termine. Akurat sa mi uz tazko pohybuje a manzel uz si nemoze vziat volno na hlidani, syn by v nejakej miniskolicke nevydrzal, je trosku asocialik., tak som nakoniec vymakla a objednala som sa "tak, ako to ma byt".
Neboj sa, referencie urcite napisem, a pekne popravde. Ja som nenarocna, ale vekom som akosi viac asertivna, tak uz viem, co chcem a nechcem apod.

nae
21. bře 2012

@kaeth01 Najradsej by som ti ponukla pomoc, ale v tej dobe, ked budes chodit na monitory a kontroly, budem asi v plnom prude poporodneho blues a vsetkych tych ostatnych radosti, tak asi budem rada, ze existujem.

kaeth01
21. bře 2012

@nae to si zlata, ale to me ani nenapadlo 🙂 mala by mi ve skolicce mozna vydrzela, takze to zkusim poresit asi takto.. mozna i ja presvedcim mamku aby dorazila, ale opravdu doufam ze to nebude nutne resit nejak casteji, protoze ji chci hlavne vyuzit jak na me prijde porod.. chlop je vecne jednou nohou v zahranici na sluzebce a tak s nim taky moc nemuzu pocitat..
no je to porod ten porod 😀
hlavne ti verim jak pises ze uz se ti tezko pohybuje - me se to ted zhorsilo hrozne moc za poslednich 14dni. je fakt ze se na me nalepili necekane zdravotni komplikace, plus astma a podobne radosti - ale ted taky travim cas u nasich, mamka pomaha co ji sily staci a ja sem leniva se vratit do Brna kde budu s tim mojim malym certem sama.. jak je ted venku krasne doma ji nic neudrzi, porad jen ven a na kolo a behat.. auuu.. s tim prvnim ditetem (tehotenstvim) to bylo taaaaaaak snadne!!!!!
vubec nechapu jak ten posledni mesic doklepu..
porodnici sem resila drive - ted mam tolik starosti kolem dokola ze je mi fuk kde se mimco narodi - hlavne at to neni doma na sedacce nebo nekde na zastavce tramvaje 🙂 uz zadne vymysleni, hlavne at je to zamnou 😀
s tim asertivnim pristupem je to asi nejlepsi zpusob jak se nezblaznit a dosahnout sveho!! tak hodne zdaru!!!

kaeth01
16. dub 2012

@nae
@staninka77
holky, tak sem dneska volala na Obilnak objednat se a pani mi rikala, at si hlavne donesu moc a kartu - myslela tim kartu od gyndare?? to se mi moc nezda ze by mi moje dr. sverila do ruk.. na co kdyz mam tehu knizku?? tak nevim jestli sem to pochopila spravne 😒

vilibalda
16. dub 2012

@kaeth01 Porodní sál a ambulance, kam se chodí na monitory před porodem, je u vjezdu pro auta. Ještě je druhý vchod od parku a tam je právě registrace a nějaká administrativa. Takže tam přijdeš a pokud už u nich máš založenou kartu (třeba, žes tam byla na cukrovce), vyžádáš si ji a doneseš do ambulance k porodnímu sálu. Pokud jsi u nich nikdy nebyla, tak stejně musíš na tu registraci (či jak se to jmenuje), kde Ti založí kartu a pak s ní půjdeš do ambulance. Příště už půjdeš rovnou jen do té ambulance, tvoje karta už tam bude. 🙂

kaeth01
16. dub 2012

@vilibalda mockrat diky za odpoved!!! to uz dava smysl 🙂 v mem pripade si teda budu muset projit registraci, ale jsem stastna ze si mi zachranila mozna hodinu nervozniho pobihani po porodnici a hlavne nervy, kterych se mi v posledni dobe uz nejak nedostava 🙂

nae
16. dub 2012

@kaeth01 Presne tak, ako pisala @vilibalda . Pokial tam nemas kartu, tak budes potrebovat akurat preukaz poistenca a OP, oni ti kartu daju a potom s nou pojdes na ambulanciu porodneho salu pri druhej vratnici (pozor -sipkami je to oznacene len ako "porodni sal"). Ked pojdes na dalsiu kontrolu ci monitor ci uz hned rodit 😀 , tak uz nemusis cez tu registraciu ist, pretoze kartu si nechavaju v tej ambulancii porodneho salu. Takze nabuduce mozes ist rovno tam len s "čurdou" v skumavke a teh. preukazom 😉 Vezmi si nieco na citanie, niekedy je tam dost ludi, ale v porovnani s Bohunicemi je to nebo (co sa tyka dlzky cakania). Kamaratka sa stazovala, ze to tam maju zle zorganizovane, ale ja naozaj nemozem povedat krive slovo - predminule, ked bolo predo mnou 10 zien, som sa psychicky pripravovala tak na 3 hodiny sedenia, ale kedze mali volno aj na porodnych saloch, brali na monitorovanie nielen 3 zeny sucasne na ambulanciu, ale niektore aj na tie porodne saly. Takze to frcalo.

kaeth01
16. dub 2012

@nae super super! ja mam kontrolu ve stredu - to bude mala snad jeste u babicky (mamka me presvedcila vcera at ji necham u nich a vratim se do brna sama - sem tak stastna ze sem poslechla) takze aspon hlidani tentokrat nemusim resit a to cekani me tolik nestresuje.. vezmu knizku!
kdy ty jdes na dalsi kontrolu?

nae
16. dub 2012

@kaeth01 Ja idem zajtra, skoda 🙂 A uz budu tlacit na termin vyvolavania. Pokial si to maly nerozmysli, tak ich skusim ukecat aspon na piatok, ked ma manzel narodky. No co moze byt lepsi darcek, ako pocuvat nadavky a hekanie manzelky v den narodenin, no nie? 😀

kaeth01
16. dub 2012

@nae no to je skoda!! a mas hlidani? pokud se neco nevyvrbi a mala nezacne u babicky rvat po mamince, tak mam zitra volno..
jinak na ty narozky by to bylo fakt bozi 😀 hezky darecek!

nae
16. dub 2012

@kaeth01 Som objednana hned rano, takze tam bud zabehnem sama, alebo manzel vravel, ze mozeme ist autom a oni s malym pockaju vonku na ihrisku. On sa totiz uz boji, ze zacnem rodit niekde v MHD a bude to rychlovka 🙂 Uzivaj si samoty, kym sa da 🙂 Ja by som niekedy sice brala taky oddych - hlavne to byt s manzelom aspon chvilu sama a s dostatkom energie (lebo sice vecer chodi maly o osmej spavat, ale to uz sme my dvaja ako taki zombie), na druhej strane pri tom planom poplachu minuly tyzden, ked som bola noc na Obilnaku, sa mi chcelo v kuse bulit, ked som si na toho maleho spomenula. A to sa nepovazujem za matku kvocnu, ani maly nie je na mne zavisly, je to proste len taky zvyk stale sa o niekoho starat.

kaeth01
16. dub 2012

@nae tak to je manzilek hodny! ja se vcera ptala mojeho co podniknem ze mame dva vecery volno a on na me vytasil - pondeli fitness a utery jdu na hokej - tak sem se urazila az do morku kosti 🙂 doslo mu to nastesti behem par minut, omlouval se a ze pry neco vymysli cim me prekvapi - tak sem zvedava 😎
ja nevim jestli sem matka kvocna, nedelalo mi problem ji vcera tam nechat, ale jak pises - je to zvyk, ja se bez ni doma nudim 🙂 takze kdyz mi to mamka nabizela drive, tak sem toho nikdy nevyuzila.. navic vlastne do jejich dvou let jsme zili jinde, takze to ani neslo, a ted ten rok si spolu tak uzivame - nevim.. tak mozna sem nakonec ta kvocna 😀
budu na tebe myslet, at se to do toho patku jeste rozjede samo!!
ani tepla vana nepomaha? nebo treba vyjit nekolikrat do schodu? ja vim, ze kdyz mimco nechce, tak nechce.. Talinka taky nechtela a ja zkousela snad uplne vsechno krome skakani z okna a ruznych vyvolavacich napoju - takze vim ze nekdy sebelepsi snaha jde do haje.. no vsak jeste mas par dni k dobru - tak at se dari!!!!!!! 😉

nae
16. dub 2012

@kaeth01 Dakujem, si mila 😉 Vies, mne je vnutorne proti srsti vyhanat to mimino, aj ked sa jedna o "babske rady" ci viac menej prirodzene metody. A ked to mam v hlave takto nastavene, tak by som sla sama proti sebe, keby som nieco predsalen skusala. Som asi sisi, no co uz... Dr. tiez navrhovala "prirozene metody preindukce" (vratane snahy manzela), ale proste mam na cele napisane, ze to zalezi len a len na tom mimine a nebudem mu do toho zasahovat. Tym ale nechcem povedat, ze to u druhych odsudzujem, to nie. Tiez sa nepovazujem za nejaku "natural mother" alebo desne alternativnu matku, to vobec nie. Len v tomto nechcem ist proti prirode.

nae
16. dub 2012

@kaeth01 Inak mas tiez vtipneho manzela - u nas by v pripade necakaneho volna od synacka dopadla romantika tak, ze by jeden den isiel na cely den na kolo a druhy den by si to kolo opravoval alebo vylepsoval 😀

kaeth01
16. dub 2012

@nae jj to chapu! u toho tehotenstvi a i po porodu ten pristup k miminku je tak individualni, ze nejlepsi je ridit se vlastnim instinktem - deset maminek, deset nazoru a vsech deset jich je nakonec spravnych - pokud ta mamka postupuje podle sveho citu a nejlepsiho svedomi - s timto naprosto souhlasim...
mimochodem k tomu vyvolavani sexem - u prvniho sem to zkousela, nezabralo, tentokrat to ani zkouset nebudu 🙂 nastesti jsme se na tom shodli oba, ze tohle trapeni nam neni zapotrebi 😀 ale na teplou vanu nedam dopustit - u me je to ale spise o pozitku z te vany jak zpusob vyvolavani 🙂
ted sem po vane, tak jdu vyskrabat nejaky studeny obed z lednice a zalomit do perin - at mam to volno radne vyuzite 😀

nae
22. dub 2012

Ahojte maminky - aj tie nastavajuce. Pridavam skusenost s Oblinim trhem. Za mna - jednotka s hviezdickou. PA Eva Stancelova, jej studentka Iva Surovcikova, az na konci dr. Kneslova. Intimny pristup, prijemne jednanie, ziadne tlacenie do nejakych praktik, ktore su zauzivane. Mohla som rodit v polohe, ktora mi vyhovovala, poradili, usmernili, ponukali aj masaz krizov (v konecnej faze som myslela, ze mi odpadne chrbtica 🙂 . Porod bol rychly. Suhlasila som s klystirom, ale PA naznala, ze to uz nestihneme, takze akurat dlha sprcha, monitor, predychavanie a uz sme rodili. Takze porodny sal - vyborne.
Odd.sestinedeli - najprv normalna izba, potom som mala nadstandard. Myslim, ze aj normalne izby su v pohode, socialne zariadenie je zachovale a nikdy sa mi nestalo, ze by som musela cakat na sprchu. Personal profesionalny, skvely a ochotny od lekarov, sestriciek, studentiek, az po sanitarky. Kazdu chvilu sa chodil niekto zaujimat, ako sa mame, ci nie je nejaky problem. Detske sestry maju naozaj more prace, ale ked clovek potrebuje, poradia, pomozu.
Co sa tyka vybavy - dostanete akurat par vloziek, ostatne musite mat svoje. Na izbach je este sampon/mydlo pre deti, lieh na pupik, vatove tycinky, dezinfekcia. Nocne kosele mozete menit, ako potrebujete, to iste s vecami pre mimino.

kaeth01
22. dub 2012

@nae az se sem zase dostanes pisni mi jestli je tam fen k dispozici? ja jak si to svoje haro nevyfoukam tak vypadam jak rakosnicek 😉 jinak diky za super reference.. snad i ja brzo prihodim svoji trosku do mlyna 😀

nae
23. dub 2012

@kaeth01 Fen som tam naozaj nevidela, tak radsej si zabal, ak sa s nim citis lepsie. Ale tam vyzeraju ako rakosnickovia uplne vsetci, tak zase aby si nebola medzi nimi prilis krasna - po porode musis vyzerat unavene a zmozene, jasne? 😀

kaeth01
23. dub 2012

@nae 😀 ja myslim v prvni rade na dusevni zdravi meho miminka - se na me mrkne a prvni co ji projede hlavou bude: tohle koste je moje matka??!! 😀
ale jinak super, jestli tam budem jak kostata vsichni, pak se strasne tesim!! a ziletku uz ted vybaluju z kosmeticke tasky ven - zbytecna zatez.. 😎

pumuckl
25. dub 2012

Ahojte, nakukuju co je novýho na Obilňáku, v srpnu se tam chystám. Už jsem tam rodila před skoro 3ma rokama a fén tam teda fakt není (pokud neřešíte nadstandart s tím zkušenost nemám). 🙂
Mimochodem, kaeth, pokud neplánuješ nadstandart (nedočítala jsem vše, tak pokud ano, tak sorry), tak si nějak nedovedu představit kdy a kde si chcete ty vlasy foukat. Na pokoji pravděpodobně nebudete sama a nevím co by říkala jiná maminka, kdybyste tam u mimin začala hučet fénem a pokud jste to měla v plánu ke sprchách, tak to necháte prcka samotnýho na pokoji? Neberte to ve zlém, jen mě to tak napadlo. Já jsem rodila v srpnu, tak jsem fén s sebou nebalila. 😀

zelvinka
10. kvě 2012

Ahoj prosím poradíte mi? jsem druhorodička,..a chci opět rodit u Miloušů,...ale kdyby náhodou měli plno,..potřebovala bych vědět jak je to ve zbylích dvou porodnicích s erárním oblečením pro miminka. Dostává se tam taky?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru